Лікування варикозу вен на ногах медичними препаратами

Варикоз вен на ногах – досить поширене і небезпечне захворювання. І якщо не проводити лікування вчасно, то ситуація погіршиться настільки, що її виправити вже буде не можна. Але, на щастя, операція – не єдиний вихід. Лікувати таке захворювання можна і мед. препаратами. А якими саме? У цьому варто розібратися.

Лікування варикозу вен на ногах медичними препаратамиЛікування варикозу вен на ногах медичними препаратами

Зміст

 • 1 Що таке варикоз, як його правильно лікувати?
 • 2 Якими бувають препарати?
 • 3 Огляд препаратів
  • 3.1 Флеботонікі
  • 3.2 Антикоагулянти
  • 3.3 Дезагреганти
  • 3.4 Фибринолитики
  • 3.5 Регенеруючі засоби
  • 3.6 Ангіопротектори
  • 3.7 Нестероїдні протизапальні засоби
  • 3.8 Антиоксиданти
 • 4 Поєднання кількох препаратів
 • 5 Як підібрати відповідний препарат?

Що таке варикоз, як його правильно лікувати?

Лікування варикозу вен на ногах – актуальна проблема для багатьох, адже дане захворювання з кожним роком стає все більш поширеним, його виявляють навіть у молодих жінок. Воно являє собою патологічне розширення вен, що супроводжується зниженням тонусу їх стінок, а також неспроможністю венозних клапанів. В результаті таких змін значно порушується кровообіг в нижніх кінцівках, виникають застійні явища.

Як проводити лікування варикозу вен на ногах? Взагалі, воно повинно бути комплексним, але одне з важливих її напрямків – це застосування медикаментозних засобів. Мед. препарати бувають різними, і вони діють у різних напрямках. Але щоб ефект був помітним, ці кошти повинні підвищувати тонус венозних стінок, нормалізувати кровообіг, при необхідності розріджувати кров і перешкоджати її швидкому згортанню, усувати запалення, позбавляти від набряків і виводити надлишок рідини, а також надавати ранозагоювальний і регенеруючу дії при трофічних змінах.

Якими бувають препарати?

Мед. препарати, за допомогою яких може проводитися лікування варикозу вен на ногах, поділяються на кілька груп, залежно від напряму впливу:

 • Венотоніки (або флеботонікі) – найвідоміша і найбільш чисельна група, такі засоби призначаються найбільш часто при варикозному розширенні вен. Мед. препарати цієї категорії надають тонізуючу дію на судинні стінки, тобто зміцнюють їх, підвищують тонус.
 • Дезагреганти. Варикозне розширення вен небезпечно ризиком утворення тромбів. І щоб його знизити, призначаються мед. препарати даної групи. Вони знижують кількість тромбоцитів у крові, і ймовірність тромбоутворення мінімізується.
 • Антикоагулянти теж часто призначаються пацієнтам, які проходять лікування варикозу вен на ногах, ці кошти перешкоджають згортанню крові. Таким чином, вона розріджується і починає рухатися по судинах легше і швидше, не застоюючись у них і не надаючи підвищеного тиску на і без того розширені вени.
 • При вираженому больовому синдромі та поширенні запального процесу флеболог може порадити лікування мед. препаратами, що відносяться до категорії нестероїдних протизапальних засобів. Вони, по-перше, усувають запалення, по-друге, знімають біль.
 • Антиоксиданти зазвичай застосовуються в комплексі і покращують стан вен і шкіри, перешкоджаючи руйнуванню тканин і поширенню запального процесу.
 • Регенеруючі засоби. Якщо має місце запущена стадія варикозу, при якій утворюються трофічні виразки, то лікування повинно включати мед. засоби, що дозволяють прискорювати процес загоєння.
 • Фибринолитики дозволяють буквально розчиняти утворюються так звані «свіжі» тромби.
 • Ангіопротектори захищають судини від пошкоджень і подальшого розтягування, знижуючи проникність їх стінок.

Лікування варикозу вен на ногах медичними препаратами

Огляд препаратів

Будь-мед. препарат може призначати тільки спеціаліст-флеболог після комплексного і ретельного обстеження з метою оцінки стану вен та виявлення проблем. Нижче перераховані основні рекомендовані лікарями засоби, за допомогою яких зазвичай проводиться лікування варикозу вен на ногах.

Флеботонікі

Лікарями часто призначаються такі мед. засоби категорії флеботоников як:

 • «Детралекс». У складі геспередин і діосмін, вплив виявляється в декількох напрямках, але серед них варто відзначити венотонізуючу та ангиопротективное.
 • «Флебодіа 600». В якості основного і єдиного активного компонента виступає діосмін, і він знижує ламкість і проникність венозних стінок, при цьому значно підвищуючи їх тонус.
 • «Венарус» — це, по суті, аналог «Детралекса», але має більш доступну ціну. У його складі також можна виявити діосмін і геспередин, так що показання та області застосування будуть такими ж.
 • «Вазокет» теж містить діосмін, цей компонент часто застосовується в медичній практиці при лікуванні варикозного розширення вен, так як володіє вираженими ангіопротекторними і венотонизирующими властивостями.
 • «Венолек» — аналог «Флебодии 600» і «Вазокета», активна речовина те ж саме, як і області застосування розглянутого кошти.

