Медичні дослідження стверджують, що волосся в пахвових западинах ростуть набагато швидше, ніж в будь-якому іншому місці на тілі. Будь-яка жінка, постійно вимушена боротися за гладкі пахви, напевно, погодиться з цим твердженням. Гоління, а це найпоширеніший спосіб видалення волосся в пахвах, потрібно повторювати раз в два – три дні, а в літній період — практично щодня.

Використовувати інші методи механічної депіляції, такі як обробка електроепілятором, цукром або воском в пахвовій області не рекомендується із-за особливостей анатомії цієї зони. То ж справедливо і для засобів хімічного епіляції. Правда, до таких рекомендацій мало хто прислухається, адже волосся видаляти як треба, і бажано на довгий термін. Тому жінки все ж таки вирішуються на катування самої чутливої шкіри на тілі пінцетами і епілятором. Але вони багато чого б віддали, щоб позбавити себе від цієї регулярної тортури.

Що на сьогодні можуть запропонувати нам косметологи в боротьбі за красу і гладкість пахв? Вони радять провести курс апаратної епіляції і забути про рослинності назавжди. Найкращим рішенням в даному випадку бачиться лазерна епіляція під пахвами, особливості застосування якої ми розглянемо нижче.

Зміст сторінки

  • 1 Кілька фактів про пахвовій епіляції
  • 2 Лазерна епіляція під пахвами — особливості процедури
  • 3 чи Всім можна робити лазерну епіляцію пахв?
  • 4 Дивіться відео: Лазерна епіляція пахвових западин на діодному лазері
  • 5 Дивіться відео: Лазерна епіляція під пахвами
  • 6 Відгуки про лазерної епіляції пахв

Кілька фактів про пахвовій епіляції

Позбавлення пахв від волосся, мабуть, така ж звична процедура, як умивання і чищення зубів. Пахви знаходяться у верхній частині тіла, яка часто буває відкритою, особливо в теплу пору року. А область «на увазі» завжди вимагає ретельного догляду. Неважко уявити, які емоції викликає дівчина, яка, піднявши руку в громадському транспорті, демонструє у всій красі свої зарості.

Видалення волосся в цій зоні є ще і гігієнічним цілям. Підвищена пітливість пахвових западин викликає миттєве поширення бактерій і відповідного запаху, а наявні «джунглі» цю проблему здатні перетворити у справжню катастрофу, особливо для ні в чому не винних оточуючих.

Навіть чисті і гладкі пахви не перестають пітніти, тому дезодоранти і антиперспіранти – «наше все», що рятує від неприємного запаху і знижує потовиділення. Але, згідно з рекомендаціями виробників цих косметичних засобів, антиперспірант і депіляція – речі несумісні. Дезодоранти не можна наносити на шкіру в той же день, коли вона була піддана гоління або выщипыванию волосся.

В пахвовій зоні анатомічно знаходиться цілий ряд усіляких скупчень: нервових закінчень, потових залоз, лімфатичних вузлів. Сама по собі шкіра пахв дуже тонка і чутлива. Все це говорить про те, що поводитися з нею треба особливо ніжно і дбайливо.

Крім того, ця зона межує з молочними залозами, і будь-які запальні процеси тут вкрай небажані. Піт, залишки дезодоранту, тертя об одяг і нижню білизну створюють відмінне середовище для запалень. Тому пахви часто схильні до подразнень, красноте, свербіння і вростання волосся, яке б засіб депіляції ви не використовували.

Дуже рідко пахвові западини виглядають естетично. Частіше ця зона далека від ідеалу: червоні точки, пупиришки, нерівності. У багатьох жінок від гоління шкіра темніє, набуває синюватий або жовтуватий відтінок, змушуючи їх займатися пошуком рішення ще й цієї проблеми.

