Вже понад 20 років у медицині і естетичної косметології застосовуються лазерні технології. Лазерна терапія довела свою ефективність і безпеку і вважається на сьогодні найбільш передовою методикою в області омолодження, усунення дефектів шкіри і навіть в стоматології. Боротьба із зайвими волоссям також не є винятком – саме лазер дозволив численним щасливим клієнтам здобути перемогу в цій нерівній боротьбі з природою.

Популярність лазерної епіляції щороку зростає, завдяки тому, що наука не стоїть на місці, і лазерне устаткування вдосконалюється і стає все більш дієвим. З появою олександритовий лазер, який багато років «золотим стандартом» епіляції, пішли в минуле «страшилки» про шкоду опромінення і його божевільної хворобливості, що почасти справедливо по відношенню до медичних лазерів перших поколінь.

Досягнення естетичної індустрії останніх років – діодний лазер. Йому пророкують завоювання першості серед усіх існуючих нині лазерів, як самого безпечного, і при цьому універсального, методи видалення волосся.

Зміст сторінки

 • 1 Лазерний діод
 • 2 Переваги лазерної епіляції діодним лазером
 • 3 Процедура діодної епіляції
 • 4 Лазерна епіляція діодним лазером: протипоказання
 • 5 Ціна
 • 6 Дивіться відео: Епіляція для засмаглої шкіри (Діодний лазер для епіляції Velur S800)
 • 7 Дивіться відео: Діодний або Олександритовий? Лазери для епіляції. Мій досвід

Лазерний діод

Як відомо з шкільного курсу фізики, лазер — це посилений промінь світла концентрованої спрямованості, що має певну довжину і відповідний певному сегменту світлового спектру. Залежно від хвильової довжини лазера, на нього реагують ті чи інші клітини і тканини.

Так, медичні лазери при попаданні на шкірні покриви поглинаються вологою, що знаходиться в епідермісі, або хромофорами, що містяться в клітинах шкіри і крові людини (пігмент меланін і гемоглобін). На цьому засноване фізіологічна дія лазера: при поглинання світлових хвиль тканинами, енергія випромінювання перетворюється у енергію тепла, яка і викликає селективне руйнування клітин.

У лазерної епіляції це властивість лазера застосовується для впливу на меланін: скупчення пігменту у порожнині волосяної цибулини дозволяє акумулювати таку кількість теплової енергії, яка призводить до пошкодження фолікула. Додатково під температурним впливом близько 60 градусів за Цельсієм запаюється і капіляр, що живить цю волосяну цибулину. Навколишні клітини епідермісу при цьому з деструктивної дії променя виключається.

Оскільки темний пігмент може міститися не тільки в волоссі, але і в клітинах шкіри, це значно обмежує можливості застосування лазерної епіляції. Саме меланін утворюється в поверхневому шарі шкіри під впливом ультрафіолетових променів і забарвлює його в шоколадний відтінок. Таким чином, темні клітини епідермісу стають такою ж мішенню для лазера, як і волосся, а тому засмага довгий час був протипоказанням до проведення фотопроцедур.

З-за цього широко розрекламована епіляція александритовым лазером недоступна багатьом клієнткам: найчастіше жінки, стурбовані ідеальною гладкістю своїх ніжок, і дами, які віддають перевагу круглий рік мати бронзовий відтінок шкіри – це одні і ті ж люди.

Поява діодного лазера цю проблему вирішив на користь любительок солярію: цей промінь зумів подружити між собою два взаємовиключних поняття – лазерну епіляцію і засмагу. Це стало можливим завдяки фізичним властивостям лазерного діода.

Довжина хвилі діодного світла становить 800 нМ (у олександритовий цей показник дорівнює 755 нм), тому діодний промінь може глибше проникати в шари шкіри, створюючи руйнівну енергію на рівні залягання волосяних фолікулів, але не пошкоджуючи при цьому пофарбовані меланіном клітини на поверхні епідермісу.

Таке випромінювання володіє більшою інтенсивністю, а змінні частоти імпульсів дозволяють регулювати глибину проникнення у відповідності з особливостями будови волосяних цибулин пацієнта. Все це робить вплив лазерного діода високоефективним, в тому числі при роботі з такими «складними» випадками, як видалення сильно пігментованих волосся на смаглявій шкірі.

