Використовувати касторову олію для росту і зміцнення вій вже не актуально. На сьогоднішній день найефективнішими препаратами вважають засоби на основі розчину биматопроста, зокрема краплі Латиссе для вій. Продукт виробляє американська фармацевтична компанія ” Allergan, відома багатьом під торговими марками Ботокс і Ювідерм.

Зміст сторінки

 • 1 Історія створення Латиссе для вій (Latisse)
 • 2 Опис препарату
 • 3 У яких випадках застосовується?
 • 4 Правила використання
 • 5 Ефект від препарату
 • 6 Латиссе і контактні лінзи
 • 7 Побічні ефекти
 • 8 Ефект від застосування
 • 9 Ціна

Історія створення Латиссе для вій (Latisse)

Препарат Latisse для росту вій – це новітня розробка, яка нещодавно з’явилася у відкритому продажі. Цікава історія створення ліків. Спочатку аналогічний препарат застосовували в офтальмології для лікування глаукоми. У ході терапії пацієнти стали відзначати дивний побічний ефект, який проявлявся посиленим ростом вій. Вони ставали такими довгими, міцними і густими, що викликали відчуття накладних. Зрозуміло, такий приємний «бонус» від використання медикаменту не міг залишитися непоміченим. У підсумку косметологи спільно з фармацевтами допрацювали препарат, зорієнтувавши його на естетичні цілі.

Надалі краплі Латиссе пройшли клінічні випробування і були схвалені до застосування американської контролюючою системою FDA. За результатами досліджень, зазначено, що регулярне використання препарату протягом 4-х місяців забезпечило збільшення густоти і довжини вій на 30%. При цьому на 25% зросла інтенсивність їх забарвлення, тобто випробовувані відзначили, що колір ставав темніше і насиченішим.

Таким же чином ліки здатне впливати на ріст волосся на голові, однак FDA дозволило використовувати Латиссе тільки як засіб для вій і брів. Давайте ближче познайомимося з цим унікальним препаратом і дізнаємося, як його застосовувати для прискорення росту вій.

Опис препарату

Краплі Латиссе являють собою прозорий, майже безбарвний розчин, що випускається у флаконі — крапельниці, з доданими аплікаторами. 1мл такого розчину містить 0,3 мг активної речовини – биматопроста, який є структурним аналогом простагладіни. Точний механізм дії препарату невідомий, однак передбачається, що посилений ріст вій відбувається за рахунок того, що биматопрост збільшує тривалість фази росту волосяних фолікул.

Як відомо, простагладины – це речовини, які здатні стимулювати процеси життєдіяльності на клітинному рівні. Таким же чином вони діють на рецептори, розташовані в органах зору, війкового м’яза, епітеліальному шарі в капсулі очного яблука. Простагладины активізують специфічні клітинні рецептори і таким чином подовжують життєвий цикл фолікул, що перебувають у стадії анагенеза (фазі росту).

Биматопрост, як аналог простагладіни, являє собою жирну кислоту, яка після нанесення на лінію зростання вій, швидко проникає до їх волосяних цибулин, забезпечуючи їм ідеальну живильне середовище і стимулюючи до зростання. Результатом такого впливу стають розкішні та густі вії.

В яких випадках застосовується?

Про поліпшення стану вій варто задуматися в наступних випадках:

 • Якщо вії дуже тонкі і рідкісні;
 • Вії погано ростуть і часто випадають;
 • Якщо ви хочете, щоб вії стали більш міцними, здоровими і густими;

Застосування препарату рекомендується в тих випадках, коли вії інтенсивно випадають або стають настільки рідкісними, що доводиться користуватися накладними або нарощувати їх у косметичних салонах.

Щоб скористатися цим медикаментом, необхідна попередня консультація та обстеження у фахівця. Якщо підтвердиться, що поганий стан вій не пов’язано з очної інфекцією або травмами століття, то краплі Лассите можна використовувати без побоювань.

