Багатьох жінок лякає перспектива омолоджуючих сеансів із застосуванням підшкірних ін’єкцій. Таким чином здійснюються всім відомі процедури ботокса і процедури, що забезпечують ефект підтягування шкіри і усувають глибокі мімічні зморшки. Сьогодні естетична косметологія може запропонувати альтернативний варіант, який здатний замінити болючі «уколи краси» — крем з ефектом ботокса.

На процедуру з застосуванням ін’єкцій ботокса наважиться далеко не кожна жінка. Зовсім інша справа крему — міорелаксанти, містять ботулиноподобные речовини. Їх застосування абсолютно безболісно, а результат практично однаковий, нехай і проявляється набагато повільніше. Перші сприятливі зміни в зовнішності після уколів ботоксу настають через 2 – тижні, при використанні косметики ефекту слід очікувати не раніше, ніж через 1-1,5 місяця. Це не надто суттєва різниця, тому багато представниць прекрасної статі віддають перевагу кремам з ефектом ботокса.

Зміст сторінки

 • 1 У чому різниця між ін’єкціями ботокса і кремами?
 • 2 Як досягти ботокс — ефекту?
 • 3 Показання та протипоказання
 • 4 Як застосовувати і коли очікувати результату?
 • 5 Популярні марки кремів для обличчя з ботокс — ефект
 • 6 Дивіться відео: Пептиди — крем з ефектом ботокса
 • 7 Дивіться відео: Про ANTI-AGE кремі і сироватці з ефектом ботокса від Premier

У чому різниця між ін’єкціями ботокса і кремами?

Косметологи роз’яснюють, що крему з ефектом ботокса і однойменні процедури – це зовсім різні речі. При введенні ботулинотоксина під шкіру, активна речовина викликає тимчасовий параліч м’язів і ви вже не здатні, як перш нахмурив чоло або скорчити гримасу. Присутність нейротоксин під шкірою сприяє розгладженню зморшок і «гусячих лапок» біля очей, а відсутність міміки перешкоджає появі нових вікових змін.

Будь-який крем крем з ефектом ботокса не містить натурального ботулотоксину. Справа в тому, що ця речовина є сильною отрутою і при нанесенні його на поверхню шкірних покривів здатне швидко вбирається і проникати в системний кровотік, надаючи токсичну дію. З іншого боку, нейротоксин не здатний довгий час контактувати з киснем і під його впливом втрачає свою активність.

Тому, більше 10 років тому вчені почали розробку продукту, яке, не маючи токсичним впливом, діяло на лицьові м’язи аналогічно ботоксу. Незабаром на базі амінокислот були синтезовані пептиди, які витісняли з тканин білок і блокували рухові здібності м’язів. Найбільш виражений ефект знерухомлення м’язів проявив гексапептид-3( аргилерин), який був запатентований в 2003 році. Ще одна група дослідників отримала речовини матриксил і октамиоксил, які володіючи аналогічною дією, були здатні додатково активізувати синтез колагену.

В даний час будь-який з цих компонентів присутній в основі косметики з ефектом ботокса. Її регулярне використання розгладжує зморшки, вирівнює рельєф шкіри, підвищує еластичність і пружність тканин, прискорює процеси клітинного обміну, активізуючи вироблення власних колагенових волокон.

У салонах краси популярні вирівнюючі маски з вмістом гіалуронової кислоти і пептидів. Такі процедури дають миттєвий підтягаючий ефект, але його дія зберігається недовго, оскільки активні компоненти не здатні за короткий час нейтралізувати мімічну активність.

Регулярне застосування кремів з ефектом ботокса, навпаки, дозволяє отримати результат, схожий з ін’єкціями ботулотоксину і надовго відстрочити вікові зміни. Позитивний ефект від застосування ботокремов тримається до 6 місяців, що рівнозначно дії уколів ботокса або диспорту.

Як досягти ботокс — ефекту?

