Лікування волосся в домашніх умовах — більш ніж простий і доступний спосіб відновити шевелюру, позбавити її від вже обридлих проблем і добитися її здорового і сяючого вигляду. Величезна кількість поживних і відновлюють інгредієнтів, неймовірний асортимент професійних засобів, що з’явилися у вільному продажу, і інші можливості дозволяють дійсно провести гідне і якісне лікування. При належному завзятості будинку можна досягти результату ще більш прекрасного, ніж при роботі з професійними майстрами.

Існуючі проблеми волосся

Волосся — це не тільки красива деталь зовнішності, але ще й яскравий показник здоров’я, який відображає на собі всі негативні наслідки впливу на організм навколишнього світу. Так, проблеми зачіски можуть ґрунтуватися на:

 • генетичних предрасположенностях до випадання волосся, сухості або зайвої жирності і так далі;
 • неправильному догляді за волоссям, використання невідповідних засобів і просто неохайність;
 • впливі навколишнього середовища, включаючи сонячне світло, велика кількість забруднень та інших негативних факторів;
 • неправильний спосіб нездорової життя, що включає в себе, наприклад, брак води та неправильне харчування.

При будь-якій з чотирьох істотних проблем, слабкі волосся, які зазнали негативного впливу, потребують відновлення, досягти якого може допомогти лікування волосся в домашніх умовах.

Серед існуючих проблем шевелюри можна виділити цілий список, серед яких особливо популярні такі негативні наслідки:

 • посічені кінчики і загальна сухість волосся;
 • лупа і сухість шкіри голови;
 • неконтрольоване рясне випадання волосся;
 • поява тьмяності, втрата яскравості кольору і блиску;
 • жорсткість волосся, їхня грубість, труднощі розчісування;
 • витончення волосся навіть без їх випадання, помітна втрата об’єму.

Взагалі, щодо проблем шевелюри можна говорити нескінченно довго. Основу для величезної кількості різноманітних проблем складає різноманітність їх природи. В першу чергу всі хвороби і проблеми можуть бути проявом і наслідком певних факторів, а от потім вони ж, в іншому випадку можуть виступати цілком самостійними захворюваннями волосся. Лікування в домашніх умовах, щоправда, в обох випадках досить схоже, все ж варто враховувати деякі ключові особливості і тверезо оцінювати існуючі проблеми.

Звісно, у самих запущених випадках начебто часткового або повного облисіння потрібна консультація досвідченого фахівця, але от більшість існуючих проблем цілком легко вирішуються і самостійно при чіткому дотриманні існуючих рекомендацій, вибір якісних препаратів і засобів для лікування, а також при належній посидючості. До речі, зазвичай різні проблеми волосся вимагають однакового підходу, що найчастіше полегшує необхідне лікування.

Зміст сторінки

 • 1 Лікування волосся в домашніх умовах: переваги
 • 2 Недоліки домашнього лікування
 • 3 Способи і секрети лікування волосся в домашніх умовах
 • 4 Маски
 • 5 Розчісування і укладання
 • 6 Нетрадиційні способи лікування
 • 7 Правила домашнього лікування волосся
 • 8 Найкращі інгредієнти для відновлення волосся
 • 9 Кращі продукти харчування для оздоровлення локонів
 • 10 Профілактика для здоров’я волосся
 • 11 Відгуки про лікування волосся в домашніх умовах

Лікування волосся в домашніх умовах: переваги

У домашнього лікування волосся є дуже широкий ряд переваг, про які часто забувають, посилаючись на небажання витрачати час і сили на досить складне приготування домашніх цілющих засобів та інші труднощі, пов’язані з самостійним відновленням здоров’я шевелюри. При цьому лікування волосся в домашніх умовах описується:

 • суттєвою економічністю, заснованої на відсутність необхідності купувати дорогі засоби відомих і не дуже брендів, а отримувати тільки якісь базові засоби для волосся і користуватися для всього іншого натуральними і не занадто дорогими продуктами;
 • можливістю підібрати ідеальні для волосся кошти, комбінуючи в їх складі виключно корисні продукти, враховуючи властивості шевелюри, можливі алергічні реакції та додаткові бажані результати, які хочеться отримати після використання приготовленої суміші; поєднувати компоненти можна виключно на свій розсуд, видозмінюючи будь-які описані рецепти;
 • зручність використання, що пояснюється, наприклад, можливістю проводити лікувальні процедури в зручний час і розтягуючи їх на будь-яку кількість годин, знаходячись при цьому вдома, без необхідності їхати в якісь салони до майстрів на прийом;
 • часто домашні суміші набагато більш багатофункціональні, ніж покупні, з їх допомогою можна вирішити велику кількість проблем;
 • лікування волосся в домашніх умовах представляється і справжнім відпочинком, що складається з релаксуючих ритуалів з використанням різних масел, м’яким розчісуванням і іншими процедурами, спрямованими не тільки на оздоровлення шевелюри, але і на помітне розслаблення після, наприклад, робочого дня.

Подібні переваги роблять саме домашній догляд за здоров’ям волосся ідеальним способом контролю за їх станом і варіантом швидкого і повноцінного усунення будь-яких проблем. Індивідуалізація будь-якого лікування, профілактики або інших процедура по догляду за волоссям дозволяє фантазії максимально розгулятися, вибираючи різні способи, рецепти, інгредієнти і слідуючи різним рекомендацій, експериментуючи і обираючи найкращі варіанти відновлення міцних локонів і підтримання їх сяйва.

Недоліки домашнього лікування

Звичайно, справедливості заради не варто забувати і про недоліки домашнього лікування, які для деяких можуть стати суттєвими факторами, що змушують відмовитися від такого варіанту відновлення волосся і звернутися до фахівців. До таких недоліків можна віднести:

 • безпосередньо довгий процес як вибору підходящих «ліків», так і самого лікування, який в окремих випадках може істотно затягнутися;
 • необхідність поєднувати зовнішнє і внутрішнє лікування, тобто чи не повна зміна звичного укладу життя, включаючи раціон і щоденні ритуали по догляду за волоссям; хоча цей пункт навряд чи можна віднести до мінусів, адже найчастіше фахівці також звертають увагу, наприклад, на харчування;
 • необхідність регулярно і методично повторювати всі необхідні процедури, щодня приділяючи їм досить багато часу;
 • неможливість впоратися з досить серйозними проблемами самостійно, наприклад, з частковим або повним облисінням, у разі якого може допомогти тільки досвідчений лікар.

Взагалі, відмовити від домашнього лікування можна з вагомих причин:

 • у разі якщо протягом пари місяців не спостерігається ніякої позитивної динаміки, проблема не зменшується або ж, навпаки, виявляються нові недоліки зачіски;
 • у випадку існування сильної алергії на багато рекомендовані для домашнього лікування продукти або ж у випадку несподіваного прояву алергічних реакцій на невстановлені компоненти масок та інших засобів;
 • у випадку, якщо необхідно більш швидке лікування, ніж обіцяє лікування волосся в домашніх умовах, якщо існує ймовірність генетичної схильності до конкретних проблем, а також якщо волосся недоліки є наслідком неправильної роботи інших органів тіла.

Головна складність лікування волосся полягає в тому, що необхідно максимально точно встановити головну проблему, чи то просто недолік корисних речовин або ж серйозні захворювання організму. Саме точність встановлених причин розвитку лупи або появи посічених кінчиків допоможе дійсно радикально впоратися з проблемою, а не просто тимчасово «зафарбувати» симптоми.

Способи і секрети лікування волосся в домашніх умовах

Існує багато способів відновлення та лікування волосся в домашніх умовах. Вони можуть «складатися» в цілі комплекси, що забезпечують косам гідний і, що найголовніше, дійсно правильний догляд.

