Ліки від хелікобактер пілорі: як лікувати паталогию

Хеликобктер пілорі – це шкідлива бактерія, яка може бути причиною різних захворювань. Найчастіше лікування необхідно антибіотиками і сильними препаратами, які повинен призначати лікар-гастроентеролог. Але, проте, часом виявлення такої бактерії в організмі не потребує лікування. Потрібно знати, що хелікобактер пілорі живуть в організмі 50% людей і ніяк себе не виявляють.

Виведенням з організму цієї бактерії повинен займатися тільки лікар, так як повного позбавлення від неї добитися складно. Все це з-за того, що хелікобактер стійка до багатьох середовищ і швидко пристосовується до антибіотиків.

Ліки від хелікобактер пілорі: як лікувати паталогию

Зміст статті

 • Методики лікування
 • Види лікування
 • Лікування дитини
 • Дієта
 • Протипоказання і побічні ефекти

Методики лікування

Часом симптоми розвитку хелікобактер пілорі в організмі можуть говорити зовсім про інше захворювання. А тому до лікування потрібно розпочинати тільки поле консультації лікаря. Навпаки, інколи людина може навіть не підозрювати про наявність бактерії в його організмі.

Найчастіше доктор не приступає до лікування бактерії хелікобактер до того, поки не отримає розгорнутий аналіз, навіть якщо симптоматика видно на обличчя.

В першу чергу методика позбавлення від захворювання буде залежати від того, який діагноз викликана бактерією.

Ліки від хелікобактер пілорі: як лікувати паталогию

Якщо ж вдасться виявити наявність бактерії на ранній стадії захворювання, то можна виключити розвиток багатьох хвороб шлунка, наприклад, виразки, гастриту. В незалежності від методики лікування хелікобактер пілорі воно повинно дотримуватися наступних вимог:

 • стійкість до антибіотиків кислому середовищі;
 • ефективний вплив на бактерію;
 • здатність препарату проникати у всі шари шлунка;
 • швидкий висновок бактерії з організму, щоб не завдати шкоди іншим органам.

Для того щоб вибрати одну із схем лікування лікар повинен зібрати повний анамнез пацієнта та скласти йому терапію. Дуже важливі такі дані: вік, стать, супутні хвороби хворого. Безсумнівно, найпоширенішим і популярним видом лікування можна назвати таблетки, але тільки вибрати їх з численного ряду не так просто.

Види лікування

Видів лікування хелікобактеріозу, а точніше виведення бактерії з організму виділено кілька. Багато люди вдадуться до методів народної медицини, які не одабривают медики.

Препаратное лікування сприяє регулюванню кислотного соку. Також до заходів лікування можна віднести дотримання дієти.

То як лікуватися від хелікобактер, підкаже тільки лікар. Звичайно, багато хто припускає повне вилікування від бактерії, але така методика може бути небезпечною для пацієнта, так як передбачає лікування декількома засобами.

Ліки від хелікобактер пілорі: як лікувати паталогию

Але варто відзначити, що часом лікування навіть антибіотиками може бути неефективним, наприклад, коли людина вже лікувався цією групою препаратів для запобігання іншого захворювання. Варто розуміти, що при лікуванні такими серйозними препаратами гине не тільки бактерії, але і мікрофлора людини.

Лікування антибіотиками

Як вже говорилося вище, то в основному доктора вдадуться до лікування антибіотиками. Для того щоб запобігти розвиток бактерії і усунути симптоми від хелікобактер пілорі доктора можуть керуватися однією з схем лікування:

 • Лікування омепразолом, кларитроміцином і метронідазолом. Ці засоби слід приймати двічі на день протягом 7 днів. Ще через тиждень потрібно провести обстеження, щоб виявити присутні в організмі бактерії. Якщо ж їх вивести не вдалося, лікування потрібно продовжувати першим засобом у списку, приймаючи його протягом 3 тижнів двічі на день.
 • Лікування амоксициліном, кларитроміцином і Де-нолом. Лікуватися треба таким же способом, як і в першому випадку. Якщо ж поліпшення не насупило,лікування слід продовжити протягом 18 днів двічі на день Де-нолом.
 • Лікування омепразолом, амоксициліном і Де-нолом два рази в день протягом 12 днів. Якщо ж поліпшення не насупило терапію потрібно продовжити першим і третім препаратами протягом 3 тижнів.
 • Лікування омепразолом 2 рази в день, Метронидозолом 3 рази в день, Де-Нолом і тетрацикліном 4 рази на день. Таке лікування потрібно проводити не більше тижня.
 • Як правило, до четвертої схемою доктора вдатися тільки в крайньому випадку, коли одна з трьох методик була неефективною. Також лікар на свій розсуд може змінювати препарати для лікування хелікобактер однієї групи іншими засобами.