Основна проблема всіх косметичних кремів – це невелика глибина проникнення. Всім відомо, що головна функція шкірного покриву – бар’єрна, вона повинна перешкоджати проникненню будь-яких речовин із зовнішнього середовища в організм. Шкіра чудово справляється з цією захисною функцією. Тому більшість косметичних засобів (кремів, масок, гелів, сироваток), надають свою дію на рівні поверхневого шару епідермісу, і в глибину шкіри проникає лише мала частина активних речовин.

Щоб забезпечити ботокс – ефект, крем повинен пройти крізь усі шари епідермісу, проникнути в підшкірно –жирову клітковину і в більш глибокі м’язові шари, де і надати своє розслабляючу дію. Сучасна фармацевтика створила спеціальні допоміжні речовини (ліпосоми і наносфери), які полегшують проникнення активних речовин ботокремов до м’язової тканини, але навіть такі досягнення не здатні повною мірою забезпечити проникнення замінників нейротоксин. Цим пояснюється необхідність тривалого застосування косметичних засобів цієї серії і уповільнене появу ефекту, на відміну від безпосереднього введення ботокса під шкіру.

Показання та протипоказання

Крему з ботокс — ефект найкраще зарекомендували себе на ранніх етапах в’янення шкіри. Подібні косметичні продукти рекомендуються для вікової групи від 35 до 45 років. У старшому віці (від 50 років) їх теж можна застосовувати, але результат буде вже не настільки вираженим. На віковий шкірі ботокрема здатні розгладити лише дрібні зморшки. Проти глибоких зморшок, що з’являються в результаті зневоднення і фотостаріння вони часто безсилі. У всіх інших випадках косметика з ефектом ботокса чудово живить, зволожує, розгладжує шкіру і значно подовжує її молодість.

У антивікової косметики є деякі протипоказання, їх значно менше, ніж у випадку з ін’єкціями, але обмеження слід враховувати і відмовлятися від застосування ботокремов в наступних випадках:

 • Період вагітності і грудного вигодовування;
 • Схильність до набряків;
 • При одночасному застосуванні з альфа — гідроксильних кислот (молочної, винної, гліколевої). Ці кислоти використовують для процедур поверхневого хімічного пілінгу, після яких нанесення антивікових кремів недоцільно. Кислота нейтралізує дію активних компонентів, що входять до складу кремів, тому ефекту від їх застосування не буде.

Як застосовувати і коли очікувати результату?

Фахівці радять використовувати ботокс -крем двічі на день протягом 1-2 місяців. Продукт слід наносити на попередньо очищену шкіру, найкраще робити це після парової ванночки, яка допоможе розкрити пори і забезпечить більш глибоке проникнення активних речовин.

Зрозуміло, моментального результату чекати не варто. Видимі поліпшення можна спостерігати через місяць регулярного використання антивікової косметики. Дія крему частково блокує лицьові м’язи і розгладить зморшки, але при цьому жива міміка збережеться, що порівняно з уколами ботокса, здатними перетворити обличчя в маску, є безсумнівним плюсом. Максимальна тривалість використання кремів не повинна перевищувати 3-х місяців, оскільки їх дія може негативно позначитися на лімфодренажної функції системи й призвести до набряків.

В цілому ефекту від застосування ботокремов вистачає на 4-6 місяців. Точки програми ті ж самі, що і при ін’єкції ботокса – поздовжні і поперечні складочки на лобі, зморшки на переніссі, «гусячі лапки» навколо очей. Максимального результату від застосування косметики можна домогтися у віковій групі від 30 до 45 років.

Популярні марки кремів для обличчя з ботокс — ефект

Лінія засобів Кора. Вітчизняні виробники випускають цілу серію антивікових продуктів під маркою Кора. Це омолоджуючий крем, крем — ліфтинг і сироватка. Вся серія призначена для догляду за зрілою шкірою, схильною до утворення мімічних зморшок.

