Зміст:

 • Загальні відомості
 • Види та форми випуску
 • Правила застосування
 • Загальнозміцнюючий Комплівіт
 • Вузькоспеціалізовані засоби
 • Вітаміни для чоловіків
 • Різновиди для жінок
 • Вітаміни для вагітних
 • Вітаміни для дітей

Вітаміни потрібні для підтримки роботи всіх органів і загального зміцнення організму. Велика частина біологічно активних компонентів людина отримує разом з їжею, проте іноді кількість отриманих вітамінів недостатнє, внаслідок чого виникає дефіцит. Препарат Комплівіт, види якого призначені для конкретних груп пацієнтів, є одним з кращих вітамінних комплексів, що застосовуються як в лікувальних, так і профілактичних цілях.

Загальні відомості

Комплівіт є комбінованим вітамінним засобом, до складу якого входить широкий набір речовин, необхідних організму для повноцінного функціонування. Ліки призначається при лікуванні патологічних станів, що супроводжуються зниженням вітамінного рівня, а також в цілях профілактики дефіциту.

Склад і концентрація діючих компонентів розрізняється залежно від типу препаратів. Зараз існує велика кількість різновидів, призначених для певних категорій пацієнтів.

Синтетичні вітаміни

Прийом ліків припустимо незалежно від віку і сезонних особливостей. Однак потрібно пам’ятати про те, що Комплівіт – це в першу чергу ліки, а тому зловживати ним не слід.

Описане засіб призначено для тривалого прийому. Ліки може прийматися протягом декількох місяців без ризику розвитку передозувань, що пояснюється раціональним співвідношенням містяться речовин.

Зараз існує дуже великий вибір комплексів Комплівіт, що дозволяє підібрати найбільш підходящий з урахуванням індивідуальних потреб пацієнта. Кожна різновид характеризується унікальним складом, через що відрізняється і спосіб прийому Компливит.

В цілому, Комплівіт являє собою комплексне засіб, що містить вітаміни та мінерали в оптимальному для організму кількості.

Види та форми випуску

Умовно всі препарати Комплівіт можна розділити на 2 великі групи: загальної дії й ліки з посиленням конкретної речовини. У першому випадку мова йде про вітаміни з вмістом певної концентрації активних компонентів, які призначені для профілактики або терапії загальних розладів. Кошти з посиленням одного з компонентів мають вузьконаправлене призначення і використовуються при певних показань.

Головні форми випуску:

Форма таблеток

 • Таблетки. Є основним видом препарату. Містять плівкове покриття, яке значно полегшує процес прийому. Також покриття призначене для зниження негативного впливу шлункової кислоти, завдяки чому підвищується засвоюваність препарату.
 • Жувальні таблетки. Дана група препаратів призначена переважно для прийому в дитячому віці. Таблетки містять добавки, завдяки яким значно поліпшуються смакові якості ліків. При цьому засвоюваність діючих компонентів при такому прийомі не знижується.
 • Порошки для суспензій. У такій формі випускаються деякі різновиди Комплівіта. Зокрема, форма порошку використовується для препарату Комплівіт Кальцій.

В цілому, існує понад 20-ти різновидів препарату, що випускаються в 3-ох основних формах, найпоширенішими з яких є звичайні і жувальні таблетки.

Правила застосування

Основним призначенням препарату є усунення станів, пов’язаних з нестачею вітамінів. Це можуть бути різноманітні патологічні явища та порушення, сезонна нестача біологічно активних речовин. Деякі види Комплівіта призначені для збагачення організму мікроелементами в дитячому віці для поліпшення процесів росту і розвитку організму.

Основними показаннями до прийому є:

 • Вітамінно-мінеральний дефіцит
 • Інтенсивні фізичні навантаження
 • Реабілітація після хірургічного лікування, тривалих хвороб
 • Прийом у комплексі з антибіотиками або імуностимуляторами
 • Вагітність
 • Погіршена стан волосся, шкіри

Читайте також:Супрадин кидс з омега 3 і холіном: як правильно приймати вітаміни

Такі свідчення актуальні як для класичного Комплівіта, так і вузьконаправлених видів. Більшість різновидів можуть застосовуватися у підлітковому віці при прискоренні зростання.

