Кращі вітамінні комплекси для старих. Вітаміни для літніх людей старше 50, 60, 70 років

Кращі вітамінні комплекси для старих. Вітаміни для літніх людей старше 50, 60, 70 роківКоли вік людини досягає певного рубежу, він повинен бути готовим до психологічних і фізичних змін.

З роками збільшується ймовірність порушення діяльності життєво важливих органів, пригнічується репродуктивна функція, погіршується стан шкіри, волосся починають сивіти і випадати.

Ось чому вкрай важливо приймати вітаміни для літніх людей старше 50, 70 і 80 років.

На вітчизняному ринку представлено безліч препаратів, але придбати кращі з них, є не найпростішим завданням. У цьому питанні важливо звернути увагу на фізіологічні потреби старіючого організму й інші психологічні чинники.

Зміст

 • 1 Які особливо важливі вітаміни для чоловіків і жінок похилого віку?
 • 2 До чого призводить дефіцит?
 • 3 Як вибрати вітамінний комплекс для літніх людей старше 60, 70, 80 років?
 • 4 Кращі пррепараты
 • 5 Здорове харчування для насичення організму вітамінами

Які вітаміни особливо важливі для чоловіків і жінок похилого віку?

Група вітамінів (крім жиророзчинного класу А, Д, Е) не виробляються організмом, вони повинні надходити тільки ззовні. У організму відсутня можливість «накопичувати» ці компоненти, тому він повинен регулярно отримувати в достатній кількості. Ці вітаміни для літніх людей старше 60 років дуже важливі.

З роками органи ШКТ починають працювати з перебоями (наприклад, у 80 відсотків людей після 65 років діагностують атрофічний гастрит). Комплекс вітамінів для людей похилого віку групи Б запобігає розвиток цих захворювань.

Гіповітаміноз є причиною зниження активності більшості ферментів та їх систем, що в свою чергу, призводить до розвитку обмінних процесів.

Кращі вітамінні комплекси для старих. Вітаміни для літніх людей старше 50, 60, 70 років

До чого призводить дефіцит?

Якщо в організмі не вистачає вітамінів або антиоксидантів, класу С або Е (це серцевий вітамін) – це стає основоположним фактором, що збільшує ймовірність розвитку серцевих недуг або навіть онкології. Вітамін С необхідний для нормалізації життєво важливих процесів в організмі, нормалізує обмін речовин, що захищає легені, забезпечує своєчасне виведення небезпечного холестерину.

Нестача вітамінів класу Б стає причиною погіршення зору, порушення роботи нервових закінчень і травних процесів. Людина все частіше страждає на коліт в хронічній формі, виразки, його мучить загальна втома, різні захворювання на шкірних покривах, нервові зриви, погіршення загального стану, зниження імунітету. Незважаючи на те, що потреба вітамінів класу Б у літніх людей в декілька разів менше ніж у підлітків, з роками вони починають гірше засвоюватися організмом, відповідно, необхідно збільшити граничну дозу їх прийому.

Вітамін класу А є найкращим з усіх представлених антиоксидантів, але його недостатня кількість може стати причиною небезпечних наслідків: зір погіршується, гастрит, інші захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту або дванадцятипалої кишки загострюються, імунна система працює з перебоями.

ВРАХУЙТЕ. Брак заліза. При його незначній кількості клітини перестають в необхідному для їх життєдіяльності кількості, отримувати кисень. Це стає причиною розвитку залізодефіцитної анемії. Захворювання особливо характерно для людей літнього віку.

Як вибрати вітамінний комплекс для літніх людей старше 60, 70, 80 років?

Вітаміни для старих людей, старше 70 і 80 років необхідно вибирати відповідно описаним нижче рекомендаціями.

