Курага: користь і шкоду для організму, калорійність та фото сухофрукта

Курага: користь і шкоду для організму, калорійність та фото сухофруктаОб’єктом нашої сьогоднішньої статті стане всім відомий сухо фрукт, курага, його користь і шкоду для організму дорослих і дітей, а також його калорійність і корисні властивості.

 • Вітаміни містяться в куразі
 • Калорійність кураги
 • Чим корисна курага для організму?
 • Корисні властивості сухофрукта
 • Курага при годуванні грудьми
 • Шкідливі властивості кураги для організму людини
 • Після покупки кураги
 • З давніх часів люди сушили фрукти, щоб зберегти їх. Сухофрукти і донині користуються популярністю, оскільки їх користь для організму не може бути переоцінена. З великих плодів абрикоса після видалення кісточки і висушування їх на сонце виходить курага, а з дрібних (разом з кісточкою) – урюк. І те, і інше — джерело корисних речовин.

  Вітаміни містяться в куразі

  Корисні властивості кураги обумовлені вмістом безліччю вітамінів і мікроелементів.

  Курага: користь і шкоду для організму, калорійність та фото сухофрукта

  По-перше, це вітаміни А, С, РР, В1, В2, В5. По-друге, мінерали: кальцій, калій, магній, залізо, фосфор, мідь, марганець, кобальт. По-третє, користь приносять клітковина, лимонна і саліцилова кислоти, що входять до складу кураги. Ну, і не варто забувати про 12 незамінних і 7 замінних амінокислотах.

  Калорійність кураги

  100 грам кураги це приблизно 225-235 ккал і 3 гр ? білка, 0,5 гр ? жирів і 50-55 гр ? вуглеводів.

  Чим корисна курага для організму?

  Корисні властивості сухофрукта

  • В абрикосах міститься калій, який благотворно впливає на роботу серцево-судинної системи, регулює кров’яний тиск, підвищує гемоглобін. А значить, цей сухофрукт корисний при анемії і під час вагітності. А в поєднанні з іншими він дуже цінний для людей, які перенесли інфаркт.

  Курага: користь і шкоду для організму, калорійність та фото сухофруктаВиробництво-сушка у виробничих масштабах

  • Ще однією властивістю сушеного абрикоса ( кураги) є виведення з організму токсинів, шлаків, важких металів, радіонуклідів. Кишечник очищається, нормалізується його перистальтика. Очевидна користь кураги для людей, схильних до запорів, і для тих, хто проходить лікування антибіотиками.
  • Каротин, дуже корисний для очей. Однак слід пам’ятати, що він набагато краще засвоюється в поєднанні з жирами.
  • Якщо приготувати компот з кураги, можна не тільки уникнути авітамінозу, але і почистити нирки.

  Але на цьому її корисні властивості кураги не закінчуються!

  • Нікотинова кислота, яка міститься в абрикосах, бере участь у метаболізмі жирів і білків; вітаміни групи В покращують обмінні процеси; гіалуронова кислота забезпечує синтез статевих гормонів; залізо допомагає у кровотворенні; магній необхідний для нормальної роботи серця.
  • Навіть розвиток ракових клітин суттєво уповільнюється чи зовсім зупиняється при вживанні цього диво-сухофрукта!

  Курага: користь і шкоду для організму, калорійність та фото сухофруктаСухофрукт можна отримати в домашніх умовах

  Курага при годуванні грудьми

  Курага рекомендована не тільки для тих, хто на дієті, але і для годуючих матерів. У другому випадку слід віддати перевагу компоти і десерти, оскільки у чистому вигляді цей сухофрукт досить важкий для немовляти. Оскільки, як і всі жовті і помаранчеві фрукти і овочі, сушений абрикос (курага) – продукт досить алергенний, вводити його в раціон слід поступово і не з’їдати більше 100 г на день.

  При правильному вживанні курага заповнить потребу в солодкому за рахунок містяться глюкози і фруктози (без жодного шкоди, що особливо важливо для годуючих), буде сприяти профілактиці запорів, нормалізує роботу нирок.

  Крім того, сушені абрикоси широко застосовуються в кулінарії, як при готуванні основних страв (у поєднанні з курятиною, телятиною, яловичиною), так і в десертах і випічці. Курага не замінний інгредієнт у багатьох десертах.

  Курага: користь і шкоду для організму, калорійність та фото сухофруктаНатуральний сухофрукт

  Шкідливі властивості кураги для організму людини

  На жаль, однією користю вплив кураги не обмежується, вона має свої шкідливі властивості і деколи здатна принести шкоду для організму людини. Який же шкоди для організму таїть у собі цей сухофрукт?

  • Пониження тиску для гіпертоніків – порятунок, але для гіпотоніків – небезпека. Їм слід дотримуватися обережності при вживанні кураги, адже вона може завдати шкоди організму гіпотоніків.
  • Звичайно ж, варто остерігатися діабетикам і людям з ожирінням при вживанні кураги, адже для них вона таїть свої шкідливі властивості. Але і здоровим людям не можна зловживати цим сухофруктом, так як це загрожує порушеннями в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту: діарея, здуттям.

  Курага: користь і шкоду для організму, калорійність та фото сухофрукта

  Після покупки кураги

  Зрозуміло, купуючи сухофрукти в магазині або на ринку, не можна бути впевненим у тому, що вони не були схильні до впливу хімікатів. Особливо це стосується насичених яскраво-помаранчевих плодів. Такі плоди слід промити кілька разів, а потім замочити на 10 хвилин. Натуральний колір повинен бути коричневим. Також не варто їсти курагу, що має винний присмак, смак повинен бути солодким або кисло-солодким.

  Не варто забувати і про можливу алергію, навіть якщо у вас немає алергії на абрикоси. Вона проявиться у вигляді висипу на шкірі і набряклості.

  Знаючи, чим корисна курага і якою вона може завдати шкоди при порушенні протипоказань, можете сміливо включати її в раціон.