Протипоказаннями до прийому є:

 • Вік до 12 років (за винятком Комплівіта, призначеної безпосередньо для дітей)
 • Гіперчутливість до діючих речовин
 • Надлишок певних мінералів та вітамінів

Ліки призначене для прийому всередину. У профілактичних цілях досить пити по 1 таблетці або капсулі в день. При тривалому прийомі рекомендується пити вітаміни в однаковий час доби перед їжею.

В терапевтичних цілях комплекс приймається протягом обмеженого терміну. У середньому, тривалість становить 28 діб. При цьому дозування і точна тривалість курсу призначається пацієнту індивідуально з урахуванням особливостей клінічної картини.

Прийом Комплівіта не викликає побічні дії. В рідкісних випадках можливі виключення, як правило, викликані порушеннями термінів або перевищенням допустимих доз.

Алергічна висипка

У число можливих побічних явищ входять:

 • Шкірні висипання
 • Набряки тканин
 • Свербіж і печіння шкіри
 • Нудота
 • Головний біль
 • Метеоризм

Можливість передозування препаратом практично виключається, так як для цього потрібно випити велику кількість таблеток. Однак такий ризик існує. При передозуванні необхідно звернутися за медичною допомогою.

Комплівіт вважається безпечним ліками, однак його прийом має здійснюватися у суворій відповідності з інструкцією або рекомендацією лікаря.

Загальнозміцнюючий Комплівіт

До даної групи належать препарати, чия дія спрямована на поліпшення загального стану організму. При цьому спрямоване дію на певний орган конкретною речовиною відсутня.

До препаратів цієї групи входять:

У боротьбі зі стресом

 • Комплівіт Антистрес. Ліки відрізняється підвищеною концентрацією вітамінів групи В, які характеризуються позитивним впливом на роботу нервової системи. Також в ліках містяться рослинні компоненти з седативною дією. Препарат рекомендований до застосування пацієнтам, які страждають від хронічних стресів або особам, чия діяльність пов’язана з підвищеною розумовою навантаженням.
 • Комплівіт Сяйво. Препарат, що містить комплекс з 19 діючих речовин у поєднанні з екстрактом чайного листа. Завдяки такому складу засіб покращує стан шкіри, сприяє її омолодженню, зміцнює нігті, зуби. Крім цього, ліки покращує обмінні процеси, за рахунок чого активізується процес спалювання жиру.
 • Комплівіт Кальцій. Лікарський засіб призначається за дефіциту мікроелемента або для його профілактики. Показаннями для прийому є дотримання строгих дієт, захворювання, що супроводжуються порушенням всмоктування кальцію. Також рекомендований підліткам і вагітним жінкам.

Таким чином, вітаміни для загального зміцнення включають кілька різновидів Комплівіта, крім його класичної форми.

Вузькоспеціалізовані засоби

Містять компоненти, дія яких спрямовується на усунення певного порушення. В дану групу входить велика кількість комплексів.

Основними з них є:

Комплівіт для очей

 • Комплівіт Діабет. Призначається пацієнтам з відповідним діагнозом. Склад ліків повністю виключає цукор. При цьому, в комплекс входить 14 вітамінних речовин, сприяють поповненню дефіциту, поліпшують обмінні процеси і перешкоджають збільшенню кількості глюкози в складі крові.
 • Комплівіт Офтальмо. У препараті комбінуються основні діючі компоненти в поєднанні з лютеїном і зеаксантином. Ці речовини захищають очі від негативного впливу. Препарат рекомендується до прийому особам, які мають проблеми зі зором, а також людям, чия діяльність пов’язана з негативним впливом на зоровий аналізатор.
 • Комплівіт для волосся. Ліки, склад якого спрямований на покращення стану при облисінні та інших порушень, що супроводжуються випаданням волосся. Вітаміно-мінеральний склад поєднується з натуральними компонентами, в числі яких екстракти пальми і плоди сероно.

