Лікування гастриту: найбільш ефективні народні засоби

Лікування гастриту народними рецептами викликає інтерес у багатьох хворих, оскільки на відміну від медикаментозної терапії такі способи не надають шкідливого впливу на інші органи. Доступність продукту та можливість дуже просто приготувати цілющий засіб – це ще одна перевага такого способу. На сьогоднішній день особливої уваги заслуговують методи лікування содою, АСД і чагой. А ось відновити функції шлунка в домашніх умовах допоможе сироїдіння, яке може бути застосоване після основного курсу лікувальної терапії.

Зміст статті

 • Особливості захворювання
 • Як вилікувати гастрит содою
 • Як вилікувати гастрит чагой
 • Лікуємо гастрит АСД
 • Сироїдіння

Особливості захворювання

Лікування гастриту: найбільш ефективні народні засоби

Однак не кожне засіб підійде хворому, у якого діагностовано гастрит. Крім стадії захворювання, типу запального процесу, хворому важливо знати яка кислотність у його шлунку. Оскільки застосування деяких народних засобів від гастриту здатне підвищити або знизити її, чим і викликається загострення.

Для хворих з підвищеною кислотністю характерні наступні ознаки:

 • Печія;
 • Періодична відрижка з кислим присмаком;
 • Виникнення голодних або нічних болів у шлунку, які зникають після їжі або прийому необхідних препаратів;
 • Відчуття тяжкості і тиску в підложечній зоні.

У пацієнтів, чий гастрит супроводжується зниженою кислотністю, можуть проявитися такі симптоми:

 • Відсутність апетиту;
 • Відрижка з тухлим смаком;
 • Рясне слиновиділення;
 • Поява тупий біль у шлунку після гострої, пряної або кислої їжі через 30-40 хвилин;
 • Блювота.

Враховуючи кислотність шлунка, розглянемо, в яких випадках може допомогти сода, чага, АСД і сироїдіння.

Як вилікувати гастрит содою

Лікування гастриту: найбільш ефективні народні засоби

При підвищеній кислотності незамінним засобом вважається сода. Про її здатності нейтралізувати соляну кислоту, яка входить до складу шлункового соку, відомо давно. Саме ефективне і доступне природне ліки здатне швидко вилікувати і відновити слизову шлунка. В домашніх умовах сода є першим антацидним засобом, яке здатне ефективно позбутися від печії і відрижки.

Однак, незважаючи на унікальні властивості, сода не може бути використана під час гострої фази гастриту. Тому починати лікування содою краще після усунення сильного запалення стінок шлунку.

Щоб сода справила благотворний вплив на слизову поверхню її необхідно правильно приймати. Найкращі рекомендації отримали рецепти на основі молока. Щоб приготувати склад потрібно трохи підігріти 200 мл молока (краще домашнього) і змішати його з 1 ч. л. цього кошти. Сода вживається при підвищеній кислотності на ніч протягом кількох тижнів.

Але професор Неумивакин попереджає, що сода є сильний не тільки антацидний, але і проносний засіб, тому починати приймати її потрібно з малих доз. Даний факт пояснюється тим, що захисні функції організму на початкових етапах лікування її сприймають як чужорідне речовина і намагаються від нього позбутися. Тому для усунення наслідків підвищеної кислотності сода повинна почати прийматися з мінімальною порції: на кінчику чайної ложки.

Якщо в попередньому рецепті рекомендовано лікувати гастрит кілька тижнів, то професор не виключає довічного прийому цього засобу. Посилаючись на Олену Реріх, яка вивчала життя тибетських ченців, стверджує, що сода є унікальний продукт здатний не тільки відновити втрачені функції шлунка, але і нормалізувати роботу всього організму.

Як вилікувати гастрит чагой

Лікування гастриту: найбільш ефективні народні засоби

Чага – це природний гриб паразит, який росте на деревах, переважно березах. Лікування чагой покращує моторику шлунка та перистальтику кишечника, які найчастіше порушені при гастриті. Особливо добре чага підвищує секрецію шлункового соку, тому рекомендована для хворих з гипоацидным гастритом, що протікає на фоні зниженої кислотності.

