Зміст статті:

 • 1 Краплі Фармадипин
 • 2 Побічні дії, протипоказання і передозування препарату
 • 3 Краплі від тиску Кристал
 • 4 Як діють і застосовуються краплі Кристал

Краплі від тиску – це справжня швидка допомога при гіпертонії. Їх зручно відміряти, що дозволяє уникнути передозування, вони всмоктуються практично миттєво і діють в кілька разів швидше, ніж таблетки.

Всім, хто страждає від підвищеного артеріального тиску, рекомендується завжди мати при собі такий засіб.

Але спочатку потрібно вибрати саме ті краплі, які не тільки допомагають краще всього, але і мають мінімум побічних ефектів. Що пропонується на сьогоднішній день фармацевтика від гіпертонії у даній лікарській формі?

Краплі Фармадипин

Фармадипин – це традиційний аптечний препарат, використовуваний для лікування стенокардії та артеріальної гіпертензії, випускається у формі крапель. Активний компонент препарату – речовина ніфедипін. Основу препарату складають поліетиленгліколь і етанол.

Фармадипин має досить специфічну дію. Його активний компонент блокує проникнення іонів кальцію в кардіоміоцити і гладком’язові клітини коронарних і периферичних артерій. Також він чинить спазмолітичну і розширює дію на судини.

Це сприяє зниження потреби міокарда в кисні, зменшення частоти серцевих скорочень і, відповідно, зниження артеріального тиску.

Крім того, відбувається помірне зниження скорочувальної здатності міокарда і зменшується агрегація тромбоцитів.

Фармакокінетичні властивості препарату наступні. При попаданні в травний тракт краплі досить швидко всмоктуються і починають діяти . Біодоступність лікарського засобу становить 40-60%. Для отримання максимально швидкого ефекту (вже через 5-10 хвилин) рекомендується сублінгвальних прийом.

Максимальна концентрація ліків досягається через 30-40 хвилин після прийому. Прийом їжі на ефективність препарату не впливає. Ніфедипін на 90% зв’язується з білками крові, метаболізується в печінці та виводиться з організму як метаболіт неактивного типу. Період напіввиведення речовини становить від 4 до 6 годин.

Якщо пацієнт старше 50 років або страждає цирозом печінки, то процес метаболізму і виведення препарату значно сповільнюється. Процес напіввиведення може тривати від 6 до 10 годин. У цьому випадку рекомендується зменшити дозу препарату і збільшити інтервали між його прийомами.

Фармадипин не має кумулятивного властивості. Показання до застосування ліків такі:

 • Есенціальна та симптоматична артеріальна гіпертензія;
 • Лікування та профілактика стенокардії;
 • Гіпертрофічна кардіоміопатія;
 • Хвороба Рейно.

Рекомендації до застосування даного лікарського засобу наступні. При гіпертонічному кризі або сильному і різкий стрибок артеріального тиску (190/110 мм рт.ст.) початкова доза може становити 3-5 крапель. Для літніх пацієнтів – не більше 3 крапель. Засіб капають на язик і тримають у роті якомога довше. Для зручності можна капнути їх на шматочок цукру і розсмоктувати його

Якщо через деякий час артеріальний тиск не стабілізувався, дозу поступово збільшують, поки не визначать ту, при якій буде відчутний терапевтичний ефект. В подальшому лікуванні на неї і слід орієнтуватися. Якщо тиск екстремально високе – 210/110 мм рт.ст і вище, — можна відразу взяти 10-15 крапель лікарського засобу, а вже потім поступово знижувати дозування, щоб знайти оптимальну підтримуючу.

Якщо пацієнт схильний до алергічних реакцій, то початкова доза препарату не повинна перевищувати 3 крапель. Слід пам’ятати про те, що перевищення максимальної дози при високому артеріальному тиску може призвести до розвитку гіпотонії – в такому випадку пацієнту буде необхідна екстрена допомога.

