Особливості статури – даність, закладена від природи, і навіть власниці струнких фігур змушені посилено працювати над своїми проблемними місцями. Строга дієта і інтенсивні заняття спортом не завжди здатні впоратися з жировими відкладеннями в зоні «галіфе» і на боках. А вже зрадницьки стирчить животик – хвора мозоль для більшості дівчат.

Зміст сторінки

 • 1 Лазерна ліпосакція живота: чи є альтернатива?
 • 2 Чим відрізняється лазерна ліпосакція від звичайної?
 • 3 Операція з лазерної ліпосакції живота
 • 4 Показання до операції
 • 5 Плюси і мінуси лазерної ліпосакції
 • 6 Протипоказання
 • 7 Аргументи на користь лазерної ліпосакції
 • 8 Скільки коштує лазерна ліпосакція живота — середні ціни
 • 9 Дивіться відео: Як прибрати живіт. Корекції фігури. Лазерна Ліпосакція
 • 10 Дивіться відео: Прибрати жир з живота лазером. Мій досвід
 • 11 Відгуки про процедуру

Лазерна ліпосакція живота: чи є альтернатива?

Жирові відкладення формуються в області живота в першу чергу. Це так звана «подушка безпеки», яка захищає життєво важливі внутрішні органи черевної порожнини від пошкоджень. У жінок накопичення «запасів» на животі обумовлено ще і дітонародженням. Жирова тканина живота активно бере участь в гормональних процесах та служить м’яким буфером, додатково оберігає майбутньої дитини від зовнішнього середовища. З цими стратегічними запасами організм не поспішає розлучатися навіть тоді, коли загальний відсоток підшкірної жирової клітковини прагне до нижньої нормі.

Єдині реальний спосіб позбутися від жиру – дієта і регулярні тренування. Але й вони бувають безсилі проти «рятувального кола на животі. Боротися зі стійким жирком на талії сьогодні стало простіше: косметологи пропонують не мучитися і позбутися від нього хірургічним шляхом. У запущених випадках пацієнтам рекомендують радикальну абдомінопластику – висічення шкірно-жирового клаптя на животі з переміщенням шкіри і формуванням нового пупка.

Операція з локального видалення жиру – це всім відома ліпосакція, про несприятливі наслідки якої чули багато хто. Але технології в пластичній хірургії удосконалюються, і сьогоднішня процедура ліпосакції також зазнала змін. Її тепер роблять не травматичним механічним розшаруванням, а за допомогою ультразвуку, радіохвиль і лазера.

Лазерна ліпосакція – найсучасніший метод корекції фігури. Вона передбачає прицільне розчинення жиру концентрованим світловим пучком з одночасною коагуляцією судин, що виключає кровотеча, і зміцненням шкірного каркаса живота. У багатьох випадках лазерна ліпосакція краще звичайної і дозволяє уникнути такого масштабного втручання, як абдомінопластика.

Що стосується процедур безоперационной ліпосакції, рекламою яких рясніють тисячі естетичних центрів, будь-який фахівець скаже, що ніякі антицелюлітні масажі, апаратні методики та косметичні засоби не здатні трансдермально «розбивати» і виводити жири з організму.

Чим відрізняється лазерна ліпосакція від звичайної?

«Відкачати жир» з мінімальними для організму наслідками — вельми привабливу пропозицію. Проте тут виникає питання: наскільки ефективна лазерна процедура, в чому її переваги перед класичною ліпосакцією, чи варто за неї переплачувати?

Операція по ліпосакції припускає руйнування підшкірно-жирової клітковини і видалити її з організму. При використанні класичного методу всі маніпуляції провадяться механічним шляхом: канюлю вводять через розріз у жировий шар живота і енергійними зворотно-поступальними рухами розбивають жирову тканину на дрібні фракції, які потім витягуються назовні вакуумним відсмоктуванням разом з попередньо залитій рідиною. Побічні ефекти класичної ліпосакції відомі: нерівномірне видалення жиру, відчуття грудок і нерівностей в підшкірній клітковині, біль у післяопераційному періоді, кровотеча під час процедури, великі підшкірні гематоми.

Лазерна технологія проведення ліпосакції працює трохи по-іншому.

