Перед тим, хто вирішив серйозно взятися за вирішення проблеми зайвого волосся на тілі й обличчі, цілком резонно постає питання: а який метод епіляції все ж варто вибрати? Як відомо, на сьогодні косметологія має в своєму розпорядженні трьома методиками, що дозволяють знищити волосся з максимальною дієвістю і довготривалим підтриманням отриманого ефекту.

Це електроепіляція, лазерна і фотоепіляція. З усіх трьох технологій найвищою ефективністю володіють епіляція лазером і електрикою. А ось яка з них краще, однозначно відповісти не можна. Розглянемо ці два методи всебічно.

Щоб порівняти між собою електроепіляцію і лазерну технологію, необхідно визначити, чим же вони між собою схожі, а чим відрізняються. Насамперед, слід зазначити, що обидва методи є способами радикальної боротьби з небажаним оволосіння і дають приблизно однаковий результат. Однак все інше: технологія, сам процес епіляції, його комфортність, побічні ефекти процедур та інші особливості не дозволяють говорити про те, що ці методи аналогічні один одному.

Зміст сторінки

 • 1 Принцип дії лазерної епіляції і електроепіляції
 • 2 Переваги та недоліки кожного з методів видалення волосся
 • 3 Безпека
 • 4 Протипоказання
 • 5 Побічні ефекти
 • 6 Обмеження
 • 7 Платимо за руки
 • 8 Дивіться відео: Лазерна епіляція — особистий досвід
 • 9 Дивіться відео: Електроепіляція (видалення волосся): мій прогрес, бюджет і чи варто?

Принцип дії лазерної епіляції і електроепіляції

Якщо говорити про принципи, на яких базується та чи інша апаратна технологія епіляції, необхідно зробити невеличкий екскурс у фізику. При епіляції волосся знищується в зародку, тобто разом з фолікулом, що його продукує. Ось тільки фізичні процеси для цього застосовуються різні.

У лазерної епіляції використовується принцип виборчого фототермоліза. Клітини меланіну, що входить до складу волосся, поглинають енергію лазерного променя і передають її до волосяної цибулини у вигляді теплового впливу. Результат цього процесу – повна або часткова коагуляція фолікула з втратою можливості в подальшому відтворювати нові волоски.

Принцип фототермоліза називається вибірковим, так як клітини людського організму мають здатність приймати на себе світлові промені певної хвильовий довжини. Тому для ураження клітин волосяного пігменту використовується пучок світла однієї довжини, для впливу на гемоглобін крові при коагуляції капілярів, що живлять цибулини — застосовується інший лазер.

Таким же чином лазерна технологія працює в інших естетичних і медичних цілях (запаювання судин, видалення родимок і бородавок, лазерне шліфування та інші процедури). Точність і виборче дію лазера обумовлює безпеку цього методу: під час впливу на певні клітини, решта тканини не страждають.

При електроепіляції використовується припікання волосяних цибулин за допомогою микроразрядов електричного струму. В якості електрода, що проводить імпульс до фолікулу, виступає пінцет або тонка голка. При вушко методі струм по електроду надходить безпосередньо в цибулину і викликає її руйнування.

Фізичні процеси, які при цьому відбуваються всередині фолікула, залежать від застосовуваного методу. Якщо це электротермолиз, то поразка волосини відбувається завдяки локальному нагріванню тканин електричною енергією. При електролізі в цибулині відбувається електрохімічна реакція з виділенням лугу, в результаті цибулина гине від гальванічного опіку.

Всі інші методи електроепіляції засновані на варіаціях і комбінаціях цих двох процесів. І розряд електричного струму в першому випадку, і гальванічна реакція у другому дають не тільки руйнування фолікула, але і опік навколишніх тканин. З цієї точки зору електроепіляція – процедура набагато більш травматична, болюча і не позбавлена побічних ефектів.

Переваги і недоліки кожного з методів видалення волосся

Коли мова йде про лазерної епіляції, тут же виникає величезна кількість усіляких «але». Для лазерної технології має значення практично все: фототип шкіри, товщина і колір волосся, наявність або відсутність засмаги, процес підготовки до процедури.

Щоб якісно проепілювати клієнта, під нього потрібно правильно підібрати тип лазера, грамотно виставити налаштування. Але і це ще не все. Видалити сиве волосся не під силу ніякому лазеру, а засмага на шкірі є протипоказанням до проведення процедури.

Відсоток знищення цибулин при лазерної технології не перевищує 90% (це максимальна цифра), в середньому ж ефективність лазерної епіляції – 70 – 80%, і багато в чому вона залежить від типу застосовуваного устаткування.