У порівнянні з епіляцією олександритом, діод має тільки один недолік – швидкість обробки на ньому значно нижче. Однак враховуючи, що у багатьох клієнтів просто немає альтернативи, цей мінус своє значення втрачає.

Переваги лазерної епіляції діодним лазером

Резюмуючи вищесказане, можна перерахувати всі переваги, відносні і абсолютні, епіляції лазерним діодом:

 • один з найвищих рівнів ефективності серед усіх існуючих типів лазерів у епіляції;
 • високоточна селективність за рахунок глибокого проникнення в тканини і можливості варіювати тривалість світлового імпульсу;
 • хвильовий діапазон діодного лазера виключно добре поглинається меланіном, в результаті чого розсіювання випромінювання мінімально;
 • кольоротип шкіри пацієнта для діодного лазера значення не має, застосування його на засмагу дозволено офіційно;
 • так як діодна світлотерапія є розробкою останнього покоління, всі лазерні установки такого типу оснащені вбудованою системою охолодження шкіри, що забезпечує додаткову безпеку і зняття неприємних відчуттів під час процедури;
 • безпека застосування лазерного діода доведена в результаті клінічних досліджень;
 • деякі моделі лазерних установок мають свідоцтво, що підтверджує ефект знищення волосся назавжди.

Процедура діодної епіляції

Незважаючи на те, що діоди дозволені до застосування на засмагу, існує загальне правило при проведенні процедур фототерапії, в тому числі і лазерної епіляції: вплив на шкіру ультрафіолетового випромінювання в період світлолікування заборонено. Це обмеження покликане захистити пацієнта від ризику отримати опіки, гіпер або гипопигментацию шкіри і фотоалергічні реакції.

Це правило діє не тільки безпосередньо в день процедури, але і протягом двотижневого терміну до і після неї. Відкриті ділянки тіла необхідно захищати від сонячних променів за допомогою коштів з потужними ультрафіолетовими фільтрами.

Друге непорушне правило: плануючи видаляти волосся за допомогою лазерних технологій, забороняється використовувати методи депіляції, які травмують волосяні цибулини. До таких методів належать воскова та цукрова епіляція, застосування пінцетів і побутових электроэпиляторов. Гоління і хімічна депіляція в цей період можна.

При проведенні до лазерної епіляції пацієнтам зазвичай рекомендують до моменту процедуру мати довжину волосся в зоні обробки близько 5 – 6 мм, для чого необхідно її поголити за кілька днів до сеансу. Для епіляції лазерним діодом це правило несуттєво, так як перед початком процедури волосся на оброблюваній ділянці обов’язково видаляються механічним або хімічним способом.

На відміну від інших типів лазерів, коли стержень волосини є провідником теплової енергії до фолікулу і обов’язково наявність на поверхні шкіри волосся певної довжини, діод діє безпосередньо на саму цибулину, проникаючи під шкіру до місця дислокації.

Відросле волосся в зоні впливу при цьому заважають, беручи на себе частину енергії лазерного випромінювання і знижуючи його концентрацію, тому їх збривають або розчиняють кремом-депилятором.

Якщо тестова процедура показала, що діодні спалаху спричиняють відчутний дискомфорт, необхідно обговорити з косметологом питання про анестезії. Під час сеансу знеболювання забезпечується сучасною системою охолодження із застосуванням сапфірових кристалів в наконечниках маніпул.

Проте для людей з низьким больовим порогом і при епіляції чутливих зон (бікіні, пахви, верхня губа), цього буває недостатньо. У разі необхідності додаткового знеболення, нанести анестезуючий засіб (крем Емла, спрей з лідокаїном) краще самостійно вдома, приблизно за годину до початку процедури.

Це істотно заощадить гроші і час, витрачений даремно в лазерному кабінеті в очікуванні, коли подіє анестезія. Неприємні відчуття від світлових спалахів можуть сприйматися, як печіння або поколювання.

Сама процедура по своїй тривалості залежить від оброблюваної площі і може займати від 10 хвилин до 3 годин. За цей час монохромне лазерне випромінювання проникає в шкіру на задану глибину і паралізує волосяні фолікули у всій зоні попадання світлового плями, якщо в цих фолікулах є темний пігмент. Волосся депігментовані (занадто світлі, пушкове, сиве) таким чином, поки не можна видалити.