Поради по відбілюванню шкіри скрабами, соком лимона або застосуванням спеціальних антиперспірантів «для красивих пахв» з інгредієнтами начебто перлового екстракту ніякого ефекту не мають. Пахвова шкіра темніє лише тому, що крізь нього просвічують залишки волосся, які видалені з поверхні, але знаходяться в доброму здоров’ї в глибині епідермісу.

Якщо підійти до питання серйозно і зайнятися кардинальним знищенням рослинності, крім механічного видалення волосся необхідно зруйнувати і підшкірну частина разом з продукуючим його фолікулом. Тільки так можна добитися ідеальної гладкості пахв, попутно вирішуючи ще два завдання: вирівнювання кольору шкіри і лікування горбків на місці врослого волосинок.

Враховуючи всі ці особливості, найкращим виходом із ситуації є лазерна епіляція під пахвами, яка дозволяє за мінімально короткий термін забезпечити максимальний ефект.

Лазерна епіляція під пахвами — особливості процедури

Видалення волосся під пахвами за допомогою лазерних технологій відбувається так: концентрований промінь світла знаходить волосок, миттєво нагріває його, в результаті чого волосок відвалюється, залишаючи після себе лише невеликий підшкірний «пеньок». Але, перш ніж загинути, волосся встигає передати накопичилася в ньому тепло своєї цибулині, тканини якої під впливом високої температури отримують смертельні ушкодження.

Клітини шкіри в цьому процесі не беруть участь, так як мішенню для лазерного променя є виключно темний пігмент волосся. На здатності світлового променя прицільно знищувати тільки визначені клітки (в даному випадку – меланіну) і заснована вся лазерна технологія. Дія виборчого фототермоліза забезпечує лазерної епіляції високу ефективність і безпеку.

Сама процедура лазерної епіляції виглядає як послідовність яскравих спалахів, після яких волосся обвуглюються і згортаються. Короткочасний нагрів тканин може відчуватися пацієнтом як невелике печіння, поколювання. Люди з низьким больовим порогом вважають процедуру болючою, але цілком терпимою.

Знизити неприємні відчуття допомагає анестезуючий крем, який необхідно нанести на шкіру за 40-60 хвилин до початку сеансу. Під час спалаху на сучасних лазерних апаратах подається рідина або струмінь холодного повітря, які охолоджують і знеболюють шкіру, роблячи процедуру максимально комфортним. Припухлість і почервоніння пахв проходять протягом доби.

Тривалість сеансу складає всього 15 – 20 хвилин, а ефект помітний вже після першої процедури. Недолік методу в тому, що лазер впливає тільки на ті волосся, які знаходяться на поверхні. Волосся у фазі росту він знищити не в змозі, тому таких процедур потрібно кілька — від 3 до 8 з періодичністю приблизно раз в місяць – півтора.

Тривалість курсу визначається косметологом в залежності від ступеня оволосіння, швидкості росту волосся та інших характеристик. Від цих параметрів залежить і кількість лазерних спалахів на один сеанс, а, отже, і вартість всієї процедури. В середньому вона може складати від 1,5 до 5 тисяч рублів.

Тривалість ефекту може різнитися, виходячи з індивідуальних особливостей, від кількох років до довічного дії. На жаль, фолікули мають здатність відновлюватися, а також існують фактори, які можуть розбудити сплячі цибулини і спровокувати зростання нового волосся через деякий час після курсу лазерної епіляції.

Як правило, це зростання не являє собою великої небезпеки: волосся росте тонкі і слабкі. У таких випадках рекомендується періодично проводити підтримуючі процедури, наприклад, раз в рік, про що вам обов’язково розповість лікар-косметолог.

Чи всім можна робити лазерну епіляцію пахв?

Обов’язком косметолога є не тільки проведення самого курсу, але і правильна підготовка до нього пацієнта. Насамперед, виявлення обставин, які можуть перешкоджати застосуванню даного методу. Лазерна епіляція може нашкодити людям, що мають проблеми зі здоров’ям в області ендокринології, дерматології, онкології, серцево-судинної системи. Не можна робити лазерні процедури вагітним жінкам, а втручання в області молочних залоз не рекомендується при грудному вигодовуванні.