Читайте також:Оливкова олія для обличчя від прищів: як потрібно використовувати

Препарати з вузьким дією рекомендується приймати виключно за призначенням лікаря в поєднанні з іншими препаратами, що посилюють терапевтичний ефект.

Вітаміни для чоловіків

Комплівіта, призначеного спеціально для чоловіків, не існує. Для лікування або профілактики до застосування може бути рекомендований практично будь-який вид препарату, якщо його склад відповідає індивідуальним потребам пацієнта.

Найчастіше чоловікам призначають такі види Комплівіта:

Вітаміни для чоловічої половини

 • З магнієм. Рекомендується при підвищених фізичних і психоемоційних навантаженнях, при хронічній втомі. Магній характеризується позитивним впливом на нервову систему, що дозволяє боротися зі стресом, поліпшити сон, апетит, загальне самопочуття.
 • Супер Енергія. Ліки призначають при інтенсивних фізичних навантаженнях. До складу включено 15 діючих речовин, що збільшують витривалість, працездатність, зміцнюють імунітет. Призначені для вживання протягом 10-ти денного курсу.
 • Залізо. Ліки призначається пацієнтам з підвищеними навантаженнями, які провокують підвищену потребу в мікроелементі. Рекомендується приймати при регулярних заняттях спортом, важкій фізичній роботі.
 • Хондро. Використовується для профілактики захворювань суглобів, спричинених віковими змінами, важкою роботою, перенесеними патологіями. Склад включає підвищену кількість вітаміну С і Е, а також речовини, що перешкоджають руйнування хрящів.

В цілому, чоловікам можуть призначатися різні види Комплівіта з урахуванням біологічних особливостей організму.

Різновиди для жінок

Вітаміни для жінок

Деякі види ліки використовуються жінками в цілях схуднення, поліпшення стану шкіри, волосся, загального омолодження. У цих цілях найбільшою популярністю характеризується Комплівіт Сяйво, який приймають курсами кілька разів на рік.

Високою популярністю серед жінок користується Комплівіт 45+, призначений для пацієнток зазначеного віку. Активні компоненти сприяють зниженню ризику ускладнень, що викликаються гормональною перебудовою. Склад включає екстракти кропиви собачої і циміцифуги, які полегшують процес, сприяють усуненню негативних симптомів.

В цілях попередження раннього старіння пацієнткам призначається Комплівіт молодості. У ньому, крім головних груп вітамінів, що містяться екстракти і витяжки, характеризуються антиоксидантними властивостями. Представлені добавки виводять з організму токсини, що викликають раннє старіння шкіри.

Існує кілька видів Комплівіта, дія яких спрямована на зміцнення й омолодження жіночого організму.

Вітаміни для вагітних

У число комплексів, призначених для жінок, входять вітаміни для вагітних. Потреба в активних речовинах при виношуванні дитини значно зростає. Це пов’язано з тим, що плід по мірі зростання потребу у вітамінах і мінералах, які беруться з материнського організму. Крім цього, вагітність є своєрідним стресом, з-за чого підвищується витрата компонентів.

Найбільшим попитом серед вагітних пацієнток користуються вітаміни Компливит Триместрум. Представлене засіб є комплексом з 3-ох препаратів, склад яких відповідає певному періоду виношування дитини.

Препарат можна приймати не тільки вагітним. Істотна користь для організму відзначається і в період планування вагітності. Курс 3-4 тижні дозволяє значно підвищити вірогідність успішного зачаття і подальшого повноцінного розвитку плоду.

Комплівіт 2 триместр призначається в 14 тижнів виношування. У цей період протікає активний ріст плода, що пов’язано з підвищеними витратами організму. Комплекс включає всі речовини, потрібні для запобігання ускладнень і повного задоволення потреб плода.

