Користь токоферолу в капсулах. Для чого корисний вітамін Е і навіщо він потрібен жінкам?

Користь токоферолу в капсулах. Для чого корисний вітамін Е і навіщо він потрібен жінкам?Вітамін Е (можна зустріти друга назва — токоферол) має важливе значення для здоров’я людини. Він необхідний дітям для зростання, жінкам у період вагітності, чоловікам при великих фізичних навантаженнях.

При деяких захворюваннях лікар може призначити препарат у складі комплексного лікування.

В даний час існують різні варіанти його змісту: розчини для ін’єкцій, вітамін Е в капсулах і т. д.

Зміст

 • 1 Властивості вітаміну Е в якості антиоксиданту
 • 2 Вплив на організм людини
  • 2.1 Користь для жінок
  • 2.2 Для чоловіків
  • 2.3 У дитячому віці
 • 3 Добова норма
 • 4 Загроза дефіциту
 • 5 Передозування
 • 6 Джерела
 • 7 засвоюється організмом вітамін Е
 • 8 Побічні ефекти та можливу шкоду
 • 9 Висновок

Властивості вітаміну Е в якості антиоксиданту

Токоферол є найціннішим антиоксидантом. Для чого корисний вітамін Е в капсулах для жінок можна прочитати в інструкції по застосуванню препарату. Токоферол захищає клітинні мембрани від руйнування, тим самим сповільнюючи процеси старіння в організмі. Він перешкоджає появі старечої пігментації, підтримує пружність і еластичність шкіри, прискорює процеси загоєння пошкодженої шкіри, при цьому перешкоджає утворення шрамів. Таким чином, він сприяє продовженню людського життя, дозволяє довше зберегти організм в «робочому» стані.

Користь токоферолу в капсулах. Для чого корисний вітамін Е і навіщо він потрібен жінкам?

Вплив на організм людини

Токоферол необхідний у будь-якому віці: з народження до самої старості. Вітамін Е має безліч корисних властивостей для організму людини, а саме:

 • забезпечує хорошу регенерацію пошкоджених тканин;
 • підтримує циркуляцію крові в організмі (забезпечує доступ крові до кінцівок, знижує кров’яний тиск);
 • підтримує судини в хорошому стані (перешкоджає виникненню серцевої недостатності, тромбоутворення);
 • знижує ризик захворювання на рак, розвитку катаракти, запобігає анемії;
 • надає позитивний вплив на нервову систему;
 • покращує роботу імунної системи;
 • полегшує перебіг хвороби Альцгеймера;
 • дозволяє легше переносити цукровий діабет.

Користь токоферолу в капсулах. Для чого корисний вітамін Е і навіщо він потрібен жінкам?Таким чином, показаннями до застосування препарату є: гіповітаміноз, м’язова дистрофія, захворювання м’язів і кровоносних судин, псоріаз, епілепсія (препарат підвищує ефективність протисудомних засобів).

У складі комплексного лікування його приймають при багатьох інших захворюваннях.

Користь для жінок

Для чого потрібен вітамін Е організму жінки і навіщо вживати його протягом усього життя, пояснюється властивостями самого препарату. Крім уповільнення процесів старіння і підтримання нормального стану шкіри і волосся, він необхідний жінці під час вагітності та лактації. Препарат підтримує жіночий організм в хорошому стані, перешкоджає появі больових відчуттів в передменструальний період і під час клімаксу, дозволяє жінкам легше переносити стрес.

Його призначають при порушенні менструального циклу, загрозі викидня, порушення роботи статевих залоз. Таким чином, очевидна користь вітаміну Е в капсулах для жінок, однак при недотриманні дозування препарат може завдати шкоди організму і викликати гіпервітаміноз.

Для чоловіків

Препарат необхідний для здоров’я чоловіки не менше, ніж жінки. Він покращує роботу статевих залоз, чинить позитивний вплив на репродуктивну функцію, ніж допомагає при відсутності потенції. Препарат необхідний і жінкам, і чоловікам для підтримки здоров’я.

У дитячому віці

Стало ясно, що дає вітамін Е для жінок і навіщо він потрібен для чоловіків, проте вживання препарату необхідно і в дитячому віці. Більш того, він необхідний людині з народження. У грудному віці дитина отримує всі поживні речовини з молоком матері. Токоферол забезпечує нормальний ріст і розвиток організму, дозволяє уникнути деяких захворювань, потрібно в період статевого дозрівання.

Добова норма

Допустима норма залежить від віку людини, маси його тіла, фізіологічних особливостей організму, наявності або відсутності деяких захворювань. Позитивний вплив препарату на організм людини особливо помітно при спільному вживанні з вітаміном с.
Користь токоферолу в капсулах. Для чого корисний вітамін Е і навіщо він потрібен жінкам?
Рекомендується вживати таку кількість токоферолу на добу (мг): грудним дітям (0-1 років) — 3, дітям віком 2-5 років — 6, 6-11 років – 7, жінок від 12 до 70 років і старше – 8, вагітним і годуючим жінкам – 10, чоловіків (12-70 років і старше) — 10.

