Кросівки для бігу

Вирішивши зайнятися бігом, ви робите перший крок до здорового життя. Біг – це здорове серце, міцна нервова система, хороший кровообіг і підтягнута фігура. Однак неправильно підібране взуття може звести всі ваші спроби оздоровитися до нуля. Некоректна постановка стопи може створити непотрібну тиск на хребет, і через час вас здолають головні болі і болі в спині. Крім того, ноги теж можуть хворіти – з-за неправильного розподілу навантаження на м’язи, не кажучи вже про те, що взуття здатна банально натирати шкіру.

Кросівки для бігу

Як бачите, пара кросівок може погубити всі ваші благі наміри. І навпаки – саме завдяки вдалій взуття результати тренувань не змусять себе чекати. Але як же вибрати ті, що підходять вашим ногам?

Перше, що ви повинні зробити, – провести так званий мокрий тест для ніг. Опустіть ногу у воду і поставте її на поверхню, де буде видно відбиток. Так ви визначите свій тип пронації стопи, тип склепіння.

Кросівки для бігу

Відбиток як на першій картинці – flet arch – говорить про плоскостопості. Друге зображення – medium arch – це нормальна, здорова стопа. Третій відбиток — high arch – говорить про те, що у вас високий звід стопи.

Для ніг з плоскостопістю характерно завалювання в центр при бігу. Природною амортизації при пересуванні не буде, тому підбирати кросівки потрібно з урахуванням цього недоліку. Вибирайте взуття з максимальною підтримкою стопи.

Другий тип стопи не викликає ніяких незручностей для бігунів. Анатомічна будова ноги дозволяє бігати без шкоди для здоров’я. Тип кросівок в такій ситуації – стабільність, без штучної амортизації. Нога сама правильно розподіляє навантаження.

Для третього типу зводу характерно тиск на зовнішній край стопи, навантаження на м’язи також йде неправильна. Бігати на плоскому ходу категорично не можна, потрібно вибирати кросівки з поліпшеною амортизацією. Так ударне навантаження на суглоби знижується.

Кросівки для бігу

Коли ви визначилися з типом кросівок, потрібно дізнатися, як вони взагалі мають зовні виглядати. Запам’ятаєте, що у бігових кросівок не може бути шкіряного верху – нозі потрібна хороша циркуляція повітря, тому верх кросівок для бігу робиться з високоякісних тканин. Крім того, саме в цих місцях на кросівках будуть сильні нахили. Якщо дана частина взуття зі шкіри, вона просто зітреться і зіпсується.

Зверніть увагу на частину кросівок, яка ззаду охоплює ахіллесове сухожилля. Вона повинна бути досить широкою, високої і щільною, щоб уберегти цю частину ноги. Не надмірно м’якою – тоді захисна функція знизиться, але і не занадто твердої – так ви просто натрете собі водянки.

Кросівки для бігу

Шнурівка справжніх бігових кросівок розташований не по центру, а трохи ближче до внутрішньої сторони стоп – так вдається досягти максимально надійної фіксації взуття на нозі. Підошва повинна бути досить гнучкою, щоб бігти без проблем, але не занадто м’якою, щоб не травмувати ноги. Під п’яткою і в районі великих пальців у бігових кросівок є додаткові гумові вставки – це поліпшує амортизацію і продовжує життя вашого взуття.