Конкор: інструкція по застосуванню, при якому тиску приймати

Зміст статті:

 • 1 Конкор Кор – склад і фармакологічна група
 • 2 Показання та протипоказання до застосування препарату
 • 3 Особливості форми випуску і ціна
 • 4 Інструкція по застосуванню препарату
 • 5 Рекомендації лікарів при лікуванні гіпертонії
 • 6 Можливі побічні дії
 • 7 Які симптоми є підставою для скасування Конкора
 • 8 Що потрібно знати про передозування

Таблетки Конкор Кор – це лікарський засіб, призначається при артеріальній гіпертензії для швидкого зниження тиску.

На думку лікарів-кардіологів, це один з найбільш ефективних препаратів, який вони приймають самі призначають своїм родичам при підвищеному тиску.

Відгуки не заперечують його ефективності, але дуже часто пацієнти цікавляться: наскільки безпечні таблетки Конкор Кор? Може їх приймати кожен, які відзначені побічні ефекти у разі скасування Конкор Кор, і чим його замінити?

Конкор Кор – склад і фармакологічна група

Таблетки Конкор Кор – це препарат для зниження артеріального тиску, діючою речовиною якого є бета1-адреноблокатор Бисопророл. Якщо уточнити, то до складу входять дві речовини, змішаних в пропорції 2:1:

 • Бисопророла гемифумарат;
 • Бисопророла фумарат.

Також таблетки містять допоміжні речовини. Це:

 • Кукурудзяний крохмаль.
 • Безводний кальцію гідрофосфат.
 • Кремнію діоксид колоїдний.
 • Кросповідон.
 • Магнію стеарат.
 • Целюлоза.
 • Конкор: інструкція по застосуванню, при якому тиску прийматиТаблетки Конкор Кор використовуються для лікування захворювань серцево-судинної системи, застосовуються вони і при підвищеному тиску. Цей препарат відноситься до групи бета1-адреноблокаторів.

  Ці речовини мають подвійну дію: вони блокують нервові імпульси, що стимулюють активність сердечність м’язи, і блокують гормони стресу, що впливають на клітини міокарда, які надходять з кров’яного русла – адреналін і норадреналін.

  У лікарів такі препарати, як Конкор Кор, знаходяться на особливому рахунку. Відкриття цих речовин визнано найбільшим проривом в кардіологію. Практика довела, що дійсно блокування катехоламінів, тобто, їх недопуск до серця і судинах, дуже важлива для стану сердечників і гіпертоніків.

  Конкор Кор, Верапаміл, Капотен в буквальному сенсі слова важливі для пацієнтів, які страждають патологіями серця і судин. Завдяки цим таблеткам істотно знизилася смертність серед таких пацієнтів та значно змінюється протягом хвороби. При цьому, у порівнянні з аналогами, таблетки мають порівняно небагато побічних ефектів і вони виражені слабо.

  Пояснюється це селективним дією препарату – він блокує тільки бета1-адренорецептори, майже не зачіпаючи бета2-адренорецептори. Тому небажану дію на гладку мускулатуру бронхів і судин зводиться до мінімуму, а обмінні процеси не порушуються.

  Таблетки Конкор Кор мають антиаритмічну, антиангінальну та антигіпертензивну дію. Таблетки знижують частоту скорочень серцевого м’яза, зменшують систолічний об’єм серця, внаслідок чого знижується серцевий викид і потребу серця в кисні.

  Якщо приймати препарат тривалий період, нормалізується опір периферичних судин, що важливо при підвищеному тиску.

  Показання та протипоказання до застосування препарату

  Лікарі рекомендують приймати таблетки Конкор Кор при серцевих захворюваннях, але ним можна ефективно лікувати і гіпертонію. Показання до застосування лікарського засобу:

  • Ішемічна хвороба серця;
  • Підвищений артеріальний тиск;
  • Серцева недостатність хронічного характеру в стадії компенсації.

  Таблетки Конкор Кор є серйозним препаратом, тому в деяких випадках приймати їх небажано. В першу чергу цей препарат протипоказаний у разі індивідуальної непереносимості будь-якого з компонентів. Як це визначити? Всі адреноблокатори мають ідентичну структуру.

