Жіноча краса в наш час – справа вельми витратна. Тому багато дам намагаються шукати «обхідні» шляхи: напевно, у кожної є «супер-майстер», який днем творить шедеври в елітному салоні краси, а ввечері приймає на дому в три рази дешевше. А дехто й зовсім самостійно освоює премудрості манікюру або нарощування волосся: і заощадити можна, і подружок порадувати. Черга дійшла і до такої високотехнологічної процедури, як лазерна епіляція. З появою побутових лазерних приладів вона перестала бути ексклюзивом медичних та естетичних центрів.

Зміст сторінки

 • 1 Лазерна епіляція в домашніх умовах – міф чи реальність?
 • 2 Лазерні епілятори: салонний або домашній
 • 3 Як вибрати лазерний епілятор?
 • 4 Економ-варіант
 • 5 Лазерна епіляція в домашніх умовах — протипоказання до процедури
 • 6 Відгуки
 • 7 Дивіться відео: Лазерний епілятор для домашнього використання Rio Laser Tweezer
 • 8 Дивіться відео: Ефективна лазерна епіляція будинку

Лазерна епіляція в домашніх умовах – міф чи реальність?

Можна зробити професійну лазерну епіляцію в домашніх умовах? Відповідь на це питання – однозначно, ні.

 • По-перше, професійне лазерне обладнання коштує не просто дорого, а дуже дорого. Деколи воно не по кишені навіть деяких салонах краси, що вже говорити про приватних осіб. Ціна питання – кілька мільйонів рублів. Навіть самий успішний косметолог навряд чи розщедриться на хороший лазер, якщо тільки на б/у апарат часів царя Гороха.
 • По-друге, обладнання для лазерної епіляції досить громіздке та важке. Професійний апарат, який вважається компактним, важить 25-40 кг, а маса звичайної лазерної установки досягає цілого центнера. Саме тому для кабінету лазерної терапії виділяється окреме нежитлове приміщення. У квартирах для цього немає ніяких умов. До того ж за правилами безпечної роботи з електрообладнанням лазерний апарат повинен підключатися до мереж з виділеним автоматом-пакетником і заземленням.
 • Ну і, по-третє, працювати на апараті лазерної епіляції може тільки сертифікований косметолог з вищою медичною освітою. Тобто ні майстер педикюру, ні косметист, робить вам масаж обличчя і масочку, до такої відповідальної роботи не допускаються. І, напевно, це не даремно? Все-таки лазерна епіляція – це не бровки пінцетом вищипнути. Один невірний рух, і замість милування гладкими ніжками будете займатися лікуванням від опіків.
 • Якщо ви бачите оголошення: «Лазерна епіляція на дому! Швидко, якісно, недорого!», — не вірте. Максимум, що вас чекає – доморослий «доктор лазер» буде мучити вас малопотужним портативним апаратом, і відбуватися все буде повільно і сумно. І зовсім не так вже й дешево. Тому що, якщо вас не лякає епіляція черепашачими темпами, то її можна зробити набагато дешевше, придбавши власну чудо-техніку, можна навіть з подругою навпіл.

  Лазерні епілятори: салонний або домашній

  Нарешті, лазерна епіляція стала доступна не тільки завсідникам салонів краси. Віддавати перевагу професійним процедур «саморобні» люди можуть з різних причин: не можуть виділити часу протягом дня, щоб потрапити на сеанс; живуть у місцевості, де лазери бачили тільки в «Зоряних війнах»; некомфортно почуваються в руках чужої людини та з інших екзотичних і не дуже мотивами.

  Але найголовніша причина – це економія. Портативний лазерний епілятор коштує стільки ж, скільки одна-дві процедури у косметолога, а він надходить своєму власникові у вічне служіння: можна проэпилироваться хоч з ніг до голови. Для порівняння: лазерна епіляція гомілки в середньому коштує 5 – 7 тис. рублів за один раз, а прилад економ-класу для домашнього використання можна купити тисяч за вісім — дев’ять.

  Відносна дешевизна портативних лазерних епіляторів пояснюється тим, що діють вони за рахунок недорогого напівпровідникового лазера, вартість якого, порівняно з салонними александритовыми і рубіновими кристалами, менше в кілька десятків разів.

  Здавалося б, ось вона – панацея. Але не тут-то було. В чому ж підступ? А підступ у тому, що виробники в цілях безпеки своїх покупців роблять апарати з мінімальною потужністю лазера. Для споживачів це означає:

  • Прилад працює тільки з ідеальним для лазерної епіляції поєднанням: світла незасмагла шкіра першого-другого фототипів і темне волосся. Натуральним блондинкам і смуглянкам можна навіть не намагатися – домашній лазер не візьме ні світлий пушок, ні досить пігментовані волосся на тлі засмаги.
  • Виробники перестраховуються, щоб при використанні їх приладу ніхто не міг заподіяти собі значної шкоди. Тому потужності спалаху вистачає ледве-ледве на те, щоб надати короткочасне неглибоке вплив на волосся. Ефективність такої епіляції залишає бажати кращого. Але зате безпеку на високому рівні.
  • Величина лазерної плями портативного епілятора настільки мала, що для епіляції, наприклад, однієї ноги треба витратити не одну годину. Або доводиться проводити один сеанс в декілька заходів.