Комплівіт 3 триместр приймають з 28 тижня. Крім цього, препарат радять пити в період лактації. Засіб призначений для успішного завершення вагітності, підготовки організму до майбутнього родового процесу, а також подальшого відновлення.

Читайте також:Вітаміни натуральні і синтетичні: чи існує різниця?

Крім комплексу Триместрум, вагітним рекомендується приймати Комплівіт Мама. Даний засіб володіє необхідними в період виношування і пологів компонентами. Ліки призначений для тривалого прийому. У більшості випадків медикамент починають пити в період планування і закінчують в післяпологовий період.

Для вагітних і годуючих жінок призначені окремі види Комплівіта, склад яких враховує потреби організму в період вагітності.

Вітаміни для дітей

Більшість різновидів Комплівіта не призначені для дітей віком до 14 років. У підлітковому віці може прийматися будь-який продукт з серії, однак виключно з дозволу лікаря.

Для прийому в дитячому віці призначається Комплівіт із зниженою концентрацією компонентів. Такий склад в повній мірі поповнює потребу організму і при цьому не збільшує потенційну можливість гіпервітамінозу.

У число вітамінів для дітей входять:

 • Комплівіт для дітей і підлітків. Призначений для усунення гіповітамінозу та супутніх станів пацієнтам у віці від 7 років. Випускається у вигляді таблеток, які використовують для постійного прийому. До складу входять вітаміни і мікроелементи, що сприяють загальному зміцненню організму, профілактики інфекційних хвороб, підвищенню розумових здібностей, гармонійного розвитку дитини.
 • Актив жувальні. Являють собою жувальні таблетки з певним смаком. Використовуються для лікування і профілактики вітамінного дефіциту дітям від 3 років. Представлена форма випуску значно краще підходить для дітей, так як у дитини не виникає труднощів при прийомі, які можуть з’явитися в разі прийому звичайних таблеток. При цьому склад повністю задовольняє потребу організму в певних нутриентах.

  Дитячий Комплівіт

 • Здорові очі. Являє собою препарат для очей. Призначається дітям, вік яких досягає 3 роки. Призначається при комплексному лікуванні або в цілях профілактики можливих офтальмологічних порушень. Склад ліки збагачений кератином, цинком і міддю. Засіб випускається у формі жувальних таблеток для прийому місячними курсами.
 • Кальцій Д3. Випускається у формі таблеток. У дитячому віці дозволено з 5-ти років. Використовується для профілактики порушень, що супроводжуються нестачею кальцію. У дитячому віці дозування призначається педіатром на основі індивідуальних особливостей пацієнта.
 • Кальцій Д3 для дітей молодшого віку. Випускається у вигляді порошку. Призначений для збагачення організму кальцієм і іншими мікроелементами дітям від 6 місяців. Дозування розраховується індивідуально. Термін прийому без призначення педіатра становить 1 місяць.
 • Активні ведмедика. Комплексна вітамінно-мінеральна засіб у формі жувальних цукерок. Містить необхідні для росту і розвитку дитини речовини, особливо вітаміни групи В, дефіцит яких найчастіше спостерігається саме у дітей. Ліки дозволено пити пацієнтам від 3-ох років по 1 цукерочці в день. У профілактичних і лікувальних цілях ведмедиків приймають не довше 30 діб.

Незважаючи на те, що Комплівіт є безпечним засобом, під час прийому необхідно стежити за станом дитини. У деяких випадках можливий розвиток алергічних реакцій. У таких випадках рекомендується перервати прийом і звернутися до педіатра.

Препарати Комплівіт характеризуються великою популярністю серед споживачів, так як ліки випускаються для конкретних груп пацієнтів і здатні повною мірою задовольнити потреби організму. При цьому, вітаміни Компливит, види яких в точності відповідають запитам покупців, характеризуються безліччю інших переваг, у числі яких приємний смак, низька ймовірність побічних явищ, доступна вартість.