Зміст статті:

 • 1 Корвалол – склад і дія
 • 2 Корвалол при підвищеному або низькому тиску
 • 3 Інструкція по застосуванню препарату
 • 4 Протипоказання і побічні ефекти

Корвалол – традиційне засіб, який можна знайти майже в кожній домашній аптечці, це перше, що більшість людей вживають при головному болю та підвищеному тиску, без роздумів приймаючи на віру досвід і відгуки людей старшого покоління.

А між тим, мало хто може пояснити, як же діє Корвалол при досить підвищеному тиску, знижує він його чи не знижує.

Корвалол – склад і дія

Активні речовини, що містяться в Корвалоле, насамперед, діють на центральну нервову систему людини.

Якщо довелося випробувати стрес або сильно перехвилюватися, і після цього ніяк не може прийти в норму пульс, темніє в очах, паморочиться голова, коле в області серця, відгуки рекомендують прийняти кілька крапель цього кошти.

Корвалол заспокоює хворі нерви, розширюючи судини і тим самим знижує ПЕКЛО – ось чому його часто використовують пацієнти з таким діагнозом, як гіпертонія. Крім того, цей лікарський засіб відмовляє таку дію:

 • Знімає дратівливість і агресивність.
 • Допомагає при головному болю, викликаної стресом, так як знижує внутрішньочерепний тиск і заспокоює нерви.
 • Корисний при хронічної безсоння і нічних пробудженнях.
 • Поліпшує приплив крові до серця при прискорених, нерівномірних скорочення серцевого м’яза і таким чином стабілізує його роботу.
 • Можна пити це засіб разом зі спазмолітиками при кишкових кольках і спазмів – самопочуття покращиться набагато швидше.
 • Гіпертонія не є прямим показанням до використання цих крапель, але, тим не менш, вони допомагають при підвищеному тиску. Пояснюється це високим вмістом фенобарбитурала і похідною валеріанової кислоти у складі ліки. Ці дві речовини знижують частоту серцевих скорочень, не пригнічуючи інтенсивність кровообігу. Ось чому Корвалол так ефективний при сильному головному болі і скачках ПЕКЛО.

  Також у складі цього ліки є:

  • Екстракт м’яти перцевої – вона чинить седативної і спазмолітичну дію, позбавляє від безсоння і головного болю, знижує нервозність і дратівливість;
  • Етиловий ефір – дуже сильно впливає на нервову систему, допомагає швидко і міцно заснути.

  Завдяки таким компонентам Корвалол дійсно ефективний при тривожних станах, стресі, емоційному перенапруженні, головного болю. Але гіпертонія вилікувана тільки з допомогою цього ліки бути не може.

  Корвалол при підвищеному або низькому тиску

  Якщо тиск підвищився з-за зміни погодних або кліматичних умов, після сильного хвилювання, то прийом дози Корвалолу дійсно знижує тиск – але тільки нижню і ненадовго, поки судини будуть залишатися в розслабленому стані. Як тільки дія активних речовин препарату закінчиться, показники тонометра можуть знову підскочити.

  Можна приймати його разом з іншими ліками, яке знижує підвищений тиск, він посилить і прискорить ефект. Як правило, рекомендують комбінувати ці краплі з діуретиками і разжижающими кров препаратами.

  Але використовувати як самостійний засіб лікування пацієнтам з діагнозом гіпертонія Корвалол не варто – він не настільки корисний в даному випадку.

  Що ж стосується гіпотоніків – людей із зниженим артеріальним тиском, — то вони теж можуть приймати його в якості ефективного седативного засобу або ліки від безсоння.

  Але в суворих дозуваннях, інакше різке зниження тиску може призвести до непритомного стану.

  Інструкція по застосуванню препарату

  Коли у людини сильно болить голова, «тисне» в області серця після емоційного струсу, шумить у вухах і темніє в очах, він шукає засіб, який швидко знижує подскочившее тиск і повертає хороше самопочуття. Тому часто, незважаючи на те, що зазначено в інструкції із застосування, дозування ліків перевищується, щоб воно подіяло швидше.

  Інструкція по застосуванню Корвалолу не рекомендує починати прийом препарат з максимальної дозування. Щоб повернути показники АТ в норму, достатньо в половині склянки води розчинити від 15 до 30 крапель засобу, і випити його залпом.

  Ефект наступить через півгодини. І тільки якщо легше не стало, можна при необхідності розчиняти в тій же кількості 40-45 крапель.

  Для людей із зниженим артеріальним тиском допустима доза препарату становить не більше 15 крапель. Приймати лікарський засіб потрібно за півгодини до прийому їжі або через годину після, не більше трьох разів на добу.

  Протипоказання і побічні ефекти

  Незважаючи на всю користь Корвалолу, лікарі і відгуки не радять безконтрольно пити ці ліки при найменшому сплеск емоцій або погіршення самопочуття. По-перше, препарат викликає звикання і з часом будуть потрібні все більші і більші дози, щоб відчути його дію. Крім того, можливі такі побічні ефекти:

 • Запаморочення і нудота;
 • Сонливість, загальмованість реакцій;
 • Депресії;
 • Алергічні висипання при індивідуальній непереносимості компонентів препарату.
 • Це засіб не призначають пацієнтам, що страждають гострою печінковою або нирковою недостатністю. Ніяких інших особливих протипоказань у цього лікарського засобу немає, його можна приймати регулярно протягом багатьох років, як це і роблять пенсіонери при головному болю, тривоги, безсоння або підвищеному артеріальному тиску. Головне – не перевищувати дозування.

  Ці краплі можна приймати, якщо належить активна розумова або фізична діяльність, так як компоненти препарату знижують концентрацію уваги людини. Категорично заборонено приймати Корвалол особам, яким належить поїздка за кермом автомобіля або управління іншими видами транспорту.

  Середня ціна за флакон об’ємом 25 мл – 16 рублів. Ціна за препарат у формі таблеток – від 70 рублів за 20 шт. Про корвалоле піде мова і відео в цій статті.