Контурна пластика носогубних складок — один з методів поліпшення зовнішнього вигляду, до якого останнім часом вдаються все частіше і частіше.

Рано чи пізно на кожному обличчі проявляються ознаки старіння. У емоційних людей перші зморшки виникають швидше: їх активна міміка призводить до ранньої появи межбровных складок, промінчиків в куточках очей і яскраво виражених носогубних заломів. І якщо зморшки на лобі не так вже псують зовнішній вигляд, носогубні складки відразу додають до істинного віком декілька років і надають похмурий вираз обличчя.

Носогубні складки – це характерні шкірні заломи, розташовані від куточків губ до крил носа, основна причина появи яких — постійне мімічний напруга в сукупності з віковою втратою пружності шкіри.

Носогубні складки на рівні м’язового шару закладаються ще в дитинстві. У молодому віці пружна шкіра приховує «носогубки», які стають помітними тільки при посмішці. По мірі витончення шкіри та зменшення її еластичності заломи стають все більш явними. В залежності від особливостей будови обличчя, зморшки можуть з’явитися вже в 25 років, але у більшості людей це відбувається у віці 35 – 40 років, причому у чоловіків раніше, ніж у жінок.

Зміст сторінки

 • 1 Причини появи носогубних складок
 • 2 чи Можна позбутися від носогубних складок?
 • 3 Контурна пластика носогубних складок: гиалуронка і Ко
 • 4 Альтернативні методи
 • 5 Контурна пластика носогубних борозен: показання та протипоказання
 • 6 Як роблять корекцію носогубних складок?
 • 7 Прибрати «носогубки»: ціна питання
 • 8 Дивіться відео: Контурна пластика, як прибрати носогубні складки
 • 9 Дивіться відео: Як прибрати носогубні складки — філлери в носогубки
 • 10 Відгуки про процедуру

Причини появи носогубних складок

Природна втрата еластичності шкіри з віком – не єдина причина виникнення носогубних заломів. Цьому сприяють і інші фактори.

 • Надмірне напруження (гіпертонус) або розслаблення (гіпотонус) м’язів обличчя. Перше стан характерно для людей з багатою мімікою. Постійна напруженість в області рота призводить до вкорочення м’язів, які при стисканні формують стійкий шкірний залом. При гипотонусе, навпаки, м’язи розслабляються і розтягують шкіру. В зоні носо-губної вона ніби сповзає і утворює складку.
 • Виражені «носогубки» можуть бути особливістю будови обличчя. Такі зморшки генетично обумовлені і у деяких людей можуть проявлятися вже від народження, якщо батьки є носіями «скорботних складок».
 • Шкіра в області носогубного трикутника може провиснути після різкого схуднення. Якщо протягом короткого терміну скинути 5 кг і більше, миттєве витончення жирового прошарку призводить до того, що шкіра не встигає за нею підтягнутися і утворює сумні складки над губами.
 • Глибокі носогубні складки можуть бути «професійною хворобою» людей, чия діяльність пов’язана з артикуляционными навантаженнями, наприклад, актори, диктори, вчителі.
 • Рання поява зморшок в області рота – наслідок куріння, з-за якого носогубний трикутник постійно відчуває підвищене навантаження.
 • Перерозтягнення м’язів і шкіри особи внаслідок штучного впливу, наприклад, непрофесійно проведеного масажу, звички спати обличчям у подушку, можуть зіграти злий жарт, зістарити шкіру на декілька років завдяки появі зморшок.
 • Набряклість особи внаслідок зловживання алкоголем, проблем з нирками, рясного пиття на ніч сприяє прояву глибоких мімічних заломів.
 • Чи можна позбутися від носогубних складок?

  На жаль, запобігти появі зморшок, що виникають за межами носогубного трикутника, не можна. Правильний догляд за шкірою, відсутність шкідливих звичок, здорове харчування, недопущення різких перепадів ваги можуть дещо відстрочити цей процес.

  Як профілактичний засіб рекомендують робити гімнастику для обличчя» — комплекс вправ, спрямований на зміцнення шкірно-м’язового особового каркаса. Деякі косметологи радять контролювати міміку або зовсім її паралізувати за допомогою ін’єкції ботулотоксину. Однак тим, хто звик особою виражати свої емоції, таке рішення навряд чи підійде. Навіть якщо перестати посміхатися, «носогубки» все одно з’являться, просто станеться це на пару років пізніше. До того ж, з вже сформованими складками жодні профілактичні заходи не впораються.