  Тому якщо до цього пацієнт намагався вилікувати хворобу, наприклад, анаприлином, і була виявлена гіперчутливість до нього, приймати Конкор теж не варто.

  Оскільки препарат швидко та істотно знижує серцевий викид, не можна приймати ці таблетки при колапсі, кардіогенному шоці, хронічній серцевій недостатності в стадії декомпенсації, а також при вираженій гіпотонії, так як це засіб дуже сильно знижує тиск.

  Конкор знижує частоту серцевих скорочень, гнітюче діє на автоматизм серця, блокує провідність імпульсів по міокарду, тому його не призначають при зниженій частоті серцевих скорочень, якщо відзначається синдром слабкості синусового вузла, синусова та атривентрикулярная блокада другого або третього ступеня.

  Препарат діє переважно на рецептори серця, однак не виключено, що він може впливати і на рецептори бронхів і легенів. Тому не варто його приймати при патології дихальних шляхів, які супроводжуються бронхоспазмом – бронхіальна астма, а також при хворобі Рейно, що проявляється спазмом периферичних судин.

  Особливості форми випуску і ціна

  Конкор: інструкція по застосуванню, при якому тиску прийматиТаблетки Конкор мають своєрідну форму сердечка, опуклого з двох сторін. По центру кожної таблетки є улоговинка, призначена для того, щоб її легше було розділити на дві частини. Препарат може бути представлений у двох дозуванням: по 5мг і по 10 мг. В залежності від дозування таблетки розрізняються за кольором. Ті, які по 5 мг, лимонного відтінку, а ті, які по 10 мг – бежевий.

  Незалежно від дозування таблетки упаковані в блістери по 5 пар, а блістери упаковані в картонні коробки по 3 або 5 штук. Відповідно, в одній упаковці може бути 30 або 50 таблеток різної дозування.

  Препарат випускається німецькою фармацевтичною компанією Мерк КГаА. В аптеці засіб доступно тільки за рецептом лікаря.

  Ціна препарату визначається дозуванням і кількістю таблеток в упаковці. У Москві ціна упаковки об’ємом 30 штук дозуванням по 5 мг близько 200 рублів, упаковка об’ємом 50 штук тієї ж дозування буде коштувати вже близько 300 рублів.

  Ціна таблеток дозуванням 10 мг за упаковку 30 штук – близько 300 рублів, а за упаковку в 50 штук – близько 50 рублів.

  Інструкція по застосуванню препарату

  Активною речовиною препарату є Бисопророл. Слизова починає його всмоктувати відразу ж після потрапляння таблетки у травний тракт. Потім розклався препарат фільтрується печінкою і частково дезактивується там.

  Біодоступність Конкора досить висока – приблизно 87%, — тому максимальна концентрація в крові може досягатися вже через 2-3 години після прийому. А через 3-4 години буде відзначатися максимальний ефект – зниження артеріального тиску, частоти серцевих скорочень і пульсу, зменшення потреби серця в кисні.

  Цей препарат належить до засобів пролонгованої дії, період напіввиведення становить від 10 до 12 годин. Половина активної речовини виводиться з сечею через нирки, а друга половина – разом з жовчю після попереднього розпаду в печінці. Якщо пацієнт страждає важкими захворюваннями цих двох органів (нирки і печінка), то бисопророл може затриматися в організмі набагато довше.

  Тому таким пацієнтам краще приймати препарат у зменшеній дозі. У пацієнтів, які не страждають такими патологіями, терапевтичний ефект при підвищеному тиску може зберігатися до 24 годин. Для повного відновлення адренорецепторів потрібно не менше двох тижнів після одного прийому.

  Приймати цей адреноблокатор пролонгованої дії достатньо один раз в добу, і краще робити це з ранку. Тоді максимальна концентрація активної речовини досягається як раз до того часу, коли організму найбільше потрібна підтримка. Згідно з біологічним ритмам, найбільшу активність адренэнергические рецептори показують в денний час.