Лікування варикозу вен на ногах медичними препаратами

Є й безліч інших засобів цієї категорії, але всі вони схожі з перерахованими та розглянутими вище, тобто містять такі ж або схожі діючі речовини і роблять те ж дію на судини.

Антикоагулянти

Короткий огляд застосовуваних антикоагулянтів:

 • «Аспірин» (ацетилсаліцилова кислота) — перевірений часом препарат, що чинить виражену кроворозріджувальну дію.
 • «Кардіомагніл» містить ацетилсаліцилову кислоту та гідроксид магнію. Дане мед засіб, з допомогою якого в деяких випадках проводиться лікування варикозу вен на ногах, відноситься до категорії інгібіторів агрегації тромбоцитів, тобто до антиагрегантным препаратів.
 • «Гепарин» є антикоагулянтом прямої дії, уповільнює утворення фібрину, розріджують кров і зупиняє утворення тромбів, а також частково їх розчинюючим. Призначається даний засіб при різних станах, що супроводжуються тромбозами.

Дезагреганти

Лікування варикозу вен на ногах мед. засобами може включати застосування таких засобів як:

 • «Тиклид» виготовлений на основі тиклопідину, і даний компонент відноситься до категорії дезагреганти, тобто дозволяє інгібувати агрегацію тромбоцитів, таким чином, розріджуючи кров і нормалізуючи її циркуляцію по судинах. Рекомендовано це засіб при різних станах, що супроводжуються або загрозливих ризиком утворення тромбів (до них у деяких випадках ставиться і розширення вен на ногах).
 • «Трентал» рекомендується при різних станах і захворюваннях, що супроводжуються порушеннями кровообігу і трофічними змінами тканин. Препарат містить пентоксифілін і за рахунок інгібування агрегації тромбоцитів істотно знижує в’язкість крові.

Лікування варикозу вен на ногах медичними препаратами

Фибринолитики

Найбільш часто призначаються лікарями при варикозному розширенні вен на ногах фибринолитики – це «Гемаза», «Актилизе», «Стрептази», «Тромбофлюкс», «Стрептокіназа», «Пуролаза», «Укидан», «Фібринолізин» і та далі. Всі перераховані мед. препарати містять різні компоненти, що володіють фибринолитическими властивостями, тобто руйнують нитки фібрину і перешкоджають їх утворенню.

Регенеруючі засоби

Регенеруючі мед. препарати включаються до лікування варикозу вен на ногах у важких випадках, наприклад, при довго гояться, трофічних виразках. Найбільш ефективними та популярними є два засоби:

 • «Солкосерил. Основна діюча речовина таблеток – це депротеїнізований гемодиализат крові молочних телят. Препарат стимулює регенерацію тканин за рахунок її насичення киснем і глюкозою, він призначається при хворобах, що супроводяться запаленнями, порушеннями кровообігу і венозною недостатністю.
 • «Актовегін» також виготовляється на основі компонента крові молочних телят, а саме депротеинизированного гемодеривата. Вплив таке ж, як і у попереднього препарату, свідчення теж схожі.

Ангіопротектори

Ангіопротектори дозволяють захищати судинні стінки і перешкоджати їх подальшому патологічного розширення. Кілька препаратів цієї категорії:

 • «Гинкор форт» — це комбінований засіб, що містить троксерутин, екстракт гінкго білоба та гідрохлорид гептаминола. Вплив виявляється в декількох напрямках: підвищується стійкість і знижується проникність венозних стінок, забезпечується їх захист від розтягування, помітно поліпшується кровотік і мікроциркуляція.
 • «Троксевазин». Активним компонентом цього мед. кошти є троксерутин, і він чинить як ангіопротекторну, так і венотонізуючу впливу, тобто підвищує тонус судинних стінок, і знижує їх проникність, запобігаючи подальше патологічне розтягнення.

Лікування варикозу вен на ногах медичними препаратами

Нестероїдні протизапальні засоби

В дану групу входять медикаменти на основі ібупрофену та парацетамолу, наприклад, «Пенталгін», «Нурофен».

Антиоксиданти

Найбільш популярні антиоксиданти – «Аскорутин», «Аевіт».

Поєднання кількох препаратів

Іноді призначається комплексне лікування варикозу вен на ногах, тобто включає застосування відразу декількох мед. препаратів. Але варто пам’ятати про те, що деякі засоби можуть взаємодіяти між собою і або посилювати ефект один одного, або, навпаки, послаблювати його, або міняти вплив і викликати небажані реакції. І саме тому складати план і докладну схему лікування з дозуванням і точним часом прийому тих чи інших препаратів може тільки лікуючий лікар.

Як підібрати відповідний препарат?

Як вже було зазначено вище, призначити мед. засіб, за допомогою якого буде проводитись лікування варикозу вен на ногах, може тільки фахівець-флеболог, і тільки після проведеного комплексного повного обстеження. Він врахує стан вен і всього організму в цілому, конкретні симптоми захворювання і особливості його протікання, а також протипоказання і ризики виникнення побічних ефектів. Якщо призначене засіб не підійде, то воно може бути замінено.

Тепер ви знаєте, які медикаменти застосовуються при варикозному розширенні вен. Але в будь-якому разі не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно!

Лікування варикозу вен на ногах медичними препаратами