Здоровий спосіб життя, фітнес, дорога косметика – весь цей арсенал сучасної жінки допомагає їй довго залишатися в гарній формі. Але що робити з першими окреслилися зморшками і «поплывшим» овалом обличчя? Ніякий крем, на жаль, не здатний усунути вже з’явилися ознаки старіння і не може активно протистояти їх невблаганному прогресу. Залишається один вибір: або змиритися зважитися на пластику. Не потрібно лякатися: мова йде не про хірургії, а всього лише про контурної пластики за допомогою сучасних біосумісних препаратів, а конкретно мова піде про таку процедуру як контурна пластика обличчя гіалуронової кислотою.

Зміст сторінки

 • 1 Що таке контурна пластика обличчя гіалуронової кислотою?
 • 2 Гіалуронат і молодість шкіри
 • 3 Що під силу гіалуронової кислоти?
 • 4 Гіалуронові філлери
 • 5 Restylane (Рестилайн)
 • 6 Surgiderm (Суржидерм)
 • 7 Teosial (Теосіаль)
 • 8 Як робиться контурна пластика обличчя гіалуронової кислотою?
 • 9 Контурна пластика гиалуроновыми філерами: тільки плюси
 • 10 Контурна пластика гіалуронової кислотою: чи варта шкурка вичинки?
 • 11 Дивіться відео: Контурна пластика обличчя. Гіалуронова кислота
 • 12 Дивіться відео: Контурна пластика, ін’єкції гіалуронової кислоти
 • 13 Відгуки

Що таке контурна пластика обличчя гіалуронової кислотою?

Контурна пластика – це безопераційне омолодження шкіри за рахунок згладжування зморшок, відновлення скульптури особи, корекцію дрібних недоліків шляхом ін’єкційного введення в проблемні зони медичних гелів. Якщо у вашій пам’яті спливли картинки з поширених в мережі «страшилок» про «мігруючий силіконі» під шкірою та інших кошмарів, згадайте про те, як далеко зайшла медицина в цілому, і косметологія зокрема, з тих пір, як з’явилися перші «підпільні» диво-доктора з чарівними молодильними уколами. І зараз, і тоді справедливо одне важливе правило: як би не була велика спокуса зробити ін’єкції швидше та дешевше, не варто цього робити у доморощених косметологів і неперевіреними препаратами.

На зорі естетичної косметології багато пацієнтів, дійсно, дуже ризикували, причому не тільки зовнішністю, але і здоров’ям. Застосовувалися косметологами перманентні гелі з силікону та інших полімерів часто відділялися організмом, приводячи до непередбачуваних наслідків, до того ж видалити такі заповнювачі було дуже проблематично, якщо не сказати неможливо.

Гіалуронат і молодість шкіри

Сучасні заповнювачі для контурної пластики принципово інші. В основі препаратів для ін’єкцій – споріднена людському тілу гіалуронова кислота, яка є важливим компонентом сполучної тканини, відповідальним за рідинний трафік між клітинами. Введення таких препаратів супроводжується нейтральною реакцією імунної системи і в цілому сприятливо позначається на організмі людини, підвищуючи зволоженість і пружність його тканин. Відбувається такий ефект за рахунок здатності гіалуронату притягувати воду і стимулювати вироблення еластину і колагену – волокон, які й забезпечують шкірі молодість і красу.

В старіючій шкірі спостерігається дефіцит саме цих трьох елементів: вологості, еластичності, колагенового каркасу. Вступ гіалуронової кислоти ззовні сприяє їх заповненню, а, відповідно, і омолодженню шкіри. Причому гелями заповнюють не тільки зморшки і складки, але і створюють додатковий об’єм там, де це необхідно: губи, вилиці, щоки, — адже не секрет, що злегка округлі форми обличчя є ознакою молодості.

Друга властивість гиалуроновых гелів, що робить їх застосування абсолютно безпечним, — їх реадсорбция організмом, тобто з плином часу гіалуронат поступово розпадається на біосумісні складові і розсмоктується в тканинах, не залишаючи слідів і не заподіюючи ніякої шкоди.

Що під силу гіалуронової кислоти?

