Кандесартан: інструкція по застосуванню, аналоги і ціни на таблетки

Зміст статті:

 • 1 Склад і форма випуску
 • 2 Показання до застосування
 • 3 Інструкція по застосуванню препарату
 • 4 Протипоказання і можливі побічні ефекти
 • 5 Відгуки та аналоги

Артеріальна гіпертензія – це захворювання, при якому відзначається стійке підвищений артеріальний тиск. Гіпертензія може призвести до численних ускладнень, тому пацієнт змушений регулярно приймати певні медикаменти, щоб контролювати артеріальний тиск і не допускати його стрибків.

Таблетки Кандесартан – це препарат з групи сартанов, що блокують рецептори ангіотензину. Сартани є новою групою гіпотонічних препаратів, що показують високу ефективність, але при цьому дають набагато менше побічних ефектів, ніж аналоги інших груп і поколінь.

Відгуки лікарів і пацієнтів підтверджують: якщо приймати таблетки з активним компонентом candesartan не менше двох місяців, можна знизити тиск та утримувати її на такому рівні тривалий час. При цьому ціна на цей препарат цілком доступна.

Склад і форма випуску

Кандесартан: інструкція по застосуванню, аналоги і ціни на таблеткиТаблетки Кандесартан мають наступний склад:

Активний компонент – кандерсартана цилексител;

Допоміжні речовини – лактоза, крохмаль, целюлоза, повідон, діоксид кремнію, натрію кроскармелоза, натрію стеаридфумарат.

Препарат випускається тільки в одній фармацевтичної формі – таблетки, але вони можуть бути різної дозування, 4, 8, 16 і 32 мг активного компонента в одній таблетці. Аналоги такого діапазону концентрації активної речовини запропонувати не можуть, бо відгуки лікарів рекомендують саме Кандесартан при артеріальній гіпертензії.

Таблетки запаковані в блістери, в залежності від виробника їх може бути 10, 12, 16, 28 або 30 в одній упаковці.

Показання до застосування

Таблетки Кандесартан зазвичай добре переносяться і підходять більшості пацієнтів, але все ж не варто починати їх приймати самостійно – можна помилитися з дозуванням і заподіяти собі шкоду. Всі призначення може робити тільки лікар. Основні показання до використання даного препарату:

 • Артеріальна гіпертензія 1-3 ступеня;
 • Як допоміжний засіб при серцевій недостатності з порушеннями роботи лівого шлуночка.

Відзначено, що Кандесартан має нефропротекторна властивість. Впливаючи на рецептори, чутливі до ангіотензину, розташовані в стінках судин, Кандесартан здатний знижувати їх тонус. Також таблетки Кандесартан при тривалому застосуванні захищають міокард і судинні стінки від патологічних змін.

Через кілька тижнів використання цього засобу відзначається регрес гіпертрофії кардіоміоцитів і значне розслаблення серцевого м’яза. При цьому Кандесартан може попередити розвиток термальною ниркової недостатності хронічного характеру.

Препарат є проліками, його фармакологічна дія проявляється лише після перетворення в печінці. Тривалість гіпотензивної дії препарату не менше доби і до 36 годин, максимальна концентрація досягається через 4-6 тижнів після початку прийому ліків.

Біодоступність таблеток – 14%, максимальна концентрація активної речовини після одного прийому досягається через 4-6 годин після прийому. З організму виводиться на одну чверть нирками разом з сечею і жовчю. Через три дні після першого прийому виводиться 90% однієї дози.

Якщо пацієнт страждає на ниркову недостатність, період напіввиведення препарату збільшується вдвічі, тому дозування також скорочується в два рази.

Інструкція по застосуванню препарату

Кандесартан: інструкція по застосуванню, аналоги і ціни на таблеткиТаблетки починають приймати з мінімальної дози – по 1 штуці дозування 4 мг, незалежно від прийому їжі. Якщо ліки переноситься добре, дозування збільшується до 8 мг на добу, максимальна добова доза при артеріальній гіпертензії становить 16 мг активної речовини.

Якщо у хворого відзначається гостра печінкова або ниркова недостатність, то початкова доза становить 2 мг. При цьому необхідно постійно здійснювати контроль над рівнем сечовини, креатиніну і калію у плазмі крові.

Кантдесартан слід з обережністю комбінувати з іншими лікарськими засобами. Якщо одночасно приймаються таблетки калію або ж діуретики, у складі яких є калій, можливо розвиток гиперкалимии.

