Інструкція щодо застосування вітаміну Е в капсулах: як приймати, дозування і свідчення

Інструкція щодо застосування вітаміну Е в капсулах: як приймати, дозування і свідченняТокоферол або вітамін Е є потужним антиоксидантом, який корисний людям всіх віків і станів. Особливо його рекомендують вагітним жінкам і людям пенсійного віку.

Якщо ви приймаєте вітамін Е в капсулах — інструкція по застосуванню і спосіб лікування, визначений лікарем, повинні дотримуватися неухильно.

Цей жиророзчинний вітамін, тому погано виводиться з організму. Крім того, існують червоні і жовті капсули, в яких знаходиться різне масло і різні барвники, що вимагає індивідуального підходу при призначенні лікування.

Зміст

 • 1 Як правильно приймати капсулированный токоферол
  • 1.1 Особливості
  • 1.2 Показання та протипоказання
  • 1.3 Передозування і побічні ефекти
 • 2 Сумісність з іншими лікарськими засобами
 • 3 Список препаратів
 • 4 Переваги випуску токоферолу в капсулах

Як правильно приймати капсулированный токоферол

Особливості

Як пити вітамін Е в капсулах? У всіх випадках токоферол в капсулах правильно приймають тільки після їжі. Вміст капсули повинно потрапити в шлунок, тому її не можна розжовувати. Разом з їжею токоферол повинен потрапити в дванадцятипалу кишку, де під впливом жовчі відбувається переварювання жирів.

Крім капсулах варіанти фармацевтична промисловість випускає вітамін Е в рідкому вигляді. Він призначений для ін’єкцій і прийому внутрішньо у вигляді крапель. Форма випуску флакони з масляними розчинами по 20 мл з концентрацією активної речовини у 5 або 10%.

Як приймати вітамін Е в капсулах правильно, тобто відповідно з інструкцією для жінок, чоловіків і дітей, а головне – як довго можна проводити лікування при прийомі всередину?

Скільки пити вітаміну Е в капсулах дітям? Капсулированный токоферол приймати можна лише підліткам по одній-дві капсулі в день. Маленьким дітям потрібно приймати препарат в рідкому вигляді по кілька крапель в день. Прийом здійснюється курсами з наступним дозуванням за віком: до 6 місяців – 5 крапель у день; від півроку до 3 років – 7-8 крапель; від 3 до 7 років – 10 крапель; від 7 до 12 років – 15 крапель. Кількість крапель дана орієнтовно. Більш точне дозування залежить від стану дитини і визначається лікарем. Курс лікування – не більше 20 днів.

Інструкція щодо застосування вітаміну Е в капсулах: як приймати, дозування і свідченняДля жінок прийом вітаміну Е, дозування, добова доза, спосіб застосування залежать від стану пацієнтки, мети та характеру лікування. Добова доза токоферолу при підготовці до вагітності становить 10 мг або 20 крапель в день.

Однак це приблизна усереднена величина. Точне дозування у відповідності з індивідуальними особливостями визначається лікарем.

Прийом препарату жінкам для збільшення ймовірності завагітніти рекомендується здійснювати протягом другої частини менструального періоду.

Скільки приймати вітаміну Е в капсулах за добу жінкам, які перебувають у стані вагітності? При нормальному перебігу вагітності потрібно приймати по 1 капсулі в дозуванні 0,1 р. У разі виявленої патології розвитку плода доза збільшується до 0,2 г по 1 разу на добу. Приймати токоферол рекомендується в першому триместрі вагітності протягом 15-20 днів. Якщо існує загроза переривання вагітності, то вітамін потрібно приймати по 0,1 г 2 рази на добу протягом двох тижнів.

Токоферол при клімаксі сприяє плавному протікання перехідного періоду. Він стимулює вироблення жіночих статевих гормонів, сприяє нормалізації артеріального тиску. Приймати вітамін Е у цей період потрібно по 100-200 мг на день. Тривалість курсу – 15-20 днів. Річна періодичність курсів – один раз у квартал.

При лікуванні порушень менструального циклу у доклимаксовом віці токоферол застосовують з гормональними препаратами по 0,3-0,4 г через день. Починають прийом з сімнадцятого дня циклу. Тривалість прийому – протягом 5 циклів. Якщо токоферол приймається без використання гормонів, то пити його потрібно по 0,1 г два рази на день. Тривалість курсу – 2,5 місяця.

При порушеннях репродуктивної функцій у чоловіків прийом вітаміну здійснюється в дозуваннях, які перебувають в інтервалі від 0,1 до 0,3 г щоденно. Лікувальний курс триває місяць. При пластичної операції на пенісі вітамін потрібно приймати в підвищених дозах – по 0,3-0,4 г на кожен день. Початковий курс лікування – три тижні. У міру одужання пацієнта лікар призначає ще один курс, але вже в знижених доза – від 0,1 до 0,2 г на день.

Увага !
При ліквідації дефіциту вітаміну за один раз людина може прийняти цей препарат тільки в дозуванні 0,1 р. В інших випадках допускається прийом максимальної разової дози не більше 0,4 р. За добу допускає вживання токоферолу у кількості, що не перевищує 1 р.

