Вальгусна деформація – про таке захворювання багато хто знає не з чуток. У народі його називають «кісточка на нозі». Спочатку, здається, що це проблема носить суто естетичний характер. Однак це не так.

Під даним захворюванням розуміють, викривлення кістки першого (великого) пальця на нижньої кінцівки. Видозмінений суглоб завдає чимало неприємностей. В основному шишки на ногах з’являються у представниць слабкої статі.

Вальгусна деформація з часом почне прогресувати – з’явиться біль при ходьбі, мозолі і набряки. Щоб цього не допустити, слід під час вжити заходів. Профілактика і своєчасне лікування кісточок дозволять досягти успіху і уникнути ускладнень.

Вальгусна деформація: причина розвитку захворювання

Перша причина – спадковість. Як вже було зазначено, шишки на ногах частіше утворюються у жінок. Часто це захворювання носить генетичний характер. Іншими словами, якщо у вас стали утворюватися шишки на ногах, то швидше за все у вашому роду (наприклад, у мам, бабусь) вони теж були.

Представники сильної статі страждають цією недугою набагато рідше. Причина утворення шишок на ногах у представників сильної статі — наслідок отримання травми.

Ще одна причина виникнення шишки на ногах – під шкірним покривом починає проявлятися головка кістки. Внаслідок чого великий палець починає викривлятися, що призводить до його накладання на інші пальці нижньої кінцівки.

Результат – деформація стоп. Підібрати взуття буде складніше. Перевагу необхідно віддавати не елегантним туфель на шпильці, а зручним і м’яким мокасинам.

Не слід вважати, що дане захворювання носить суто естетичний характер. Справа в тому, що вальгусна деформація з часом призводить до появи хромати.

Є і ще одна причина — деформація стоп може бути викликаний носінням неправильного взуття. Незручне взуття, з вузькими носами і високими підборами, є, мабуть, однією з найбільш поширених причин появи шишок на ногах.

Причина розвитку патології може бути викликана деякими видами професійною діяльністю, наприклад, балет.

Нерідко причина утворення шишки на ногах пов’язана з бурситом, плоскостопістю та іншими захворюваннями.

Ще одна причина – неправильне харчування — це стосується представниць прекрасної статі з надмірною вагою.

Лікування кісточок

Методика лікування залежить насамперед від того, на якій стадії розвитку протікає захворювання.

Консервативна терапія

Лікування ніг шляхом даного способу актуальна тільки при початкових стадіях перебігу патології. Це пояснюється тим, що за допомогою цього методу вдасться тільки зупинити подальший розвиток патології.

Вдавшись до консервативної терапії на початкових стадіях, вдасться призупинити деформацію стоп.

При призначенні даного виду лікування, лікар рекомендує носити різні ортопедичні пристосування:

 • шини (вальгусна шина фіксує великий палець, і не дозволяє йому видозмінюватися);
 • стяжки – вставка з горбком на гумці (застосовують для підтримки передньої частини стопи);
 • устілки, супінатори (призначені для рівномірного розподілу навантаження);
 • коректори — призначені для утримання великого пальця в правильному положенні (використовують під час сну).

Перш ніж почати консервативне лікування, слід правильно підібрати ортопедичні пристосування. При виборі звертають увагу на кут нахилу великого пальця.

Лікування ніг на початковому етапі не обходиться і без фізіотерапевтичних процедур, спрямованих на нормалізацію кровообігу в області стоп. Масаж, різні ванночки для ніг і ЛФК сприяють ефективному лікуванню.

Важливо також правильно харчуватися. Пам’ятайте, що зайва вага – це причина розвитку Hаllux Valgus. Слід відмовитися від жирної, смаженої та гострої їжі. Також слід утриматися від борошняних виробів.

При консервативній терапії лікар може призначити препарати для усунення болю. Вальгусна деформація зобов’язує носити зручне і просторе взуття.

Лазерне лікування

Лазерне лікування Hаllux Valgus можливо тільки на початкових стадіях розвитку захворювання. Даний метод не вимагає повної анестезії. У зв’язку з чим таке лікування підходить абсолютно всім.

Під даним способом увазі шліфування кісточки. Основними перевагами лазерного лікування є швидкість і надійність. На лікування (шліфування кісточки) піде не більше години. Після, вальгусна деформація стопи не буде доставляти незручностей – біль пройде, а кісточка зникне.

Середня і важка стадія

На другій і третій стадіях не обійтися без хірургічного втручання. Методик щодо усунення шишки на ногах досить багато.

Боятися операції не варто, все малотравмичны, спрямовані на виправлення кута між фалангами великого пальця. Почати ходити пацієнт зможе після операції через 24 години. Вальгусна шина, гіпсова пов’язка не передбачаються, як і використання милиць.

Як правило, пацієнта виписують через пару днів після проведення операції. Єдине, що потрібно – деякий час носити зручне, м’яке взуття.

Якщо пальці стопи знаходяться в запушеному стані, то в такому разі проводять остеотомію. Під даним методом розуміють лікування ніг шляхом фіксації кісток за допомогою гвинтів, які згодом залишаються в тілі людини. Період відновлення триває близько місяця.