Побічні дії, протипоказання і передозування препарату

На самому початку лікування таким препаратом, як Фармадипин, в деяких випадках можуть виникати такі побічні явища:

 • Тахікардія.
 • Запаморочення.
 • Нудота.
 • Прилив крові до обличчя.
 • Артеріальна гіпотонія.
 • Слабкість.
 • Кропив’янка – шкірні висипання та свербіж.
 • Цей препарат не використовують для лікування при аортальному та мітральному стенозі важкої форми, тахікардії, кардіогенному шоці, артеріальної гіпотензії. При передозуванні препарату можуть виникати такі симптоми, як судоми, метаболічний ацидоз, серцева недостатність, різке зниження артеріального тиску, шок.

  При таких симптомах після надмірного прийому Фармадипина пацієнту необхідно надати термінову допомогу: промити шлунок, прийняти адсорбент, в подальшому провести симптоматичну терапію.

  Також потрібно знати, як взаємодіє Фармадипин з іншими препаратами. Це лікарський засіб відноситься до гіпотензивну, відповідно, воно буде посилювати дію інших блокаторів кальцієвих каналів. Іншими словами, краплі будуть посилювати дію:

 • Діуретиків.
 • Нітратів.
 • Бета-адреноблокаторів.
 • Ліків і напоїв, у складі яких є алкоголь.
 • Трициклічних антидепресантів.
 • Ніфедипін здатний знижувати концентрацію хінідину в крові. Якщо ж його скасувати, то концентрація цієї речовини навпаки, підвищиться. Це говорить про те, що при терапії цим засобом слід постійно контролювати рівень хінідину в крові.

  Починаючи приймати цей препарат, слід пам’ятати про те, що він може вплинути на швидкість реакцій і концентрацію уваги, тому можна сідати за кермо або управляти іншими механізмами. Категорично не рекомендується вживати алкогольні напої під час проведення лікування Фармадипином.

  Фармадипинв краплях можна придбати в аптеці за рецептом лікаря. Препарат зберігається до півтора років при дотриманні рекомендованих умов зберігання (в темному, сухому місці при температурі не більше +25 градусів). Якщо флакон з краплями розкритий, то їх слід використати протягом 26 діб.

  На жаль, навіть після повного курсу лікування медикаментозні засоби не надають очікуваного ефекту, і тоді пацієнти починають шукати альтернативне ліки. Проблема в тому, що при тривалому прийомі медикаментозні засоби мають численні побічні ефекти. Вилікувавши один орган, доводиться потім лікувати іншого.

  Запропоновані в інтернеті нові розробки виготовляються повністю з натуральних компонентів на рослинній основі, не дають ніяких побічних ефектів і можуть використовуватися протягом місяців.

  Нижче дається опис одного з самих популярних на даний момент гомеопатичних гіпотензивних засобів комплексної дії.

  Краплі від тиску Кристал

  Якщо аптечні препарати для нормалізації артеріального тиску виявилися неефективними, пацієнтам нічого не залишається, окрім як вдатися до використання гомеопатичних засобів, пропонованих в інтернеті. Одне з таких – розробка вітчизняних фармацевтів-технологів краплі Кристал з гіпотензивною дією.

  Засіб виготовлено повністю на рослинній основі і надає таку дію на організм:

  • Зниження артеріального тиску при гіпертонії;
  • Підвищення загального тонусу організму;
  • Відновлення нервової системи;
  • Зміцнення імунітету.

  Засіб пройшов цілий ряд медичних і лабораторних досліджень, багаторазово тестувалося, в результаті чого було доведено – ці краплі від підвищеного тиску дійсно ефективні і в 90% випадків істотно поліпшували стан пацієнтів після повного курсу лікування.

  Перший ефект відзначався пацієнтами вже на третьому тижні використання цього лікарського препарату, а після закінчення терапії у 50% повністю зникли всі симптоми гіпертонії.

  Головна перевага Кристала в тому, що можна використовувати його не тільки як лікувальний засіб для нормалізації тиску, але і як профілактичний.