Крім омолоджуючого дії, препарати гіалуронової кислоти дозволяють моделювати особа, усуваючи дрібні недоліки. У такій корекції можуть потребувати і зовсім молоді люди, для яких природа пожаліла пухких губ, виразних скул і підборіддя або, навпаки, не поскупилася на глибокі складки біля рота і носа. У цьому випадку гель вводиться безпосередньо в проблемну зону.

Ін’єкції гиалуроновым заповнювачем (або филлером) можуть впоратися з такими проблемами:

 • виражені носогубні, носослезные, підборіддя складки;
 • дрібні поперечні зморшки над верхньою губою,
 • мімічні зморшки між бровами, в куточках очей;
 • тонкі губи, неправильна або негарна форма рота;
 • неоформлені вилиці;
 • втрата окресленості овалу обличчя;
 • зневоднена шкіра.

Часто ін’єкції роблять не локально, а розподіляють їх по проблемних зонах, як би скульптурируя особа. Для цього косметолог використовує різні по щільності філлери і різні по глибині проникнення уколи. Таке моделювання буквально перетворює обличчя, робить його молодше, привабливіше, при цьому зовнішній вигляд залишається максимально природним.

Гіалуронові філлери

Для контурної пластики застосовуються різні філлери, і їх вибір залежить від особливостей шкіри і обсягу усуває дефекту. Для незначних зморшок застосовують «легкі» гелі, для сформувалися складок – більш щільні. Спільне в них одне – стовідсоткова біосумісність і біодеградабельність. Всі наповнювачі на основі гіалуронової кислоти мають тимчасовий ефект.

Для вирішення тієї чи іншої естетичної завдання препарат підбирається індивідуально. Найбільш популярні біорозкладані гелі, що застосовуються в сучасній косметології, є в арсеналі будь-якого грамотного лікаря-косметолога.

Restylane (Рестилайн)

Restylane — гіалуронова препарат низької щільності. Вводиться підшкірно, на невелику глибину тонкими голками. Область застосування цього заповнювача:

 • усунення дрібних зморшок, в тому числі мімічних, навколо очей, рота, на лобі;
 • контурна пластика губ.

Середня тривалість ефекту від цього препарату – 8 – 12 місяців, після чого потрібна повторна ін’єкція.

Perlaine (Перлайн)

Perlaine – філлер, призначений для роботи з глибокими складками на обличчі. Його консистенція більш щільна, завдяки чому забезпечується гарне заповнення великих зморшок і відносно стійкий ефект. Розсмоктування цього препарату може тривати до 2 років, відповідно, протягом цього строку повторювати процедуру немає необхідності.

Сфера діяльності Перлайна така:

 • розгладження виражених складок на обличчі;
 • усунення зморшок на лобі;
 • ущільнення овалу обличчя;
 • моделювання підборіддя і скул;
 • збільшення та корекція губ.

Juvederm (Ювідерм)

Juvederm – гель в’язкої структурою і підвищеною концентрацією гіалуронату. Цей гель, завдяки своїй консистенції, дозволяє здійснювати об’ємну пластику:

 • губ;
 • будь-яких шкірних складок і зморшок особи;
 • овалу обличчя;
 • століття.

Ювідерм, введений в шкіру, зберігає свою дію від півроку до 10 місяців. Цей препарат має кілька модифікацій з запатентованою формулою. Приміром, деякі з них:

 • Ювідерм Ультра – гіалуронова наповнювач, вироблений з використанням молекулярних технологій, які дозволяють продовжувати термін дії гелю до року і більше. До складу даного філера входить лідокаїн – знеболюючий препарат.
 • Ювідерм Ультра 3 – варіація, призначена для заповнення великих обсягів, що збільшує пластики губ.
 • Ювідерм Ультра 4 — препарат для комплексного лікування шкіри з помітними ознаками в’янення.
 • Surgiderm (Суржидерм)

  Surgiderm — самий щільний гель з існуючих гиалуроновых філлеров, який пропонується для роботи з немолодими пацієнтами. За допомогою Суржидерма виробляють більш серйозні ін’єкції, ніж згладжування зморшок, а саме:

  • корекція істотних дефектів;
  • усунення асиметрії;
  • збільшення губ, зміна їх форми;
  • об’ємна пластика всього обличчя.