Застосування лазерної епіляції обмежено для людей з темною шкірою, сиве волосся впливу фототехнологій не піддаються. У пацієнтів з фоточутливої шкірою і мають схильність до алергій вплив лазера може викликати такі побічні ефекти, як опіки, зміна пігментації шкіри, рубці, запалення.

Під час всього курсу ви повинні уникати природного і штучного загару і всіляко оберігати шкіру від впливу ультрафіолету: наносити сонцезахисні засоби, носити одяг з рукавами.

Протягом тижні до і після процедури пахви повинні міститися в комфортних умовах: не потрібно провокувати підвищене потовиділення, займаючись спортом або відвідуючи парилку. Відразу після епіляції не варто користуватися антиперспірантами, так як вони можуть спровокувати запалення. Між сеансами гладкість пахвових западин можна підтримувати за допомогою бритви. Перед процедурою можна голитися не пізніше, ніж за 2 – 3 дні, щоб волосся відросло на 4 -5 міліметрів.

Як і будь-який інший популярний метод епіляції, обробка пахв лазером має багато прихильників. Більшість пацієнтів лазерних кабінетів залишаються задоволені отриманим результатом, незважаючи на те, що вважають вартість курсу високою і відзначають болючість процедур.

Дивіться відео: Лазерна епіляція пахвових западин на діодному лазері

Дивіться відео: Лазерна епіляція під пахвами

Відгуки про лазерної епіляції пахв

Відгук №1

Валерія, пацієнтка московської клініки лазерних технологій, поділилася своїм успішним досвідом лазерної епіляції:

«Я довго вибирала між електроепіляцією і лазером. Вибрала лазер, так як він вважається більш щадним. Це зіграло вирішальну роль, тому що прибирати волосся треба було багато: гомілки, бікіні і пахви. Як не дивно, бікіні і пахви робити було не боляче, а ось з гомілками помучилася.

Грошей витратила немало, звичайно, але бачили б ви, яка я тепер вся гладенька. Шкірка ніжна-ніжна. В бікіні пішли навіть темні плями від врослого волосся. А в пахвах тепер ніяких краплиночку, шкіра як шовк, не соромно на пляжі роздягнутися і одягти сукню з декольте. Повірте, воно того варто, заради такої краси можна і потерпіти, і ніяких грошей не шкода».

Бувають випадки та незадовільного результату процедур. Це відбувається, якщо у пацієнта є такі особливості, як декомпенсовані гормональні проблеми, занадто густий і інтенсивний волосяний покрив і інші індивідуальні реакції.

Також причиною відсутності ефекту може бути неправильно вибраний тип лазера, неправильні установки лазерного апарату, застаріле обладнання та вичерпали свій ресурс змінні лампи, порушення технології процедури і правил підготовки до неї, низька кваліфікація косметолога.

Відгук №2

Про свій негативний досвід розповіла Світлана з Санкт-Петербурга:

«Зробила чергову, дев’ятий (!) процедуру епіляції пахв. Спочатку волосся випадає, але через місяць відростають такі ж, як і були. Тобто результат нульовий. Косметолог розводить руками, каже, що можливо, волосся светловат для лазера, і радить спробувати фотоепіляцію.

Але я вже стільки грошей викинула на цей лазер і стільки натерпілася болю, що має намір довести справу до кінця. Косметолог вже і збільшила потужність, звиваюся там у неї, як вуж на сковорідці, ні Емла, ні обдув не допомагають. Дівчата, не повторюйте моєї помилки! Блондинкам, однозначно, цей метод НЕ рекомендую, шукайте щось інше!».

У висновку хочеться відзначити, що якщо 3 – 4 процедури лазерної епіляції пахв на дали видимого ефекту, продовжувати курс не має сенсу – даний метод вашим пахв не підходить.