У поєднанні з іншими препаратами антигіпертензивної дії і діуретиками може призвести до артеріальної гіпотензії. Підвищує вміст літію в крові.

Протипоказання і можливі побічні ефекти

Даний лікарський засіб не призначають у таких випадках:

 • Двосторонній стеноз ниркових артерій.
 • Гіперкаліємія.
 • Печінкова недостатність у важкій формі.
 • Гипертальдостеронизм.
 • Індивідуальна непереносимість препарату.
 • Обережного використання вимагають такі патології, як стеноз мітрального або аортального клапана, гіпертрофічна кардіоміопатія, цереброваскулярні порушення, відсутність однієї нирки або її пересадка.

  До побічних ефектів відносяться:

  • Напади слабкості, запаморочення;
  • Почервоніння шкіри обличчя;
  • Симптоми, що нагадують грип: кашель, нежить, біль у горлі;
  • Лейкопенія, нейтропенія, тромбоцитопенія;
  • Набряклість верхніх і нижніх кінцівок;
  • Різі в животі;
  • Алергічні симптоми: свербіж шкіри, висип, набряк Квінке;
  • Болі в спині і суглобах, міалгія.

  Якщо перераховані симптоми не проходять після адаптування до препарату, рекомендується підібрати аналоги. Можливе передозування препарату, у цьому випадку відзначаються виражені симптоми артеріальної гіпотензії: слабкість, запаморочення, різке зниження артеріального тиску.

  В цьому випадку необхідна симптоматична терапія, промивання шлунка, контроль рівня сечовини і калію в крові та функцій життєво важливих органів.

  Відгуки та аналоги

  Кандесартан: інструкція по застосуванню, аналоги і ціни на таблеткиВідгуки про препарат майже завжди позитивні, враховуючи можливість вибрати таблетки в різному дозуванні і потім поступово підвищувати її ефективність лікарського засобу та його невисоку вартість. Ціна на таблетки залежно від кількості таблеток в одному блістері і концентрації активної речовини від 170 рублів.

  При артеріальній гіпертензії не рекомендується часта зміна препаратів без вагомої причини. Але якщо потрібні аналоги, можна підібрати один з наступних препаратів:

 • Атаканд – середня ціна від 1540 рублів за упаковку.
 • Кандекор – 860 рублів за упаковку.
 • Гипосарт – його вартість від 185 рублів за упаковку.
 • Ангиаканд – від 460 рублів за упаковку.
 • Також відгуки рекомендують таблетки гіпотензивної дії Ордисс, Касарк, Айра-Сановель. Але, як правило, спробувавши Кандесартан, пацієнти зупиняються саме на ньому, оцінивши його дію і вартість в порівнянні з аналогами. До основних переваг пацієнти відносять зручність дозування і те, що досить приймати ліки лише один раз в день.

  Найчастіше пацієнти опиняються в лікарні саме з тієї причини, що забували вчасно прийняти ліки, призначені тричі на добу. З Кандесартаном такого не станеться – можна вибрати зручний час, вранці або ввечері, встановити будильник і не відступати від схеми лікування.

  Майже всі гіпертоніки страждають від ниркової недостатності – неминуче ускладнення при гіпертонії. Кандесартан запобігає розвитку діабетичної хронічної нефропатії і надає нефропротекторна дія, а тому може прийматися у зменшеній дозі навіть при нирковій недостатності або пацієнтами з однією ниркою. І це перевага також часто згадується у відгуках пацієнтів.

  Дуже задоволені цим лікарським засобом пацієнти похилого віку, у яких поряд з гіпертонічною хворобою розвивається ішемічна хвороба серця або ж інші види серцевої недостатності. Він не викликає ортостатичної гіпотонії і не інгібує АПФ.

  Деякі пацієнти під час терапії інгібіторами АПФ скаржилися на такі побічні симптоми, як постійний кашель, що не піддається зниженню високий тиск вранці після сну. Після прийому Кандесартана таких симптомів не відзначалося, при цьому АТ знижується набагато краще, ніж при терапії аналогами.

  Препарат відпускається лише за рецептом лікаря, зберігати його слід в сухому і темному місці, подалі від дітей, строк придатності при дотриманні умов зберігання – до 3 років. Ігрове відео у цій статті наочно продемонструє, як працює препарат.