Рано чи пізно кожна жінка замислюється про омолоджуючі процедури. Коли дорогі креми і маски вже не справляються з ознаками часу, настає черга більш серйозних заходів. Сучасні косметологи радять не затягувати з цим питанням і починати профілактику ще до того моменту, коли виправити ситуацію зможе тільки пластична хірургія.

Вже з 30 – 35 років рекомендують всілякі «уколи краси»: мезококтейли, ботокс, ін’єкції медичних гелів. І якщо перше і друге покликана коригувати «точкові» проблеми, то введення косметологічних наповнювачів (філлерів) володіє потужним омолоджуючим ефектом: і з зовнішньої, естетичної сторони, і з точки зору оздоровчого впливу на шкіру.

Серія уколів в проблемні зони обличчя діє як своєрідна безопераційна підтяжка: за рахунок зміцнення овалу, розгладження зморшок, заповнення місць, які втратили з віком обсяг. Сама шкіра при цьому зволожується, стає більш щільною, здобуває тонус завдяки стимулюванню синтезу власних колагенових і еластинових волокон. Така процедура отримала назву контурної пластики, і своїм ефектом вона здатна на багато років відсунути необхідність застосування хірургічної пластики.

Зміст сторінки

 • 1 Кому рекомендована контурна пластика обличчя філерами?
 • 2 Переваги процедури контурної пластики обличчя
 • 3 Які філлери застосовують для контурної пластики?
 • 4 Філлери постійної дії
 • 5 Аутофиллеры
 • 6 Як роблять контурну пластику обличчя філерами?
 • 7 Ціна
 • 8 Дивіться відео: Як позбутися від носогубних складок за допомогою філерів
 • 9 Дивіться відео: Підняти вилиці филлером. Мій досвід.
 • 10 Відгуки про контурної пластики обличчя філерами

Кому рекомендована контурна пластика обличчя філерами?

Контурну пластику, якщо вона зроблена за допомогою сучасних біодеградуючих матеріалів, можна рекомендувати практично всім жінкам, відчуло на своєму обличчі ознаки в’янення, втоми, втрати тонусу і еластичності шкіри. Процес старіння, який можна зупинити за допомогою ін’єкційної пластики, виражається такими симптомами:

 • початкова стадія птозу (опущення тканин);
 • «розмиті» контури особи;
 • зморшки навколо очей, губ, між бровами;
 • носогубні складки-заломи;
 • невиражені вилиці і підборіддя;
 • негарна форма губ, асиметрія;
 • занадто тонкі губи, опущені куточки рота;
 • зневоднена шкіра обличчя.

Якщо вікові зміни ще тільки почалися, контурна пластика обличчя не дасть помітного естетичного ефекту, однак її оздоровлюючу дію на шкіру не варто скидати з рахунків. Профілактичні процедури покращують стан шарів дерми і здатні загальмувати розвиток перерахованих вище проблем зрілої шкіри.

У дам за 40 ефект від контурної пластики буде більш виражений, ніж у молодих жінок. Ін’єкційні процедури на віковий шкірі буквально творять чудеса, візуально стираючи з лиця 5 – 10 років . Введенням філлеров прибираються дрібні зморшки і досить глибокі складки, коригуються форма і обсяг губ, зміцнюється і окреслюється овал обличчя, «проступають»вилиці, підборіддя, обличчя набуває приємну округлість, яка властива молодим. Шкіра насичується вологою, виглядає здоровою, пружною. Як правило, хороший лікар намагається зробити все ці зміни максимально природними, не порушуючи пропорцій обличчя.

На жаль, якщо процес старіння зайшов надто далеко, контурна пластика навряд чи зможе істотно поліпшити становище. Омолоджуючі уколи не всесильні і не здатні підтягнути обвислі шкіру і стерти глибокі зморшки.

Не варто звертатися до ін’єкційної пластики тим пацієнтам, шкіра яких схильна до алергічних реакцій, якщо довго заживають рани, легко утворюються синці: в таких випадках уколи робити небезпечно, тим більше на обличчі це пов’язано з ризиком побічних ефектів.

Тимчасово треба відкласти контурну пластику на час вагітності та лактації, менструації, при загостренні шкірних захворювань, застуді, рецидив герпесу.

Єдине протипоказання контурної пластики – наявність раніше введених перманентних філлеров, так як це може призвести до непередбачуваних наслідків.

Переваги процедури контурної пластики обличчя

Контурна пластика, незважаючи на свою назву, не має нічого спільного з пластикою операційної: ні за ступенем втручання, ні по відновленню після процедури.

 • Головна перевага ін’єкційного методу – повна відсутність реабілітаційного періоду. Відразу після уколів пацієнт може йти додому і насолоджуватися своїм зовнішнім виглядом в дзеркалі. Естетичний результат з’являється миттєво, при цьому ні болю, ні гематом не спостерігається.
 • Філлери в шкірі мають накопичувальне дію. Хоча подкалывание потрібно постійно, по мірі розсмоктування препарату, з кожним разом інтервал між процедурами подовжується, а кількість введеного гелю зменшується.