Це означає, що крім фолікулів, які не підлягають руйнуванню під час процедури, оскільки знаходяться в сплячому стані або в початковій стадії росту, існує ще певний відсоток діючих цибулин, з якихось причин випадають з поля зору лазера.

Кількість такого «шлюбу» може становити до половини від числа живих фолікулів. Ще одна проблема – неповне знищення цибулин, якщо вони мають видовжену або викривлену форму. Все це призводить до того, що для збільшення «чистоти» обробки потрібно провести кілька сеансів на одній зоні.

Якщо говорити про універсальність, то тут першість, однозначно, належить електроепіляції. Для неї не має значення ні якість волосся, ні колір, ні характеристики шкіри пацієнта. Електроепіляція успішно справляється з сивиною і не звертає уваги на свіже загар.

Ефективність даного методу становить майже 97%. Хоч це і не стовідсотковий результат, однак вище не дає жодна інша технологія. Дієвість методу забезпечується двома факторами: якщо розряд струму потрапляє прямо в цибулину, після цього відновленню вона не підлягає.

І друге – сучасна електроепіляція заснована на поєднанні декількох видів, що використовуються в різних комбінаціях: вони доповнюють один одного і «страхують» від незадовільного результату.

Якість обробки досягається спільною дією термолізу, вылущивающего цибулину шляхом її дегідратації, та електролізу, при якому луг в рідкому вигляді здатна проникнути в самі віддалені куточки викривленого фолікула і випалити в ньому все живе.

Зазначена ефективність справедлива лише у випадку правильного проведення процедури.

Безпека

З точки зору безпеки обидва методи знаходяться на досить високому рівні. Електроепіляція успішно застосовується вже 40 років, лазерна епіляція – понад 20, а, отже, вони добре вивчені на предмет шкоди здоров’ю і віддалених наслідків застосування. Організму здорової людини обидва цих методу не шкодять ні під час курсу процедур, ні через багато років після його закінчення.

Протипоказання

Людям, які мають хронічні захворювання, не рекомендовані багато апаратні процедури, і епіляція – не виняток. Протипоказання до проведення лазерної епіляції численні, але список відводів по здоров’ю від електроепіляції набагато ширше. Почнемо з обмежень до застосування лазерної технології:

 • хронічні захворювань шкіри;
 • гострі вірусні та інфекційні хвороби;
 • цукрового діабет, серцево-судинні хвороби, ендокринні розлади у декомпенсованих формах;
 • порушення згортання крові та інших процесів загоєння тканин, наприклад, келоїдна хвороба;
 • варикоз в місці дії;
 • злоякісні новоутворення;
 • вагітність та лактація;
 • фотоаллергия.

Електроепіляція також не можна робити при всіх цих станах, плюс до цього списку додаються:

 • гепатит;
 • алергія на метали і сплави, з яких виготовляються голки-електроди;
 • наявність в організмі пацієнта будь-яких металевих об’єктів: зубних штифтів, ортопедичних ендопротезів, протизаплідних спіралей в порожнині матки у жінок;
 • встановлений кардіостимулятор;
 • косметологічне золоте армування шкіри.

Больові відчуття

Поріг больової чутливості у всіх людей різний, але при епіляції неприємні відчуття відчувають всі без винятку. Болючість в чому залежить від зони обробки, психологічного стану пацієнта, у жінок – від фази менструального циклу.

По своєму впливу лазерна епіляція в порівнянні з електричною є більш щадною. Цьому сприяє вибірковість дії лазерних променів, сучасні системи охолодження, що застосовуються в лазерних установках, можливість використання поверхневого знеболювання.

Ще один важливий чинник – швидкість обробки лазером. Спалах світла, нищівна фолікули, відбувається миттєво, а вся процедура займає всього кілька хвилин. І психологічно, і фізично витримати короткий сеанс легше, ніж довгий. Найчастіше відчуття під час лазерного сеансу описуються як терпиме печіння або короткий удар.

Що не можна сказати про електроепіляції. Вплив електричного імпульсу на кожен волосся триває кілька секунд і протягом цього часу доводиться терпіти відчутний біль: випалювання цибулини за допомогою розряду або хімічного опіку зачіпає і навколишні тканини.

При електроепіляції кожна луковичка обробляється окремо, тому тривалість сеансу може займати до кількох годин. І косметологи, і їх пацієнти воліють розбивати обробку однієї зони на кілька процедур, так як витримати цю багатогодинну екзекуцію непросто.

Можливості застосування таких засобів, як знеболюючий крем або спрей при електроепіляції обмежені: присутність стороннього хімічного складу на шкірі може викликати відхилення в гальванічному процесі і знизити ефект епіляції. Також існує думка, що місцева анестезія (наприклад, ін’єкція новокаїну) може спровокувати зворотний ефект і простимулювати активний ріст волосся в зоні обробки.

