Інструкція препарату Озокерит, відгуки і аналоги

Природна суміш, що складається з цілющого з’єднання смолистих компонентів, вуглеводнів і мінеральних масел, широко відома під назвою Озокерит або гірський віск. Маючи натуральну структуру, викопне має безліч цілющих властивостей. В медицині використовуються, як чистий хімічний склад речовини, так і препарати, виготовлені на його основі.

Зміст:

 • 1 Інформація про препарат Озокерит
  • 1.1 Коротка інструкція
  • 1.2 Особливі вказівки щодо застосування
 • 2 Відгуки пацієнтів
 • 3 Які існують аналоги Озокериту?
 • 4 Особливості лікування артриту

Інформація про препарат Озокерит

Гірське ліки має розсмоктуючі, знеболюючими, протизапальними властивостями. Завдяки своїй здатності швидко накопичувати тепло і повільно його витрачати, природний віск застосовується при терапії захворювань, впоратися з якими допомагає лікування теплом.

Коротка інструкція

Інструкція препарату Озокерит, відгуки і аналоги

Озокерит використовується при проведенні оздоровчих процедур

Найчастіше Озокерит використовується в медичних установах, як компонент для проведення оздоровчих процедур, які є складовою частиною комплексної терапії багатьох захворювань:

 • артрозу
 • артритів
 • невритів
 • радикулітів
 • міозитів
 • пролежнів
 • трофічних виразок

У комплексі з іншими оздоровчими заходами Озокерит може використовуватися при лікуванні таких хронічних захворювань (у період ремісії), як:

 • простатит
 • пієлонефрит
 • цистит
 • уретрит
 • холецистит
 • гастрит
 • плеврит

Багато медики рекомендують препарат до використання при лікуванні безпліддя (чоловічого і жіночого), а також при посттравматичних реабілітаційні процедури.

Іноді лікування цілющими складом проводиться в домашніх умовах (досить трудомістка процедура), але найчастіше Озокерит застосовується в спеціалізованих закладах для проведення лікувальних або косметичних процедур. Така ситуація найбільш прийнятна.

Особливі вказівки по застосуванню

Медичний працівник зможе правильно приготувати лікувальний компрес і передбачити настання можливих ускладнень при проведенні процедур. А вони можуть виникнути, якщо пацієнт ігнорує протипоказання до застосування засобу.

Неприпустимо використання ліків при наявності таких захворювань як:

 • цироз печінки
 • виразка
 • дистрофія
 • туберкульоз
 • бронхіальна астма
 • епілепсія

Підвищена температура тіла та лихоманка служать обмеженням до використання ліків. До цього списку можна додати і неможливість використання засобу в період вагітності та лактації. Лікування дітей повинно проводитися під обов’язковим наглядом лікаря і виключно за його призначенням. Вживання алкоголю під час процедур неприпустимо.

До побічних впливів відносяться алергічні реакції. Невміле використання може призвести до опіків.

Нехай ліки звичайно не викликає значних побічних ефектів, інструкція препарату Озокерит свідчить, що необґрунтоване і невміле поводження з цим цілющим копалин може не тільки не принести очікуваного полегшення, але і нашкодити.

Відгуки пацієнтів

Якщо правильно використовувати Озокерит і враховувати протипоказання до лікування, мінерал надасть дійсно цілющий вплив. Вдома використовувати його потрібно за рекомендацією лікаря, уважно вивчивши інструкцію. Процес приготування компресу досить трудомісткий, тому використовуючи Озокерит будинку, потрібно бути максимально уважним. Дотримання порад допоможе правильно розтопити віск, а контроль температурних показників розплавленого кошти позбавить від опіків.

Інструкція препарату Озокерит, відгуки і аналоги

Найефективніше комплексна терапія

Найбільш ефективною буде комплексна терапія, проведена в лікарнях або спеціалізованих закладах. Про це говорять і пацієнти, перевіривши дію ліків на власному досвіді. Набагато зручніше звернутися в процедурний кабінет, де все необхідне буде підготовлено фахівцем, ніж возитися з воском в домашніх умовах.

Методика повинна включати в себе, крім лікування Озокеритом, інші оздоровчі процедури, що ще раз підтверджує перевагу лікування в лікарні або санаторії. Саме в цьому випадку препарат дійсно принесе належне вплив, про що і свідчать багато захоплені відгуки пацієнтів.

