Лікування шлунка народними засобами: сода і яблука

Незалежно від того, яка буде обрана медикаментозна терапія, лікування народними засобами, вона насамперед має враховувати форму, яку на даний момент придбав гастрит. Лікування шлунка в стадії загострення, насамперед, базується на використанні лікарських препаратів і тільки, потім воно може поєднуватися з народними методами.

А ось, що стосується хронічної форми, то в даному питанні думку фахівців розходиться. Деякі з них схиляються до періодичного прийому препаратів в стадії ремісії, а інші вважають, що досить буде дотримуватися дієти і підтримувати шлунок народними засобами. Але яка б не була форма захворювання використання таких засобів має завжди враховувати рівень соляної кислоти в шлунковому соку.

Зміст статті

 • Гостра фаза захворювання
 • Хронічний гастрит
 • Терапія народними методами
 • Лікування содою
 • Терапія зеленими яблуками

Гостра фаза захворювання

Лікування шлунка народними засобами: сода і яблука

Запалення слизової поверхні виникає з різних причин. Загострення може проявитися внаслідок прийому медикаментів, порушення дієти або інфікування патогенною мікрофлорою порожнини.

Але які б не були обставини, що спровокували гостру форму, початкове лікування шлунка повинно проводитися тільки медикаментозними препаратами.

Симптоми загострення можна визначити за такими ознаками:

 • Больовий синдром. Для хворих з підвищеною кислотністю болі виникають до їжі, а зі зниженою кислотністю вони турбують хворого переважно після їди по мірі просування їжі до шлунка.
 • Нудота. Також вона може супроводжуватися блювотою. Особливо це характерно для хворих з високим рівнем кислоти. Таким чином, шлунок намагається усунути її надлишок.
 • Порушення стільця. Захворювання шлунка і кишечника достатньо взаємопов’язані між собою. Тому при підвищеній кислотності спостерігається запори, а при зниженій – діарея.
 • Висока температура. Подібний симптом свідчить про інфікування порожнини шлунка. В інших випадках вона може залишитися нормальною.
 • Печія. Саме ця ознака прийнято вважати «першою ластівкою» гастриту. Відчуття печіння зазвичай виникає через годину після їжі. Печія з’являється внаслідок попадання шлункового соку на слизову поверхню порожнини шлунка.

При гострій формі захворювання може знадобитися навіть стаціонарне лікування. У міру поліпшення стану хворого далі можна переходити на додаткову терапію народними засобами.

Хронічний гастрит

Лікування шлунка народними засобами: сода і яблука

Використовуючи цей термін, фахівці розуміють збірне поняття. В даному випадку патологія включає різні запальні і дистрофічні зміни слизової, які протікають практично безсимптомно. При цьому вони можуть мати як первинну форму, так і бути вторинними, тобто розглядатися як ускладнення. Причини появи хронічного захворювання в більшості випадків є неправильне харчування.

Симптоми хронічної форми все відразу виявляються дуже рідко. Тому виявляється захворювання найчастіше при функціональних порушеннях в зоні стравоходу, 12-ти палої кишки або кишечника.

Зазвичай у хворого спостерігається легкий дискомфорт, званий диспепсією. Вона проявляється періодичними болями, які швидко зникають, печією, легкою нудотою і вагою у верхній зоні. Також час від часу виникає больовий синдром в області кишечника, який свідчить про порушення стільця.

Такий стан також рекомендовано лікувати дієтотерапією у поєднанні з народними засобами.

Терапія народними методами

Лікування шлунка народними засобами: сода і яблука

Запалення слизової оболонки є основною причиною появи диспепсичних ознак хронічного гастриту. А використання природних засобів або звичних для нас продуктів дозволяє відновити слизову поверхню, не роблячи при цьому негативного впливу на функції печінки, підшлункової залози і кишечника. Крім цього терапія народними засобами має наступні переваги:

 • Не має яскраво вираженої токсичної дії на організм;
 • Обволікаючі властивості деяких продуктів дозволяють клітин слизової шлунка швидко регенеруватися;
 • На внутрішній поверхні шлунка усувається запальний процес, що позитивно позначається на функції печінки, стравоходу, 12-ти палої кишки і кишечника;
 • Сприяє більш ефективному засвоєнню корисних мінералів і вітамінів;
 • Надають загальнозміцнюючу дію на весь організм в цілому.