Побічні ефекти

Рука об руку зі ступенем хворобливості тієї або іншої процедури йдуть і побічні ефекти. Це логічно, адже больові відчуття тим інтенсивніше, ніж травматичней вплив. А чим більше сторонніх тканин задіяно в процесі знищення волосся, тим вища ймовірність їх запалень.

В цьому плані лазерна епіляція більш безпечна. Якщо виключити неадекватну реакцію шкіри на лазерні промені в індивідуальних випадках, що виявляється у вигляді підвищеної фоточутливості, то виникнення опіків, рубців, подразнень і депігментації в зоні обробки – явище досить рідкісне, звичайно, за умови правильного проведення процедури підготовчого етапу до неї.

Електроепіляція цим похвалитися не може. Так чи інакше, навколишні фолікул клітини коагулюють, залишаючи на своєму місці різні ушкодження шкіри: опіки, темні плями, шрами, патологічне рубцювання, фолікуліт, місцевий сепсис та інші наслідки.

Обмеження

Враховуючи перераховані вище негативні моменти, необхідно відзначити, що приймати рішення про вибір лазерної епіляції або електроепіляції слід тільки після консультації з лікарем і проведення тестової процедури.

Людям з чутливою і схильною до подразнень шкірою електроепіляцію робити не рекомендується. Так само з обережністю потрібно підходити до епіляції електродами в зоні бікіні і над верхньою губою, так як ці області обробляти найболючіше. Епіліровать пахви з допомогою електрики лікарі не радять нікому. Видаляти волосся електроепіляцією в області вух і носа заборонено.

Пахвові западини і інтимну епіляцію краще робити лазером. Обробляти вушні раковини і область, близьку до слизової носа світловим променем, так само як і електрикою, не можна. Робити епіляцію навколо очей, наприклад, видаляти зрослі на переніссі брови за допомогою лазерних процедур забороняється із-за ризику засліплення або опіку очей.

Платимо за руки

Застосування лазерних технологій і електрики в епіляції – процедури високотехнологічні і складні. Проводяться вони обов’язково кваліфікованими фахівцями з вищою медичною освітою.

Професіоналізм лікаря, який здійснює лазерну епіляцію, полягає в основному в правильній оцінці стану здоров’я пацієнта (для виявлення протипоказань), визначення передбачуваного рівня ефективності лазерних процедур у кожному конкретному випадку, підборі типу лазера і грамотній установці параметрів обладнання під клієнта.

Все інше залежить від обладнання та індивідуальних особливостей клієнта. В тому числі і вартість курсу. На неї впливає кількість сеансів, кількість вироблених спалахів на одну процедуру (тут важливі потужність обладнання, величина світлового плями і площа обробки), інтенсивність і швидкість росту волосся клієнта, характеристики волосяного покриву та шкіри і інші фактори.

У електроепіляції 100% успіху – в руках лікаря. Саме від його досвіду і кваліфікації залежить ефективність процедури, її швидкість, відсутність неприємних наслідків і кінцеві фінансові витрати на весь курс: як правило, при електроепіляції оплата погодинна. Під час самої процедури важлива точність попадання електродом у фолікул, інакше вся затія не має сенсу.

При встановленні» голки пацієнт не повинен відчувати біль, так як при правильному попаданні в пору поруч з волоссям шкіра не проколюється.

Швидкість обробки зони залежить від спритності лікаря, але занадто великий темп говорить про порушенні технології: електрод повинен впливати на цибулину строго певний час. За менший час цибулина не буде зруйнована, а більше – пошкодження шкіри гарантовані.

Враховуючи все це, до електроепіляції з участю термолізу в західних країнах допускаються тільки сертифіковані фахівці, які пройшли тривале навчання (120 – 1000 годин) і практику не менше 5 років. Дана процедура проводиться виключно в стінах медичного центру і заборонена в практиці приватних косметологів.

Сучасні види електроепіляції менш травматичні, в обладнанні останнього покоління навіть застосовується кріо – і аэрообезболивание, але по популярності вона ще довгий час не вийде на перше місце серед апаратних методів епіляції.

На сьогодні першістю по праву володіє лазерна епіляція, як більш щадна, безпечна і максимально виключає негативні наслідки в результаті так званого людського фактора. Остаточно ж переконатися, який метод епіляції краще, можна лише на власному досвіді.

Дивіться відео: Лазерна епіляція — особистий досвід

Дивіться відео: Електроепіляція (видалення волосся): мій прогрес, бюджет і чи варто?