Крем Кора для обличчя з ефектом ботокса успішно справляється навіть з глибокими зморшками. Цьому сприяє його унікальний склад, що поєднує пептиди рослинного і тваринного походження. Косметологи рекомендують крем в якості альтернативного варіанту, здатного замінити процедуру мезотерапії. До складу продукту входять гіалуронова кислота, сквален, карбамід, олії ши і сої, екстракти кукурудзи і суниці, вітамін Е. Пептидний комплекс активно розслаблює м’язи і розгладжує зморшки, а вітаміни, рослинні і зволожуючі компоненти, що підсилюють дію активних речовин і забезпечують глибоке проникнення в шкіру. Засіб рекомендують застосовувати в якості денного крему і як основу під макіяж.

Крем — ліфтинг з ефектом ботокса Кора ефективно відновлює еластичність і пружність шкіри, підтягує овал обличчя і розгладжує дрібні зморшки. Дію основних компонентів спрямовано на підвищення щільності шкіри і поліпшення її структури на клітинному рівні. До складу крему входять олія сої, рослинні екстракти (моркви, пшениці, імбиру), гіалуронова кислота.

Крем -сироватка Кора здатний як розгладити мімічні, так і більш глибокі вікові зморшки. Крім екстрактів імбиру і анісу, протеїнів пшениці і гіалуронової кислоти, сироватка містить зміїний отрута, дія якого сприяє ефективному розслабленню м’язів і розгладженню зморшок.

Крем Биовен. Антивіковий крем Биовен – це новітня розробка від американської компанії BioLogic Solutions, що спеціалізується на створенні косметичних засобів для вікової шкіри. Секрет популярності крему криється в його унікальному складі, що містить в якості активної речовини отрута малайської змії. Крім цього, крем з ефектом ботокса Биовен містить:

 • Ретиноїди
 • Пептиди
 • Еластин
 • Антиоксиданти
 • Комплекс вітамінів А і Е
 • Екстракт грейпфрута

Дія штучно синтезованого зміїної отрути аналогічно впливу ботулотоксину, але на відміну від останнього не здатне надавати токсичного впливу на організм і викликати побічні ефекти. Під впливом цього компонента м’язи втрачають рухливість, що сприяє розгладженню навіть глибоких вікових зморшок. Крім того, оброблений отрута містить мікроелементи, амінокислоти, ферменти, надають благотворну дію на шкіру.

Високоефективний пептидний комплекс сприяє синтезу колагену і еластину і забезпечує омолоджуючу дію, повертаючи шкірі тонус і пружність. Вітамінний комплекс усуває запальні явища, зволожує і покращує колір обличчя. Екстракт грейпфрута має антиоксидантну ефектом, освітлює і тонізує шкіру, захищає її від впливу шкідливих факторів навколишнього середовища. В цілому весь комплекс активних речовин забезпечує активну регенерацію та відновлення клітин шкіри, покращує кровообіг, насичує шкіру необхідними живильними речовинами і забезпечує підтягаючий ефект.

BOTOX LIKE system. Це білоруський антивіковий крем від компанії Беліта. Косметика цієї лінії включає денний і нічний крем, сироватку і маску для обличчя. Омолоджуючий ефект забезпечує утримання міорелаксантів -пептидів, які в комплексі з натуральними полісахаридами надають розслаблюючу, пом’якшувальну і зволожуючу дію. Крем швидко вбирається, відрізняється ніжною і повітряної структурою, освіжає і добре підтягує контури особи. З його допомогою можна ефективно розгладити дрібні зморшки і усунути сліди втоми.

Сучасний ринок косметичної продукції пропонує широкий асортимент антивікових кремів. Продукти з ефектом ботокса є у всіх відомих виробників професійної косметики. Серед цього розмаїття засобів важливо підібрати найбільш оптимальний варіант, який ідеально підійде для вашої шкіри. Визначитися з вибором допоможуть поради косметолога, наші рекомендації або численні відгуки в інтернеті про найпопулярніших ботокремах.