  Єдиний реальний спосіб прибрати виражені носогубні зморшки, зменшити їх глибину шляхом заповнення обсягу складки спеціальним медичним препаратом. Подібне розгладження зморшок стало дуже популярною послугою і отримало назву контурної пластики.

  Введення препарату здійснюється поверхневої, підшкірної або внутрішньошкірної ін’єкції, залежно від глибини проблеми. Так, швидко і безболісно за допомогою одного уколу забирається поверхнева носогубна штрих-складка – тонка, ще «молода» зморшка. Корекції піддаються і складки шкіри, що сформувалися в процесі старіння підшкірного каркаса. Яскраві «спадкові» носогубні заломи, які утворюються внаслідок будови особи (з високими, щодо губ, щоками) теж можна спробувати зменшити, але прибрати повністю такі складки дуже складно.

  Контурна пластика носогубних складок: гиалуронка і Ко

  Повсюдне поширення у косметологів отримала контурна пластика з застосуванням препаратів на основі гіалуронової кислоти. Гіалуронові філлери – єдине на сьогоднішній день засіб з доведеною безпекою та ефективністю. Синтезований гіалуронат нетваринного походження повністю ідентичний аналогічному речовині, що міститься в міжклітинній рідині тканин людського організму.

  Гель, введений в носогубную складку, фізично заповнює її рідиною, розгладжуючи шкіру, а потім у справу вступає гіалуронова кислота. Одна молекула гиалуронки притягує до себе в 10 разів більше власної ваги молекул води, створюючи інтенсивну гідратацію заданої ділянки. «Побічний ефект» від корекції такими препаратами – глибоке зволоження шкіри, яке триває навіть після розсмоктування самого гелю через 6 – 8 місяців.

  Контурна пластика носогубних зморшок гиалуроновыми заповнювачами проводиться двома способами: одноразовий укол в область корекції (лінійний филлинг) або обколювання носогубної зони кількома ін’єкціями з різною глибиною проникнення (біоармування).

  Перша технологія дозволяє візуально скоректувати зморшку, друга – попутно зміцнити шкірний каркас на рівні дерми, знижуючи природне провисання тканин. Після ін’єкції носогубную область на місці уколу утворюється внутридермальный микрофиброз (скупчення сполучної тканини), який підтягує і утримує шкіру у потрібному положенні. Кілька таких вогнищ разом створюють надійну каркасну сітку, що захищає від відновлення колишньої глибини складки.

  Недоліком гиалуроновых філлерів є нетривалість їх дії. Так як ці препарати биодеградируемые, вони руйнуються ферментної системою організму, в результаті чого через кілька місяців штучний обсяг спадає і потрібна повторна процедура.

  Якщо не враховувати цей неприємний аспект, недоліків у гіалуронової корекції носогубних складок практично немає. Контурні ін’єкції майже безболісні, не потребують відновлювальному періоді, створюють естетичний результат «тут і зараз». Саме тому, коли мова заходить про контурній пластиці, насамперед, мають на увазі уколи гиалуроновых філлерів.

  Альтернативні методи

  Не гиалуронкой єдиної живе косметологія. На ринку естетичних послуг прижилися і інші технології контурної пластики.

  1. Волюметрическая корекція, або об’ємна пластика. Полягає в заповненні обсягів гелями високої щільності, що дозволяє створити ефект, раніше доступний тільки методам із застосуванням імплантації. Розгладження носогубних складок досягається за рахунок введення препаратів – волюмайзеров. До них відносяться гелі на основі гідроксиапатиту кальцію (Radiesse) і полімолочної кислоти (Скульптура).

  Ці гелі також біосумісні, як і гіалуронові філлери. Діючі речовини цих препаратів вже давно застосовуються в медицині і не викликають відторгнення та інших побічних ефектів. Організм на введення цих препаратів реагує посиленим виробленням колагену, волокна якого відповідають за щільність і молодість шкіри.

  Волюмізація «носогубок» абсолютно безболісна, так як проводиться не голкою, а закругленою мікроскопічної канюлею, яка вводиться в підшкірну клітковину, що не має нервової чутливості. Також ця техніка не залишає після себе синців і синців, а гель розподіляється рівномірно, не збираючись в грудки і кульки. Термін дії волюмайзеров – від року до 2-х і більше.

  Об’ємна пластика набирає все більшу популярність, нарівні з гиалуроновыми філерами, так як змушує шкіру «працювати» і запускає в ній механізми самоомоложения.