Правила використання

Інструкція по застосуванню Латиссе рекомендує робити процедуру на ніч, перед відходом до сну.

 • Перед застосуванням препарату слід умитися, ретельно видалити макіяж з очей і зняти контактні лінзи (якщо вони є).
 • На стерильний аплікатор, що йде в комплекті, потрібно акуратно помістити 1 краплю препарату.
 • Розчин обережно нанести по лінії росту вій, проводячи щіткою вздовж краю верхньої повіки.
 • У підсумку повіку має стати трохи зволоженим. Препарат слід використовувати дуже обережно, стежачи за тим, щоб розчин не затікав за лінію росту вій. Надлишки препарату видаляють ватною паличкою.
 • Аплікатор можна використовувати тільки один раз, після процедури його викидають. Процедуру з нанесенням препарату на верхню повіку при обробці другого ока повторюють з застосуванням іншого стерильного аплікатора.

Увага!

 • Аплікатори, призначені для нанесення препарату, не можна використовувати повторно!
 • Забороняється наносити краплі іншими аплікаторами, крім тих, що входять в комплект або використовувати для цього щіточку від туші.
 • Не можна обробляти препаратом нижню повіку!
 • Під час процедури необхідно стежити, щоб крапельниця флакона з ліками не контактувала з будь — якими поверхнями, це допоможе уникнути можливого інфікування очей.
 • Засіб для росту вій Латиссе можна застосовувати для обробки і корекції брів. Результатом буде ущільнення і подовження волосків, що забезпечують їм гарну форму. При цьому додатково витрачати препарат не доведеться. Зазвичай для обробки брів вистачає того надлишку розчину, який залишається після нанесення на верхню повіку.

  Ефект від препарату

  Видимі результати не змусять довго чекати, вже на другий місяць регулярного використання вії стають набагато густіше і довше. Під дією препарату вони темніють, стають тугими і пухнастими. Рекомендований курс лікування краплями Латиссе становить 4 місяці, одного флакона препарату вистачає на місяць використання. По мірі подовження і прискорення росту вій, розчин можна використовувати не щодня, а через день, в цьому випадку препарату вистачить надовго.

  Посилений ріст вій буде тривати весь час, поки ви застосовуєте препарат. Багато жінок після досягнення бажаного результату, продовжують застосовувати краплі один раз в 3 дні, що допомагає закріпити і підтримувати досягнутий ефект протягом тривалого часу.

  Латиссе і контактні лінзи

  Препарат дозволений до застосування, якщо пацієнт користується контактними лінзами. При використанні ліки потрібно лише дотримувати деякі правила. У складі препарату є хлорид бензалконію, який при попаданні на м’які контактні лінзи може вбиратися і викликати їх знебарвлення і подразнення очей.

  Щоб цього уникнути, перед нанесенням засобу лінзи необхідно зняти. Одягти їх знову можна не раніше, ніж через 15 – 20 хвилин. Саме, тому засіб для росту вій зручніше застосовувати на ніч. В такому випадку лінзи можна не надягати до ранку і дати очам відпочити після нанесення ліки.

  Протипоказання

  Стимулятор війкового зростання Латиссе не слід застосовувати при таких станах:

  • Підвищена чутливість та індивідуальна непереносимість компонентів препарату;
  • Дитячий і підлітковий вік (до 18 років);
  • Період вагітності і грудного вигодовування;
  • Герпетичний кон’юнктивіт та інші вірусні або запальні захворювання очей;

  Засіб для росту вій Latisse застосовують з особливою обережністю при тривалому лікуванні цукрового діабету, нефропатії або станах, пов’язаних з високим вмістом холестерину в крові. Від використання препарату слід утриматися при пошкодженні задньої капсули кришталика ока, афакії і ризик розвитку набряку макули (макула –це жовта пляма на сітківці ока, що містить скупчення зорових нервів). Крім цього, препарат не рекомендується до застосування у пацієнтів з увеитом і високими показниками діастолічного тиску.

