На боротьбу з ознаками старіння жіноча половина людства не шкодує ніяких коштів. У свою чергу косметологічна медицина тільки вчиться «повертати час назад» за допомогою сучасних технологій. Один з найбільш ефективних способів збереження молодості — застосування лазерних процедур. Безопераційний метод підтяжки особи, або лазерний фейсліфтінг, здатний значно згладити зморшки, підвищити пружність тканин, поліпшити стан шкіри, тим самим, струсивши кілька «зайвих»років з жіночого обличчя.

Лазерна шліфовка дозволяє отримати ефект, порівнянний з результатом операції кругової підтяжки обличчя, без застосування хірургічних методів. В цьому її головна перевага перед пластикою – не кожна жінка зважиться «лягти під ніж», в той час як популярність всіляких лазерних процедур зростає день від дня. Особливість фототерапії – в її здатності впливати на тканини людського організму максимально безпечно, вибірково, при цьому активізуючи глибинні процеси відновлення, що особливо важливо у справі омолодження шкіри.

Зміст сторінки

 • 1 Коли починати?
 • 2 Види процедур лазерної підтяжки обличчя
 • 3 Переваги методу лазерної підтяжки
 • 4 «Мінуси» лазерного ліфтингу
 • 5 Особливості процедури
 • 6 Скільки коштує лазерне омолодження?
 • 7 Дивіться відео: Омолодження обличчя лазером. Як це? До і Після
 • 8 Дивіться відео: Термоліфтінга (лазерна підтяжка шкіри)
 • 9 Відгуки про лазерному ліфтинг обличчя

Коли починати?

Апаратні процедури вважаються перехідним етапом між «звичайним» доглядом за що починає старіти шкірою і повноцінної пластичною хірургією. Лазерна підтяжка обличчя показана тоді, коли косметичні засоби і контурна пластика починають погано справлятися зі своїм завданням, і до тих пір, поки безопераційні методи будуть вже не в силах протистояти віковим змінам. У профілактичних цілях починати робити лазерну шліфовку шкіри рекомендується вже після 35 років, а регулярні процедури допоможуть надовго зберегти молодість обличчя і відстрочити необхідність застосування більш радикальних заходів.

Але, на жаль, лазерна косметологія не всесильна, і не варто очікувати від неї більше, ніж вона може дати. Шліфування хороша для видалення дрібних зморшок, нерівностей та пігментації, зміцнення овалу обличчя, омолодження шкіри за рахунок оновлення її поверхневих шарів і стимуляції вироблення колагенових і еластинових волокон. При цьому глибокі зморшки і складки, в’яла шкіра шиї, сильний птоз м’язів особи, тобто явно виражені симптоми в’янучої шкіри, лазерному променю вже не підвладні. Це — робота для скальпеля пластичного хірурга.

Навіть раннє початок профілактичних процедур не здатне запобігти неминуче старіння шкіри, тому не варто сподіватися на диво і приступати до курсів лазерного омолодження раніше, ніж цього потребує стан вашої шкіри, а воно, як відомо, у кожної жінки індивідуально.

Також є ймовірність, що у пацієнток з досить товстою шкірою лазерна підтяжка може не показати себе «у всій красі». Швидше за все, після загоєння вони бачитимуть у дзеркалі трохи більш рівну і гладку шкіру, ніж раніше. Але для «вау-ефекту», який зазвичай чекають жінки від процедури фейсліфтингу, цього явно замало.

Не рекомендується робити лазерну шліфовку жінкам з темною шкірою або просто смагляву від природи, оскільки це загрожує сильним і нерівномірним освітленням особи (порушення пігментації).

Види процедур лазерної підтяжки обличчя

Існує дві технології лазерної підтяжки, для кожної з яких використовується свій тип лазера. Перша – абляционная шліфування і підтяжка, коли світловий промінь працює на поверхневому шарі епідермісу, викликаючи випаровування його клітин. Це найбільш поширена процедура, і виконується вона за допомогою фракційного лазера.

Пучок світла шар за шаром прицільно впливає на шкіру, спалюючи відмерлі клітини, «старі» сполучні тканини, не завдаючи шкоди оточуючим тканинам. В результаті такого опіку частково оголюється новий шар «молодий шкірки», зморшки стираються, втрачають свою глибину. А в самій шкірі, навколо точкових пошкоджень, завданих лазером, запускаються активні відновлювальні процеси, в ході яких посилено виробляються волокна необхідних для регенерації еластину і колагену. Саме ці білкові сполуки відповідальні за молодість і пружність шкіри.