Маски

Маски для волосся є основою будь-якого лікування шевелюри. Вони впливають і на здоров’я шкіри голови, і на харчування особливо сухих кінчиків, і на нормалізацію роботи сальних залоз. Маски ці можуть складатися виключно з поживних інгредієнтів начебто базових масел або авокадо, так і з більш агресивних компонентів, які переслідують мету відновлення яскравості кольору або ж посилення обміну речовин між шкірою голови і волоссям (зразок коньяку або лимонного соку).

Кожна окрема маска відрізняється своїми властивостями, але всі їх можна легко комбінувати між собою. Головне пам’ятати, що практично всі поживні суміші можна тримати на волоссі годину і більше, в той час як будь-які рецепти з досить активними і часто агресивними компонентами можна залишати на голові більше, ніж на половину години.

Розчісування і укладання

Саме безпосередньо механічний вплив найчастіше найактивніше впливає на стан волосся, роблячи їх більш слабкими і млявими. Захистом від такого впливу виступають не тільки домашні маски, але вже і покупні засоби, здатні знизити негативний ефект.

У випадку з розчісуванням варто звернути увагу на зволожуючі спреї і продукти для полегшення розчісування.

Подібні засоби допоможуть акуратно прочісувати навіть сильно заплутані волосся, не вириваючи і не травмуючи. Посприяти в цьому можуть і численні спеціалізовані гребінця від спеціальних брендів. До речі, фахівці вважають, що акуратне розчісування може істотно допомогти у відновленні волосся, так що зі спреєм і м’якою щіткою варто проводити за цим заняттям хоча б чверть години.

Що стосується укладання, то набагато краще використовувати ті ж бігуді, не потребують термічного впливу, і сушити волосся на повітрі. У разі, якщо це неможливе, то не можна ігнорувати захисні засоби, що дозволяють знизити негативний ефект на волосся високих температур.

Нетрадиційні способи лікування

Існують також і більш цікаві варіанти, ніж звичні маски і акуратне розчісування. Так, наприклад, масаж шкіри голови з маслами, який цілком можна повторити вдома, позитивно позначається на стані волосся. Крім того, цей спосіб дозволяє ще й відпочити, розслабитися, так що поєднується приємне з корисним.

Можна також використовувати багато речовини не за їх прямим призначенням. Так, наприклад, невелика кількість жирних масок, зазвичай додаються в маски, можна використовувати в якості незмивного догляду, наносячи на ще вологі кінчики волосся і забезпечуючи їм таким чином максимальний захист.

Непоганим засобом можуть виступати і скраби для шкіри голови, якими дуже часто нехтують. Магкие пилингы і більш серйозні скраби дозволяють максимально очистити шкіру голови від будь-яких забруднень, а також активувати все той же важливий для живлення волосся обмін речовин.

Як не дивно, в якійсь мірі здоров’ю волосся може допомогти і фарбування, але тільки в тому випадку, якщо воно виконано правильними засобами. Так, фарби на оснвое хни дозволяють відновити волосся, додати їм здоровий блиск і приємний відтінок, один з існуючого різноманіття кольорів. З цього ж речовини найчастіше роблять і маски, але набагато практичніше воно саме у формі фарби, посокольку таким чином вдається оновити образ, і подбати про здоров’я волосся.

Правила домашнього лікування волосся

Взагалі, існує не так багато правил, що впливають на правильне лікування волосся.
В першу чергу основу якісного відновлення виконує регулярність всіх процедур. На період лікування ця регулярність зазвичай виражається у щоденній повторюваності всіх необхідних ритуалів, у разі ж профілактики різних проблем регулярність також важлива, але повноцінний щоденний догляд вже не так важливий.

Друге головне правило — це комплексність лікування. Всі існуючі методи відновлення волосся повинні доповнювати один одного, не можна використовувати маски і кожен день вдаватися до допомоги фена та прасування — користі від таких дій точно не буде.