Багато відзначають чудовий результат від профілактичних процедур з Озокеритом, що зміцнюють імунітет, особливо у дітей. Такі заходи проводяться в основному на базі санаторного лікування. Матусі в захопленні від результатів парафінових обгортань і озокеритових чобітків. Ці заходи призначають діткам, які мають підвищений тонус у м’язах та інші невралгічні проблеми.

Які існують аналоги Озокериту?

По своїй суті Озокерит – гірський віск, має нафтове походження. Це корисна копалина, яка «сконструювала» сама природа.

Склад і пропорції елементів входять до складу цілющої суміші й скомпоновані гармонійно підібрані так, щоб з окремих компонентів вийшло дійсно чудове речовина.

Але зроблено це без участі людини. Тому справжній природний Озокерит не має аналогів за своїм походженням та складом.

Інструкція препарату Озокерит, відгуки і аналоги

Аналогом гірського воску є парафін

За способом використання (лікування теплом) і лікувального впливу (розсмоктуючу і болезаспокійливу) близько з гірським воском знаходиться парафін. Використовуючи властивість речовини розширюватися при нагріванні і звужуватися при охолодженні, склад застосовують для надання м’якого компресійного впливу.

Завдяки процедурам з парафіном, цілюще тепло проникає до тканин, розташованих глибоко, і активує в них поживні процеси.

Випускаються препарати, які створені на основі Озокериту, вони мають схожу сферу застосування і спосіб впливу на уражену ділянку:

 • Озокерафін
 • Озокерафиновая брикети
 • Озокерафиновая серветки
 • Озокералін
 • Озокеритові чобітки

Існують лікарські препарати, які мають схожий принцип впливу на організм людини: Гевкамен, Румалон, Бішофіт, Никофлекс. Вони однакові по таким пунктам, як сфера застосування та способи використання. Але хімічний склад у них буде зовсім іншим.

Будь аналогічний Озокериту препарат не замінить цього лікаря на всі сто відсотків. Адже він не тільки впливає на організм теплом. Хімічні речовини, що входять до його складу дратують шкірні покриви, а біологічні компоненти, проникаючи всередину, роблять благотворний вплив на нервову систему.

Особливості лікування артриту

Артрит являє собою захворювання одного або декількох суглобів. Оскільки він може бути як самостійною патологією, так і ускладненням інших хвороб, у його лікуванні та профілактиці важливий комплексний і різносторонній підхід. Самостійно впоратися з діагнозом людині не під силу, тут необхідні рекомендації фахівців.

Інструкція препарату Озокерит, відгуки і аналоги

Лікування артриту починається з ліквідації запалення

З одного боку, терапія полягає у ліквідації запального процесу і відновлення обмінних процесів, що відбуваються в хрящових тканинах. З іншого, проводяться загальнозміцнюючі заходи. Це лікувальна фізкультура, плавання, заняття на спеціальних тренажерах, масаж.

Дієта і правильне харчування, без яких ніяк не обійтися, так само дають свої позитивні результати. Широко використовуються при профілактиці і лікуванні артриту рефлекторні, мануальні і фізіотерапевтичні процедури.

При боротьбі з артритом часто застосовується лікування холодом і теплом. Холод лікує запалені вогнища захворювання, а тепло допомагає поліпшити кровообіг, зменшити хворобливі відчуття.

В домашніх умовах до запаленої ділянки додаються холодні компреси, грілки з льодом. В спеціалізованих закладах широко застосовується кріотерапія. Можна впливати на поряженный ділянку струменем рідкого азоту або приймати кріосауну.

Для теплових процедур зазвичай використовують гарячі компреси, розтоплений теплий парафін, віск і, звичайно, Озокерит.

Способів лікування та профілактики захворювань суглобів існує досить. Вибрати найбільш ефективний з них зможе лише професіонал, радою якого не варто нехтувати. Починаючи лікування, потрібно розуміти, що «бабусині рецепти» і поради сусідки не завжди будуть дієвими, адже хвороба може мати різні причини виникнення. Якщо в одному випадку той чи інший захід виявиться рятівним, в іншому — воно лише нашкодить.

Про лікування хвороби артрит дізнайтеся з запропонованого відео.

Лікування Озокеритом не є єдиним правильним рішенням у боротьбі з захворюваннями суглобів. До усунення будь-якої проблеми важливо підходити різнобічно. Комплексний підхід (медикаментозний, фізіотерапевтичний, мануальний) стане запорукою швидкого та успішного лікування.