Коверсил (Coversyl): інструкція по застосуванню і ціна

Зміст статті:

 • 1 Фармакокінетика та показання до застосування
 • 2 Інструкція із застосування ліків
 • 3 Побічні ефекти і протипоказання
 • 4 Особливі вказівки
 • 5 Взаємодія з іншими препаратами

Coversyl (Коверсил, Coversyl fora) є інгібітором АПФ. Він усуває артеріальну гіпертензію, шляхом порушення утворення ангіотензину 2 і купірування його звужуючого впливу на артеріальні судини.

При тривалому лікуванні препаратом відновлюється еластичність великих судин і знижується гіпертрофія лівого шлуночка.

При серцевій недостатності засіб знижує гіпертрофію міокарда, зменшуючи надмірний вміст субэндокардиального колагену і частоту репер фузійних аритмій, нормалізуючи изоэнзиматический профіль міозину.

Коверсил покращує функціонування серця, знижуючи післянавантаження та переднавантаження. Також при використанні засобу відбувається зниження тиску наповнення правого і лівого шлуночків, нормалізується ЧСС і знижується ОПСС. До того ж поліпшуються клінічні ознаки серцевої недостатності та підвищується толерантність до фізичних навантажень.

Фармакокінетика та показання до застосування

Coversyl після внутрішнього застосування швидко всмоктується з ШКТ. Приблизно 27% діючої речовини перетворюється в активний метаболіт. Засіб виводиться разом з нирками.

Коверсил приймають при таких захворюваннях і станах:

 • підвищений тиск;
 • зменшення ризику серцево-судинних ускладнень при ІХС;
 • серцева недостатність (хронічна);
 • профілактика повторного появи інсульту.
 • Інструкція із застосування ліків

  Коверсил (Coversyl): інструкція по застосуванню і цінаCoversyl приймають перорально один раз на день вранці перед вживанням їжі. При гіпертонічної хвороби початкова доза – 5 мг на добу. Якщо лікування малоефективне, тоді кількість діючої речовини може бути збільшена до 10 мг на день.

  Внаслідок прийому інгібіторів АПФ при вираженій активованої РААС часто відбувається сильне пониження тиску. У такому разі слід припинити застосування сечогінних засобів за 2-3 дні до початку лікування Коверсилом.

  Якщо немає можливості відзначити прийом діуретиків, тоді початкова дозування засобу повинна бути не більше 2.5 мг. Разом з тим необхідно стежити за рівнем калію в сироватці крові і роботою нирок. Коли стан пацієнта нормалізується, дозу можна збільшити.

  При лікуванні літніх хворих початкова добова доза становить 2.5 мг. Потім її поступово збільшують, доводячи до оптимальної дози – 10 мг.

  При серцевій недостатності інгібітори АПФ часто поєднують з некалийсберегающими сечогінними препаратами/бета-адреноблокаторами або Дигоксином. В такому випадку початкова добова доза засобу становить 2,5 мг. Вона може бути збільшена через 14 днів, при гарній переносимості терапії до 5 мг, які приймаються 1 раз на добу.

  Якщо існує підвищена ймовірність появи симптоматичної АГ, перш ніж починати прийом кошти, потрібно скорегувати стан хворого. При цьому перед початком і в процесі лікування важливо контролювати функцію нирок, рівень тиску і стежити за концентрацією калію в крові.

  У хворих з цереброваскулярным захворюваннями, лікування Коверсилом починають з дози 2.5 мг, яка не змінюється протягом 14 днів до моменту запровадження Індапаміду. Варто зауважити, що лікування інгібіторами АПФ можна починати через 2 тижні після або навіть, коли пройде кілька років після перенесеного інсульту.

  Для зниження ризику серцево-судинних ускладнень, якщо є стабільна ІБС Coversyl приймають раз на добу, починаючи з дози 5 мг протягом 14 днів.

  Після цього в залежності від роботи нирок її можна збільшувати до 10 мг.

  Побічні ефекти і протипоказання

  Після прийому Коверсила можуть розвинутися такі негативні прояви:

  • зниження рівня гематокриту та гемоглобіну;
  • погіршення роботи нирок;
  • інсульт;
  • кашель, бронхоспазм, утруднене дихання;
  • нейтропенія або лейкопенія, тромбоцитопенія, іноді агранулоцитоз або панцитопенія;
  • ангіоневротичний набряк;
  • інфаркт міокарда;
  • еозинофільна пневмонія;
  • стенокардія та аритмія;
  • риніт.

  Також з боку ШКТ можуть відзначатися такі симптоми як, поганий апетит, нудота, запори, блювання, діарея, порушення смаку та біль у животі. Крім того, може відбутися сильне зниження артеріального тиску, що супроводжується запамороченням, порушенням зору, астенією головним болем і дзвоном у вухах.

  До того ж часто після прийому Коверсила часто виникають алергічні прояви – це кропив’янка, шкірний свербіж і висип. При цьому може відбутися порушення сексуальної функції, погіршення настрою, порушення сну, що супроводжується підвищеною пітливістю і сплутаністю свідомості.

