Зміст статті:

 • 1 Опис і дія препарату
 • 2 Форма випуску препарату
 • 3 Показання до застосування
 • 4 Побічні дії препарату
 • 5 Інструкція по застосуванню препарату
 • 6 Використання Куранти в акушерстві
 • 7 Аналоги, ціна та відгуки про препарат

Курантил – це популярний і традиційний у терапевтичній практиці препарат, що використовується переважно як антиангінальний засіб.

Але він також виявляє помірну противотромботическое та ангіопротекторну дію.

Курантил впливає переважно на дрібні судини серця, розширюючи їх. Але якщо прийняти це ліки у великих дозах, то він вплине і на великі артерії — в цьому випадку Курантил знижує тиск.

Опис і дія препарату

Курантил має властивість розширювати просвіт судин. Завдяки цьому стимулюється циркуляція крові, клітини отримують більше кисню і таким шляхом значно знижується ризик гіпоксії при ішемічних захворюваннях серця. Курантил надає таку дію:

 • Сприяє формуванню обхідних шляхів на ділянках ішемії – так званих колатералей;
 • Покращує роботу серцевого м’яза;
 • Знижує тиск;
 • Відновлює мікроциркуляцію крові в головному мозку, нирках і печінці;
 • Перешкоджає склеюванню тромбоцитів, тобто, попереджає утворення тромбів.

При підвищенні дози Куранти в поєднанні з ацетилсаліциловою кислотою відзначається скорочення терміну життя тромбоцитів, що не дозволяє їм склеюється і утворювати тромби. Тому Курантил застосовують також для лікування пацієнтів з тромбозом глибоких вен і атеросклерозом. Призначають як профілактичний засіб після ішемічного інсульту.

Основний активний компонент препарату – Дипіридамол. Ця речовина стимулює вироблення інтерферону – білка, здатного пригнічувати віруси. Тому іноді Курантил рекомендують як засіб, що сприяє зміцненню імунітету при інфекційних патологій.

У деяких випадках це препарат використовується при діагностичних дослідженнях для визначення стану серцевого м’яза, серцевих клапанів і їх скорочувальних здібностей.

Форма випуску препарату

Курантил випускається у трьох фармацевтичних формах:

 • Таблетки.
 • Драже.
 • Розчин для внутрішньовенного введення.
 • Таблетки препарату круглої форми, жовтого, іноді зеленувато-жовтого відтінку, різної дозування: 25, 50, 75 або 100 мг діючої речовини. Відповідно дозуванні препарат називається Курантил 25, Курантил 50 і так далі.

  Драже може бути в двох дозах: 25 мг або 75 мг. Зазвичай в аптеці драже можна придбати в банку по 100 шт.

  0,5% розчин дипіридамолу випускається в ампулах об’ємом по 2 мл, в кожній міститься по 0,01 мг активної речовини.

  Показання до застосування

  Цей препарат призначається при патології судин головного мозку, серця, нирок, сітківці очей, периферичних судин, використовується також в акушерстві при плацентарній недостатності.

  Показання та протипоказання до використання Куранти:

  • Ішемічна хвороба серця, постинфарктное стан, стабільна стенокардія при індивідуальній чутливості до ацетилсаліцилової кислоти;
  • У реабілітаційний період після заміни клапанів серця для профілактики утворення тромбів;
  • Серцева недостатність у стадії компенсації;
  • Атеросклероз серцевих судин;
  • Облитетрирующий ендартеріїт;
  • Артеріальна гіпертензія 2 ступеня і вище;
  • Інфаркт головного мозку і різні порушення мікроциркуляції в мозку;
  • Підвищення імунітету в період епідемій ГРВІ.

  Будь-які захворювання в декомпенсованій або нестабільній формі, схильність до кровотеч і кровоточивості, загострення патологій, викликаних порушеннями мікроциркуляції крові є протипоказаннями до використання цього препарату.

  Також не призначають його при гострій нирковій або печінковій недостатності, обструктивних хворобах бронхів і легенів, вегетосудинної дистонії за гіпотонічним типом, артеріальної гіпотонії, шлуночкової та миготливої аритмії, субаортальному стенозі аорти, виразкової хвороби шлунка або кишечнику (з-за ризику розвитку кровотечі), індивідуальної непереносимості препарату.

  Побічні дії препарату

  Як правило, Курантил переноситься добре, найчастіше пацієнти скаржаться на розлади з боку травної системи:

 • Нудота і блювання.
 • Діарея.
 • Метеоризм.
 • Рідше відзначаються м’язові і головні болі, слабкість і запаморочення. Люди, у яких хронічно низький артеріальний тиск, можуть відчувати слабкість, можливо напівнепритомний стан, пульс при цьому різко частішає до 90 ударів у хвилину.

  Іноді спостерігається феномен «серцевого обкрадання»: — кров йде в обхід коронарних судин за колатерального. При тривалому лікуванні Курантилом може виникати синдром відміни.

  Дуже рідко відмічались алергічні побічні реакції, такі як шкірні висипання за типом кропив’янки, бронхоспазм, порушення складу крові – тромоцитопения. У випадках передозування відзначаються такі симптоми, як запаморочення, слабкість, різке зниження артеріального тиску. У цьому випадку слід негайно припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.