  Якщо ви хочете швидкого результату, якщо ви нетерплячі й не впевнені, що зможете довести розпочате до кінця – домашня епіляція не для вас. Не мучтеся і довіртеся професіоналам. Якщо ви наполегливі, вмієте рахувати гроші і не боїтеся труднощів, тоді для вас – наступна глава.

  Як вибрати лазерний епілятор?

  Незважаючи на значну різницю у цінах різних моделей епіляторів, по своєму ефекту вони мало відрізняються один від одного. Основна їх відмінність – зручність використання і швидкість обробки ділянок шкіри. Ці характеристики забезпечуються додатковими автоматичними «присадками», що допомагають підвищити прицільність дії лазера і додають апарату більшу безпеку. Ці додаткові функції і додають до вартості самого простого лазерного епілятора ще 200-300% зверху.

  Найпопулярніші моделі побутових приладів для лазерної епіляції виробляють британські фірми The Dezac Group Ltd і TRIA, а також знаменита компанія Philips. Розглянемо деякі з них.

  Економ-варіант

  Найпростіший лазерний прилад для епіляції можна купити в звичайному магазині побутової техніки в ряду з іншими апаратами краси». Вартість таких епіляторів знаходяться в межах восьми – десяти тисяч рублів. Особливість їх полягає в тому, що вплив лазерного спалаху припадає безпосередньо на одиничний волосся. Це означає, що діаметр світлового променя настільки малий, що для знищення волосяної цибулини треба примудритися потрапити промінчиком прямо в волосся, інакше імпульс пройде «повз».

  Обробляти таким епілятором хоча б одну зону – вже завдання не для слабкодухих. Зате економія на обличчя. Якщо вам поспішати нікуди, можете купити, приміром, модель RIO Dezac Salon Laser. Відгуки про його ефективності суперечливі: від повної марності приладу до стовідсоткової задоволеності результатом. І позитивні, і негативні думки про побутовий лазерний епілятор зустрічаються в рівній мірі, але те, що епіляція при його допомоги – процес трудомісткий і вкрай повільний, визнають всі користувачі.

  Просунутий рівень

  Відмінність більш зручного епілятора, крім ціни близько тисячі доларів США, в тому, що в ньому існує система «самонаведення» на волосся. В межах невеликої зони охоплення лазерної плями (близько половини сантиметра в довжину і ширину) промінь сам знаходить волоски і знищує їх. Завдяки цьому за одну спалах побивається відразу кілька цибулин. Не як при салонної епіляції, звичайно, але вже щось. Принаймні, кількість людино-годин, витрачених у процесі епіляції на дому, зменшується в кілька разів.

  Саме таким ефектом володіє ще один представник сімейства Ріо від англійської фірми The Dezac Group Ltd – модель під назвою X60 Rio. Цей апарат має, крім скануючої функції, ще й серйозну «захист від дурня» — автоматичне блокування від випадкового включення або збільшення потужності. Спалах спрацьовує тільки при щільному притисненні маніпули до шкіри, що виключає потрапляння випромінювання в очі.

  Ще один добре продаваний прилад належить компанії TRIA. Його площа робочої зони ще більше – близько квадратного сантиметра, а це вже близько до професійних апаратів. Для більшої безпеки в епілятор вбудований аналізатор типу шкіри, який автоматично регулює потужність імпульсів. Знищивши на дорученій ділянці всі мішені, розумний апарат повідомляє про це звуковим сигналом.

  Незважаючи на обіцянки виробників, швидкої і якісної епіляції за допомогою даних апаратів досягти не вдається. Більшість власників лазерних епіляторів лають їх за малу ефективність і трудомісткість процесу. Ті, хто понастойчивей продовжують методично обробляти сантиметр за сантиметром, інші ж, зневірившись отримати бажаний результат, через пару місяців після покупки відправляють свої прилади в «інтернет-барахолки».

  Лазерна епіляція в домашніх умовах — протипоказання до процедури

  Якщо ви все ж зважилися і придбали собі апарат для домашньої епіляції, перш ніж приступати до процедури, ознайомтеся з інструкцією із застосування приладу.

  Насамперед, зверніть увагу на протипоказання. Якщо за будь-якого захворювання лікар в лазерному центрі відмовився робити вам епіляцію, це не означає, що ви можете зробити її вдома самостійно. Рівно ті ж проблеми зі здоров’ям мають стати залізним приводом для відмови від процедур, а саме:

  • хвороби шкіри;
  • невуси та доброякісні утворення на шкірі;
  • ендокринні розлади, у тому числі цукровий діабет;
  • серцево-судинні проблеми;
  • вагітність;
  • дитячий і підлітковий вік;
  • онкологія;
  • келоїдна хвороба;
  • засмага;
  • гострі захворювання.
 • Згідно з рекомендаціями виробників в домашніх умовах забороняється проводити епіляцію зон поруч з очима, вухами, а також робити за допомогою лазера «глибоке бікіні».
 • За добу до початку епіляції необхідно зробити тестову спалах на тій зоні, яку ви збираєтеся обробляти. Якщо ніяких слідів від контрольного впливу не залишилося, значить, можна проводити повноцінний сеанс.
 • Плануючи процедуру, необхідно за пару днів до неї поголити волосся на епіліруемие ділянці. Зачекайте, поки волосся відросте на 1-3 мм Як варіант, можна підстригти волосся до потрібної довжини безпосередньо перед сеансом.
 • Шкіра в місці дії повинна бути чиста, суха, без слідів косметичних засобів.
 • Виберіть потужність лазера, згідно інструкції, що додається, включіть апарат і притисніть його голівку до потрібного ділянки шкіри. Після спалаху епілятор необхідно перемістити на наступне місце.
 • Слідкуйте за тим, щоб маніпула епілятора не торкалася повторно до вже обробленому ділянки, так як це може призвести до опіку.
 • Вплив лазера має бути безболісним, невеликий дискомфорт — поколювання, короткочасне печіння – допустимі.
 • Після процедури шкіра може бути трохи набряклою і почервоніла. Через пару годин після епіляції можна скористатися заспокійливим кремом, прикласти прохолодний компрес. Протягом доби всі неприємності повинні пройти.
 • Після епіляції забороняється користуватися на місці дії дезодорантами, кометикой та парфумерією. Не можна засмагати, перегріватися, робити пілінги, видаляти волосся будь-якими іншими способами.
 • Волосся, які зазнали впливу лазера і не згорілі під час процедури, можуть випадати кілька днів після неї.
 • Не забудьте, що через 3-4 тижні знадобиться повторна процедура, а також за необхідності у подальшому, приблизно раз на місяць до повного знищення фолікулів.
 • Лазерна епіляція на дому: плюси і мінуси

  Якщо підсумувати все вищесказане, висновок напрошується сам собою — лазерна епіляція в домашніх умовах можлива, але служити повноцінною заміною салонним процедурам вона, на жаль, поки не в змозі:

  • тривалість і трудомісткість процесу робить епіляцію занадто витратною з точки зору вбитого на процедури часу;
  • недостатня потужність портативних епіляторів істотно знижує можливості їх використання у різних людей і навіть на різних ділянках тіла однієї людини;
  • малий діаметр світлової плями робить процедуру малоефективною, так як при послідовній обробці ділянок шкіри між ними можуть утворюватися неохоплені ділянки;
  • незважаючи на максимальну безпеку сучасних приладів для лазерної епіляції при непрофесійному підході до підготовки та проведення процедур ускладнення не виключаються;
  • самостійне проведення епіляції в домашніх умовах може вважатися таким вельми умовно: на деяких зонах правильно встановити головку епілятора без сторонньої допомоги неможливо, тому варто заздалегідь потурбуватися про людину, якій можна довірити таку делікатну справу.

  Мінусів у домашньої епіляції досить багато, але у кожної медалі завжди є дві сторони. В нашому випадку є два «жирних» плюса, які для багатьох здатні переважити всі перераховані недоліки: це абсолютна безболісність і багаторазова економія при проведенні лазерної епіляції на дому в порівнянні з аналогічними салонними процедурами.

  Відгуки

  Відгук №1

  Розповідає володарка епілятора RIO з скануючої функцією: «Купила це диво технічного прогресу кілька місяців тому. Озброїлася керівництвом користувача і почала епіляцію. Для експерименту вибрала шматочок на нозі і в зоні бікіні. Витратила майже цілий день і отримала «голомозу» шкіру. В деяких місцях просто незручно обробляти, з-за неповного контакту лазер не включається. Ось вже намучилась, забирає купу сил і часу. Але я ж настирлива, вирішила досвід провести до кінця.

  Загалом, через кілька місяців, вердикт такий: епілятор працює, все ж я почала лисіти», на ногах дуже навіть помітно. А ось в зоні бікіні чомусь зовсім погано, мабуть із-за того, що апарат неможливо притиснути сильно, самій незручно. Просити тільки якщо когось».

  Ольга, Москва

  Відгук №2

  Ріо у мене вже роки два, купувала від виробника безпосередньо, якщо добре пам’ятаю, за двісті баксів. Можу сказати, що прилад однозначно працює. Волосся згорають прямо на очах.

  Але швидко видалити волосся не вийде, цим він мені і незручний. Потрібно обробляти волосся за волоссям поступово, намагаючись потрапити прямо в корінь промінчиком менше міліметра. Не у всіх місцях на собі можна прицілитися.

  Сказати, що повільно – нічого не сказати. При випалюванні кореня відчувається палений запах і поколювання, неприємно. Загалом, якийсь час я помучилася і закинула апарат на дальню полицю, повернулася до воску і звичайному эпилятору. Але там, де лазером видаляла – залишилися прогалини, волосся на цих місцях майже не ростуть.

  Світлана, Санкт-Петербург

  Дивіться відео: Лазерний епілятор для домашнього використання Rio Laser Tweezer

  Дивіться відео: Ефективна лазерна епіляція будинку