Лазерна епіляція давно вже зарекомендувала себе як одна з найбільш ефективних і безпечних процедур. У багатьох людей навіть склалося хибне уявлення, що зробити її простіше простого в будь-якому найближчому салоні краси, були б гроші. Однак це зовсім не так.

Лазер – потужна зброя, з високим ступенем ефективності і точності знищує клітини-мішені, не вражаючи навколишні тканини, але в невмілих руках зброю далеко не нешкідливо. Лазерна епіляція має свої протипоказання, приховувати які від лікаря не можна ні в якому разі.

Зміст сторінки

 • 1 Небезпечна лазерна епіляція і чи існують протипоказання?
 • 2 Що потрібно знати перед процедурою?
 • 3 На першому прийомі
 • 4 Протипоказання лазерної епіляції!
 • 5 Кілька порад, як уникнути ускладнень
 • 6 Дивіться відео: Все про епіляції лазером: Особистий досвід
 • 7 Дивіться відео: Якої шкоди завдає лазерна епіляція

Чи небезпечна лазерна епіляція і чи існують протипоказання?

Лазерна епіляція – це високотехнологічна медична маніпуляція, в якій важливо буквально все: від якості обладнання до професійного рівня лікаря-естетиста. Те, що для людини виглядає як світлова спалах, спалюєте волосся, насправді є втручанням в організм на клітинному рівні, і від того, наскільки грамотно і делікатно воно зроблено, залежить здоров’я пацієнта. Недарма проведення лазерних процедур довіряються виключно дипломованим фахівцям, які пройшли відповідне навчання.

Як часто ми нехтуємо думкою медиків, керуючись принципом «якщо не можна, але дуже хочеться, то можна». В результаті – загублене здоров’я і серйозні ускладнення. Досить згадати попередження лікарів всього світу про небезпеки, пов’язані з використанням солярію: у гонитві за шоколадним засмагою любителі смаглявої шкіри зловживають відвідуванням студій засмаги, отримуючи неконтрольоване опромінення.

Як наслідок — сплеск онкологічних захворювань та смертності серед молодих жінок: надлишок ультрафіолетових променів може не тільки викликати меланому шкіри, але і провокувати зростання атипових клітин в інших тканинах і органах. А, здавалося б, що може бути безпечніше, ніж погрітися в променях штучного сонечка, адже виробники, які створили солярій, напевно подбали про нешкідливість ультрафіолетових ламп. Безумовно, це так, але за умови чіткого дотримання рекомендацій фахівців і виробників, дотримання всіх необхідних заходів і врахування індивідуальних особливостей клієнта.

Лазерне вплив – ще більш складна система, і обережність у поводженні з ним повинна дотримуватися і косметологами, і їх клієнтами в однаковій мірі.

Що потрібно знати перед процедурою?

Коли справа стосується дорогих послуг, на жаль, покладатися на порядність співробітників салонів краси та клінік не доводиться. Прагнучи продати свої процедури, деякі фахівці йдуть на порушення лікарських принципів, приховуючи від пацієнтів важливу інформацію і переконуючи, що попередження про протипоказання – це чиста формальність, насправді ж нічого страшного при лазерної епіляції відбутися не може.

У кращому випадку зусилля таких «лікарів» будуть коштувати вам втрачених грошей, витрачених даремно на завідомо неефективну у вашій ситуації процедуру (як, наприклад, спроби видалити лазером сиве волосся). У гіршому – ігнорування наявних у вас захворювань може призвести до збільшення проблем зі здоров’ям.

Тому, щоб уникнути подібних непорозумінь, перед лазерною епіляцією необхідно підготуватися не тільки фінансово, але і бути підкованим в теорії. Зокрема, не завадить бути в курсі:

 • про протипоказання і можливі наслідки процедури;
 • як визначити свій фототип, щоб знати, який вид лазера для вас оптимальний;
 • як правильно підготуватися до процедури, і як себе вести після неї;
 • що повинен зробити лікар на першому прийомі, якусь інформацію від вас запитати;
 • які питання вам слід задати лікареві;
 • до чого потрібно бути готовим під час сеансу епіляції.

На першому прийомі

Завдання лікаря первинної консультації — з’ясувати у вас всю інформацію, що стосується стану вашого здоров’я та прийнятих медикаментів.