  Протипоказаннями до застосування засобу є:

 • вагітність та грудне вскармливаение;
 • лактазна недостатність, галактоземія, синдром галактозної/глюкозной мальабсорбції;
 • ангіоневротичний набряк;
 • гіперчутливість до компонентів препарату.
 • Особливі вказівки

  Коверсил (Coversyl): інструкція по застосуванню і цінаПри стабільній ІХС при появі епізоду нестабільної стенокардії під час перших 30 днів лікування Коверсилом потрібно оцінити ризик і переваги продовження терапії. Адже ИАПФ можуть призвести до різкого зниження показників артеріального тиску.

  Так, ймовірність сильного зниження тиску велика при снbженном ОЦК, що часто спостерігається після лікування діуретиками, при відсутності солі в вживаної їжі, діареї, блюванні і гемодіалізі. Як правило, різке зменшення АТ спостерігається при серцевій і нирковій недостатності (важка форма).

  Але найчастіше такий прояв спостерігається після прийому високої дози «петлевого» сечогінного діуретика, у разі порушення роботи нирок і внаслідок гіпонатріємії. Тому перед прийомом і в процесі лікування інгібіторами АПФ потрібно стежити за показниками АТ, вмістом іонів калію в крові і контролювати показники роботи нирок.

  Щоб знизити ймовірність появи симптоматичної АГ при прийомі високих доз діуретиків, їх дозування за 2-3 дні до початку прийому Коверсила потрібно зменшити. Якщо гіпотензія все-таки з’явиться, тоді пацієнту слід лягти на спину і відпочити, а в разі потреби проводиться заповнення ОЦК за допомогою введення фізрозчину.

  При симптоматичної серцевої недостатності знижений артеріальний тиск, з’являється на початку застосування інгібіторів АПФ, сприяє погіршення роботи нирок. Але як правило, така оборотна ниркова недостатність.

  При стенозі нирок прийом ИАПФ може сприяти збільшенню вмісту креатиніну та сечовини в сироватці крові. А у пацієнтів з реноваскулярной АГ збільшується ймовірність появи тяжкої ниркової недостатності та гіпотензії.

  У пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі з використанням високопроточних мембран можуть розвинутися сильні анафілактичні прояви. Так, у перші тижні лікування інгібіторами АПФ може з’явитися ангіоневротичний набряк:

  • голосової щілини;
  • особи;
  • мови;
  • кінцівок;
  • слизових оболонок;
  • гортані;
  • губ.

  До того ж Coversyl може призвести до появи холестатичної жовтухи, яка прогресує у фульмінантний некроз печінки, що іноді закінчується летальним результатом. Також після прийому інгібіторів АПФ часто розвивається сухий кашель. Однак цей неприємний симптом зникає відразу після скасування кошти.

  Використання інгібіторів АПФ перед хірургічним втручанням, коли необхідна загальна анестезія, сприяє сильного зниження артеріального тиску або колапсу, з-за раптового підвищення антигіпертензивного ефекту.

  Також Коверсил потрібно обережно приймати при керуванні автотранспортом, оскільки можуть розвинутися симптоми, що супроводжують гіпотензію, наприклад, млявість і запаморочення.

  Взаємодія з іншими препаратами

  Коверсил (Coversyl): інструкція по застосуванню і цінаСпільне застосування калійзберігаючих сечогінних засобів, препаратів калію, інгібіторів АПФ, харчових добавок і продуктів, багатих калієм, сприяє підвищенню вмісту калію в крові. Тому таке комбіноване лікування не бажано, винятком є тільки гіпокаліємія.

  Поєднання препаратів літію, тіазидних діуретиків та інгібіторів АПФ підвищує концентрацію літію, приводячи до літієвої токсичності. А спільний прийом ИАПФ з НПЗП послаблює антигипертоническое дію. До того ж ці лекарственны групи чинять адитивний ефект щодо підвищення концентрації калію, погіршуючи роботу нирок.

  Якщо поєднувати Сoversyl з іншими ИАПФ, то можна посилити антигіпертензивну дію. А в поєднанні з Нітрогліцерином та іншими засобами, що розширюють судини, ефект стає ще сильнішим.

  При спільному застосуванні з імунодепресантами, Алопуринолом, Прокаїнамідом може підвищитися ймовірність появи лейкопенії.

  До того ж Коверсил посилює гіпоглікемічну дію інсуліну та гіпоглікемічних препаратів, що може призвести до розвитку гіпоглікемії.

  Спільне застосування ИАПФ з нейролептиками, трициклічними антидепресантами і засобами для загальної анестезії, посилює гіпотензивну дію. А симпатоміметики послаблюють противогипертонический ефект інгібіторів АПФ.

  Антацидні препарати знижують біодоступність Коверсила, а спирт підвищує гіпотензивну дію інгібіторів АПФ.

  Сoversyl можна поєднувати з наступними препаратами:

 • нітратами;
 • ацетилсаліциловою кислотою;
 • бета-адреноблокаторами;
 • тромболітичними засобами.
 • Ціна препарату вище його аналога — Престариума, вартість становить 2290 р за упаковку (5 мг х 30 шт). А в кінці статті пропонуємо цікавий рецепт для зниження тиску в відео у цій статті.