Показання та протипоказання

Використання вітаміну Е відрізняються своєю просторістю. Вітамін Е показаний до застосування у випадках захворювань:

 • артрит;
 • авітамінозом;
 • ревматизм;
 • дистрофією м’язових тканин;
 • репродуктивних органів у чоловіків;
 • ЦНС;
 • кровоносних судин (атеросклеротичні процеси);
 • алергією з шкірними проявами;
 • псоріаз;
 • пародонтозом;
 • патологіями щитовидної залози.

Крім того, токоферол використовують при: загрози переривання вагітності, аномальному протіканні вагітності, проблеми з менструацією, клімаксі.
Інструкція щодо застосування вітаміну Е в капсулах: як приймати, дозування і свідчення
Таким чином, сфери застосування токоферолу можна розділити на наступні частини: порушення в репродуктивній сфері, авітаміноз, порушення обміну речовин, запальні процеси, патології шкірного покриву.

Передозування і побічні ефекти

Обережно!
Токоферол – це, як і кожний вітамін, ліки. Особливо це відноситься до жиророзчинних вітамінів. Вони мають властивість накопичуватися в організмі, осідаючи в тканинах.

Тривалий прийом вітамінів А, D і Е може швидко привести до стану інтоксикації, що проявляється в:

 • сильному запамороченні;
 • появі ходи п’яного людини;
 • нудоті;
 • блювоті;
 • алергічних реакціях;
 • порушення стільця;
 • сильної слабкості;
 • порушення сну;
 • ослабленні зору.

При сильній разової передозуванні відбувається різке порушення обміну речовин, що спричиняє ниркову і печінкову недостатність, розлад статевих функцій, сепсис.

Якщо токоферолом отруївся дитина, то симптоми інтоксикації можуть посилитися в кілька разів, що може призвести до непритомності і інших тяжких станів.

Побічні ефекти без передозування можуть проявитися у алергічної реакції на препарат, запамороченні, головному болі і скачках тиску. В цьому випадку потрібно трохи зменшити дозу, дочекатися відновлення самопочуття, після чого знову продовжити лікування у відповідності з правилами.

Сумісність з іншими лікарськими засобами

Токоферол не можна поєднувати препаратами, у складі яких перебувають:

 • срібло;
 • залізо;
 • неодикумарин;
 • фениндион;
 • аценокумарол;
 • розчини з лужними показниками PH.

Крім того, токоферол посилює дію антиконвульсантів і препаратів протизапальної спрямованості.

Інструкція щодо застосування вітаміну Е в капсулах: як приймати, дозування і свідчення

Список препаратів

Для того, щоб повноцінно задовольнити потреби у вітаміні Е, препарати випускаються в самих різних модифікаціях. Одні містять тільки токоферол, інші мають складний склад вітамінів, мінералів і навіть екстрактів лікувальних трав.

Найбільш популярними є наступні препарати.

Аевіт. Містить три діючих компоненти – ретинол і токоферол. Комбінований Препарат, розрахований на лікування авітамінозу з двох вітамінів. Особливо часто його застосовують при гастректомія, яка знижує ефективність засвоєння вітамінів, що надходять з їжею.

Адаптовит. Складається з токоферолу та екстракт ламінарії. Являє собою спиртовий розчин для орального застосування. Надає тонізуючу дію, нормалізує метаболічні процеси, лікує авітаміноз. Застосовується при астенії, хронічної втоми, перевантаженнях фізичного та розумового характеру.

Альфа-Токоферолу ацетат. Цей препарат містить не тільки вітамін Е. Відрізняється різноманітністю форм випуску. Виглядає як: пастилки жувальні, капсули червоні або жовті (у залежності від застосовуваного масла або барвника в желатині), розчин для ін’єкцій або перорального прийому всередину.

Зентіва (виробництво Словаччина). Містить тільки один активний компонент – токоферол. Випускається у вигляді капсул з м’якою оболонкою з вмістом вітаміну Е в 100, 200 і 400 мг.

Переваги випуску токоферолу в капсулах

Різноманітність форм випуску токоферолу пов’язано з тим, що цей вітамін може застосовуватися як для лікування як дуже важких захворювань, так і для профілактики його дефіциту.

Капсули і жувальні пластинки зазвичай призначаються людям, що зазнають дефіцит цього вітаміну. Крім того, капсули, що містять активну речовину в невеликих концентраціях, що використовуються для профілактики авітамінозу при важких навантаженнях з поганим харчуванням.

Перевага такої форми випуску препарату полягає в тому, що капсули зазвичай мають невеликі розміри і м’яку оболонку. Вони легко проковтують навіть дитиною.
Інструкція щодо застосування вітаміну Е в капсулах: як приймати, дозування і свідчення
Зверніть увагу!
Особливо така форма хороша в тих випадках, коли краще поберегти слизову оболонку ШКТ. При захворюваннях шлунково-кишкового тракту желатинова капсула швидко розпадається, не пошкоджуючи запалену слизову оболонку шлунка і дванадцятипалої кишки.

Завдяки капсулам вдається швидко досягти бажаного результату. Якщо керуватися анотацією і розгорнутої інструкцією, то можна здійснювати лікування самостійно в домашніх умовах. Проте в складних випадках звертатися до лікаря необхідно.