  Побічні ефекти

  Перед застосування стимулятора росту вій обов’язково проконсультуйтеся з лікарем – офтальмологом, оскільки використання ліків може викликати ряд небажаних реакцій:

  • Вплив на внутрішньоочний тиск. Биматопрост у складі препарату здатний знижувати внутрішньоочний тиск. Ця особливість підтвердилася під час клінічних випробувань. Зниження ВГД спостерігалося, як у пацієнтів з внутрішньоочною гіпертензією, так і з нормальними значеннями ВГД. Тому, під час застосування Латиссе рекомендується здійснювати контроль за цими показниками.
  • Посилення пігментації райдужної оболонки. Зміна забарвлення райдужки пов’язують із збільшенням кількості меланоцитів і підвищенням кількості меланіну. Небажаний ефект гіперпігментації спостерігався при регулярному використанні медикаменту з лікувальною метою, тобто при закапуванні безпосередньо в очі. При застосуванні препарату з метою посилення росту вій такий ефект можливий при надмірному використанні засобу та його попаданні на оболонку очей. Посилення пігментації особливо яскраво проявляється у пацієнтів з темною райдужкою. Такі зміни незворотні, причому у пацієнтів літнього віку вони проявляються яскравіше. У володарів світлих очей ефект проявляється в меншій мірі.
  • Пігментація шкіри на повіках. В деяких випадках застосування препарату спричиняє потемніння шкіри повік, але такі зміни носять оборотний характер після відміни препарату поступово зникають.
  • Зростання небажаних волосся. Іноді відзначається поява і зростання волосся в тих місцях, на які випадково потрапив препарат. Тому під час лікування користуйтеся спеціальним аплікатором, обробляючи тільки лінію зростання вій і не допускаючи потрапляння розчину на шкіру обличчя.
  • Ризик розвитку запальних процесів. При тривалому застосуванні препарату можливе почервоніння кон’юнктиви та шкіри повік, поява свербіння і роздратування, виникнення синдрому «сухого ока» та інших запальних реакцій.

  При виникненні з боку органів зору будь-якого з перерахованих вище симптомів, потрібно звернутися до фахівця і вирішити питання про можливість подальшого застосування препарату.

  Важливі рекомендації

  Якщо ви вирішили випробувати дію Латиссе для посилення росту вій, важливо розуміти, що препарат стане невід’ємною частиною вашого життя. Щоб засіб почало працювати і принесло бажаний ефект, його потрібно використовувати щодня, протягом тривалого часу (до 4-х місяців). Перші результати можна буде помітити до початку другого місяця лікування, оскільки посилення густоти і зростання вій відбувається поступово.

  Якщо ви забули нанести препарат, то на наступний день не намагайтеся використовувати його двічі або збільшувати дозу ліків. Просто нанесіть розчин зазвичай, перед сном.

  Фахівці попереджають, що ефект від препарату не відрізняється стійкістю і після припинення використання Латиссе стан вій поступово повертається до початкового. Крім цього, немає гарантії того, що вія будуть однакової густоти і довжини. Цілком можливий їх нерівномірне зростання, відмінність по товщині, забарвленням, іноді вії можуть змінювати напрямок росту. Ці моменти слід враховувати при використанні препарату.

  Ефект від застосування

  Відгуки користувачів говорять про те, що в результаті застосування стимулятора Латиссе, вії стали набагато густіше, довше і темніше. Розкішні вії перетворюють очі, роблячи погляд виразним і загадковим. Багато жінок прагнуть до такого результату і домагаються його з допомогою кошти Латиссе для росту вій.

  Користуватися препаратом просто та зручно, в комплект разом з краплями входять 60 аплікаторів, яких вистачає на місяць застосування. При дотриманні всіх рекомендацій і точне виконання інструкції, побічні ефекти виникають рідко. Одним з основних недоліків користувачі вказують дорожнечу ліків і труднощі з його придбанням.