Друга технологія – неабляционная, полягає в проникненні лазерного променя в глибинні шари шкіри, щоб простимулювати в них синтез вищезазначених еластинових і колагенових клітин. Цей процес сприяє ущільненню шкірної структури, її підтягування і омолодженню. Неабляционное надання в’янучої шкірі тонусу шляхом впливу лазерним променем залежно від виду процедури може носити назву термаж, інфрачервона підтяжка обличчя. Ефективність даного методу викликає сумніви у фахівців, тому при згадці лазерної підтяжки частіше мається на увазі перший, «опіковий» спосіб фейсліфтінгу.

Переваги методу лазерної підтяжки

По своїй дії лазерна підтяжка обличчя нагадує хімічний пілінг, при якому також відбувається спалювання і зняття поверхневого шару шкіри, але при допомоги кислотовмісних складів. Однак у цих процедур є суттєва відмінність: використання лазерного променя дозволяє чітко контролювати область впливу, інтенсивність, глибину проникнення, а отже, цей метод має більш широкий спектр застосування і робить процедуру менш травматичною і менш небезпечною для пацієнта. Крім того, лазерна підтяжка за рахунок зміцнення колагенових тканин успішно бореться зі зморшками, ніж глибокі і серединні хімічні пілінги.

У порівнянні з хірургічною підтяжкою особи лазерний фейсліфтінг набагато безпечніше і не вимагає тривалого реабілітаційного періоду, як це відбувається у пацієнтів після операції. Ще одне переваги лазерної процедури – це її вартість щодо пластики: різниця в ціні може доходити до 10 разів.

«Мінуси» лазерного ліфтингу

Звичайно, лазерна підтяжка не є панацеєю для збереження молодості особи. Її можна розглядати як тимчасову альтернативу пластичної хірургії, однак за своїм омолоджуючого ефекту і тривалості результату вона не може стати повноцінною заміною операції з підтяжки шкіри. Результат безоперационной підтяжки зберігається декілька місяців, тоді як «молодість» після пластики залишається з пацієнткою на строк до 6 років.

Незважаючи на свою малоинвазивность, лазерна підтяжка має значний список протипоказань і можливих ускладнень.

Не рекомендується виконувати лазерну терапію при наступних захворюваннях:

 • інфекції, загострення хронічних захворювань;
 • онкологія;
 • проблеми з кровесвертывающей системою;
 • вагітність та лактація;
 • наявність кардіостимулятора;
 • прийом деяких препаратів, наприклад роаккутана (лазерні процедури можна проводити не раніше, ніж через півроку після закінчення його застосування);
 • інші протипоказання, які визначаються лікарем індивідуально на основі відомостей про стан здоров’я пацієнта та наявних хвороб.

Під час процедури лазерної шліфовки не відбувається зіткнення апарату з поверхнею шкіри, тому занесення інфекції або зараження через манипулу малоймовірно. Однак це не гарантує відсутність побічних ефектів. Найпоширеніші серед них:

 • пурпура (червоні плями на шкірі після лазерної обробки);
 • свербіж шкіри;
 • наслідки лазерного опіку – лущення, скоринки, запалення, рубцювання;
 • як побічний ефект фототерапії – гіперпігментація або гіпопігментація, які можуть мати тимчасовий ефект або залишитися на все життя;
 • загострення герпесу.

Особливості процедури

Як проводиться процедура лазерної підтяжки? Як правило, достатньо амбулаторних умов: через кілька годин після маніпуляцій пацієнт може відправлятися додому. Більшість клієнтів вважають за краще робити підтяжку під загальним наркозом, так як відчуття під час неї болючі. При високому больовому порозі, якщо вплив здійснюється на дуже маленькій площі, застосування загальної анестезії необов’язково. У цьому випадку цілком може вистачити місцевого знеболювання і застосування напередодні седативних засобів.

Після лазерної підтяжки теж буде потрібно прийом сильних знеболюючих. Шкіра, травмована опіком, буде хворіти, свербіти, реагувати на будь-які подразники.

Кілька днів після процедури вимагають терпіння і витривалості. На меті обробки будуть утворюватися скоринки, за якими потрібно правильно доглядати і ні в якому разі не відривати. Протягом тижня шкіра набуває яскраво-рожевий відтінок, поступово светлея в наступні кілька тижнів. Говорити про повне повернення кольору особи до нормального стану можна через кілька місяців.

Посилені відновлювальні процеси шкіри тривають близько двох тижнів, протягом цього строку краще взяти відпустку або лікарняний, так як вид особи відразу після процедури може перешкоджати виходу на роботу та ведення активного способу життя. На цей час краще скасувати заняття фітнесом, обмежити використання косметики, слід уникати сонячного світла, щоб уникнути порушень пігментації шкіри.