Після дії лазерного діода на шкірі може залишатися незначне почервоніння і припухлість, які самостійно проходять через кілька годин. Для зниження дискомфорту область обробки можна змащувати загоюючим засобом, що містить пантенол.

Побічні ефекти після сеансу діодної епіляції зустрічаються рідко. У крайніх випадках може виникнути порушення пігментації, роздратування від світлового впливу при підвищеній фоточутливості, опіки при недотриманні рекомендацій лікаря по підготовці до епіляції. Вростання волосся, запалення фолікулів і шкіри практично виключені.

Для повного усунення проблеми небажаного волосся в одній зоні таких процедур потрібно в середньому 4 – 6 через проміжки часу від місяця до двох, залежно від індивідуальної швидкості росту волосся. У міру відростання волосся на шкірі стають помітні «лисини», на яких рослинність відсутня повністю. З кожною процедурою цей ефект поширюється на інші площі, поки не буде оброблена вся поверхня повністю.

Лазерна епіляція діодним лазером: протипоказання

На жаль, чим технологічніше і ефективніший метод епіляції, тим більше він має протипоказань. Пов’язано це з тим, що апаратні технології, які діють за світло застосування таких фізичних факторів, як лазерне випромінювання, фотоспалахи, електрична енергія та інші, здатні посилювати наявні проблеми зі здоров’ям.

Наприклад, провокувати загострення хронічних шкірних захворювань, рецидиви герпесу та інфекційних хвороб, стимулювати зростання новоутворень. Тому діодна епіляція заборонена до застосування при наявності таких захворювань:

 • онкологічні та передракові стани;
 • дерматологічні захворювання гострого і хронічного характеру, механічні, термічні, хімічні пошкодження шкірних покривів у зоні обробки;
 • первинні герпетичні висипання або рецидив хронічного герпесу, будь-які інфекційні та вірусні захворювання в гострій стадії;
 • серцево-судинні проблеми: виражена гіпертонія, ішемія, серцева недостатність у важких формах;
 • серйозні ендокринні розлади: цукровий діабет, ускладнений периферичними порушеннями кровопостачання; виражена недостатність щитовидної залози (зоб); при наявності у жінок гірсутизму необхідна консультація гінеколога-ендокринолога та проведення гормонального лікування;
 • схильність до кровотеч, келоидным утворень, варикоз або тромбофлебіт у зоні проведення процедури, прийом кроворазжижающих препаратів;
 • туберкульоз
 • психічні і неврологічні захворювання, що супроводжуються судомами і припадками;
 • наявність в місці обробки лазером великих родимок, гіперпігментірованной невусів, «волохатих» бородавок і родимих плям, особливо якщо вони мають тенденцію до зростання і злиття – в таких випадках спочатку рекомендується видалити ці шкірні дефекти і новоутворення під контролем дерматолога-онколога, а вже потім проводити лазерну епіляцію;
 • наявність в області впливу татуювання та перманентного макіяжу;
 • даних про наявність або відсутність тератогенного впливу діодного лазера на плід немає, тому під час вагітності лазерну епіляцію не проводять.

Ціна

Курс лазерної епіляції діодним лазером – процедура дорога. Вартість одного сеансу становить від 2000 до 10000 рублів за зону у жінок і 3000 – 15000 у чоловіків. Незважаючи на те, що лазерний діод коагулює і фолікул, і живить його посудину, тобто має подвійну дію, гарантувати 100%-ве знищення волосся цей метод не може.

Те ж стосується і тривалості ефекту. Ніхто не знає, скільки у конкретної людини сплячих цибулин, і які чинники можуть спровокувати їх пробудження. У середньому ефект зберігається протягом від року до декількох років – для підтримки необхідної гладкості шкіри рекомендується проводити профілактичні сеанси по мірі необхідності. Випадки незадовільного результату після закінчення повного курсу діодної епіляції теж, хоч і рідко, але мають місце.

Дивіться відео: Епіляція для засмаглої шкіри (Діодний лазер для епіляції Velur S800)

Дивіться відео: Діодний або Олександритовий? Лазери для епіляції. Мій досвід