  2. Ліпофіллінг. Ще один досить популярний метод корекції «носогубок» – ліпофіллінг. Цей спосіб проведення контурної пластики полягає в заповненні обсягу носогубних зморшок власними жировими тканинами пацієнта.

  Вилучення жиру проводиться під анестезією за допомогою довгої тонкої голки. Потім матеріал вводиться в «носогубки». Власні жирові клітини не відторгаються організмом, але проведення такої імплантації вимагає високої кваліфікації фахівця.

  3. Стек гілок ліфтинг. Контурна пластика носогубних борозен за допомогою ниток заснована на підшкірному розміщенні підтягуючого матеріалу. Ефект ліфтингу зберігається до 5 років, але цю операцію не можна назвати простим, на відміну від гелевих та жирових філлерів. Термін реабілітації після ниткового ліфтингу становить цілий місяць, так і кінцевий результат сильно залежить від професіоналізму лікаря. Підтримують нитки є чужорідним організму елементом, тому ускладнення після їх введення не виключаються.

  Контурна пластика носогубних борозен: показання та протипоказання

  Показання для корекції носогубних зморшок тільки одне: якщо ці самі зморшки виражені настільки, що явно псують зовнішній вигляд і роблять обличчя старше. Послуга контурної пластики затребувана і у жіночої половини населення, і у представників сильної статі. Колоти «носогубки» можна в будь-якому віці, крім неповнолітнього, при відсутності протипоказань.

  Обмежують застосування контурної пластики носогубного трикутника наступні фактори:

  • алергія на складові препарату;
  • грибкові, бактеріальні, вірусні ураження шкіри в гострий період;
  • поточне простудне захворювання;
  • цукровий діабет, як інсулінозалежний, так і другого типу;
  • гемофілія та інші хвороби крові;
  • гіпертрофічні та келоїдні процеси в шкірі;
  • «цікаве» становище жінок і період грудного вигодовування;
  • менструація;
  • наявність в носогубних складках раніше введених перманентних гелів;
  • нещодавно проведені процедури апаратного або хімічного пілінгу.

  Як роблять корекцію носогубних складок?

  Яку технологію застосовувати і який препарат використовувати для корекції «носогубок» — питання, що потребують індивідуального підходу. Тільки досвідчений лікар здатний на основі наявної інформації про стан здоров’я пацієнта, вихідних даних, бажаного результату та інших факторів визначити обсяг необхідного втручання і його параметри. Незважаючи на те, що ціна філера є головною складовою у вартості корекції носогубного трикутника, вибір гелю, його щільності і кількості варто залишити за професіоналом.

  Від пацієнта потрібно тільки виконувати всі рекомендації лікаря до і після процедури і не заважати йому під час ін’єкцій. Тим, хто не впевнений у своїй терпеливості, краще заздалегідь повідомити про це косметолога і попросити знеболення.

  За кілька днів до контурної пластики необхідно пропити курс протигерпетичних препаратів тим, хто страждає рецидивуючою формою «лихоманка» на губах. Застосування аспірину та інших кроверазжижающих таблеток, навпаки, треба тимчасово припинити.

  Сама процедура – кілька уколів – швидка (близько півгодини) і безболісна. Наступні 6 годин потрібно постаратися не чіпати носогубні складки руками і не лякатися невеликого набряку, почервоніння і дискомфортних відчуттів у місці уколов. Місцева реакція на ін’єкції повинна пройти через 1-3 дні, а набряклість може триматися до тижня.

  Також слід виконувати такі рекомендації:

  • максимально стримувати міміку;
  • відмовитися від косметики в першу добу;
  • спати тільки на спині;
  • не засмагати;
  • уникати переохолодження і перегріву (лазня і сауна протипоказані);
  • тимчасово відкласти інтенсивні заняття спортом і фізичні навантаження;
  • забути про алкоголь;
  • не є гострі і гарячі страви;
  • перенести авіаперельоти на пару тижнів.

  Через тиждень – 10 днів носогубні складки візьмуть свій остаточний вигляд, і можна буде оцінити отриманий результат. У ряді випадків може знадобитися додаткова ін’єкція, якщо першою виявилося недостатньо для бажаного ефекту.

  По мірі деградації препарату можна планувати наступну процедуру. Коли знадобиться повторна пластика – питання індивідуальне, так як гелі різних щільностей мають різний строк дії. Не варто забувати і про те, що організм може «з’їдати» філлер з різною швидкістю, тому в одних пацієнтів ефект закінчується через 6 місяців, а у інших — зберігається рік і довше.

