Коліки у новонароджених, немовляти та дитини

Зміст статті:

  • Діагностика кольок у новонароджених дітей.
  • Кольки у дитини: лабораторні тести.
  • Коліки у новонароджених: лікування.

Коліки у новонароджених, немовлят, дітей, проявляються нападами крику і збудження дитини на першому році життя. Незважаючи на те що термін «коліки» передбачає кишкова походження, етіологія невідома. Кольки у дитини часто починаються десь на 6-му тижні життя і спонтанно проходять між 3-м і 4-м місяцями життя. Напади крику і занепокоєння розвиваються без видимих причин приблизно в один і той же час дня чи ночі і тривають протягом декількох годин.

Деякі немовлята кричать практично безперервно.

Надмірний крик може призводити до аэрофагии, що веде до розвитку метеоризму та здуття живота. Зазвичай немовлята, які страждають коліками, їдять і набирають вагу добре, хоча енергійне смоктання не під час годування може нагадувати голод дитини при недоїданні. Найімовірніше, кольки не мають відношення до розвитку наполегливою, нетерплячою особистості.


Діагностика кольок у новонароджених дітей.

З анамнезу потрібно з’ясувати, чи виходить крик дитини за рамки нормального (до 3 годин на день у 6-тижневого дитини). Потім потрібно диференціювати кольки у дитини від інших причин крику, включаючи лихоманку, інфекції сечової системи (ІМС), отит, поганий догляд за дитиною. Ретельний розпитування може виявити, що крик не основна проблема, а привід, яким скористалися батьки, щоб виправдати свій візит до лікаря, насправді бажаючі обговорити іншу проблему, наприклад занепокоєння з-за смерті попереднього дитини почуття безсилля і нездатність впоратися з новонародженою дитиною. Ретельний огляд, як правило, не виявляє ніяких аномалій, проте переконує батьків, що лікар знає, наскільки дитячі кольки є стресовою ситуацією для батьків.

Кольки у дитини: лабораторні тести.

У проведенні лабораторного обстеження немає необхідності, якщо тільки при зборі анамнезу і при огляді не було виявлено специфічних порушень.

Коліки у новонароджених: лікування.

Батьків слід запевнити, що їх дитина здорова, що його занепокоєння не пов’язано з поганим доглядом і що кольки у дитини пройдуть самі по собі без довготривалих негативних ефектів. Діти, які кричать недовго, можуть заспокоюватися, якщо їх взяти на руки і заколисати. Дитину з високою сосательной активністю, який починає турбуватися незабаром після їжі, варто годувати більше. Якщо годування з пляшечки займає менш 15-20 хвилин, можна спробувати використовувати соски з меншими отворами; пустушка також може заспокоїти дитину. Дуже активним, неспокійним дітям може, як не парадоксально, допомогти туге сповивання. Заколисування, музика і побутові шуми (шум пилососа, двигуна автомобіля, фени, праски) також можуть надати заспокійливий ефект. Адаптована суміш може бути введена на кілька днів, щоб переконатися у відсутності непереносимості молока, однак слід уникати частих змін суміші. Іноді у дітей на грудному вигодовуванні елімінація молока або інших продуктів з дієти матері може виявитися ефективною.