  Прийом таблеток може бути не прив’язаний до прийому їжі, але лікарями зазначено, що більшість пацієнтів воліють випивати ліки на заповнений шлунок, запиваючи їх водою. Це не впливає на їх ефективність ліки можна приймати до їжі і після неї, головне, щоб це був сніданок або ланч. Розжовувати таблетку не можна.

  Добова доза препарату може змінюватись від 5 мг (така доза вважається підтримуючою) до 20 мг (при дуже сильно підвищеному ат), це залежить від діагнозу, ступеня тяжкості захворювання і стану пацієнта. Починають із мінімальної дози і поступово збільшують її, якщо небажаних побічних ефектів немає, поки не дійдуть до оптимальної, постійно контролюючи терапевтичний ефект.

  Коли пацієнту стає краще, і такий стан утримується тривалий час, дозування може бути знову знижена. Курс лікування може тривати так довго, скільки потрібно, цей препарат відноситься до коригувальних і підтримуючим.

  Якщо виникла необхідність відміни чи заміни препарату, обов’язково потрібно спочатку проконсультуватися з лікарем. Не можна різко припиняти прийом цього лікарського засобу.

  Рекомендації лікарів при лікуванні гіпертонії

  Конкор: інструкція по застосуванню, при якому тиску прийматиПовністю вилікувати гіпертонію тільки цим препаратом не можна. Але він істотно знижує артеріальний тиск, а тому успішно застосовується в загальній терапії. При легкому ступені артеріальної гіпертензії, коли показники не перевищують 160/100 мм. рт. ст., досить 2,5 мг препарату на добу – тобто, в два рази менше мінімальної стандартної дозування.

  Якщо ж показники артеріального тиску вище, то підтримуюча доза може бути збільшена до 5-10 мг на добу. Відгуки свідчать про добру переносимість та ефективність цього препарату. Гіпертонію важкого ступеня в поєднанні зі стенокардією або іншими проявами ішемічної хвороби серця лікування максимальними дозами лікарського засобу – 20 мг на добу.

  Відгуки і медиків, і пацієнтів підкреслюють такі переваги цього медикаменту:

 • Зручна форма випуску – випускаються таблетки в різних дозуваннях, якщо потрібно, кожну таблетку можна розламати навпіл і таким чином підібрати оптимальну дозу.
 • Зручне застосування – досить просто випити одну або дві таблетки з ранку, не потрібно протягом дня відволікатися на примі медикаментів, робити ін’єкції або повертатися додому.
 • Незважаючи на довгий перелік протипоказань і можливих побічних ефектів, препарат майже завжди переноситься краще, ніж очікувалося, і краще, ніж попередні аналоги.
 • Ефективність – Конкор і Верапаміл дійсно швидко і надовго знижує артеріальний тиск
 • Особливо часто позитивні відгуки залишають жінки середнього віку, які страждають гіпертонією, поєднаної зі стенокардією. Конкор краще знижує тиск, ніж Верапаміл або Капотен, а ось побічних ефектів після нього немає.

  Але, як діляться лікарі, зафіксовані й такі випадки, коли очікуваного ефекту від терапії Конкором немає або ж він менше очікуваного. У цьому випадку підбирається аналог – той же Капотен або Верапаміл, якщо до них немає протипоказань, і до цього пацієнт ними ще не лікувався.

  Можливі побічні дії

  За спостереженнями медиків і відгуками пацієнтів складений список таких ймовірних побічних ефектів при прийомі Конкора ( від найбільш частих до нечастих):

  • Головні болі;
  • Інфекції дихальних шляхів;
  • Запальні процеси в носових порожнинах;
  • Запаморочення;
  • Діарея;
  • Набряки ніг;
  • Суглобові болі;
  • Безсоння;
  • Кашель;
  • Нудота;
  • Запалення носових пазух;
  • Диспепсія;
  • Швидка стомлюваність, дратівливість, зниження концентрації уваги і працездатності;
  • Сухість слизової рота.

  Конкор: інструкція по застосуванню, при якому тиску прийматиНа головні болі скаржилося пацієнти лише в 10% випадків, дуже рідко до перерахованих явищем приєднувалися болі в животі або спині, депресивні стану, зниження частоти серцевих скорочень до 60 ударів в хвилину (0,5% випадків). Однак переважно скарг на Конкор, як і підстав для його скасування немає.