 • Пацієнт на консультації повинен розповісти про свою медичної історії: перенесені хвороби, наявних хронічних і гострих захворюваннях, алергічних реакціях.
 • Прийом деяких ліків може стати перешкодою для проведення лазерної епіляції. Якщо ви п’єте роаккутан (сильнодіючий препарат, що застосовується при лікуванні вугрової висипки), процедуру не можна робити, як мінімум, півроку після закінчення його застосування. Фотосенсибилизирующие препарати (підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету, наприклад, антибіотики тетрациклінового ряду) також роблять епіляцію лазером неможливою. З обережністю потрібно підходити до лазерної епіляції, якщо ви приймаєте гормональні засоби, деякі антибіотики та інші медикаменти зі списку, знати який зобов’язаний будь-який лікар.
 • Клієнт інформує косметолога про способи депіляції, які він використовує, як і коли востаннє видаляли волосся на потрібній ділянці. Лазер на выщипанных або висмикнутих воском волоссі може бути неефективний. Якщо ви плануєте лазерну епіляцію, за кілька місяців до її початку необхідно припинити користуватися будь-якими методами депіляції, крім бритви.
 • Під час візуального огляду лікар визначає фототип шкіри, її цілісність, наявність ознак дерматологічних захворювань, родимок в місці дії лазера. Оцінює волосяний покрив по місцях локалізації, щільності і кольору. При наявності підвищеного оволосіння (гірсутизму) косметолог може припустити гормональні порушення. В цьому випадку потрібна консультація ендокринолога та гінеколога.
 • Лікарю має бути цікаво ваше суб’єктивне сприйняття майбутньої процедури: якщо ви хвилюєтеся, вважаєте, що ваша шкіра дуже чутлива, а больовий поріг – низький, вам запропонують варіанти знеболювання. Всі неприємні процедури жінкам зазвичай призначають одразу після закінчення менструації.
 • Тестова спалах робиться косметологом з метою визначити реакцію вашої шкіри і волосся на лазерний імпульс. Після неї на місці дії не повинно виникнути подразнення або опіку. Інші варіанти визначаються як індивідуальна непереносимість.
 • На підставі аналізу всіх отриманих даних лікар робить висновок:

  • про можливість проведення лазерної процедури;
  • про тип лазера, що підходить конкретно вам;
  • про встановлення налаштувань обладнання: довжині хвилі, потужності спалаху, щільності випромінювання;
  • про передбачуване кількості процедур;
  • про необхідність застосування анестезії.

  Якщо протипоказань не виявлено, лікар повинен дати докладні рекомендації щодо підготовки до процедури лазерної епіляції, так як від цього багато в чому залежить успіх маніпуляцій.

  Не соромтеся задавати косметолога питання, покажіть свою обізнаність у питанні лазерної епіляції: це допоможе вам зрозуміти, наскільки компетентний сидить перед вами фахівець.

  Протипоказання лазерної епіляції!

  Зупинимося докладніше на протипоказання. Прямих перешкод до проведення лазерної епіляції не так багато. В основному це серйозні захворювання, такі як:

  • цукровий діабет;
  • онкологія або передракові стани;
  • порушення згортання крові;
  • схильність до надмірного рубцювання шкіри;
  • фоточутливість шкіри;
  • дерматологічні проблеми (екзема, псоріаз, вітіліго, дерматит тощо).

  Наявність таких проблем є підставою для відмови в проведенні процедури. Лазерна епіляція може призвести до прогресування хвороби і стати причиною незворотних змін в організмі.

  Велика частина протипоказань є непрямими. Можливість зробити епіляцію пацієнту, що має в анамнезі відносні протипоказання, визначається лікарем індивідуально в кожному конкретному випадку. Деякі стани вимагають тимчасової відмови від лазера, перенесення курсу на більш пізній термін.

 • Лазерна епіляція не рекомендується при станах, що супроводжуються гормональною перебудовою організму: статеве дозрівання, вагітність, період лактації, менопауза. У зв’язку з цим робити процедури підліткам до 17 років та жінкам, що вступили в період клімаксу, недоцільно. Що стосується вагітності, достовірних відомостей, що доводять або спростовують шкоду лазера для плода на сьогоднішній день не існує. Однак з сучасним девізом «вагітність – не хвороба» багато жінок вважають за краще не відмовлятися від звичного догляду за собою, в тому числі від апаратних методик. Тому лікарі попереджають: лазерна епіляція під час вагітності – це стрес для організму, який може спровокувати загрозу переривання. Крім того, ніхто не може передбачити, яким чином «вагітна» шкіра відреагує на світлове і теплове вплив: її реакція може бути абсолютно непередбачуваною.
 • Якщо косметолог підозрює у вас наявність гормонального дисбалансу, процедуру необхідно відкласти до відвідування фахівців – гінеколога і ендокринолога, які після уточнення діагнозу висловлять свою думку про можливість проведення епіляції. Без нормалізації рівня чоловічих гормонів, якщо вони є причиною росту волосся, робити епіляцію марно: її ефект буде короткочасним. У рідкісних випадках лазер навіть може спровокувати зростання нового волосся.
 • Не можна проводити епіляцію в період загострення герпетичної інфекції. Сама по собі наявність в організмі вірусу герпесу не є перешкодою для процедур, але лише у випадку, якщо спостерігається стійка ремісія, і перед початком курсу проведено профілактичне лікування противірусними препаратами.
 • Незважаючи на те, що сучасні лазери цілком здатні працювати з засмаглою шкірою, робити епіляцію на свіже засмага все ж таки не рекомендується. З сонячними ваннами на пляжі та в солярії краще почекати. Коротковолновыми лазерами смагляву шкіру взагалі не эпилируют: меланін, який міститься в шкірі, так само є мішенню для лазера, як і меланін волосся, тому можливе пошкодження шкірного покриву.
 • Якщо в місці проведення епіляції у вас є татуювання, вона може змінити свій колір. Лазер здатний вплинути на відтінок пігменту тату: висвітлити його або зробити темнішим, причому нерівномірно. Це ж відноситься до перманентного макіяжу. Не можна робити процедуру там, де нещодавно була проведена лазерна шліфовка або хімічний пілінг шкіри.
 • У разі скупчення на місці епіляції родимок, перед процедурою проконсультуйтеся з онкологом. Викликають підозри невуси краще дослідити на гістологію. У будь-якому випадку, від безпосереднього впливу лазерного променя їх потрібно захищати.
 • Якщо до моменту початку курсу ви захворіли, процедури доведеться відкласти. Температура, вірусна інфекція, прийом антибіотиків – привід перенести епіляцію на той час, коли ви будете абсолютно здорові. Не можна робити лазерну епіляцію жінкам під час критичних днів.
 • Можливі наслідки