 • Обов’язково читайте склад або проконсультуйтеся з лікарем про його вміст. Концентрація корисних речовин в одній таблетці повинна відповідати нормам вашого віку. Тут правило «чим більше, тим краще» не працює. Важливо, щоб до складу входили не тільки вітаміни, але і мінеральні комплекси, вони краще засвоюються організмом в комбінації з іншими компонентами. Наприклад, кальцій не засвоїться без вітаміну Д3.
 • Зупиняйте вибір на натуральних вітамінів, а не синтетичних. Це правило багато не враховують. Якщо є можливість отримати вітаміни з фруктів, овочів або рослин, вони принесуть більшу користь, ніж синтетичні.
 • Стандартизація та сертифікація якості. Будь-які оптимальні комплекси повинні відповідати міжнародним стандартам якості.
 • Ціна повинна прямо відповідати якості. Вкрай важливо розуміти, що дешеві вітамінні комплекси не будуть корисними. Натуральні вітаміни не так просто добути з лікарських рослин, для цього переробляється велику кількість екологічно чистої сировини. Оптимальна вартість від 500 рублів і вище.
 • Кращі вітамінні комплекси для старих. Вітаміни для літніх людей старше 50, 60, 70 років

  Кращі пррепараты

  Вітрум Цетури

  Старий організм незабаром розквітне після приймання цього комплексу. Він сприяє активній роботі імунної системи, істотно впливає на збільшення фізичних та розумових здібностей. Цей комплекс найчастіше рекомендують людям старше 80 років, так як регулярний прийом капсул знизить ймовірність розвитку серцевих або онкологічних недуг. Комплекс нерідко призначається в профілактичних цілях або як доповнення до основного лікування. Безліч покупців вже встигли позитивно оцінити препарат.

  Відзначається поліпшення самопочуття і загального стану організму вже через 2 тижні. Ціна комплексу варіюється і стартує від 500 рублів. Напевно, будь-старий може собі це дозволити.

  Комплекс застосовується:

  • в лікувальних або профілактичних цілях при гіповітамінозах і нестачі мінеральних компонентів у людей старше п’ятдесяти років;
  • при збільшенні потреби у вітамінах, під час розумової або фізичної активності;
  • для швидкого відновлення після небезпечного інфекційного або вірусного недуги.

  Капсулу бажано приймати зранку після їжі. Курс лікування – від місяця до трьох.

  Вітрум Цетури Форте (збагачений лютеїном і гінкго білоба)

  Комплекс багатий на необхідні мікро та макро елементи рослинного походження, що були спеціально створені, враховуючи потреби людей старше п’ятдесяти. Ксантофіли, що входять до складу капсул, важливий елемент для профілактики вікових змін зору; рослина Ginkgo покращує мозкову діяльність. Також воно сприяє нормалізації кровообігу, стимулює роботу мозку, ефективний під час короткочасної втрати пам’яті.

  Як застосовувати:

  • У профілактичних цілях при гіповітамінозі або недостачі мінеральних елементів у людей старше 60-ти років.
  • При тривалому одужання після інфекційного або бактеріального захворювання.
  • Під час сезонних недуг, після операції або курсу прийому антибіотиків.
  • При підвищеному фізичному або розумовому навантаженні.
  • Рекомендується приймати тим людям, які проживають в екологічно несприятливих регіонах.

  Препарат слід приймати вранці після їди. Курс лікування – 31 день, при необхідності його можна повторити.

  Центрум Сілвер

  Полівітамінний препарат, що чинить метаболічну дію на організм. Велика концентрація активних живильних елементів знижує збудливість нервових закінчень і ферментативних реакцій. Недостатня кількість магнію призводить до м’язовим або психологічних порушень. Людина стає дратівливою, порушується серцевий ритм і робота ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Піридоксин, що входить до складу препарату, одночасно з необхідною концентрацією магнію регулює роботу нервових закінчень. Вітамін В12 і В6 бере участь у ферментативних процесах і благотворно впливає на кровотворну систему.

  Приймати коштує 1 капсулу на день після їди. Курс лікування – упаковка препарату.

  Геримакс 45+

  Активні речовини, що входять до складу комплексу покращують опірність організму до впливу несприятливих чинників, що допомагають організму швидше відновитися після бактеріальних або інфекційних недуг. Комплекс покращує пам’ять, підвищує фізичну, розумову активність і працездатність. При цьому зменшується ймовірність нервового зриву і ризик перевтоми.

  Варто приймати по 1 капсулі в день з ранку. Курс прийому – місяць.

  ВРАХУЙТЕ. Під час прийому препарату важливо обмежити вживання кофеїну.