Справа в тому, що ін’єкції викликають незначні фіброзні процеси в шкірі (природний захисний механізм), в результаті яких місця уколів трохи ущільнюються за рахунок сполучних волокон і підтягують тканини. Таким чином, утворюється своєрідний каркас — сітка, яка тривалий час підтримує тонус скоригованих ділянок обличчя.

Що стосується ускладнень контурної пластики, то їх ймовірність мінімальна. У грамотного фахівця таких речей, як занесення інфекції, кровотеча і шрами зазвичай не трапляється. Від гематом, ущільнення в місці уколу, нерівномірного розподілу гелю, його занадто швидкого розсмоктування не застрахований ніхто – це виключно індивідуальні реакції організму, які не можна передбачити.

Які філлери застосовують для контурної пластики?

Суть процедури контурної пластики полягає в «обкалывании» особи медичними препаратами-філерами. Це гелі косметологічного призначення, які мають різний склад, щільність і тривалість дії. Застосування того чи іншого препарату залежить від показань: зони корекції, проблеми, яку необхідно усунути, а також виходячи з побажань пацієнта.

Контурна пластика філерами дає відразу 2 ефекту. Один з них миттєвий, помітний відразу після процедури, полягає у фізичному заповнення зморшок і «западин» особи, надання об’єму тканин, усунення асиметрії.

Саме таке діяння передбачалося косметологами спочатку, коли гелі тільки увійшли в медичну практику. Тому такі препарати і отримали назву «філлер», що в перекладі з англійської означає «наповнювач».

Другий ефект – пролонгований, виникає вже в процесі «роботи» корисних інгредієнтів, що входять до складу гелю, і триває протягом декількох місяців, омолоджуючи і покращуючи стан шкіри зсередини.

З цієї точки зору не все філлери «однаково корисні». Ті препарати, які застосовувалися на зорі естетичної косметології, лише збільшували в розмірі окремі частини обличчя, причому з масою побічних ефектів і незворотнім дією. Сучасні гелі працюють зовсім за іншим принципом: вони засновані на повній сумісності з людським організмом, а безпека є для них головним критерієм при сертифікації.

Всі філлери діляться на дві великі групи: биодеградируемые та перманентні. Препарати старого покоління ставилися до перманентам і зараз практично не застосовуються. Теперішнє і майбутнє – за саморассасывающимися філерами, ефективними та безпечними. Залишилася справа за вченими – удосконалити таким чином, щоб значно продовжити дію гелів із збереженням всіх колишніх якостей.

Філлери постійної дії

Головна характеристика перманентних гелів – це їх неспроможність розсмоктуватися в тканинах людини і виводитися з організму природним шляхом. Введення такого препарату робиться раз і назавжди, а видалити його не представляється можливим навіть хірургічним шляхом.

Виробляються ці препарати на основі силіконових та інших полімерів – синтетичних речовин, чужорідні тіла людини. Тому при попаданні в організм такий склад піддається імунної атаки, що призводить до всіляких ускладнень:

 • Це фіброз тканин, який формує навколо гелю щільну капсулу із сполучної тканини. В результаті шари шкіри спаюються і деформуються, а сама присутність гелю помітно неозброєним поглядом.
 • Щільні силіконові гелі мають схильність до пересування з місця на місце, тобто можуть мігрувати під шкірою.
 • Перманентний гель може відторгатися, викликаючи запалення і надалі спотворюючи обличчя.
 • Тривалість дії даних препаратів підноситься як їх незаперечне достоїнство, однак це перевага досить сумнівно, адже виправити не влаштовує пацієнта результат вже неможливо.

  Контурна пластика обличчя перманентними філерами створює стійкий щільний каркас, але ніяких позитивних омолоджуючих процесів у шарах шкіри при цьому не відбувається. А поведінка рідкого силікону в організмі з часом взагалі може стати непередбачуваним.

  Філлери на основі гіалуронової

  Популярність контурної пластики почала зростати семимильними кроками з появою сучасних, повністю розсмоктуються препаратів на основі гіалуронової кислоти. Такі гелі створені з синтетичного гіалуронату, який практично ідентичний формулою природного речовини. Це природна складова нашого організму, яка відповідає за транспортування рідини через міжклітинні мембрани.

  Гіалуронова кислота володіє потужним зволожуючим дією завдяки своїй властивості зв’язувати молекули води і утримувати їх навколо себе у великій кількості.

  При введенні в шкіру філера на основі гіалуронової спочатку відбувається механічне наповнення тканин гелевим вмістом (для розгладження складок і відновлення об’єму), а потім в справу вступає біологічна активність молекул кислоти.