 • Насамперед, лазерні канюлі мають діаметр менше 1 мм, що дозволяє проводити операцію через мікроскопічні проколи.
 • Руйнування жиру відбувається під впливом лазера. Лазерний промінь «вміє» відрізняти жирові клітини з інших клітин організму і цілеспрямовано їх знищує, не зачіпаючи інші тканини. В результаті підшкірно-жирова клітковина рівномірно «розчиняється».
 • Під час лазерної операції судини, що живлять жирову клітковину, запаюються лазером, що практично виключає кровотеча.
 • Якщо обсяг втручання невеликий, то відсмоктування розчиненого жиру не потрібно – з часом він розпадається і самостійно виводиться з організму. При значній корекції жирова емульсія видаляється вакуумним методом.
 • Під час лазерної процедури на внутрішньому шарі шкіри відбувається стискання колагенових волокон на 25%, в результаті чого шкіра живота стає більш щільною, пружною і підтягується, не допускаючи провисання, як буває при класичній ліпосакції.
 • Єдиний недолік, який має лазерна ліпосакція щодо звичайної, — обсяг одноразово видаляється жиру складає не більше 3 л, в той час як друга забезпечує «відкачку» надлишків майже 2 рази більше.

  Операція з лазерної ліпосакції живота

  Продовжуючи порівняння лазерної ліпосакції з традиційною, слід зазначити, що підготовка і хід процедури цими методами майже не відрізняються один від одного. І те, і те – повноцінна операція з обов’язковим обстеженням, анестезією і дотриманням необхідних протоколів в операційній.

  Насамперед, підготовка до ліпосакції починається з огляду хірурга, який зобов’язаний зробити все, щоб виявити можливі протипоказання до процедури. Лікар-анестезіолог повинен призначити обов’язкові аналізи: на операцію потрібно з’явитися з актуальними результатами.

  Особливу увагу слід приділити купівлі компресійного білизни: воно повинне добре втягувати живіт після операції, інакше можливі ускладнення. Рекомендації по підбору корсета дає лікуючий хірург.

  Сама процедура складається з 4-х етапів:

 • Введення анестезії, місцевою або загальною.
 • Прокол шкіри, введення в підшкірно-жирову клітковину розщеплює жир розчину.
 • Приміщення в прокол лазерної маніпули випромінює короткі світлові імпульси, які руйнують жирові клітини. При великих обсягах втручання виведення водно-жирової емульсії назовні через тонку канюлю.
 • Накладання еластичного пояса.
 • Вся операція займає 30-40 хвилин. Проколи після лазерної корекції не потребують зашивання, вони затягуються самостійно, не утворюючи рубців.

  Охоронний режим після лазерної ліпосакції слід дотримуватися днів 10 – 14. У цей час не рекомендуються фізичні навантаження, перегрівання та переохолодження. Корсет потрібно носити до тих пір, поки його не скасує хірург. Компресійну білизну носять не знімаючи, перерва можна зробити тільки на час огляду або душа, тобто не більше 30 хвилин на добу.

  Після операції бажано дотримувати дієту з недостатньою кількістю жиру і випивати не менше 2 л води в день. Ці рекомендації повинні стати нормою життя для пацієнтів, які наважилися на видалення жиру хірургічним шляхом.

  Показання до операції

  Існує поширена помилка, що ліпосакцію роблять ті, хто хоче схуднути. Насправді це далеко не так. Ліпосакція не є методом схуднення. Це лише корекція окремих частин тіла, там, де знаходяться стійкі жирові відкладення, не піддаються усуненню дієтою та фізичними вправами.

  Схильність до надмірного скупчення підшкірного жиру в тих чи інших місцях закладається від народження і передається у спадок.

  Друге показання до лазерної ліпосакції живота – раніше проводилася на цій зоні хірургічна ліпосакція. Після класичної операції нерідко залишаються нерівності і в’яла шкіра, яка не встигає «підтягнутися» слідом за моментально сдувшимся об’ємом живота. Лазерне вплив дозволяє «відшліфувати» результати попередньої корекції, отримавши більш якісний і стійкий ефект.

  Ожиріння і надмірна вага не є показаннями до лазерної, ні до звичайної ліпосакції. Перш ніж лягати на операційний стіл, необхідно скинути вагу до прийнятних показників власними зусиллями і тільки тоді звертатися за допомогою до пластичного хірурга.

  Занадто велика окружність талії, наявність шкірно-жирового фартуха, розбіжність м’язів живота – ті випадки, коли ліпосакція взагалі, і лазерна зокрема, безсилі. Для позбавлення від таких недоліків існує абдомінопластика – операція з великою пластику живота.

  Плюси і мінуси лазерної ліпосакції

  Як вже говорилося, лазерна ліпосакція – це те, що дозволяє позбавитися від недоліків фігури і довести її до досконалості, якщо це неможливо зробити іншими способами. Не можна переоцінювати безпека процедури: все ж це операція, потенційно пов’язана як з хірургічними, так і естетичними ускладненнями.