Важливо: варто пам’ятати про те, що вітамін Е в капсулах з обережністю приймають з іншими препаратами. Наприклад, не варто вживати його паралельно з полівітамінним комплексом, щоб уникнути гіпервітамінозу. Зберігається препарат в добре закритій упаковці, в захищеному від світла місці.

Якщо бажання вживати препарат курсом пов’язано з наявністю яких-небудь відхилень в роботі організму або з явним захворюванням, краще заздалегідь проконсультуватися з лікарем. Лікар призначить необхідне дозування.

Таким чином, стає очевидним, навіщо пити вітамін Е в капсулах, однак не варто його приймати при наявності підвищеної чутливості до препарату (інакше можлива алергічна реакція).

Загроза дефіциту

Більша кількість корисної речовини необхідно вживати в наступних ситуаціях:

 • при занятті спортом, щоденних фізичних навантаженнях;
 • при регулярних стресових ситуаціях;
 • у разі проживання на забрудненій (радіоактивного) території.

Увага: недостатнє надходження в організм вітаміну Е може призвести до загрози дефіциту токоферолу. Причиною браку може бути порушення всмоктування організмом корисної речовини (спадкова особливість). При довгому перебуванні на сонці він виводиться з організму (вплив сонця згубно для токоферолу), що, в свою чергу, може спричинити гіповітаміноз.

Користь токоферолу в капсулах. Для чого корисний вітамін Е і навіщо він потрібен жінкам?

Можна виділити наступні симптоми гіповітамінозу:

 • зниження м’язового тонусу, слабкість, порушення рухових функцій;
 • проблеми з потенцією у чоловіків і виникнення викиднів у жінок;
 • проблеми із зором;
 • порушення нормального функціонування печінки та нирок;
 • пігментація шкіри.

Дефіцит вітаміну Е може викликати судоми і біль у ногах (особливо цим страждають літні чоловіки). Гіповітаміноз сприяє розвитку недокрів’я, поганий згортання крові, м’язової дистрофії, страждають серцевий м’яз і репродуктивні функції людини. Згодом це може призвести до пошкоджень м’язових і нервових тканин, клітин печінки, нирок, зародкових клітин і клітин, що продукують сперматозоїди.

Передозування

Причиною гіпервітамінозу може служити вживання препаратів, що містять вітамін Е, при лікуванні різних захворювань.

Ознаками гіпервітамінозу є нудота, порушення роботи травної системи, слабкість і головний біль. Гіпервітаміноз трапляється вкрай рідко.

Джерела

Продукти, що містять вітамін Е, повинні входити в раціон харчування кожної людини. Велика кількість міститься в соняшниковій олії, горіхи (мигдаль, фундук, арахіс), морепродукти (креветки, судак, скумбрія), у печінці, яйцях, молоці, кукурудзи, квасолі, крупах (перловка, вівсянка, гречка), фруктів (яблука, груші, цитрусові, курага), шипшині. Він міститься в деяких травах: кульбаба, люцерна, кропива і листя малини.

Користь токоферолу в капсулах. Для чого корисний вітамін Е і навіщо він потрібен жінкам?

При необхідності можна придбати вітамін Е в капсулах в аптеці. Однак препарат протипоказаний до застосування з низкою інших медикаментів. Тому краще звернутися до лікаря для отримання рекомендації.

Як засвоюється організмом вітамін Е

Вітамін Е потрапляє в організм людини з їжею. Він розчиняється в шлунку і всмоктується кишечником. Далі він прямує в печінку. Разом з білками він транспортується з печінки в тканини організму. Він має властивість накопичуватися в жировій, нервовій і м’язовій тканинах, печінці.

Побічні ефекти та можливу шкоду

Препарат завдає шкоди організму при очевидних протипоказання до застосування, а саме, при індивідуальній непереносимості, при вживанні його з несумісними медикаментами. При гіпервітамінозі з’являються нудота, порушується робота травної системи, слабкість і головний біль.

Для довідки: варто пам’ятати про те, що вживання вітаміну Е – це лише профілактичний захід. Він не здатний відновити вже наявні пошкодження тканин в організмі, викликані неправильним способом життя, тривалим курінням або необмеженим споживанням алкоголю.

Висновок

Таким чином, вітамін Е відіграє велику роль для здоров’я людини. Він необхідний дітям у період росту і статевого дозрівання, надає допомогу жінкам у період вагітності і пологів, при гормональних проблеми, допомагає чоловікам з потенцією і репродуктивною функцією, уповільнює старіння і сприяє продовженню людського життя. Однак не варто зловживати препаратом.