  У місці локалізації такого філера довгий час підтримується підвищена зволоженість до тих пір, доки гель не руйнується. Розсмоктування гиалуроновых філлеров відбувається природним шляхом, поступово, рівномірно та без побічних ефектів. Під дією ферментів наповнювач розпадається на безпечні, родинні людському тілу, складові і безслідно виводиться.

  Триває цей процес від 4 місяців до року, і весь цей час шкіра виглядає здоровою і доглянутою, так як в ній відбуваються реакції самоомоложения. Після того, як гель остаточно розсмокчеться, його дія продовжується ще деякий час, проте для відновлення обсягу цього вже не достатньо.

  Потрібна повторна процедура, і це є найголовнішим недоліком біорозкладаних гелів. Регулярні ін’єкції в обличчя – не саме приємне проведення часу, тим більш що ці уколи далеко не безкоштовні.

  Сьогодні на ринку пропонується маса гиалуроновых препаратів для контурної пластики, розібратися в яких під силу тільки фахівцеві. Справа в тому, що у гелів різних виробників відрізняються склад, дозування, а в їх асортименті можуть бути наповнювачі різної щільності.

  Тільки лікар може визначити, яким саме филлером необхідно робити корекцію. «Легкі» гелі застосовують для дрібних дефектів, а більш в’язкі і густі – для заповнення виражених складок і додання обсягу окремих зонах. Іноді у одного і того ж пацієнта потрібно «підколка» різними препаратами.

  Найбільш затребувані у косметологів філлери для контурної пластики обличчя представлені марками Restylane, Juvederm, Surgiderm, Teosial і рядом інших виробників.

  Аутофиллеры

  Якщо говорити про безпеку і сумісності філлеров з людськими тканинами, є один вид контурної пластики, який буквально використовує при корекції особи «натурпродукт». Це так звані липофиллеры, або жири самого пацієнта. Перевага такого методу в мінімумі ускладнень: все-таки це рідний організму матеріал, щоправда, взятий з іншого місця.

  Термін дії такої контурної пластики набагато більше, ніж у гиалуроновых ін’єкцій, однак, необхідність забору біологічного матеріалу робить цю процедуру не такою вже поширеною. Найчастіше її проводять у комплексі з ліпосакцією: пацієнт позбавляється від надлишків жирової тканини в своїх проблемних зонах і одночасно робить омолодження обличчя, «накачуючи» власний жирок у вилиці, підборіддя і інші частини особи, які потребують додаткового обсягу.

  Довготривалі філлери, які мають біосумісність

  Препарати для контурної пластики обличчя останнього покоління поєднують в собі «приємне з корисним». Це — філлери синтетичні, а значить, що претендують на досить пролонгований результат. При цьому вони створені на основі індиферентних речовин, які вже давно застосовуються в медицині і підтвердили свою безпеку.

  Наприклад, з рідкого полікапролактона, з якого роблять саморассасывающийся шовний матеріал для внутрішніх та косметичних швів у хірургії. До складу таких препаратів, як правило, входять і натуральні інгредієнти, такі як молочна кислота, що підвищують біосумісність і корисні властивості гелю . Подібні філлери зберігають свою чинність протягом кількох років і не викликають побічних ефектів.

  Як роблять контурну пластику обличчя філерами?

  Сама процедура введення філлеров в шкіру обличчя не представляє з себе ніяких складнощів. Вона триває від 5 хвилин до півгодини, залежно від обсягу корекції, і складається з двох етапів: місцевого знеболювання і безпосередньо ін’єкцій.

  Далі все залежить від кваліфікації лікаря — естетичного хірурга. Саме в його руках знаходиться успіх операції по омолодженню. Від спеціаліста вимагається провести роботу з пацієнтом «від і до»: оглянути, визначити проблеми і фронт втручання, правильно вибрати філлери і не помилитися з кількістю необхідних одиниць препарату.

  Самі уколи роблять двома способами: за допомогою маленького шприца з тонкою голкою (для легких гелів, усувають дрібні дефекти) або канюлею, якій роблять один прокол і вводять відразу великий обсяг філера, як правило, достатньо і густого в’язкого.

  Найголовніше тут — не сподіватися на порядність фахівця, а обов’язково поцікавитися, що і в якій кількості доктор буде працювати в обличчя. Важливо знати найменування філера, його щільність, миллилитраж введеного препарату – всі ці дані косметолог зобов’язаний занести в карту пацієнта.

  Кожен препарат повинен мати свій сертифікат від виробника, бути в заводській упаковці і розкриватися тільки в присутності клієнта.

  Про хворобливості контурної пластики єдиної думки немає. Багато лікарів вважають за краще працювати без знеболювання, так як вважають, що це допомагає їм контролювати глибину введення голки і кількість гелю. У будь-якому разі, бажання клієнта – закон, і якщо пацієнту потрібна анестезія, її зроблять, правда, кажуть, що користі від неї не так уже й багато. Швидше, вона дає психологічний ефект.

