Карієс утворюється з-за того, що бактерії певного типу виробляють кислоту, що руйнує емаль зубів, а також їхній базовий шар — дентин.

Багато людей вважають, що раз карієс вже з’явився, позбавитися від нього і відновити зуб не можна. Стоматологи теж люблять цей міф, тому що допомагає їм заробляти хороші гроші.

Але відомий американський доктор Девід Вульф каже, що карієсу можна не тільки уникнути, але і розгорнути його назад. Тобто повернути здоров’я пошкодженим зубах.

Ми не знаємо, правда це чи ні, але хіба ви не хочете спробувати?

Почнемо з дослідження, опублікованого в British Medical Journal. У ньому говориться, що запобігти розвитку карієсу можна за допомогою дієти.

Щоб це довести, вчені знайшли 62 дитини, розділили їх на три групи і кожної прописали особливу дієту. Діти з групи 1 дотримувалися звичайного режиму харчування: в нього додали тільки вівсяні пластівці. Вони містять фитиновую кислоту, досить небезпечну для зубів.

Діти з другої групи їли звичайну їжу, але також приймали вітамін D. А батьків членів третьої групи попросили перейти на особливу, багату поживними речовинами і вітамінами дієту.

Щелепа всіх дітей була просканувати до початку експерименту. Вчені заміряли розмір щілин в зубах дітей.

Згодом дослідники виявили, що у дітей з першої групи дірки в зубах стали тільки більше, у дітей з другої групи ситуація трохи покращилася. Але кращі результати показали діти особливою, третьої групи. Майже всі зуби всіх учасників з цієї категорії відновилися!

Висновки цього дослідження підтримали багато лікарі стоматологи. Вони давно знають: дієта дійсно може не тільки сповільнити розвиток карієсу, але дати щось більше.

Більшість людей вважають, що карієс викликають дві речі: цукор і крохмаль. Але все трохи складніше.

Доктор Едвард Мелланбі каже, що є 4 основні причини розвитку карієсу:

 • Нестача мінеральних речовин у раціоні: в першу чергу, магнію, кальцію і фосфору.
 • Відсутність в раціоні жиророзчинних вітамінів (A, E, D і K).
 • Занадто велике споживання фитиновой кислоти (в першу чергу, зернових).
 • Занадто велике споживання переробленого цукру.
 • Ось як запустити процес знищення карієсу.

  1. Забудьте про цукор.

  Якщо ваші зуби далекі від ідеалу, в усьому дійсно може бути винен цукор. Виключіть його з свого раціону.

  По-перше, він — відмінна їжа для бактерій порожнини рота. По-друге, він сприяє зростанню кислотності в порожнині рота. Кисле середовище призводить до вимивання кальцію та демінералізації зубної тканини.

  2. Сконцентруйтеся на їжі, багатої живильними речовинами.

  Щоб перемогти карієс, вам потрібно їсти більше жирної їжі багатої мінералами. Для початку зосередьтеся на овочах, особливо зелених листових.

  Полюбіть продукти, багаті здоровими жирами — кокос, авокадо, горіхи.

  3. Спробуйте полоскати рот кокосовим маслом.

  Кокосове масло тисячоліттями використовується для полоскання рота. Вважається, що воно витягує карієс і сприяє загальної детоксикації організму.

  Просто візьміть столову ложку цього еліксиру і грунтовно пополощіть їм рот протягом 3-5 хвилин. З часом тривалість процедури в ідеалі потрібно продовжити до 20 хвилин.

  4. Позбавтеся від фитиновой кислоти.

  Фитиновая кислота — інгібітор і блокатор мінеральних сполук. Її повно в зернових і бобових, особливо тих, що вирощені на великих фермерських полях.

  До речі, вона ж є однією з причин розвитку остеопорозу. Так що шкодить вона не тільки зубам, але і кісток.

  5. Зробіть свою власну зубну пасту.

  Ви можете зробити зубну пасту самостійно. Головна її перевага перед купленими в магазині аналогами — в тому, що вона дозволяє відновити мінеральний баланс порожнини рота.

  ЗНАДОБИТЬСЯ:

  • 3 їдальні ложки харчової диатомитовой глини;
  • 1/4 чайної ложки харчової соди;
  • 1/4 чайної ложки м’ятного хлорофілу;
  • Екстракт м’яти, 1/4 чайної ложки;
  • 1/2 чайної ложки кокосового масла;
  • 1 столова ложка чистої фільтрованої води.

  Ну що, будете пробувати? Розкажіть нам в коментарях!

  Джерело