  Його рекомендують приймати у таких випадках, щоб не допустити ускладнень гіпертонії і поліпшити загальне самопочуття:

 • При ожирінні і надлишковій вазі.
 • Всім людям старше 35 років.
 • Завзятим курцям і любителям спиртного;
 • При спадковій схильності до гіпертонії;
 • Тим, хто веде малорухливий спосіб життя;
 • При частих стресах і перевтомі.
 • Виробники стверджують, що ці краплі – дійсно відмінна допомогу для нормалізації тиску при гіпертонії. Діяти вони починають відразу ж, як тільки потрапляють в організм, а максимальна концентрація досягається через шість годин. Але при цьому зниження тиску відбувається поступово, що дуже важливо при такій патології, як гіпертонія.

  Різке зниження тиску при гіпертонічній хворобі вкрай небезпечно і може призвести до інсульту чи інфаркту.

  Особливості та переваги препарату наступні:

  • Використання у виготовленні рецептури давніх тибетських ченців;
  • Зручності у використанні;
  • Швидке, але щадне дію;
  • Унікальний склад на основі витяжок лікарських рослин;
  • Майже повна відсутність побічних ефектів;
  • Універсальність – Кристал покращує самопочуття не тільки при гіпертонії, але і при багатьох інших захворюваннях серцево-судинної, нервової, дихальної систем.

  Цей препарат прискорює метаболізм і сприяє виведенню шлаків, а значить, в якійсь мірі допомагає схуднути. Інгредієнти для приготування цього засобу збираються в екологічно чистій зоні і проходять спеціальну обробку, що дозволяє зберегти максимум цілющих властивостей.

  У складі препарату є буркун лікарський – рослина, яка широко застосовується для лікування високого тиску і офіційної, і в народній медицині. Також до складу входить смола акації, або фибрегам. Це речовина очищає судини і підвищує їх еластичність стінок, розсмоктує тромби і перешкоджає формуванню нових.

  Наступний компонент – це трава пустирника, який чинить седативну, розслаблюючу дію, що грає першорядну роль в лікуванні гіпертонії, так як саме стреси і психоемоційні стреси стають причиною стрибків тиску та гіпертонічного кризу. Витяжка з плодів глоду підтримує серцевий м’яз, покращує кровообіг і зміцнює судини.

  Також у складі крапель є такі компоненти, як таурин, вітамін В і магній. Таурин при гіпертонії має властивість швидко усувати спазми судин і тим самим сприяє ефективному та тривалого зниження артеріального тиску при гіпертонії.

  Магній очищає організм від шкідливого холестерину, а вітамін зміцнює нервову систему. Склад доповнюють нагідки, фіалка, хвощ польовий, кукурудзяні рильця, екстракт каштану.

  Як діють і застосовуються краплі Кристал

  Ті пацієнти, хто вже випробував дію цього препарату на собі, відзначали такий ефект:

 • Швидке та стійке зниження тиску;
 • Поліпшення психоемоційного стану;
 • Позбавлення від безсоння та порушень сну;
 • Очищення організму, позбавлення від зайвих кілограмів;
 • Поліпшення кровообігу і діяльності серця.
 • Спосіб застосування цього лікарського засобу вкрай простий. В терапевтичних цілях слід приймати щодня від 30 до 70 крапель, залежно від ступеня тяжкості захворювання. Якщо ж мета – профілактика, то достатньо приймати кожен день 30 крапель препарату. Рекомендується розчиняти краплі в половині склянки води і випивати перед прийомом їжі.

  Єдине протипоказання до застосування – це індивідуальна непереносимість будь-якого з інгредієнтів ліків. У всіх інших випадках воно показано до лікування та профілактики після схвалення лікаря.

  Які саме краплі вибрати допомогу при лікуванні артеріальної гіпертензії, аптечні або гомеопатичні з інтернету, вирішує кожен пацієнт для себе сам. Але завжди слід пам’ятати, що навіть ліки на абсолютно натуральній основі можна включати в програму терапії тільки після узгодження з лікарем.

  Відео до цієї статті порекомендує цікаві способи позбавлення від гіпертонії та зниження АТ.