Профілактика

 

Вальгусна деформація стоп може призвести до неприємних наслідків – біль, мозолі, розвиток нових захворювань. Щоб уникнути «зародження» даної патології слід дотримувати деякі правила. Профілактика деформації стоп допоможе вам зберегти красу ніг і уникнути розвитку Hаllux Valgus.

Профілактика включає в себе:

 • Носіння зручного взуття. Необхідно для щоденної шкарпетки вибирати максимально зручне і комфортне взуття. Не вибирайте вузьку, грубу взуття на дуже високому і нестійкому підборах.
 • Виняток взуття на високому каблуці при підвищеній вазі. Для гладких дам підійде взуття на танкетці або «шкільному» каблуці.
 • Гімнастику. Вальгусна деформація стоп не буде прогресувати, якщо щодня виконувати складні вправи. Наприклад, намагайтеся рухати всіма пальцями ніг окремо. Ще одна вправа – з допомогою стопи зімніть листок паперу.
 • Усунення натоптишів.
 • Ходіння по нерівній поверхні. Профілактика: зніміть взуття і походіть босоніж по траві, гальці або піску.
 • Регулярний огляд у ортопеда.
 • Профілактика травм.
 • Дотримання режиму праці і відпочинку. Якщо на роботі доводиться довго ходити/стояти, необхідно давати відпочинок ногам – зніміть взуття, поворушіть пальцями ніг.
 • Профілактика також включає в себе масаж і створення сольових ванн. Профілактика деформації стопи актуальна тільки в тому випадку, якщо кісточка на нозі ще не почала рости.

  Народні засоби: профілактика і лікування

  Рецепти:

 • Щоб на час біль пройшла, щодня докладаєте до зростаючої кістки шматок свіжої річкової риби.
 • Змішайте інгредієнти: блакитна глина (4 ст. л.) + відвар кропиви (1 ст. л. трави). Поставте на водяну баню. Змочіть в отриманому розчині марлю, потім оберніть їй стопу. Ногу оберніть поліетиленом і зверху накрийте рушником. Через чверть години компрес знімають. Деформація стоп таким способом лікуватися 2 рази в тиждень.
 • Деформація стоп — лікування. Змішайте бодягу, машинне масло, скипидар і гірчичний порошок. Распарьте стопи і нанесіть отриману суміш на кістку. Профілактика триває два тижні, потім роблять перерву, і повторюють курс.
 • Щоб усунути запалення суглобів слід нарвати квіти бузку і залити їх водою (1:10). Наполягати в холодному місці, в закритому вигляді два тижні. Застосування: за допомогою отриманої настойки роблять компреси.
 • Використання фіксаторів проти кісточки на нозі

  На першій і другій стадії розвитку Hаllux Valgus ортопед часто призначає пацієнтові спеціальне пристосування для фіксації великого пальця в правильному положенні.

  Вальгусна шина може бути різних розмірів і форм. Одні підходять під будь-яку взуття, інші ні.

  Найпопулярнішими на сьогоднішній день є вальгусна шина Valgus Pro і ValuFix.

  Valgus Pro являє собою компактне гольове пристосування для фіксації великого пальця. З допомогою нього вдасться вирівняти великий палець, відсунувши його від інших пальців. В результаті чого кісточка зменшується.

  З допомогою Valgus Pro вдасться попередити подальший розвиток захворювання. Однак для того, щоб досягти успіху, слід носити Valgus Pro і вдень, і вночі (періодично його слід знімати).

  Накладка Valgus Pro сприяє зняттю больового синдрому. Купуючи таке пристосування врахуйте, що вона буде ефективною, лише при початкових стадіях розвитку патології. При 3-й ступеня розвитку недуги Valgus Pro зніме біль, а при 4-й стадії – він марний.

  Крім фіксатора Valgus Pro існує ще один не менш популярний вид бандажа -ValuFix. З допомогою нього вдасться назавжди позбутися від патології – усунути шишки на великих пальцях стоп.

  Проте він ефективний лише при початкових стадіях захворювання. В інших випадках допоможе хіба що операція.

  Починати носити ValuFix слід за п’ять годин. Поступово час шкарпетки збільшують. Для досягнення успіху носити його рекомендується протягом трьох місяців. Результат буде видно тільки через півроку.

  Слід зазначити, що пристосування ValuFix являє собою громіздку конструкцію. У зв’язку з чим носити з ним будь-яку взуття не вийде – доведеться віддати перевагу зручним і м’яким капцям.

  ValuFix підходить як для лікування на початкових стадіях розвитку захворювання, так і для профілактичних цілей.

  Використовують дане пристосування, у випадках, коли кісточка починає «випирати», але больові відчуття ще відсутні, а також при діагностуванні проблем, пов’язаних з суглобами, що виникли в результаті відкладень солей.

  Після оперативного лікування, для зменшення ймовірності виникнення бурситу і артриту, дане пристосування також використовують.