  Як правило, після того, як учені виявили про вплив хелікобактер на організм, були розглянуті різні методики лікування. І в лабораторних дослідженнях неодноразово було доведено про те, що антибіотики можуть знищити бактерію швидко. Але на практиці виявилося не так. І навіть такі серйозні препарати не завжди можуть протистояти з бактерією.

  На жаль, список препаратів для лікування і виведення хелікобактер з організму невеликий. До їх числа відносяться такі засоби:

  • Коаліціада;
  • Амоксиклав;
  • Амоксицилін;
  • Левофлоксацин;
  • Флемоксол;
  • Кларитроміцин;
  • Азиромицин;
  • препарати тетракцилинового ряду.

  Ліки від хелікобактер пілорі: як лікувати паталогию

  Але якщо ви приймаєте антибіотики, то потрібно приймати ще й кошти, які не допустять розвитку дисбактеріозу, наприклад, пробіотики (Лінекс, Біфі). Якщо доросла людина може відмовити собі в такому лікуванні, то для дитини воно необхідно.

  При лікуванні антибіотиками потрібно чітко слідувати інструкції, інакше замість лікування можна тільки погіршити свій стан здоров’я. Особливо з обережністю до оздоровлення повинні ставитися люди похилого віку та вагітні жінки. При будь-яких змінах внутрішніх органів слід повідомити про це лікаря.

  При лікуванні антибіотиками потрібно пам’ятати про те, що пити препарати необхідно в один і той же час.

  А якщо з якихось причин ви пропустили прийом кошти, не потрібно збільшувати дозування. Варто пам’ятати, що не долеченное захворювання може разити серйозні ускладнення.

  Антибактеріальні засоби

  У складі комплексної терапії хворому можуть бути показані і антибактеріальні засоби. Найбільш поширеними і дієвими препаратами можна назвати трихопол і Метронідозол, які є аналогами один одного. Потрапляючи в організм, вони виділяють речовини, які виділяють токсичний газ. Вони можуть зруйнувати генетичне речовина паразита. Також допоміжні дії попереджають розмноження бактерії в організмі.

  Ліки від хелікобактер пілорі: як лікувати паталогию

  Багато людей використовують ці препарати для лікування, так як вони не знижують імунітету хворого, а навпаки, виробляють стійкість до бактерій. Використовувати для лікування ці кошти можна навіть дітям.

  Препарати вісмуту та курси НПЗЗ

  Вище вже говорилося про такий препарат, як Де-нол, який ефективний при боротьбі з хелікобактер. Це засіб має обволікаючу дію, утворюючи на шлунку захисну плівку, яка захищає стінки шлунка від соляної кислоти.

  Варто відзначити, що будь-яка з методик лікування повинна відповідати наступним вимогам:

  • ефективно;
  • безпечно;
  • швидко;
  • замінність;
  • зручно.

  Під заменимостью мається на увазі можливість заміни будь-якого препарату аналогами, так як може з’явитися алергічна реакція або негативні наслідки. Зручність полягає в нетривалому курсі прийому препаратів.

  Домашні методи лікування

  Але як вже говорилося вище, лікування повинно бути комплексними і одним з інших методів можна назвати народну медицину. Однак деякі медики саме рекомендують займатися домашнім лікуванням, так як крім виведення бактерії з організму можна зміцнити імунітет хворого. Але якщо ви вже плануєте лікуватися такими методиками, то робити це потрібно тільки на початковій стадії хвороби.

  Основами такого лікування можна назвати тривалий прийом трав’яних відварів і настойок. Потрібно підбирати такі трави, які будуть знищувати хвороботворні бактерії та знімати запалення, яке протікає в організмі.

  Однак іноді можна проводити лікування хелікобактер без антибіотиків. Найефективнішими травами можна назвати наступні:

  • ромашка;
  • звіробій;
  • деревій;
  • чистотіл.