  Алфавіт 50+

  Кращі вітамінні комплекси для старих. Вітаміни для літніх людей старше 50, 60, 70 роківКомплекс містить ряд корисних мікро і макро елементів, вітамінів і мінералів. Крім усього рекомендовано списку, до складу препарату входять ксантофіли і каротиноидный пігмент. Вони забезпечують безперебійну роботу очної сітківки, зменшують ризик розвитку помутніння кришталика ока.

  Ксантофіли – захищають очі від дії ультрафіолетових променів, відіграють важливу роль у профілактичних цілях проти відшарування сітківки;

  Каротиноидный пігмент – під його впливом поліпшується стан очної оболонки і сітківки. Елемент знижує ймовірність розвитку ракових клітин простати або молочної залози.

  Ундевіт

  Препарат приймається в профілактичних і терапевтичних цілях:

  • Як засіб в боротьбі з гіповітамінозом, що стало причиною незбалансованого харчування.
  • Під час дотримання дієти.
  • При непереносимості певних продуктів.
  • При збільшенні потреби у вітамінах під час гормональних змін.
  • При стресових ситуаціях.
  • В період відновлення після перенесеного інфекційного захворювання, після перенесеного хірургічного втручання, при опіках або травмах.
  • В терапевтичних цілях, при хронічних недугах, патологічних, ендокринних та імунних змін.

  Препарат варто приймати особам середнього і літнього віку, при прискореному процесі старіння.

  Комплівіт 45+

  Якщо ви не знаєте, які вітаміни приймати після 60 років жінкам, і не знаєте, як вибрати відповідний комплекс, зверніть увагу на Комплівіт 45+. Препарат приймається для профілактики жіночої гіповітамінозу під час вікових гормональних змін (при перименопаузі). Комбінований полівітамінний засіб, містить необхідну концентрацію магнію і селену, також до його складу входить пустирник і циміцифуга.

  Завдяки вітамінному комплексу відновлюється нестача вітамінів, враховуючи добову норму у жінок під час вікового гормонального зміни. Додаткові складові мають адаптогенну та метаболічну дію, а також нормалізують гормональний фон.

  Як приймати?

  ВРАХУЙТЕ. Вітамінні комплекси краще приймати з ранку, щоб надати організму необхідну кількість активних елементів для роботи на протязі всього дня.

  • Багато комплекси засвоюються тільки під час їжі. Тільки потрібно контролювати прийом кофеїну, адже він знижує концентрацію активних компонентів кожної прийнятої капсули.
  • Таблетки не слід жувати, а ковтати тільки цілком.
  • Не варто нехтувати рекомендованій дозі.

  Небезпека передозування

  • На тілі може з’явитися кропив’янка або інша алергічна реакція.
  • Сильний головний біль супроводжується зниженням артеріального тиску. При цьому температура тіла підвищується.
  • Тривале (несхематичное) вживання вітамінів може негативно позначитися на роботі нирок і печінки.
  • Людина відчуває себе втомленою, з’являється нудота, блювота, озноб, шум у вухах, все це супроводжується ускладненим диханням.

  Здорове харчування для насичення організму вітамінами

  Кращі вітамінні комплекси для старих. Вітаміни для літніх людей старше 50, 60, 70 років

  Натуральним джерелом вітаміну Б2 є кефір, сирна або сирна запіканка з додаванням арахісового масла. Також велика концентрація міститься у телятині і какао.

  Основним джерелом Б12 є молочні продукти, яйця, натуральні дріжджі, рослини зеленого кольору, печінка теляти або свині, пророслі злакові культури. Нестачу ретинолу можна заповнити телячою печінкою, риб’ячим жиром, курячим або перепелиним яйцем, свіжої ікрою, морквяним або гарбузовим пирогом.

  Залізо. Його нестачу можна поповнити прийомом зернових культур і м’ясом. Також в якості перекусу рекомендується випити фруктові або ягідні смузі. Для засвоєння вітаміну, важливо пити просту воду без газу.

  Підбивши підсумки, хочеться відзначити, що навіть якщо ідеально підібрати раціон, він не зможе в повній мірі покрити фізіологічні потреби зрілого організму у вітамінах і мінералах. Єдине правильне рішення – курсом приймати вітаміни, і не забувати включати в щоденний раціон спеціальні продукти.