В даний час кашель є однією з найбільш актуальних хвороб, регулярно пролікувати яку завжди намагаються тисячі людей. Чому ж так складно підібрати засіб від кашлю? І чому хвороба у дитини може довгий час залишатися без змін? Чому сироп від кашлю не є панацеєю? Чому сухий кашель може протікати без температури і болю в горлі?

Що таке кашель?

Це не повноцінна хвороба, а лише важкий видих через ротову порожнину, обуславливаемый різким скороченням м’язів дихання (найчастіше викликається подразненням рецепторів дихальних шляхів). Кашель відіграє дуже важливу роль: саме він допомагає дихального тракту очиститися від сторонніх речовин або позбавитися від непрохідності якої-небудь ділянки дихального шляху.

Саме тому не варто відразу ж намагатися пролікувати сухий кашель або кашель з мокротою: Ви усунете тільки ознаки і симптоми недуги, але не його причини.

Також не варто відразу бігти в аптеку за розрекламованими препаратами (наприклад, доктор МОМ для дітей, доктор Тайсс, Гербион сироп або ще якась суха мікстура для дітей) — ці кошти також усунуть ознаки недуги, тим самим відкладаючи лікування на невизначений термін.

Чому сильний кашель потрібно пролікувати без зволікання?

Розгляне докладніше.

Кашель: попередня діагностика

Оскільки кашель (не має значення, з мокротою він чи ні) відносять лише симптоми, а не причини хвороб, досвідчений спеціаліст обов’язково повинен запропонувати Вам пройти повне обстеження. Ось лише приблизний список захворювань, при яких присутній сильний кашель:

 • Різновиди гострих респіраторних захворювань;
 • Перешкоди в дихальних шляхах (як механічні, так і токсичні гази або дратує пил);
 • Утворення в легенях;
 • Різновиди туберкульозу;
 • Бронхіальна астма;
 • Запальні процеси в плеврі;
 • Серцева недостатність;
 • Хвороби лорорганів;
 • Захворювання нервової системи;
 • Гастроезофагеальний рефлюкс.

Ні в якому разі не довіряйте лікарям, що говорить фрази типу: «Ми давно лікуємо сильний кашель без діагностики», «Завжди лечу сильний кашель без температури припарками», «Кашель вночі я лечу тільки в амбулаторних умовах» або «Лечу всі симптоми у дитини з допомогою сиропу від кашлю» — це халатні фахівці, які лише можуть допомогти вилікувати ознаки, а не причини недуги.

Кашель: лікування або очікування?

Для того, щоб повністю вилікувати кашель, а не усунути його основні симптоми, необхідно пролікувати хвороба, що викликала його. Найчастіше це може здійснитися лише в стаціонарних умовах, тому не соромтесь зателефонувати начальнику і сказати йому фрази типу: «Лечу хронічні болі в горлі», «Лечу серйозний сухий кашель», «Лечу запалення в горлі без температури» і так далі. Пам’ятайте, що головна цінність — це здоров’я.

Чому сироп від кашлю не може вилікувати сильний кашель? Чому перед застосуванням будь-якого засобу необхідна попередня консультація з фахівцем? Чому багато лікарі не бачать різниці між ліками? Чому не варто комбінувати кілька ліків одночасно?

Розглянемо приблизний список аптечних препаратів, пропонованих в якості кращого ліки для дітей:

 • Доктор МОМ

Виступає в якості відмінного засобу для того, щоб пролікувати сухий кашель у дитини (зазвичай дітей приваблює приємний смак ліки — на відміну від таких народних рецептів, як редька з медом, Доктор МОМ володіє м’яким і ненав’язливим солодким смаком). Слід пам’ятати, що Доктор МОМ (як і будь-який інший сироп від кашлю) здатний вилікувати лише ознаки недуги, а не його причини. Незважаючи на це, багато лікарі рекомендують Доктор МОМ в якості додаткового компонента комплексного лікування (зазвичай використовується мазь Доктор МОМ і сироп від кашлю Доктор МОМ). Також Доктор МОМ можна приймати без температури і при наявності болю в горлі. Доктор МОМ допоможе в рекордні терміни пролікувати кашель з мокротою у дітей.

Доктор МОМ має протипоказання, тому необхідна попередня консультація з фахівцем.

 • Доктор Тайсс

Виступає в якості відмінного засобу для того, щоб пролікувати сухий кашель у дитини (зазвичай дітей приваблює приємний смак ліки — на відміну від таких народних рецептів, як редька з медом, Доктор Тайсс має приємний трав’яний присмак). Слід пам’ятати, що Доктор Тайсс (як і будь-який інший сироп від кашлю) здатний вилікувати лише зовнішні прояви.

