Лікування мікозу шкіри медикаментозними та народними методами

Серед різних дерматологічних захворювань одним з найбільш поширених є мікоз. Основним проявом цієї хвороби є ураження тканин патогенними грибками, які здатні паразитувати як на внутрішніх органах, так і на шкірних покривах. Однією з форм захворювання є мікоз гладкої шкіри.

Зміст:

 • 1 Клінічна картина при мікозі гладкої шкіри
 • 2 Чому розвивається захворювання
 • 3 Медикаментозне лікування
 • 4 Народні методи проти мікозу шкіри
 • 5 Профілактичні заходи

Клінічна картина при мікозі гладкої шкіри

Існує думка, що мікоз – це захворювання, яке вражає виключно шкіру стоп. Однак насправді найчастіше хвороба поширюється саме на гладких шкірних покривах, що пов’язано з особливостями її будови.

Симптоми мікозу у більшості випадків виникають протягом одного тижня після зараження. Однак при впливі певних факторів інкубаційний період може тривати.

При цьому, заражена людина, навіть не підозрюючи про наявність хвороби, є потенційним носієм патогенних грибків.

Лікування мікозу шкіри медикаментозними та народними методами

Мікоз шкіри

Клінічна картина та симптоми мікозу гладкої шкіри безпосередньо залежать від того, в якій формі протікає захворювання. Виділяється три види хвороби: эритематосквамозная, фолікулярна та інфільтративна.

Для эритематосквамозной форми характерною є поява на гладкій шкірі червоних плям округлої форми, які лущаться, можуть збільшуватися у розмірах, або зливатися з розташованими в безпосередній близькості з іншими плямами. З-за такого прояву недуга часто помилково приймається за деякі форми лишаю.

При фолікулярній формі мікозу відбувається ураження волосяних фолікул. У більшості випадків осередок зараження розташований на шкірі голови, однак може знаходитися і на інших ділянках шкіри. Захворювання супроводжується появою висипки, схожою на вугрі.

Інфільтративна форма вважається найбільш рідкісною формою мікозу. При такому захворюванні на шкірі виникають запалення, які за короткий проміжок часу переходять у нагноительную стадію. Найчастіше після загоєння виразок на шкірі зберігаються помітні рубці.

Серед загальних симптомів мікозу слід виділити наступні:

 • лущення шкіри в місці ураження
 • сильний свербіж
 • попрілості
 • відшаровування верхніх шарів шкіри
 • зміна кольору шкіри

В цілому, на наявність мікозу може вказувати цілий ряд симптомів, через що необхідний візит до лікаря-дерматолога для точного визначення діагнозу.

Чому розвивається захворювання

Збудником мікозу гладкої шкіри є патогенні грибки, а також ряд інших умовно-патогенних мікроорганізмів. Однак зараження такими організмами далеко не завжди призводить безпосередньо до розвитку захворювання. Як правило, активізація патогенних грибків і їх розмноження відбувається при наявності ряду факторів.

Лікування мікозу шкіри медикаментозними та народними методами

Джерело мікозу — кішки

Провокуючі фактори:

 • несприятлива екологічна обстановка
 • тривалий прийом антибіотиків
 • шкідливі звички
 • загострення хронічних захворювань
 • затяжний перебіг інфекційних хвороб
 • незбалансоване харчування
 • гормональні порушення
 • недотримання норм гігієни
 • дефіцит вітамінів

Зараження патогенними організмами може відбуватися різними шляхами. У переважній числі випадків воно здійснюється при контакті з зараженим людиною. Аналогічним чином джерелом можуть бути хворі тварини, і особливо бродячі кішки або собаки. Крім цього, мікоз нерідко вражає гризунів.

Заразитися грибком можна використовуючи особисті речі інших людей, особливо якщо це відбувається в громадських місцях. У рідкісних випадках проникнення збудників захворювання відбувається через нестерильні медичні інструменти.

Найчастіше мікоз шкіри розвивається у дітей. Це пов’язано з підвищеною чутливістю дитячого організму до будь-яких збудників хвороб. До того ж, причина може полягати в імунних порушеннях, викликаних факторами, представленими вище.

Таким чином, причина дерматомікозу полягає в попаданні в організм патогенних грибків, які розвиваються під дією певних факторів.

Медикаментозне лікування

Препарати призначаються після попередньої діагностики. Багато шкірні захворювання мають схожі симптоми, а тому визначити точний діагноз можна тільки за допомогою спеціальних процедур. В більшості випадків в цілях діагностики проводять дослідження зразка ураженої ділянки шкіри. Призначити ефективне ліки дозволяє культуральний посів, результат якого показують до яких речовин найбільш чутливі патогенні грибки.

Незалежно від форми захворювання, лікування мікозу гладкої шкіри здійснюється в два етапи.

Лікування мікозу шкіри медикаментозними та народними методами

Ліки місцевого застосування

Оптимальним варіантом терапевтичного впливу вважається застосування спеціальних медикаментів. Існують випадки, коли захворювання проходило самостійно, без допомоги ліків, однак процес одужання тривав дуже довго. Медикаментозне лікування вважається найбільш кращим варіантом, що дозволяє виключити перехід хвороби в затяжну форму і запобігти появі ускладнень.