В іншому ж важливо звертати увагу на реакцію волосся на кожен окремі компоненти, не боятися експериментувати зі складами і шукати дійсно відповідні кошти, постійно спостерігаючи за реакцією як локонів, так і шкіри голови на нові продукти.

Найкращі інгредієнти для відновлення волосся

Не варто вірити міфам і вибирати якісь абсолютно радикальні способи лікування волосся. Цілком достатньо звернутися за «допомогою» до всіх відомих продуктів і інгредієнтів, які дійсно можуть допомогти в оздоровленні волосся.

Про базові оливи вже було сказано так багато, що вони вже порядком багатьом набридли, але саме ці масла — реп’яхову, мигдальне, касторове, обліпихова, кокосове, мигдальне та інші — дозволяють максимально активно відновити волосся, оздоровити їх вирішити відразу багато проблем.

Ефірні олії, про яких багато хто забуває, також грають важливу роль в лікуванні волосся. Так, саме вони дозволяють впоратися з конкретними проблемами, будь то лупа, зайва жирність волосся, занадто тьмяне і сірий колір та інші. Різноманітність ефірних масел настільки велике, що можна абсолютно легко вибрати спеціалізовані інгредієнти і зробити будь-які маски максимально індивідуальними, спрямованими на рішення, наприклад, кількох конкретних проблем.

Гірчиця, коньяк і лимонний сік, а також особливо гострий перець, дозволяють активізувати обмін речовин у волоссі, посилити метаболізм шкіри голови і забезпечити їй більший приплив крові. Подібна активізація обміну речовин дозволяє забезпечити волосся до їх кінчиків необхідними поживними речовинами. Подібні методи потрібні, наприклад, у випадку, коли особливо помітні посічені кінчики. Вони є яскравим індикатором недостатнього обміну речовин і неможливості організму доносити всі необхідні речовини так далеко по довжині кос. До речі, до цих інгредієнтів можна ще віднести і цибулю, але він також виконує поживні функції.

Пиво в якості ідеального для ополіскування волосся відомо багатьом, але вибирати потрібно саме натуральний напій. В такому випадку він активізує ріст волосся, а хімічний склад пива дозволяє «залікувати» більшість пошкоджень, розташованих по довжині кожної окремої волосинки.

Трави ідеально підходять в якості здорового ополіскування волосся. На період лікування краще зовсім відмовитися від водопровідної води і змивати шампунь і маски виключно трав’яними відварами. Можна використовувати абсолютно будь-які трави, а начть можна хоча б з банальної ромашки або кропиви.

Кращі продукти харчування для оздоровлення локонів

У випадку, якщо проблеми волосся розвиваються не самі по собі, а як прояви будь-яких інших порушень організму, можна виділити найбільш часті захворювання, що впливають на красу шевелюри. Найчастіше подібними захворюваннями виступають різні порушення в роботі шлунку і взагалі всієї травної системи, а також порушення метаболізму і обміну речовин, яка зачіпає і шкіру голови.

У подібній ситуації, звичайно, особливо важливо правильне харчування, оскільки саме воно є основою нормального травлення та здорового метаболізму. Ні, не можна забувати і про ліки, якщо, наприклад, вже проявляється дійсно серйозна хвороба начебто виразки шлунка, але коли спостерігаються лише тимчасові порушення або несерйозні розлади, акцент робиться саме на харчування.

Головну роль в правильному харчуванні займає звичайна чиста вода. Зазвичай чути рекомендації про те, що людині в день потрібно випивати хоча б пару літрів, але насправді ж необхідну кількість рідини можна легко розрахувати, враховуючи, що на один кілограм тіла потрібно тридцять мілілітрів води щодня. Саме вода допомагає поширювати корисні речовини і мікроелементи в тілі, доносячи їх до усіх самих віддалених ділянок. Саме вона дозволяє прискорити метаболізм, який, у свою чергу, наприклад, прискорює ріст здорових і міцних волосся.

