У цій статті ми пояснимо, чому корисно короткочасне голодування для імунітету, як не переборщити з голодуванням і витягти з неї максимум користі для здоров’я.

Постійне голодування шкідливе для організму, але коли мова заходить про голодування короткочасному, не тільки різного роду практики, спрямовані на духовний розвиток, але і сучасна наука підтверджує його користь. При цьому короткочасне голодування не тільки сприяє очищенню організму і швидкої втрати ваги, але і природному оновленню клітин і зміцнення імунної системи.

Короткочасне голодування для імунітету – схвалене наукою

Дослідники з Університету Південної Каліфорнії опублікували свої висновки з приводу «здорового» старіння в журналі Cell Stem Cell».

Справа в тому, що, коли Ви голодуєте, організм намагається заощаджувати енергію, і одним із способів це зробити є «переробка» безлічі імунних клітин, в яких він на даний момент не потребує. Особливо «під роздачу» потрапляють пошкоджені клітини імунної системи. Так вважає співавтор дослідження Вальтер Лонго (Valter Longo), професор у Школі геронтології Девіса (Університет Південної Каліфорнії) і директор Інституту довголіття (Університет Південної Каліфорнії).

Вищеописаний процес, який пояснює користь голодування для імунітету, характерний як для людини, так і для тварини.

У ході досліджень, проведених на мишах, так і на людях, фахівці позбавили випробовуваних їжі, що призвело до зменшення кількості лейкоцитів в організмі. Саме вони відповідають за боротьбу з хворобами і наповнюють кров у випадку проникнення хвороботворних агентів в кров. Однак падінням рівня лейкоцитів справа не закінчилася: цикл голодування привів до природного «перезапуску» вироблення лейкоцитів.

Після 2-4 днів голодування система кровотворення знищила більш старі і пошкоджені імунні клітини і утворила нові. Вчені вважають, що короткочасне голодування корисно не тільки для імунної, але і для інших систем і органів організму.

Вплив короткочасного голодування на інші системи організму

Короткочасне голодування змушує організм запасатися цукром, жирами і кетонами і руйнувати значна кількість білих кров’яних тілець. Кетони виробляються, коли організм перетворює жир в енергію, вони є основними гравцями на полі втрати ваги.

Короткочасне голодування дозволяє організму використовувати жир в якості основного джерела енергії. Воно допомагає прискорити обмін речовин і поліпшити кишкову перистальтику, давши травній системі перепочити. Така перерва в прийомі їжі сприяє більш ефективному спалюванню калорій, як би нагадуючи про організму правильному травному процесі.

Короткочасне голодування подібно кнопки перезапуску для всього організму. Воно створює здорове середовище, в якій організм вивільняє регульовані гормони, щоб навчитися розпізнавати реальний голод. Якщо людина їсть кожні 3-4 години, його організму невтямки, що таке справжній голод. Звільнивши організм від процесу травлення на 12-24 ч., Ви даєте йому можливість сфокусуватися на регенерації інших систем.

Також короткочасне голодування сприяє виведенню токсинів з організму і регуляції роботи «фільтруючих» органів – печінки і нирок.

Важливо! Період голодування не повинен перевищувати чотири дні, а протягом усього періоду голодування необхідно збільшити об’єм вживаної води.

З кожним сеансом» короткочасного голодування виснаження популяції білих кров’яних тілець призводить до утворення нових клітин імунної системи. Коли вміст ферменту протеїнкінази А (ПКА) зменшувалася на ряду з кількістю лейкоцитів, дослідники зрозуміли, що відбувається «перемикання» організму, яке робить можливим формування нових клітин і призводить до зниження рівня IGF-1, який пов’язаний зі старінням, ростом пухлин і ризиком розвитку раку.

Для переведення стовбурових клітин в режим регенерації необхідно відключити дію ПКА, в результаті чого стовбурові клітини починають проліферувати та, відповідно, призводять до оновлення системи.

Також цілющий ефект короткочасного голодування полягає в позбавленні від пошкоджених або старих елементів, які більше не здатні працювати ефективно. Цим пояснюється благотворний вплив короткочасного голодування на імунну систему після проходження хіміотерапії – вона (імунна система) просто оновлюється.

Джерело