Перший етап лікування полягає у використанні місцевих препаратів. Найбільш часто використовуються спеціальні ліки у формі мазей, гелів і спреїв, які наносяться безпосередньо на осередки шкірного ураження. Препарати характеризуються протигрибковим ефектом та істотно знижують ступінь прояву місцевих симптомів у вигляді лущення шкіри або свербежу.

Найбільш популярні засоби:

 • Бифоназол
 • Еконазол
 • Ирунин
 • Тербінафін
 • Клотримазол

Тривалість прийому препаратів призначається спеціалістом індивідуально. В залежності від характеру захворювання, вираженості симптомів і ефекту від прийому препаратів лікування може тривати від 1 до 3-4 місяців.

Другий етап лікування полягає у використанні препаратів загальної дії. Протигрибкові засоби призначаються виключно за рецептом, а їх прийом припустимо тільки у відповідності з інструкцією. Як правило, протигрибкові засоби призначаються для лікування мікозу у дорослих, і протипоказані дітям з-за високої ймовірності побічних ефектів.

В цілому, при правильному підході лікування мікозу з допомогою медикаментів за досить короткий відрізок часу може дати помітний результат і позбавити пацієнта від неприємних симптомів.

Народні методи проти мікозу шкіри

Крім традиційних медикаментозних засобів існують різні народні засоби для лікування мікозу гладкої шкіри.

Використання народної медицини може бути ефективним, однак перед лікуванням слід попередньо проконсультуватися з дерматологом, упевнившись таким чином, що використання нетрадиційних засобів не погіршить перебіг хвороби.

Народні засоби від мікозу:

Лікування мікозу шкіри медикаментозними та народними методами

Часник від мікозу шкіри

 • Часник з сіллю. Необхідно ретельно подрібнити 1 зубчик часнику, який після цього слід змішати з 0.5 ложки дрібної солі. Отриману суміш потрібно перемішати, перекласти в марлю і прикласти до ураженої ділянки шкіри. Робити компрес слід не частіше 3 разів на день, поки плями повністю не пройдуть.
 • Сосновий настій. Для приготування потрібно перемішати 70% розчин спирту і змішати з 250 г соснових голок. Рідина повинна настоюватися не менше двох тижнів. Після цього, отриманим ліками потрібно два рази на добу змазувати уражені ділянки шкіри.
 • Сало з вугіллям. Рекомендується використовувати при мікозі шкіри обличчя. Необхідно розтопити сало, і отриманий жир перемішати з попередньо подрібненими таблетками активованого вугілля. Наносити засіб на шкіру слід увечері, перед сном. Протримати ліки слід 30 хвилин, після чого змити.
 • Мазь з яйця. Щоб приготувати ефективне ліки від мікозу, слід помістити в банку 1 яйце, 100 мл оцту, 200 г вершкового масла. Банку потрібно помістити в холодильник, при цьому інгредієнти ліки не перемішуються. Протягом 7-10 діб яєчна шкаралупа розчиниться під дією оцту, після чого необхідно ретельно перемішати вміст банки. Отриманою сумішшю слід щодня змащувати хвору шкіру.
 • Масло чайного дерева. Дана речовина, завдяки своїм протигрибковим властивостями, входить до складу багатьох препаратів від мікозу. Їм можна змащувати уражені ділянки два рази на добу.

Безсумнівно, засоби народної медицини можуть допомогти в лікуванні шкірного захворювання, проте такі процедури слід виконувати з обережністю і при появі побічних ефектів припинити їх використання.

Профілактичні заходи

Дотримуючись основні правила профілактики можна запобігти розвитку практично будь-якого захворювання. Дерматомікоз не є винятком.

При правильному підході ймовірність розвитку хвороби значно знижується, що позбавить від необхідності проводити тривале лікування.

Основні правила профілактики:

 • дотримання гігієнічних норм
 • регулярний прийом вітамінів
 • лікування супутніх захворювань
 • використання одягу з натуральних матеріалів
 • комплексне зміцнення імунітету
 • відвідування профілактичних медичних оглядів
 • правильне харчування
 • відмова від шкідливих звичок

Профілактичні заходи особливо важливі після проведення лікування. Вони необхідні для запобігання рецидиву і зараження оточуючих. Після прийому місцевих і загальних медикаментів необхідно продезінфікувати предмети особистої гігієни, одяг, постільна білизна. По завершенню лікування огляд у дерматолога повинен здійснюватися не менше ніж 1 раз у 4 місяці.

Для запобігання захворювання у дітей рекомендується обмежити контакт з бродячими тваринами на вулиці, здійснювати регулярне прибирання приміщення, в якому грає дитина. Крім цього, важливо своєчасно звертати увагу на можливі симптоми мікозу.
Безсумнівно, виконання профілактичних заходів дозволяє значно знизити ймовірність первинного захворювання або випадку рецидиву.

Мікоз – дерматологічне захворювання, яке виникає внаслідок впливу на шкірні покриви патогенних грибків. Своєчасне лікування з використанням медикаментозних засобів і методів народної медицини дозволяє значно прискорити одужання.