  Ускладнення

  Лазерна ліпосакція – робота «тонка» і потребує найвищої майстерності від лікаря. Незважаючи на те, що операцію з видалення жиру зараз можна зробити в будь-якому пластичному центрі, хірургів, що виконують цю процедуру по-справжньому якісно, одиниці.

  Неграмотно проведена лазерна ліпосакція залишає після себе горбистість підшкірної клітковини і шкіри, які можна виправити тільки шляхом повторної операції, і, як правило, не безкоштовно. Таке ускладнення – найбільш часте з усіх побічних ефектів.

  Інші несприятливі наслідки – це вже результат порушення технології, недбале ставлення до підготовчих заходів та лікарських помилок. Сюди можна віднести:

  • запалення тканин з-за приєднання інфекції;
  • обширні гематоми, розвиток підшкірних інфільтратів, гнійників;
  • некроз тканин;
  • алергічні реакції на медикаменти, що використовуються в ході операції і після неї;
  • порушення іннервації шкіри в зоні проколу;
  • емболія судин тромбами або жировою тканиною – рідкісне ускладнення, але смертельно небезпечне.

  Протипоказання

  Перед операцією лікар обов’язково збирає анамнез пацієнта та призначає аналізи, щоб переконатися у відсутності протипоказань. Підставами для медичного відводу від лазерної ліпосакції служать:

  • важкі хронічні захворювання внутрішніх органів;
  • хвороби крові, порушення її згортання;
  • перенесений інфаркт або інсульт;
  • наявність грижових утворень;
  • діабетична патологія;
  • злоякісні процеси в організмі;
  • слабкий імунітет, викликає погане загоєння тканин.

  Лазерну ліпосакцію не відміняють, але переносять на більш пізній час, якщо у пацієнта загострилося хронічне захворювання, почалася застуда, нещодавно було хірургічне втручання, настали критичні дні. Майбутнім і новоспеченим матусям варто почекати з радикальними методами корекції фігури до закінчення періоду лактації.

  Аргументи на користь лазерної ліпосакції

  Неможливо передбачити всі можливі наслідки операції на животі з метою видалення жиру, як і врахувати всі індивідуальні особливості організму. Однак, за умови відсутності нетипових реакцій у пацієнта і правильного проведення лазерної ліпосакції, аргументів на користь її застосування більш ніж достатньо.

  Якщо розглядати лазерну ліпосакцію як хірургічне втручання, то її можна віднести до малотравматичним маніпуляцій:

 • Відсутні надрізи на шкірі, необхідний тільки маленький прокол.
 • Лазерну ліпосакцію можна робити навіть під місцевою анестезією, але за бажанням пацієнта анестезіолог може прийняти рішення про застосування медикаментозного сну.
 • Ризик крововтрати під час і після лазерної ліпосакції мінімальний.
 • Рівень хворобливості операції не великий.
 • Малоинвазивность процедури пояснює короткий відновний період після такої ліпосакції.
 • Немає необхідності знаходитися в стаціонарі, а міні-ліпосакцію взагалі проводять амбулаторно, що істотно знижує витрати на перебування в клініці пластичної хірургії.
 • Шрами і рубці на поверхні шкіри після проколів відсутні.
 • Що стосується результату «відкачування» жиру лазером, що оточують його помітять вже через тиждень після операції, а остаточний силует сформується через 3 – 6 місяців – саме стільки часу потрібно на повне загоєння і формування підшкірного колагенового корсета. Якщо жир виводився вакуумом назовні, результати з’являться швидше, інакше – потрібен час на розщеплення і розсмоктування жирової тканини в організмі.

  Самий приємний плюс лазерної ліпосакції живота – жирові клітини в цій зоні видаляються назавжди, і навіть при загальному наборі ваги зайві кілограми вже не будуть накопичуватися в області талії. Правда, варто попередити про зворотній бік цієї медалі: жир замість животика буде розподілятися по іншим зонам, і яку конфігурацію у цьому випадку набуде пополневшее тіло, спрогнозувати складно. Тому тим, хто не планує вести здоровий спосіб життя, дотримуватися принципів правильного харчування і займатися фітнесом, операція з лазерної ліпосакції живота і талії буде марною тратою грошей. Втім, при бажанні, можна відкачати жир звідки завгодно, вистачило б здоров’я і фінансів.

  Скільки коштує лазерна ліпосакція живота — середні ціни

  До речі, про фінанси. Лазерну ліпосакцію не можна віднести до дешевих процедур. Вона може коштувати приблизно стільки ж, скільки і класична, але зазвичай – дорожче: застосування дорогого лазерного обладнання вносить свою лепту в ціноутворення процедури.