  Лікарі крім цього відзначають, що великий відсоток пацієнтів відрізняється лабільною нервовою системою, тобто в значній мірі схильні недовірливості, підозрілості, тривожним станам.

  Тому, знаючи про можливі побічні явища, деякі цілком могли просто переконати себе, що після прийому Конкора у них почалася блювота або з’явилася сухість у роті, так само може діяти і Верапаміл.

  Оцінюючи сукупність всіх клінічних досліджень і практичної терапії, можна сказати, що багато скарг надумані, так як за показниками артеріального тиску і загального стану, майже всі пацієнти насправді відчували себе краще, при цьому поліпшення були значні.

  Якщо ж в окремих ситуаціях насправді яскраво проявлялися небажані явища – блювання, болі в області серця, запаморочення, — то, як з’ясовувалося пізніше зі слів пацієнтів, вони самі не виконували рекомендації лікарів і підвищували дозування з метою прискорити одужання.

  Робити цього не можна, щоб зрозуміти, наскільки добре препарат переноситься і який ефект дає, потрібно починати з найменшої дози і поступово збільшувати її.

  Також слід сказати, що в списку, зазначеному вище, перераховуються лише ті побічні ефекти, які відзначали у себе самі пацієнти – в інструкції до препарату їх набагато більше, але це ті симптоми, які спостерігалися при прийомі на 10 000.

  Тобто, ймовірність, що цей симптом з’явиться ще у двох пацієнтів відразу, в одній групі досліджуваних, дуже низька.

  Які симптоми є підставою для скасування Конкора

  Конкор: інструкція по застосуванню, при якому тиску прийматиБудь-який симптом, будь-яке незвичайне прояв, навіть незначна на погляд пацієнта – це привід для звернення до лікаря. Слід розуміти, що побічні явища, можливі при лікуванні Конкором, неспецифічні. Це можуть бути також прояви і якогось іншого захворювання. А в цьому випадку знадобиться пройти додаткове обстеження і переглянути тактику лікування.

  Якщо ж у хворого дійсно ознаки індивідуальної непереносимості, то все залежить від їх кількості та інтенсивності. Іноді достатньо відкоригувати дозування, і самопочуття покращується. Але є і такі випадки, коли доводиться замінювати Конкор на Капотен або Верапаміл. Верапаміл між тим переноситься набагато гірше, як показує практика.

  У такому випадку пацієнт повинен бути ознайомлений з тим, що таке синдром відміни препарату Верапаміл. За час терапії організм встиг звикнути до певного активної речовини, яке отримував регулярно в певній дозі. Якщо різко припинити його – виникне синдром відміни, тобто, інтенсивно виявляться всі симптоми, проти яких було спрямовано лікування.

  Тільки лікар, який проводив первинне обстеження, ставив діагноз і робив призначення, може визначати, що в кожному індивідуальному випадку буде краще – зменшити дозування лікарського засобу, скасувати його або трохи почекати. Конкор і Верапаміл дає побічні ефекти спочатку терапії, але коли організм пацієнта адаптується, неприємні явища зникають самі собою.

  Що потрібно знати про передозування

  Передозування проявляється такими симптомами:

  • Зниження частоти серцевих скорочень до 60 в хвилину;
  • Аритмія;
  • Падіння артеріального тиску до 100/60 мм рт.ст.;
  • Набряки, задишка, посиніння кінцівок, викликані зниженням серцевого викиду;
  • Напад голоду, слабкість, сухість у роті і помутніння свідомості, викликані сильним зниженням рівня глюкози в крові.

  При значному одноразовому прийомі Конкора може наступити кома і навіть смерть пацієнта. Тому при передозуванні терміново робиться промивання шлунка і вводиться адсорбент. Антидоти препарату – лікарські засоби протилежної дії ізопреналін і атропін. На додаток призначаються седативні препарати, діуретики та глюкогон. Відео до цієї статті додатково розгляне варіанти прийому Конкора при гіпертонії.