Йога в домашніх умовах

Число прихильників йоги в усьому світі з кожним днем все більше і більше. В умовах щоденних стресів, проблем, моральної втоми, фізичних навантажень древнеиндийское вчення стає ледь не єдиним способом привести в порядок тіло і думки. Знайти гнучкість тіла і спокій духу – ось до чого прагнуть послідовники йоги.

Йога в домашніх умовах

Займатися йогою краще звичайно під керівництвом досвідченого наставника. Справа в тому, що багато пози йоги (асани) вимагають уважного виконання, контролю над диханням, розслаблення одних м’язів і напруги інших. З боку легше побачити помилки і допомогти їх виправити.

Йога в домашніх умовах

Однак і вдома цілком успішно можна практикувати ці заняття. Можна вибрати навчання йозі онлайн або безкоштовні відеоуроки. Головне – ваше бажання і наполегливість. Йоги потрібно присвячувати хоча б годину вільного часу, робити це краще в один і той же час доби. Найчастіше рекомендують практикувати асани вранці, зі сходом сонця. Проте новачкам можна порекомендувати займатися ввечері – тіло до моменту занять буде більш розігрітим.

Йога в домашніх умовахЙога в домашніх умовах

Щоб почати заняття, вам потрібна одяг, не сковує рухів і килимок на підлозі, на якому не будуть ковзати руки і ноги. Припустимо займатися просто на підлозі. Ноги залишаються босими. Перед початком розімніть тіло, розігрійте м’язи та сухожилля.

Всі асани в йозі виконуються плавно, неквапливо. Уникайте різких судомних рухів. Особливо треба стежити за диханням. Кожна асана вимагає вдиху і видиху в строго певний момент – уважно слухайте інструктора. Не затримуйте дихання!

Йога в домашніх умовах

Важливо! У йозі не буває вправ на межі можливостей. Якщо ви чуєте, що тіло пручається, не тисніть і не старайтеся. Виконуйте асану так, як дозволяє ваша фізична підготовка. При регулярних заняттях у вас буде виходити все краще і краще.

Пам’ятайте, що йога – це не просто набір вправ. Це ще і робота над собою. Намагайтеся під час занять відгородитися від навколишнього шуму. Спочатку це можна робити буквально – займатися в закритій кімнаті. Надалі ви навчіться зосереджуватися на відчуттях свого тіла і концентруватися на потоках енергії, струменистих через ваші м’язи.

Йога в домашніх умовах

Заняття йогою приносять відразу кілька позитивних змін:

— тіло стає витривалішим і гнучкіше;

— правильне дихання під час асан дозволяє масажувати внутрішні органи, отже – вони активно насичуються киснем і працюють краще;

— йога знімає напругу і затискачі з хребта, вже через тиждень занять ви відчуєте, що спина болить менше;

— йога сприяє відновленню жіночої та чоловічої репродуктивних функцій;

— ви стаєте спокійніше, стриманіше, купуєте внутрішню рівновагу; стреси вже не будуть впливати на вас так, як раніше.

Йога в домашніх умовах

Йога – це прекрасний спосіб самопізнання, зцілення тіла і душі. Виконуючи асани, пам’ятайте, що вам не потрібно поспішати. Отримуйте задоволення від кожного вдиху і кожного руху, робіть все свідомо. Вже дуже скоро ви помітите позитивні зміни в собі.