Лікування гастриту і виразки шлунка: препарати і таблетки

Гастрит і виразка шлунка – найбільш часто діагностуються різновиди запалення слизової оболонки шлунка. Як правило, розвитку виразки практично завжди передує гастрит шлунка.

Лікування гастриту і виразки шлунка передбачає проведення комплексного лікування, що включає як медикаментозну терапію, так і дотримання суворої дієти.

Гастрит шлунка – медикаментозна терапія патології

Лікування гастриту і виразки шлунка: препарати і таблетки
Тривалість курсу залежить від складності запалення і розвинулися супутніх ускладнень. В цілому медикаментозне лікування гастриту триває 3….4 тижні.

У кожному конкретному випадку лікарські препарати підбираються індивідуально. Схема залежить від причини, що спровокувала розвиток захворювання.

Оскільки дуже часто причиною гастриту є хелікобактерна інфекція. І в цьому випадку терапія патології проводиться у двох напрямках:

 • прийом антибіотиків;
 • використання антацидів.

Основні групи медикаментів

При терапії гастриту використовуються препарати наступних категорій:

 • Обволікаючі засоби. До них відносяться – «Алмагель», «Фосфалюгель», «Маалокс», «Гастал». Ці таблетки забезпечують захист пошкодженої слизової. Будь-який засіб треба пити після їжі протягом місяця.
 • Таблетки з категорії антибіотиків – «Амоксицилін», «Метронідазол», «Амоксиклав», «Фуразолідон» і т. д. Застосування антибіотиків виправдане лише у випадку розвитку хеликобактерного гастриту. Схема прийому і препарати підбираються лікарем. Прийом ліків триває не менше тижня.
 • Таблетки, що пригнічують вироблення соляної кислоти – «Омепразол», «Омез», «Ранітидин». Призначаються до прийому по одній пігулці за двадцять хвилин до їжі (не менше 2…3 разів на день). Препарати значно полегшують хворобливу симптоматику. Тривалість прийому засобів – не менше місяця. При стався рецидив патології рекомендується провести повторний курс.
 • Препарати з груп спазмолітиків і знеболюючих. До них відносяться «Метацин», «Платифілін», «Но-шпа» і т. д. Будь-який засіб може призначатися до прийому по одній таблетці до трьох разів на день.
 • Гастропротекторы – «Де-нол», «Вісмут», «Вентер» – забезпечують захист запаленої слизової від агресивного впливу соляної кислоти. Кошти призначаються по одній пігулці до трьох разів на день. Лікування проводиться протягом двадцяти днів. Якщо виникає необхідність, то курс може бути повторений.
 • Ферменти. Це можуть бути такі таблетки, як «Мезим», «Фестал», «Пангрол», «Гастал» і т. д. Вони покращують роботу не тільки шлунку, але і всього шлунково-кишкового тракту. Приймають препарати тричі на день по одній пігулці. Тривалість лікування – до двох місяців.
 • Гормональні таблетки. Тут найчастіше використовується «Цитотек». Ліки забезпечує додатковий захист шлунка і посилює ефект від прийому медикаментів.
 • При сильних блювотних позивах до прийому призначається або «Метоклопрамід», або «Церукал».

Медикаментозне лікування гастриту може бути успішним лише в комплексі з дотримання рекомендованого лікарем дієтичного столу. Також потрібно відмовитися від прийому алкоголю та куріння.

Лікування виразки шлунка

Лікування гастриту і виразки шлунка: препарати і таблетки
Лікування захворювання можливо в домашніх умовах, але лише в тому випадку, якщо не супроводжується якими-небудь ускладненнями.

Госпіталізація потрібно в наступних випадках:

 • при первинному діагностуванні виразки;
 • якщо виразка шлунка супроводжується сильними болями;
 • при складному протягом патології і частих рецидивах.

Тривалість лікування буде залежати від стадії, на якій знаходиться хвороба, а також від розвилися ускладнень. В середньому тривалість використання препаратів становить від двох тижнів до двох місяців. При рецидивах захворювання лікування необхідно провести повторно.

Терапія патології повинна проводитися в комплексі і може включати, як прийом лікарських засобів, так і проведення хірургічного лікування.

Групи препаратів, що використовуються при виразці шлунку

Медикаментозна схема лікування виразки може включати препарати наступних груп:

 • Засоби, що використовуються при терапії хелікобактерної інфекції. Найчастіше до прийому призначається ліки «Де-Нол». Тривалість використання не менше трьох тижнів. Препарат чинить активний вплив на збудника патології – бактерією хелікобактер пілорі – а також і місцеве ранозагоювальну і протизапальну дію.
 • Препарати з категорії антацидів – «Маалокс», «Алмагель», «Гастал», «Гастрогель». Вони демонструють відмінні обволікаючі властивості, надійно захищаючи наявні виразки від впливу соляної кислоти. До того ж вони володіють здатністю знижувати кислотність шлунка до норми. Медикаменти приписані до застосування протягом двох тижнів (одна таблетка тричі на день).
 • Блокатори гістамінових рецепторів. До них відносяться «Омез», «Омепразол», «Ранітидин». Таблетки сприяють зниженню рівня кислотності шлункового соку. Тривалість прийому до півтора місяців (строго до їжі приблизно за п’ятнадцять хвилин). При необхідності курс може бути повторений.
 • Холінолітики – «Платифілін», «Но-шпа», «Метацин». Таблетки діють як спазмолітики, але при цьому ефектно знижують рівень кислотності шлунка.
 • Кошти з категорії антибактеріальних препаратів. Вони використовуються в комплексній терапії.

Дуже важливо при будь-якої з даних патологій поєднувати медикаментозну терапію та дотримання певної дієти. В іншому випадку позитивний результат може бути відсутнім.