Для кращого загоєння шкіри лікарі рекомендують ще до процедури почати вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися і обов’язково кинути палити. Якщо є рецидивуючий перебіг герпетичного вірусу, то перед процедурою варто пропити профілактичний курс противірусних препаратів.

Після того, як шкіра обличчя заживе, її фактура помітно зміниться. Обличчя буде виглядати більш рівним, гладким, підтягнутим, помітно більш молодим і здоровим. Для підтримки ефекту лікарі рекомендують проводити періодично апаратні процедури, а за необхідності через деякий час (від року до декількох років) повторити лазерну підтяжку.

Скільки коштує лазерне омолодження?

Вартість лазерних процедур залежить від багатьох факторів: виду підтяжки (фраксель або неабляционная), області обробки, кількості сеансів і так далі. Що стосується неабляционных методів, як правило, потрібно проведення декількох процедур, кожна з яких коштує від 10 до 30 тис. рублів. Зробити такі процедури можна практично в будь-естетичної клініці або кабінет лазерної терапії при салоні краси. Правда і результат такий підтяжки не сильно вражає.

З абляционной підтяжкою все набагато складніше. У вартість включається не тільки робота хірурга і лазерного устаткування, але і анестезія, реабілітаційні процедури, передопераційна консультація та обстеження. Дана процедура досить серйозна, тому виконувати її повинен кваліфікований пластичний хірург і тільки в клінічних умовах. Лазерна підтяжка робиться на все обличчя відразу, а не по окремих зонах, тому і вартість її зазвичай висока. Весь комплекс послуг може доходити до 100 тис. рублів і більше.

Дивіться відео: Омолодження обличчя лазером. Як це? До і Після

Дивіться відео: Термоліфтінга (лазерна підтяжка шкіри)

Відгуки про лазерному ліфтинг обличчя

Відгук №1

Своїм досвідом проведення подібної процедури поділилася Олена, 35 років з Москви:

«Мені 35, вже добре помітні гусячі лапки і особа явно втратила тонус – з’явилися обвислі щоки і підборіддя, до того ж у мене з молодості рубці від акне залишилися. До цього кілька разів робила серединні пілінги, але особливого результату не помітила ні я, ні оточуючі. Косметолог рекомендувала мені зробити лазерну підтяжку, яка коштувала у них 12 тисяч за все особа.

Зробили фотографію, потім півгодини просиділа з знеболюючою маззю і плівкою на обличчі, потім почалася сама підтяжка. Боляче не було, але запах паленої шкіри мене вбивав. Лікар мені вибрала щадний режим, говорила, що лазер буде неглибокий, і цього достатньо, щоб почав вироблятися свій колаген і шкіра підтягнулась. а наступний день у мене все розпухло обличчя, очі як у китайця, а шкіра вся покрилася кіркою в дрібну точку.

Жахливо все боліло і свербіло. Коли скоринки зійшли і набряк спав, стало видно, що зморшки біля очей пропали, але це і все. Постакне все на місці, як були, так і контур обличчя не змінився – «брилі» все так само псують зовнішній вигляд. Косметолог сказала, що аби отримати результат краще, треба робити глибоку шліфування під загальним наркозом, а я цього боюся. Дівчата, якщо вже наважуєтеся на лазерну підтяжку, то робіть по повній, здирайте шкіру до кривавої роси, інакше це безглуздо: боляче, дорого, а результату немає».

Відгук №2

Дуже сподобався результат лазерної підтяжки! Дуже сильно підтягнувся овал обличчя, всі дрібні зморшки стерлися, пори раніше були, як кратери — зараз все гладко. Але, дуже дорого і багато побічних ефектів. І боляче, так. Під час процедури спиш, нічого не відчуваєш, зате потім по стінах від болю бігаєш.

Всю шкіру саднить, в кірках все обличчя, потім починає дико свербіти. Я особисто з хати вийшла тільки через півмісяця, до цього на людях показатися було соромно. Ще два місяці обличчя все було рожеве, кольору свіжого рубця, і тільки потім я змогла насолодитися своїм омолодить видом повною мірою. Проте минув рік, і зморшки знову стали проявлятися.

Другий раз не піду, бо стільки грошей і мук пішло, не хочу повторювати. Якщо викинути час загоєння, виходить, результат продержалсявсего 6 — 8 місяців, а цього мало. Хоча лікар говорив, що у всіх по-різному, хтось кілька років потім задоволений ходить, але мені не пощастило.

Любов, 42 роки — Санкт-Петербург