  Ефект препарату триває 9 – 12 місяців.

  Yvoire (Івуар)

  Yvoire – заповнювач нового покоління на основі високомолекулярної синтетичного гіалуронату. Завдяки різним концентраціям гелю, препарат Івуар дозволяє вирішувати численні проблеми, зберігаючи при цьому ефект на тривалий час (більше року).

  Варіація Yvoire Hydro призначена для інтенсивного зволоження шкіри і розгладження поверхневих зморшок, вводиться у верхні шари епідермісу.

  Модифікація Yvoire Classic вколюється в глибокі шари шкіри для заповнення носогубних складок, носослезной борозни, збільшення губ.

  Yvoire Volume – гель підвищеної концентрації і щільності для підшкірного застосування: поповнює об’єм щік, щоки, підборіддя.

  Teosial (Теосіаль)

  Теосіаль – препарат, що включає в себе цілу лінію з 7 варіацій, формули яких призначені для вирішення різних проблем: від легкої корекції і зволоження поверхневого шару шкіри до імплантації носа, підборіддя, скул густим щільним гелем. Володіє стійким ефектом (до 24 місяців).

  Кожен з препаратів має свої особливості, тому рішення, який саме використовувати гель, залишається виключно за лікарем, так само як і питання сумісності різних гелів, якщо необхідно комбіноване введення.

  Як робиться контурна пластика обличчя гіалуронової кислотою?

  Перш ніж довірити своє обличчя в руки людини зі шприцом, варто пам’ятати, що працювати з ін’єкційної пластикою має право тільки медик з вищою професійною освітою: лікар-косметолог, хірург-естетист.

  Якщо до процедурі немає ніяких протипоказань, то ін’єкції можна проводити відразу в день первинної консультації. Так як гіалуронові філлери нешкідливі, тестування їх на шкірі пацієнта не потрібно.

  Після вибору препарату та розрахунку необхідної кількості, лікар приступає безпосередньо до введення складу. Необхідно звернути увагу, що шприц з препаратом повинен бути в герметичній заводській упаковці і розкривається тільки в присутності пацієнта. На філлер у лікаря повинні бути всі документи, що підтверджують його походження та якість.

  Питання з анестезією вирішується індивідуально. Як правило, коли відбувається корекція поверхневих дефектів, для цього використовуються дуже тонкі голки, які вводяться неглибоко, і тому хворобливі відчуття під час ін’єкцій незначні.

  У випадку з заповненням глибоких зморшок, пластикою губ, лоба, вилиць застосовується тунельний метод введення, то є великий голкою з глибоким проникненням. При цьому консистенція гелю може бути густою і в’язкою, з-за чого сам укол робиться не швидко. В цьому випадку краще попросити знеболення.

  Процедура контурної пластики за часом займає від 5 хвилин до 40 і більше (залежить від обсягу роботи). Дискомфорт у ділянці уколу може зберігатися до доби. В перший день не рекомендується чіпати зону корекції руками, щоб заповнювач самостійно розподілився по тканині.

  Протягом двох тижнів необхідно дотримуватися постін’єкційні обмеження на засмагу, температурні впливи, фізичні навантаження, водні процедури.

  Контурна пластика гиалуроновыми філерами: тільки плюси

  Можна стверджувати, що гіалуронові філлери виробили справжню революцію в косметології. На сьогоднішній день контурна пластика — кращий спосіб збереження молодості шкіри і корекції недоліків особи. Це єдиний метод, який дозволяє отримати візуальний ефект безпосередньо після процедури. З плином часу, в результаті роботи гіалуронової кислоти, в шарах шкіри відбувається об’єктивне поліпшення стану шкірного покриву: потужна гідратація, відновлення пружності, зміцнення колагенового каркасу.

  Такий результат досягається досить комфортним і безпечним способом. Контурна пластика має унікальні переваги:

  • безопераційний метод;
  • відсутність реабілітаційного періоду;
  • процедура не небезпечна, ризик ускладнень мінімальний;
  • гіалуронові препарати абсолютно нешкідливі, не викликають алергії;
  • оборотність результату;
  • біодеградація гелів без побічних ефектів;
  • накопичувальний ефект від гіалуронату.