  Як би не була велика спокуса вирішити проблему з «носогубками» раз і назавжди, необхідно обережно ставитися до пропозиції лікаря ввести перманентний гель. Біополімерні препарати, дійсно, дають довготривалий (часто довічний) результат. Однак варто розуміти, що силікон в організмі не розсмоктується, тобто його введення і отриманий ефект незворотні. Якщо в роботі допущено брак, виправити його буде важко. Біополімер не можна усунути введенням розщеплюють ферментів і будь-яким іншим способом, крім хірургічного.

  Крім того, побічні ефекти і ускладнення після силіконових ін’єкцій обчислюються десятками: від фіброзу до міграції гелевих частинок у сусідні тканини. Якщо в носогубні зморшки коли-небудь вводився перманентний гель, ніякі інші філлери для корекції цієї зони не можна використовувати до кінця життя.

  Ускладнення після контурної пластики «носогубок» биодеградируемыми гелями зустрічаються рідко, якщо немає сумнівів у достовірності препарату. При неякісно проведеної процедури можуть відзначатися запалення в місці уколу через поганий дезінфекції шкіри, нерівномірний розподіл гелю по складці, освіта чутливих ущільнень. Теоретично може сформуватися патологічна фіброзна капсула, але такі випадки поодинокі, і їх причина криється в індивідуальній реакції організму не введення філера.

  Прибрати «носогубки»: ціна питання

  Контурна пластика носогубних складок відноситься до відносно доступним процедур. В незапущених випадках для корекції зморшок досить 0,8 – 1 мл препарату (це 1 шприц). Приблизна вартість гелю середньої щільності, який використовують для ін’єкцій в області носогубного трикутника, становить 12000 рублів. Ціни на препарати в клініках не надто різняться за географічною ознакою, максимум на 10-15% в обидві сторони. Набагато більший внесок в ціноутворення вносять гелю концентрація і об’єм шприца.

  Остаточний бюджет процедури контурної пластики озвучується на консультації, і в нього, крім власне уколу, може включатися вартість роботи косметолога, анестезія, націнка клініки. Однак під натиском конкуренції багато естетичні центри змушені знижувати розцінки на «ін’єкції краси», що, зрештою, робить цю послугу «по кишені» пацієнтам будь-якого віку, статі та соціального положення.

  Дивіться відео: Контурна пластика, як прибрати носогубні складки

  Дивіться відео: Як прибрати носогубні складки — філлери в носогубки

  Відгуки про процедуру

  Відгук №1

  У мене, як і у багатьох дівчаток, після схуднення залишилася одна проблема. Жадана худоба вкрала у мене красу і молодість особи. Жирок зійшов, шкіра обвисла. Особливо засмучують мене носогубні складки – це не складки, а траншеї якісь. Знайомий косметолог порадив зробити контурну пластику.

  Препарат, на якому він працює, називається Teosyal. Спочатку косметолог очистив мені шкіру, потім намазав товстим шаром гель і зверху поклав шматок плівки, щоб швидше подіяла анестезія. Під час введення Теосиаля я відчувала рух під шкірою густого гелю, відчуття не з приємних. Ну та чого не вытерпишь, аби результат був. А результат був і радував майже 1,5 року.

  І це незважаючи на мою «мавпячу» міміку. Зморшки з’явилися знову, але не так вже й помітні. З мінусів можу назвати тільки синці, які пройшли за кілька днів, і все. Записалася знову на Теосіаль, сподіваюся, все пройде так само успішно, як і в минулий раз.

  Дарина, Нижній Новгород

  Відгук №2

  До своїх 35 я мала запалі щоки (стреси+дієта), обвислі брилі і глибокі борозни-носогубки. Взагалі-то я планувала зробити гіалуронку, але подруга, вона ж косметолог, сказала, що гиалуронка – не вихід. Через півроку вона розпадеться на воду, і знову все повернеться на круги своя. Зупинилися на Радиессе. Його відмінність в тому, що він змушує шкіру самій виробляти колаген, і триває це дія майже 2 роки.

  2 шприци по 0,4 обійшлися мені всього в 9500 (в салоні подруга те ж саме робить за 15000). Вистачило повністю на носогубки і ще трохи на щоки залишилося. Обезболивали Эмлой, Радиесс вводили канюлею – цілком терпимо. Результат виявився на 3-му тижні. Перші дві довелося походити з синцями, і деяка набряклість була і заважала оцінити ефект в повній мірі. Мої страшні зморшки зникли! Саме обличчя приємно округлилося і помолодшав, шкіра стала більш щільною і пружною.

  Людмила, Москва