Чага може бути застосована як чай або з неї робляться настоянки зі спиртом. Щоб використовувати чагу як цілющого напою рослину необхідно подрібнити до порошкоподібного стану, після чого 1 ч. л. порошку залити склянкою не дуже гарячою водою (40С). Чагу настоювати близько 6 годин. Приймати чагу до їжі за 30 хвилин по 1/3 склянки. Щоб вилікувати гастрит, чагу потрібно вживати не менше півроку. Після чого лікування чагой призупинити і відновити лише через місяць.

Також у домашніх умовах можна використовувати чагу зі спиртом. Щоб приготувати настій з чагой необхідно 125 г порошку залити 2 склянками горілки або спиртом, розведеним до потрібної консистенції. Суміш настояти в прохолодному затемненому місці не менше 14 днів. Приймати по 1 десертній ложці після їди тричі на день. Таке лікування чагой триває протягом місяця до поліпшення загального стану хворого

Лікуємо гастрит АСД

Лікування гастриту: найбільш ефективні народні засоби

Ще одним цікавим народним засобом від гастриту є АСД. Даний препарат у своєму складі містить розщеплені до молекулярного рівня сировинні відходи тваринного походження. АСД при внутрішньому вживанні активізує роботу ЦНС, покращує моторику ШЛУНКОВО-кишкового тракту і підвищує секрецію шлункових залоз, нормалізує процес травлення.

Щоб вилікувати шлункову патологію в домашніх умовах за допомогою АСД, необхідно правильно розрахувати індивідуальну дозу прийому. Так на 2 кг ваги потрібно 0,1 мг препарату. Це означає, що при вазі пацієнта до 80 кг АСД потрібно 4 мг, що приблизно дорівнює 120 краплях. Розрахована доза АСД розбавляється чистою водою у пропорції 30 крапель на 100 мл і приймається чотири рази на добу.

Методи лікування АСД повинні бути визначені лікуючим лікарем, але в середньому курс терапії в домашніх умовах становить кілька тижнів.

Сироїдіння

Хочеться відразу застерегти, що сироїдіння в якості профілактики не варто застосовувати тим хворим, у яких є залишкові ознаки гастриту. А ось для поліпшення роботи всього травного тракту подібний спосіб просто необхідний. Адже ніхто не буде сперечатися з тим, що будь-яка частина тіла, яка має м’язову тканину, вимагає тренування. Тому невеликих навантажень вимагає і шлунок. Такий тренуванням в домашніх умовах є сироїдіння.

Лікування гастриту: найбільш ефективні народні засоби

Крім навантаження на м’язову тканину сироїдіння сприяє поліпшенню кровообігу в шлунковій порожнині, а деякі продукти в сирому вигляді навіть нейтралізують шкідливий вплив підвищеної кислотності на стінки органу. Даний факт пояснюється лужним дією міжклітинної рідини, присутніх практично у всіх овочах і фруктах.

Весь секрет профілактики захворювання полягає в тому, в якому вигляді необхідно вживати овочі і фрукти і які з них краще при гастриті. Сироїдіння не ставить яких-небудь обмежувальних рамок. В даному випадку кожен хворий підбирає собі варіант подрібнення індивідуально. Сирі продукти можуть бути натерті на тертці або пропущені через соковижималку.

Також сироїдіння здатне вилікувати гастрит. Для патологій з підвищеною кислотністю хворим рекомендується до їжі приймати по 1/3 склянки картопляного соку. А для пацієнтів, у яких шлунковий сік виділяється в недостатній кількості, рекомендується робити сік з свіжого капустяного листя.

При переході на сироїдіння не варто кидатися в крайності. Хай навіть та невелика перевантаження ще недавно запалених стінок здатна призвести до загострення гастриту. Такі випадки не поодинокі, тому з подібним методам профілактики слід бути вкрай обережними і вміти чути свій організм. Будьте здорові!