  Контурна пластика, виконана делікатно, дає чудовий візуальний ефект, при цьому не залишаючи ніяких слідів втручання і зберігаючи природність результату. У багатьох клініках практикується об’ємна пластика особи, яка проводиться поетапно, кількома процедурами, м’яко і поступово доводячи пропорції особи до досконалості.

  Філлер можна докалывать, щоб посилити рельєф, головне, щоб для повторної ін’єкції використовувався той же препарат: змішувати їх не рекомендується. Якщо збільшення занадто кидається в очі, його можна зменшити, ввівши в проблемну зону фермент гіалуронідазу, яка сприяє розпаду і виведення гіалуронової кислоти. Але у більшості випадків цього не потрібно: достатньо почекати кілька тижнів, і обсяг почне «здуватися» самостійно.

  Збереження природності – одне із завдань спеціаліста по контурній пластиці. На жаль, є тенденція «перекачувати» все обличчя і його окремі частини, як з боку косметологів, так і за бажанням самих пацієнтів. Введення великого об’єму препарату зводить нанівець весь результат, так як особа втрачає свої індивідуальні риси, і, хоч і виглядає дещо свіже, але відштовхує своєю штучністю. Це – найбільш поширений побічний ефект контурної пластики, але пов’язаний він не з негативним впливом гиалуроновых препаратів, а з непрофесіоналізмом косметологів і відсутністю почуття міри у окремих клієнтів.

  Можливі індивідуальні реакції на введення препарату, такі як болючість, ущільнення, гематоми в місці ін’єкцій, відчуття «кульки» після уколу. Результатом безладною роботи лікаря може стати нерівномірний розподіл філера, асиметрія, але ці недоліки легко коригуються додатковим уколом.

  Контурна пластика має ще один ефект, який важко однозначно віднести до плюсів або мінусів: при регулярних ін’єкціях в шкірі утворюється фіброз – захисне розростання сполучної тканини. З одного боку, фібринова тканина створює додатковий каркас, який робить результат пластики більш тривалим, з іншого – риси особи можуть змінитися назавжди, без можливості повернення до змін зовнішнього вигляду.

  Явних протипоказань до контурній пластиці гиалуронкой практично немає. Більшість обмежень носить тимчасовий характер, наприклад, гостра інфекція, період вагітності і лактації. Але, якщо у пацієнта є проблема з надмірним формуванням рубцевої тканини і кровотечами, від будь-яких ін’єкцій (крім життєво необхідних) слід відмовитися.

  Гіалуронова молодість: ціна питання

  Наскільки доступна контурна пластика? Відповідь на це питання залежить від декількох факторів, але вирішальний з них – обсяг втручання. Основний внесок в ціну процедури вносить безпосередньо філлер: його вид та необхідну кількість. Для незначної корекції зазвичай достатньо одного шприца препарату, для повної пластики особи – кілька видів гелів в різних пропорціях, що в рази піднімає вартість омолодження.

  Гелі випускаються дозуванням 0,5, 0,6, 0,8, 1 мл, та їх вартість варіюється в межах 10000 – 16000 рублів за один шприц. Надалі ціноутворення послуги бере участь оплата роботи персоналу, застосування анестезії, техніка проведення процедури (при тунельної техніці використання канюлі збільшує суму на 2 – 2,5 тис.), рівень клініки. Саме останні фактори і визначають різницю в розцінках: дорогі центри естетичної медицини і імениті лікарі обходяться в більш круглу суму. Навіть в одній і тій же клініці послуги різних лікарів можуть відрізнятися за ціною.

  Середня вартість контурної пластики за зонами становить:

  Носогубні складки 12 – 16 тис. руб. Носогубний трикутник 14 – 27 тис. руб. Слізні борозни 11 – 14 тис. руб Губи 14 – 16 тис. руб. Об’ємна пластика особи 16 – 45 тис. руб.

  Пацієнти регіональних лікарів цілком можуть розраховувати витратити менше на 10 – 20%. Розглядаючи проведення контурної пластики в столичних клініках, можна сміливо накидати 20 – 50% зверху.

  У річний бюджет омолодження гиалуроновыми ін’єкціями відразу варто закласти повторні процедури: в більшості випадків філлер розсмоктується через 6 – 8 місяців, вважається хорошим результатом збереження ефекту протягом року. Пролонговану дію (1,5 – 2 роки) надають тільки препарати високої щільності.