  Вартість операції в основному формується з обсягу роботи. Ліпосакція однієї ділянки в середньому коштує від 15 до 30 тис. рублів, а живіт, в залежності від будови, що складається з кількох таких зон – від 2 до 8. Власникам значною округлості навіть в клініці з самими демократичними цінами не варто розраховувати на суму менше 2000-3000 у.е.

  Чим обширней живіт, тим більше буде коштувати його ліпосакція, до того ж у цьому випадку може знадобитися загальний наркоз (6000 – 10000 рублів) і перебування в стаціонарі (від 3500 рублів на добу). З післяопераційних заходів будуть щоденні перев’язки (200 – 300 рублів за процедуру). Обов’язковою статтею витрат є компресійна білизна – 3500 – 5000 рублів за спеціальний післяопераційний бандаж.

  У постлипосакционный період багато лікарі часто прописують такі процедури, як магнітотерапія, озонотерапія, вакуумний масаж, але їх ефективність реабілітації після відкачування жиру не доведена.

  Первинна консультація пластичного хірурга може коштувати близько 2000 рублів. Передопераційне обстеження, якщо робити його тут же в клініці, може вилитися у величезні суми, простіше і дешевше відвідати терапевта, зробити ЕКГ, аналізи сечі і крові в звичайній поліклініці. Чудово, якщо перший прийом та післяопераційна обробка вже включені в загальну суму – таким чином багато демократичні клініки роблять дорогі операції менш руйнівними для пацієнтів.

  Бажання зекономити призводить пацієнтів до думки відмовитися від послуг столичних хірургів і відправитися на операцію в Санкт-Петербург або регіональні центри: така поїздка цілком може себе виправдати різницею, як мінімум, у 1,5 – 2 рази.

  На жаль, не можна сказати, що операція лазерної ліпосакції живота стала панацеєю для тих, хто готовий розпрощатися з жировими пастками» хірургічним шляхом. Справа в тому, що лазерна технологія в ліпосакції використовується відносно недавно. Цю процедуру роблять далеко не у всіх клініках, а багато хірурги, практикуючі класичну ліпосакцію, поки тільки починають працювати з застосуванням лазера.

  Дивіться відео: Як прибрати живіт. Корекції фігури. Лазерна Ліпосакція

  Дивіться відео: Прибрати жир з живота лазером. Мій досвід

  Відгуки про процедуру

  Відгук №1

  Після народження першого малюка я дуже швидко прийшла у форму, а от відновлення після других пологів для мене виявилося неприємним сюрпризом. Я важу менше, ніж до вагітності, але пропорції тіла сильно змінилися, фігурка — явно не дівоча. Стегна стали ширше, і це мене не псує, але живіт це жах: в’ялий і вигляд, як на 5-му місяці. Чого я тільки не перепробувала – і медовий масаж, і вакуумний.

  Ефекту нуль. Зважилася на ультразвукову кавітацію – так її вперто рекламували, типу безопераційна ліпосакція. Не буду говорити, скільки я витратила на курс. Не знаю, може комусь і допомагає, але не мені точно. Подруга поспівчувала, що в моєму випадку – тільки абдомінопластика. Як же я здивувалася, коли хірург подивився і сказав, що у мене не все так погано.

  Розбіжності м’язів немає, а значить, можна спробувати обійтися без абдомінопластики. Я ліпосакцію спочатку не розглядала – після неї шкіра складками обвисає. А лікар пояснив, що це новий метод – ліпосакція лазером, і вона підтягує шкіру, правда не відразу, треба буде почекати. Я довго не роздумувала і дуже рада. Під час операції було не по собі , весь час чула якийсь неприємний хрускіт. Відкачали літра 3 жиру, фу. Після – з тиждень живіт хворів, ніби мене били. Минуло півроку, і у мене абсолютно плоский животик, як ніби і не народжувала.

  Олена, Санкт-Петербург

  Відгук №2

  У мене ніколи не було великого живота, але все ж йому далеко до ідеалу. Харчуюся я правильно, торчу в спортзалі по 3 рази в тиждень – ніякого толку. Коли я вирішила зробити ліпосакцію, мене ніхто з подруг не зрозумів. Відмовляли, як могли: страшилки про дикі болі, про ями і грудки і т. д. і т. п. Але я не боязкого десятка, пішла і зробила. Стала я від цього щасливі? Однозначно – так!

  Те, до чого я довгі роки прагнула – до ідеальної витонченій фігурці – нарешті здійснилося. І мені було не боляче. Робили лазером з місцевим знеболенням — терпимо. В четвер зробила, в понеділок вже була на роботі. Незручність тільки в корсеті, але вже через тиждень мені його дозволили зняти.

  Ольга, Москва