Незважаючи на це, багато лікарі рекомендують Доктор Тайссс в якості додаткового компонента комплексного лікування (зазвичай використовуються таблетки від болю в горлі Доктор Тайсс і сироп від кашлю Доктор Тайсс). Також Доктор Тайсс можна приймати без температури і при наявності болю в горлі. Доктор Тайсс допоможе в рекордні терміни позбавитися від нав’язливої болю в горлі у дітей.

Доктор Тайсс має протипоказання, тому необхідна попередня консультація з фахівцем.

 • Гербион (сироп)

Гербион сироп може використовуватися для того, щоб вилікувати як сухий кашель, так і кашель з мокротою. Перевага даного засобу в натуральному складі, що робить його відмінним ліками для дітей грудного віку.

 • Суха мікстура

Основна перевага даного засобу — велика кількість натуральних компонентів. Однак, його з успіхом може замінити будь-народний рецепт (наприклад, звичайна редька з медом).

Слід пам’ятати, що суха мікстура протипоказана при вагітності. Також вона не рекомендована для дітей, які страждають від алергії.

 • Інший сироп від кашлю (наприклад, Бромгексин)

Якщо у дитини є сильна біль у горлі, а відвідати лікаря не виходить, то використовуйте дані кошти: вони не допоможуть пролікувати хвороба, але полегшать її симптоми.

Лікуємо сильний кашель при допомозі народного засобу

Якщо Ви вважаєте, що ніяка суха мікстура, куплена в аптеці, не зможе замінити народні засоби, то наступні рецепти призначені саме Вам:

 • Редька з медом

Редька з медом — це один з найвідоміших народних рецептів, які допомагають пролікувати сухий кашель навіть у гіперчутливість дітей. Візьміть звичайну редьку чорного кольору м’якуш має бути вирізана, замість неї налийте мед), накрийте папером і поставте в посудину з рідиною (зазвичай це вода). Редька з медом повинні залишатися в посудині, як мінімум, п’ять годин. Приймати ці ліки дуже просто: редька з медом випивають по 1-2 чайних ложки за 10-15 хвилин до прийому їжі.

 • Відварна картопля

Ознаки недуги можна видалити проведенням нескладної інгаляції над тільки що відвареною картоплею. Ця процедура відмінно допоможе, якщо у дитини виявлено кашель вночі: просто виконуйте дану інгаляцію перед сном, і Ви забудете про недугу.

 • Лікувальні збори

Даний спосіб також чудово нейтралізує ознаки недуги (при цьому не має значення, сухий кашель або з мокротою). Однак у цьому випадку необхідно бути впевненим у відсутності у дитини алергічної реакції на будь-який компонент суміші.

Чому не всієї нетрадиційної медицини можна вірити?

З особливою небезпекою слід ставитися до цілителів, які пишуть рекламні статті виду: «Лечу сухий кашель за один сеанс», «Лечу всі види болю в горлі по фотографії», «Лечу всі ознаки будь-якої недуги, » або «Лечу будь-яку хворобу» — швидше за все, подібні люди не зуміють вилікувати Вашу хворобу, а дорогоцінний час (який можна було витратити на лікування), Ви втратите.

Часто задають питання:

 • Чи має значення, сухий кашель або з мокротою?
 • Лікування буде прямо залежати від виду кашлю. Саме тому, побачивши перші симптоми якої-небудь хвороби (особливо дитини), як можна швидше зверніться до лікаря: якщо Ви не проведете належне лікування протягом декількох днів, то захворювання може ускладнитися болем у горлі і жаром (навіть якщо воно починалося без температури).

 • Чому небезпечний кашель без температури при ГРВІ?
 • Хвороба без температури означає те, що організму доведеться самостійно намагатися позбутися від збудників хвороб ( на відміну від сильного жару. при якому вони послаблюються або гинуть). Особливо небезпечні ці ознаки в разі наявності захворювання у дитини зі слабким імунітетом. В цьому випадку краще всього вибрати стаціонарне лікування — це робиться, щоб уникнути ускладнень.

 • Завжди наявність кашлю означає серйозну хворобу?
 • Ні, не завжди. Однак, щоб бути повністю впевненим у цьому (особливо якщо мова йде про життя дитини), необхідно пройти повну діагностику, що включає кілька аналізів.

  Слід пам’ятати, що захворювання з сильною слабкістю, але без температури може означати важку форму, яку не можна переносити на ногах. Також намагайтеся звертати увагу на інші ознаки: характер виділень, загальний стан організму і так далі.

 • У кожного захворювання є специфічні ознаки?
 • Найчастіше багато захворювання схожі, саме тому рекомендується якомога швидше звернутися до лікаря для постановки вірного діагнозу. Багато обивателі припускають, що захворювання з кашлем і без температури — це якась несерйозна інфекція, а не можлива пухлину горла.