  Хоча негативні наслідки лазерної епіляції зведені до мінімуму, все ж їх прояви нерідкі. Причиною цього можуть служити індивідуальні особливості організму клієнта, порушення ним рекомендацій лікаря або неправильне проведення процедури косметологом.

  Найбільш часто зустрічаються побічні ефекти:

  • Подразнення на місці епіляції (гіперемія, припухлість, болючість) виникає внаслідок механічного пошкодження шкіри або як реакція на компоненти що використовуються при епіляції складів. У нормі дискомфортні відчуття проходять через кілька годин. Якщо вони зберігаються до тижня – необхідно звернутися до лікаря.
  • Зміна пігментації шкіри. Якщо невірно обраний тип лазера і налаштування випромінювання, процедура може залишити на темній шкірі знебарвлені плями, на світлій — викликати потемніння.
  • Пошкодження шкіри під час лазерної епіляції може виражатися в опіках з утворенням пухирів і в майбутньому, можливо, шрамів.
  • Сильне зневоднення може відчуватися як постійна неприємна сухість шкіри, отримана в результаті випаровування вологи з поверхні епідермісу під тепловим впливом лазера. Лікується застосуванням зволожуючих засобів відразу після процедури і потім ще протягом декількох днів.
  • Посилення росту волосся на обробленій ділянці в разі, якщо було невыявленное або проігнороване гормональне порушення.
  • При неуважному проведенні процедури можуть залишитися необроблені лазером ділянки.
  • При епіляції зони навколо очей, брів лазерний промінь може вплинути на пігментні клітини сітківки ока, що призводить до ризику серйозного пошкодження зору.

  Кілька порад, як уникнути ускладнень

  Більшість ускладнень при проведенні лазерної процедури пов’язано з некваліфікованими діями косметолога. Уникнути неприємностей можна і потрібно постаратися. Кілька порад на цю тему:

  • Не шукайте найдешевшу клініку. Уважно поставтеся до вибору місця і фахівця, який буде робити вам епіляцію. Краще звернутися не в салон краси, проводить акцію по купонах, а хорошу клініку з позитивними відгуками клієнтів. Наявність сертифікованих фахівців – медиків з вищою освітою, обов’язково.
  • Зверніть увагу на обладнання: бажано, щоб воно відносилося до останнього покоління і відповідало вашому типу шкіри і кольору волосся. Не погоджуйтеся на процедуру невідповідним або малоефективним лазером.
  • Щоб запобігти побічні ефекти, викликані неправильним поведінкою пацієнта, чітко виконуйте всі рекомендації косметолога до і після процедури. Це стосується засмаги, використання різних способів депіляції, застосування агресивних до шкіри косметичних засобів, впливу високих температур і інших дратівливих чинників (хлорованої води, поту).
  • Слідкуйте за тим, в яких умовах проводиться процедура. Косметолог повинен дотримуватися правил безпеки при роботі з лазерним апаратом, з електричними приладами. При лазерної епіляції повинні виконуватися вимоги: добре провітрюваний кабінет, наявність на вікнах захисту від сонячного світла, спеціальні окуляри для лікаря і клієнта незалежно від місця локалізації оброблюваної ділянки.

  Пам’ятаєте: від того, наскільки відповідально ви підійдете до вибору клініки і лікаря, як будете ретельно виконувати рекомендації косметолога залежать ваші краса і здоров’я. При правильній установці фізичних параметрів обладнання, виборі системи охолодження шкіри і методу знеболення, грамотної підготовки до проведення процедури лазерна епіляція принесе вам тільки позитивні емоції і буде довго радувати своїм приголомшливим ефектом.

  Дивіться відео: Все про епіляції лазером: Особистий досвід

  Дивіться відео: Якої шкоди завдає лазерна епіляція