  Неприємні відчуття, печіння, дискомфорт під час і в перші години після контурної пластики – норма. Турбуватися варто в тому випадку, якщо, через кілька днів, ці проблеми все ще залишаються. Особа після уколів краще не чіпати руками. Умиватися потрібно дбайливо, не піддаватися перегрівання, переохолодження і ультрафіолетового випромінювання. Протягом доби після процедури бажано відмовитися від макіяжу.

  Ціна

  Сам філлер – те, що формує вартість процедури контурної пластики. Конкуренція в цій сфері висока: уколи краси роблять практично у всіх клініках, великих косметологічних салонах, поширені і «надомні» прийоми фахівців.

  Куди звертатися за омолодженням філерами, кожен вирішує для себе сам, але останнім часом складається тенденція: багато жінок не бачать сенсу переплачувати за послуги клініки, а воліють віддавати оплату «на руки» лікарю, в тому числі і працює в приватному порядку. Таких фахівців шукають за відгуками і рекомендаціям знайомих, але, звичайно, на свій страх і ризик.

  У будь-якому разі, в цьому питанні найважливіше – якість введеного препарату. Якщо процедура коштує занадто дешево, це може викликати сумніви у справжності філера. Для орієнтиру:

  • за корекцію дрібних дефектів беруть мінімум 10000 рублів (приблизно стільки коштує один шприц філера);
  • збільшити губи можна в середньому за 15000 рублів;
  • заповнення носогубних складок і носослезных борозен встане також в 15000 рублів;
  • за об’ємне моделювання всього особи доведеться заплатити суми близько 30000 – 45000 рублів.

  Фактори, які збільшують вартість процедур – це застосування тунельного способу введення (канюля замість шприца); анестезія (її пацієнт може зробити самостійно, купивши в аптеці знеболюючий крем і наносячи його на обличчя під плівку за 40 хвилин до уколів); «дорогий» косметолог, іменита клініка. Все це разом може підняти витрати на контурну пластику в 1,5 – 2 рази.

  Роблячи ін’єкції, потрібно розуміти, що ця процедура не одноразова, а регулярна. Відповідно, запланувати видатки на наступні сеанси потрібно заздалегідь. Підтримувати результат потрібно буде 2 рази на рік, якщо введені легкі гелі або у пацієнта організм швидко «з’їдає» філлер. У випадку з препаратами високої щільності дія може тривати роки 2 – 4, а потім знову треба готуватися морально і матеріально.

  Втім, на думку жінок, які вже зробили собі контурну пластику, ні фінансові, ні моральні «страждання» не зупиняють їх від використання філерів і надалі: настільки подобається ефект, при не таких вже великих витратах (в порівнянні з іншими, більш радикальними методами) і досить комфортною процедурою.

  Дивіться відео: Як позбутися від носогубних складок за допомогою філерів

  Дивіться відео: Підняти вилиці филлером. Мій досвід.

  Відгуки про контурної пластики обличчя філерами

  Відгук №1

  Замовила собі подарунок на ювілей. Подарували сертифікат в центр краси на велику суму, я навіть розгубилася, що б мені такого зробити. Вирішила покластися на думку професіонала і не пошкодувала. Замість курсу масажів і ще якихось процедур, на які я задивлялась, в клініці мені порадили зробити контурну пластику.

  Пішли якраз всі гроші: збільшили губи, трохи підняли вилиці, прибрали зморшки навколо рота, під носом, обкололи низ особи. Не скажу, що було боляче, неприємно, але не цукрова, зазнала. Зате коли побачила себе в дзеркалі, подумала: «Чому я раніше ніколи цього не робила?». Вже пройшло півроку, а у мене обличчя все молодше і молодше. Поки що все на місці, обсяг не спадає, сподіваюся, протягне ще пару років – кололи гель Тиосиаль.

  Міла, 40 років — Спб

  Відгук №2

  Я для своїх 27 виглядаю добре, але в цілому стан шкіри мене не влаштовує. Якась вона млява, нерівномірна, подекуди й зморшки з’явились. Мені косметолог запропонував контурну пластику.

  Я обурилася, що рано ще, але він сказав, що це роблять не тільки «тьотям», але і молоді теж, просто поліпшити тургор шкіри і «освіжитися». Переконав. Зробив багато-багато уколів, тоненькою голочкою майже по всьому обличчю.

  Я верещала, як порося – більше страшно, чим боляче, але я з дитинства боюся уколів до жаху. Наступного разу піду вже без страху. Результат радує. Думаю ще трохи губки підправити, заодно. Мій лікар, до речі, працює на Рестилайне.

  Олена, 27 років — Москва