Переваги

Згідно відгуками косметологів і користувачів, основними перевагами антивікових кремів з ботокс — ефект є:

 • Природність результату. Застосування ботокремов гарантує збереження міміки при ефективному усунення зморшок. Особа залишається живим і природним,що вигідно відрізняє антивікову косметику від уколів ботоксу, після якого особа часто нагадує маску.
 • Безпека. Процедура використання кремів – легка і приємна. Величезним плюсом є відсутність ускладнень і серйозних побічних ефектів, тоді як уколи краси при неправильному введенні здатні спровокувати асиметрію або деформацію особи.
 • Комплексне омолодження. Крему ефективно уповільнюють процеси старіння і в’янення шкіри. Активні компоненти косметики покращують обмінні процеси, живлять, зволожують, насичують шкіру вітамінами, звільняють її від токсинів і захищають від впливу агресивних зовнішніх факторів. Пептидні комплекси проникають глибоко в шкіру, стимулює вироблення колагену, що забезпечують скорочення зморшок, розслаблюють м’язи і заспокоюють шкіру.
 • Можливість використання в делікатних зонах. Ін’єкції ботокса рекомендовані тільки для верхньої частини обличчя, ніжну шкіру в області губ вони не зачіпають. Крему можна без побоювань наносити на шкіру навколо губ, очей, носогубні складки і інші зони обличчя.
 • В якості недоліків користувачі вказують меншу вираженість ефекту та тривалість застосування до досягнення бажаного результату. Крім того, багатьох бентежить висока вартість кремів з ефектом ботокса. Але асортимент антивіковий продукції зараз величезний, тому завжди можна підібрати якісний та ефективний продукт за розумною ціною.

  Дивіться відео: Пептиди — крем з ефектом ботокса

  Дивіться відео: Про ANTI-AGE кремі і сироватці з ефектом ботокса від Premier

  Відгуки про застосування кремів з ефектом ботокса

  Відгук №1

  Кілька років тому робила ін’єкції ботоксу, після яких особа виглядало як неживе, у добавок до всього виник побічний ефект, при якому опустилося верхню повіку. Процедура дорога і болюча не принесла нічого, крім розчарування. Тим не менш, з вираженими зморшками на лобі треба було щось робити, і за порадою косметолога я вирішила спробувати косметику з ботокс -ефект.

  Зупинила вибір на кремі Биовен. Результат від його застосування виявився просто приголомшливим. Після нанесення на проблемну зону виникало легке відчуття оніміння, при цьому міміка повністю зберігалася, але я вже не могла морщити лоб і зморшки не з’являлися. Користувалася цим кремом 2 місяці, зараз шкіра на лобі гладка, шкіра розгладилася, ефект зберігається ось вже три місяці. І найголовніше немає ніяких неприємних сюрпризів, спотворюють обличчя. Чудовий крем, всім раджу.

  Катерина, Спб

  Відгук №2

  Нещодавно відкрила для себе крему з серії Кора. Вони діють не гірше уколів ботоксу, при регулярному застосуванні чудово розгладжують зморшки, покращує колір обличчя, надають ефект ліфтингу. Ніколи не довіряла ін’єкцій препаратів під шкіру, чула багато негативних відгуків, коли в результаті таких процедур обличчя ставало асиметричним, опускалися повіки або повністю зникала міміка.

  Тому не стала ризикувати, тим більше страшенно боюся уколів. В результаті знайшла прекрасну альтернативу салонним процедурам. Користуватися кремами легко і приємно, досить наносити продукт на обличчя двічі в день і вже через місяць шкіра покращується, зморшки розгладжуються і обличчя молодшає.

  Юлія, Москва

  Відгук №3

  Для догляду за обличчям після 40 років стала активно користуватися косметикою з ефектом ботокса. Такі продукти зараз є практично у будь-якого відомого косметичного бренду. Придбати крему можна в спеціалізованих салонах професійної косметики або в аптеках. Коштують вони досить дорого, але асортимент настільки широкий, що завжди можна підібрати найбільш відповідний варіант за цілком доступною ціною.

  Дуже задоволена результатом від застосування таких антивікових засобів, шкіра виглядає гладкою і доглянутою, поліпшується колір обличчя, зникають сліди втоми, вирівнюються зморшки. Не проміняю мої любі крему на салонні процедури, оскільки для мене це найкращий і безпечний спосіб догляду за шкірою, що в’яне.

  Анастасія, Казань