  Ціна

  Оригінальний препарат Latisse можна замовити на сайтах спеціалізованих інтернет — магазинів або придбати безпосередньо в США. Ціна за флакон стимулятора війкового зростання (його обсягу вистачає на місячний курс лікування) становить близько 120$. Відповідно, за сьогоднішнім курсом, за препарат Латиссе доведеться викласти більше 8000 рублів. З урахуванням того, що для досягнення бажаного результату доведеться використовувати від 4-х і більше флаконів, бажання мати розкішні вії обійдеться в чималеньку суму.

  В якості альтернативного варіанту можна придбати індійський препарат Careprost (Карепрост), який є аналогом Латисссе. Цей препарат містить те ж саме діюча речовина – биматопрост. Лікування цим засобом обійдеться набагато дешевше, оскільки вартість 1 флакона Карепроста становить 1500-2000 рублів. Застосовувати його потрібно так само, як Латиссе, тобто наносити на крайку верхнього століття всього 1 разів у день. При купівлі будьте обережні, так як ринок затоплений підробками Карепроста. Уважно вивчайте коробочку з препаратом, на оригінальній упаковці повинні бути характерні надрізи з боків.

  Перед тим, як зважитися на використання стимулятора війкового зростання Latisse, переконайтеся, що ваші очі повністю здорові. Зверніться до офтальмолога і пройдіть необхідне обстеження. Це допоможе уникнути серйозних ускладнень та небажаних побічних реакцій.

  Відгуки про застосування засобу Латиссе для росту вій (Latisse)

  Відгуки на краплі Латиссе, призначені для росту і подовження вій, багато в чому суперечливі. Багато користувач підтверджують, що препарат дійсно допомагає зробити вії густіше і довше. Інші стикаються з небажаними реакціями і говорять про високу вартість препарату і тривалості лікування, яке не гарантує стійкого результату.

  Відгук №1

  Подруга привезла мені з Америки дивовижне засіб для догляду за віями. Вона була в курсі моєї проблеми і зробила мені такий подарунок. З дитинства мої вії були короткими, рідкісними і слабкими. Як би я за ними не доглядала, вони продовжували випадати. Так що я вже змирилася з тим, що мої очі практично без вій.

  Застосовувала препарат протягом декількох місяців, незабаром знайомі стали з подивом помічати зміни у моїй зовнішності і питати, не наростила я вії в салоні? І дійсно, вії стали набагато густіший і темніший, ефект просто приголомшливий. Хочу замовити це засіб повторно, незважаючи на те, що препарат дуже дорогий.

  Марина, Володимир

  Відгук №2

  Багато різних думок чула про дивовижний засобі Латиссе, яка подовжує вії і робить їх густими і пишними. Препарат дорогий, але я замовила його через сайт надійного інтернет — магазину. Одного флакона препарату мені вистачило рівно на місяць. Дійсно, у міру використання помітила, що вії подовжилися, стали гущі.

  Розчин наносять ще й на брови, які в результаті підліткових експериментів були зовсім тонкими і рідкісними. На бровах теж помітно прискорилося зростання волосків. Але незабаром після того, як припинила застосовувати цей засіб, вії стали випадати і незабаром все повернулося в початковий стан. Так, що, думаю, не варто, заради короткочасного результату, викидати на вітер велику суму грошей.

  Олеся, Москва

  Відгук №3

  Пробувала лікувати вії, які сильно випадали, засобом Латиссе. В результаті почалася алергічна реакція, очі почали сльозитися, сильно свербіли, повіки спухли і почервоніли. Не знаю, чи це індивідуальна реакція така, то препарат був підроблений.

  Відмовилася від його застосування, але тепер помічаю, що деякі вії стали рости неправильно, причому одні виростають довше, а інші залишаються короткими. Так що замість позитивного ефекту придбала додаткові проблеми. Не раджу це засіб.

  Ірина, Єкатеринбург