  Інструкція по застосуванню препарату

  Головна перевага Куранти в тому, що, на відміну від Аспірину, він не має агресивного впливу на слизову оболонку шлунку і кишечника і не провокує утворення виразок. Тому його можна без побоювань приймати тривалий час, якщо потрібно – до 10 тижнів і більше.

  Дозування і форму препарату визначає лікар з урахуванням діагнозу пацієнта, перебігу хвороби і загального стану. Самостійно починати курс терапії цим лікарським засобом не рекомендується, помилкова дозування може погіршити стан хворого. Тому в аптеці препарат відпускається строго за рецептом лікаря.

  Таблетки або драже приймають за годину до їжі або не раніше, ніж через 1,5-2 години після. Ліки слід проковтнути, не розжовуючи, і рясно запити водою. Щоб знизити тиск, препарат призначають по 3-6 таблеток на добу (залежить від дозування). Цю дозу розбивають на декілька прийомів і уважно спостерігають за реакцією організму пацієнта.

  Якщо тиск залишається підвищеним, добова доза може бути збільшена до 8-9 таблеток. Слід пам’ятати, що при одночасному прийомі антикоагулянтів або ацетилсаліциловою кислотою дозу слід знизити.

  Під час терапії Курантилом не рекомендується приймати кофеїн в будь-якому вигляді (у тому числі кава, чай, кока-колу, мате) і сечогінні засоби, так як ці речовини здатні повністю нейтралізувати весь терапевтичний ефект препарату. При одночасному застосуванні з антикоагулянтами дозування повинна бути знижена, щоб зменшити ризик розвитку кровотеч.

  Відзначено, що Курантил посилює ефективність інших гіпотензивних препаратів, що використовуються в лікуванні артеріальної гіпертензії. І навпаки, зменшує дію лікарських засобів, що використовуються для лікування хвороби Альцгеймера, міастенії, деменції. Антиагреганти властивості Куранти посилюються при комбінації препарату з антибіотиками з групи цефалоспоринів.

  Розчин Куранти заборонено поєднувати з будь-якими іншими розчинами для внутрішньовенного введення, так як це може привести до випадання нерозчинного осаду. Заборонено змішувати розчини Куранти і Актовегіну, є ризик розвитку анафілаксії. Але у таблетованій формі обидва препарати можна поєднувати.

  Використання Куранти в акушерстві

  Цей препарат широко застосовується в акушерстві при плацентарній недостатності, якщо є ризик утворення тромбів або порушення кровотоку в судинах плаценти, нирок, матки та інших органах.

  Можуть його призначати і при плануванні вагітності, якщо лікар вважатиме на підставі результатів обстежень, що в цьому є необхідність.

  Крім того, він корисний під час виношування плід і як імуностимулюючий засіб, особливо при наявності вірусу герпесу і схильності до частих ГРЗ і ГРВІ.

  Цей препарат абсолютно нешкідливий для плоду, за умови, що будуть точно дотримуватися дозування і схема прийому, зазначені лікарем. Препарат може застосовуватися на будь-якому терміні вагітності.

  Аналоги, ціна та відгуки про препарат

  Курантил є поширеним медикаментом і зазвичай не складає труднощів знайти його в аптеках. Але якщо потрібні аналоги, то їх теж достатньо. Це:

  Дипіридамол, Вадинар, Вискор, Парсидил, Персантин, Тромбонил, Ангінал, Корибон, Кардиофлюкс, Транкокард, Априкор.

  Ціна препарату залежить від форми випуску, обсягу упаковки і виробника. Курантил від німецької фармацевтичної компанії в таблетках буде коштувати від 350 рублів за упаковку об’ємом 120 таблеток. Ціна Куранти в ампулах для ін’єкцій від хорваткого виробника буде від 210 рублів за упаковку в 5 ампул.

  Потрібно враховувати, що ціна препарату буде тим вище, чим вище дозування діючого компонента. Вартість і драже та таблеток цього препарату приблизно однакова.

  Відгуки пацієнтів, що приймали Курантил, або використали цей лікарський засіб для лікування родичів, переважно позитивні. Як правило, відзначають не тільки поліпшення роботи серцевого м’яза і зниження артеріального тиску, але і те, що цей препарат значно підвищує імунітет.

  Цей факт важливий для літніх людей, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи і особливо піддаються ризику зараження ГРВІ в осінньо-зимовий період. При регулярному прийомі також спостерігалося відновлення зору і слуху, підвищення загального тонусу організму.

  Дуже часто надходять відгуки про ефективність цього препарату при вагітності. Більшість вагітних жінок спочатку з побоюванням ставляться до Курантилу, так як розуміють, що цей засіб може знизити артеріальний тиск, яке вже і так знижений з природних причин.

  Але як показує багаторічна практика, Курантил переноситься добре, ніякої шкоди плоду не приносить і на перебіг вагітності не впливає. Лише в рідкісних випадках відзначаються скарги на сильну слабкість, запаморочення, посилюються напади нудоти і блювоти, особливо в першому триместрі вагітності.

  Відео до цієї статті розповість, що ще з препаратів можна приймати при високому АТ.