Лікування содою

Корисні властивості

Лікування шлунка народними засобами: сода і яблука

Не випадково оздоровлюючий ефект при лікуванні содою досягається за рахунок її здатності ощелачивать організм і вирівнювати кислотний баланс в шлунку. Характерною особливістю сучасного харчування є здатність перевантажувати організм людини вуглеводної їжі, що стає причиною так званого «закисання».

Непомітно день за днем тканини накопичують молочну, щавлеву, оцтову, виноградну кислоту. А це стає сприятливим фоном для появи різної патології. Така терапія народними методами сприяє поступовому очищенню організму від накопичених кислот і відновленню порушеного кислотного балансу.

Незважаючи на те, що відомий всім харчовий продукт не є лікарським препаратом, проте вважається навіть серед фахівців ефективним антацидним засобом.

Тим не менш, лікування содою має деякі правила, з якими перед початком терапії обов’язково варто ознайомитися:

 • Терапія содою призначається тільки для хворих з гіперацидним гастритом.
 • Якщо в домашньої аптечки відсутній засіб проти печії, тоді його можна сміливо замінювати содою.
 • Є відмінним нейтралізатором надлишку соляної кислоти в організмі.
 • Содою досить швидко і ефективно усувається блювотний рефлекс. Білий порошок здатний робити вплив на рецептори слизової оболонки шлунка, які передають сигнали в мозок і таким чином ліквідуються позиви до блювоти.
 • Засіб може бути використано як для приймання всередину, так і для чищення кишечника, що дозволить додатково очистити пряму кишку від шлаків.

Як приймати

Починати лікуватися содою необхідно з малих доз, так як сильне відходження шлаків може відбитися на нервовій системі. Для першого разу достатньо буде набрати порошку на кінчику чайної ложки. Далі його кількість поступово збільшується. Також обов’язково враховується час прийому. Для ефективного зниження кислотності сода повинна прийматися тільки за 15 максимум 30 хвилин до їжі. При цьому запивати її необхідно тільки гарячою водою. Така температура погасить засіб, що дозволить посилити її лікувальний ефект. Терапія содою триває близько місяця або до отримання стійкого ефекту одужання.

Терапія зеленими яблуками

Лікування шлунка народними засобами: сода і яблука

Якщо лікуватися содою настійно рекомендується хворим з підвищеною кислотністю, то терапія такими народними засобами, як зелені яблука призначена тільки для пацієнтів зі зниженою секреторною функцією. Лікувальний ефект досягається наявністю великої кількості кислоти в таких сортах, що сприяє стимулюванню виділення соляної кислоти в шлунковий сік. Крім цього, великий вміст корисних речовин в яблуках посилює імунну систему, яка також здатна надати на роботу шлунка благотворний вплив.

Готувати ліки з яблук нескладно. 2 середніх яблука необхідно натерти на дрібній тертці або обробити блендером. Готова кашка повинна бути з’їдена натщесерце за кілька годин до основного прийому їжі. Також вкрай не бажано запивати водою, оскільки рідина, потрапивши в шлунок, значно знизить лікувальний ефект. Не рекомендується їсти терті яблука перед сном. Опинившись в шлунку, вони посилять вироблення шлункового соку, чого в даний період часу слід уникати.

Курс лікування яблуками триває протягом місяця. У міру поліпшення здоров’я можна відмовитися від такого прийому фруктового ліки і замінити його повноцінним сніданком, що складається з суміші тертого фрукта і відварений вівсянки.

Не варто забувати, що не тільки природна терапія виліковує хворого. Важливе значення для одужання має і дієтотерапією. Щадне харчування та підбір продуктів дозволять знизити навантаження на слизову оболонку шлунку, тим самим усунувши запальний ефект. Будьте здорові!