  Не можна точно спрогнозувати, що через деякий час знадобиться наступне введення препарату, так як це залежить від індивідуальних особливостей організму. Бувають випадки, коли філлер розпадається набагато раніше заявленого терміну. Протилежні варіанти теж є в практиці лікарів, але набагато рідше.

  Контурна пластика гіалуронової кислотою: чи варта шкурка вичинки?

  Як уже не раз згадувалося, головний недолік гіалуронової пластики — її тимчасовий ефект. Якщо цей момент не бентежить, ін’єкційне омолодження є відмінною альтернативою інвазивної апаратної косметології та пластичної хірургії.

  Незважаючи на достатню поширеність та доступність процедур, питання про доцільність їх проведення занадто молодим і літнім пацієнтам залишається відкритим. Часто клієнти мають невиправдано високі очікування у зв’язку з безоперационной пластикою – це стосується, в основному, вікових жінок. У разі вираженого старіння не варто очікувати дива від уколів краси: корекція навряд чи буде настільки ефективною, а результат разюче відрізнятися від вихідних даних. Пацієнтам старше 60 років лікарі рекомендують радикальне хірургічне втручання (кругову підтяжку) з корекцією окремих зон за допомогою гиалуроновых філлерів.

  Щодо юних клієнток думки фахівців різняться: одні косметологи радять гіалуронові ін’єкції вже з 22 – 25 років в цілях профілактики вікових змін, інші наполягають, що в такому ніжному віці замислюватися про контурній пластиці ще зарано. Молода шкіра повинна самостійно справлятися з виробленням гіалуронової кислоти, еластинових і колагенових волокон, щоб протистояти перших ознак в’янення. Прихильники консервативних поглядів вважають, що починати підживлювати шкіру синтетичними препаратами можна не раніше 35 років.

  Якщо мова йде не про омолоджуючі процедури, а про корекцію недоліків, тут ніяких вікових обмежень немає: збільшувати губи, робити більш вираженими окремі ділянки обличчя не забороняє будь-якій людині старше 18 років.

  Дивіться відео: Контурна пластика обличчя. Гіалуронова кислота

  Дивіться відео: Контурна пластика, ін’єкції гіалуронової кислоти

  Дивіться відео: контурна пластика носа і губ/h5>

  Відгуки

  Контурна пластика гіалуронової кислотою в основному має позитивні відгуки пацієнтів. Більшість клієнтів естетичних клінік після процедури відзначають значне поліпшення зовнішнього вигляду, згладжування зморшок, загальне омолодження. Помітно підвищується якість шкіри: вона стає глибоко зволоженому, більш щільною і еластичною.

  Відгук №1

  Вже двічі робила пластику Тиосиалем: носогубки і вилиці протрималися майже рік. Губи підколюю частіше, приблизно раз на півроку, але якщо чесно, вони і так вже практично постійно тримають форму і об’єм не сильно втрачають, роблю швидше за звичкою.

  Все-таки страшно повернутися до того, що було, коли є можливість бути абсолютно задоволеною своєю зовнішністю. Мені подобається виглядати молодше, ніж мої ровесниці. Скажу більше: багато 25-річні дівчата на роботі поруч зі мною здаються втомленими і закатованими, а я завжди «свіжим огірком». Приємно і мені, і оточуючим.

  Марія, 37 років — Москва

  Відгук №2

  У мене активна міміка, тому зморшки позначилися вже давно. На лобі борозенки, промінчики на скронях, навколо губ. Але найжахливіше – носогубні складки, які прям різко виражаються на обличчі і додають мені років 10. Для мімічних зморшок лікар порадив вколоти ботокс, але я відмовилася, побоююся я якось, та й не хочу отримати нерухому маску.

  Филлером акуратно заповнили зморшки, і все розгладилося. Швидко і майже не боляче. Подумую ще кінчики губ підняти, а то вони трохи опущені. Рада, що зробила, і всім подругам рекомендую. Не потрібно миритися зі своїми недоліками, навіщо? Один-два уколи, і ви задоволені і щасливі.

  Євгенія, 25 років — Санкт-Петербург