  Також можна готувати відвар на основі льону за наступним рецептом:

 • Заварити 1,5 столові ложки льону в склянці окропу.
 • Настояти 15 хвилин.
 • Процідити.
 • Приймати тричі на день по столовій ложці за півгодини до їжі.
 • Ліки від хелікобактер пілорі: як лікувати паталогию

  Для того щоб вилікувати хелікобактер або зайнятися профілактикою можна щодня приймати відвар шипшини по чайній ложечці. Також лікарі рекомендують щодня випивати по сирому яйцю до сніданку. Але який би рецепт народної медицини вами не був обраний, рекомендується проводити лікування тільки після консультації з лікарем.

  Лікування дитини

  Однак, бактерія настільки серйозна, що вона не щадить нікого: ні дитини, ні дорослого. Але так як вона може приховано виявлятися, не завжди хворий знає про розвиток хелікобактер. Саме в цьому і криється складність дитячого лікування хелікобактер пілорі.

  Як показує статистика, то якщо у когось в родині виявлено наявність бактерій, то зараження іншого члена сім’ї відбудеться в 70% випадків.

  Але якщо ж дотримуватися санітарно-гігієнічні норми, то воно може і не відбутися. А саме хворій людині потрібно користуватися індивідуальним посудом і приладами догляду. Також не варто цілуватися з хворою людиною.

  Ліки від хелікобактер пілорі: як лікувати паталогию

  Для лікування дитини потрібно використовувати препарати, які мають позитивний вплив на ШКТ. Але, як правило, доктор прописує додаткові кошти для лікування, для пом’якшення впливу антибіотиків.

  Лікування дітей може проводитись за однією із схем:

  • Амоксицилін, де-нол, фуразолідон два рази в день протягом двох тижнів.
  • Амоксицилін, лосек і азитроміцин двічі на день протягом тижня.

  Дозування, запропонованої лікарем, не варто перевищувати, так як вони можуть небезпечно вплинути на здоров’я і розвиток дитини.

  Дієта

  Якоїсь спеціальної дієти при лікуванні хелікобактер не придумано, необхідно лише дотримуватися раціону, який показаний хворим під час виразки та гастриту. Їжу краще вживати перетертої і приготованої на пару, щоб вона не дратувала шлунка. Смажені, жирні і гострі страви строго протипоказані при виявленні бактерії.

  Дотримуватися дієти в основному необхідно для того, щоб не розвинути дисбактеріозу. Але щоб вона не нашкодила людині необхідно погоджувати меню з доктором. Тривалість дотримання дієти повинна складати не менш 2 тижнів. Але взагалі як рекомендують лікарі, якщо є схильність до появи бактерії правильно харчуватися потрібно завжди.

  У раціон повинні входити такі страви:

  • фрукти;
  • яйця;
  • м’ясо;
  • риба;
  • овочі;
  • молочні супи;
  • білий хліб;
  • супи;
  • омлети;
  • желе.

  Ліки від хелікобактер пілорі: як лікувати паталогию

  Важливо! Вся їжа під час дієти повинна бути теплою, ніяких холодних і гарячих страв.

  Протипоказання і побічні ефекти

  Але так як всі препарати для виведення бактерії сильні, їх прийом може викликати побічні ефекти і протипоказання. До неприємних наслідків, які можуть виникнути після прийому цих засобів, належать такі:

  • ознаки ГРВІ (кашель, нежить, головний біль, чутливість до світла);
  • розлади шлунка (нудота, блювання, присмак металу у роті, болі в животі);
  • симптоми алергії (висип, свербіж);
  • виділення з піхви;
  • потемніння мови.

  Ліки від хелікобактер пілорі: як лікувати паталогию

  Однак є ряд і інших побічних ефектів, які проявляються рідко. До них належать такі:

  • облисіння;
  • судоми;
  • порушення серцевого ритму;
  • сплутаність свідомості;
  • підвищене збудження.

  Звичайно, протипоказання можуть бути різними, все залежить від конкретного препарату. Але найчастіше подібні засоби не варто приймати у таких випадках:

  • дитячий вік;
  • порушення в роботі нирок;
  • епілепсія;
  • індивідуальна непереносимість;
  • вагітність;
  • захворювання крові;
  • грудне вигодовування;
  • захворювання печінки.

  У статті було розказано про те, чим лікувати хелікобактер пілорі ліки, якими можна позбутися від недуги. А також протипоказання і побічні ефекти від подібної терапії.