Якщо проблеми спостерігаються тільки з недостатньою швидкістю метаболізму, а шлунок при цьому не страждає, можна звернути увагу на різноманіття цитрусових. Вітамін с, що міститься в них, досить позитивно позначиться на стані волосся, освіжить і зміцнить їх, а крім того допоможе прискорити доставку інших елементів до коріння і кінчиків локонів.
Молочні продукти дозволять заповнити дефіцит кальцію, необхідного для нормального росту дійсно волосся. Саме тому молочні продукти можна з легкістю вживати як всередину, так і наносити на волосся, що робить їх універсальними компонентами як для харчування, так і для приготування масок.

Добре впливають на стан волосся і горіхи, особливо мигдаль, багатий як вітамінами, так і численними мікроелементами, необхідними для оздоровлення шкіри, зміцнення нігтів і досягнення ідеального стану волосся.

Якщо говорити саме про прискорення речовин, у випадку, якщо проблема полягає саме в неможливості «доставки» речовин до самих волосся, то варто звернути увагу на натуральні прянощі і яблука, особливо зелені.

При правильному харчуванні і відновлення нормальної роботи всіх функцій організму не варто нехтувати вітамінами та харчовими добавками. Існують цілі комплексні препарати, розроблені спеціально для поліпшення стану волосся. Такі кошти найчастіше мають натуральним складом і можуть стати відмінною основою для домашнього відновлення волосся, без звернення до фахівців і необхідності вживати синтетичні та хімічні препарати.

Профілактика для здоров’я волосся

Домашнє лікування — це не абсолютна панацея від будь-яких проблем, пов’язаних зі здоров’ям і зовнішнім виглядом шевелюри. Важливо не забувати ще й про профілактики будь-яких проблем. Правильне харчування має бути правильним не тільки в період відновлення, але і в інші дні, щоб волосся, як і, наприклад, шкіра або нігті, отримували необхідну їм кількість самих різних речовин. Використання масок також має бути регулярною процедурою, як і застосування вітамінних комплексів.

Рекомендації фахівців щодо вибору правильної гребінця або більш м’якої щітки також не порожній звук. Саме подібні щоденні дрібниці дозволяють уникнути травмування волосся і необхідності їх подальшого відновлення. Так, наприклад, варто уникати використання фена або занадто гарячих прасок для волосся. У разі ж, якщо їх використання необхідно, варто відразу ж звертатися до різних захисних засобів для укладання, спреям та інших продуктів.

Взагалі, в більшості випадків саме домашнє лікування представяется оптимальним і дієвим рішенням для відновлення шевелюри. Все це новомодне лікування вогнем, ламінування та інші процедури, звичайно, вражаюче звучать і, може бути, навіть дійсно покращують зовнішній вигляд волосся, але навіщо експериментувати зі здоров’ям кос і власним гаманцем, якщо можна звернутися до доведеним часом натуральним народним методам лікування. Якісні натуральні інгредієнти і терпіння дозволять не тільки вилікувати наявні проблеми волосся, але і повністю змінити зачіску, зробивши її ще більш привабливою, ніж вона була до цього.

Відгуки про лікування волосся в домашніх умовах

1 відгук

Вже з самого-самого підліткового віку єдиний засіб для порятунку волосся — це касторове масло (або реп’яхову). Мене мама привчила до того, що саме воно дійсно допомагає волоссю, і ніякі круті новомодні маски не замінить звичайний дешевий пляшку з темного скла. Регулярно роблю ці жирні маски, дуже задоволена таким «лікуванням», що є скоріше профілактикою.

Для щоденного догляду, для кінчиків волосся, що потребують регулярному харчуванні, а не тільки в щотижневих масках, придбала інший комплекс масел, обліпиховий, здається, який виступає в ролі незмивного догляду.

Звичайно, я намагаюся підтримувати своє правильне харчування та інші хитрощі, позволяюще зберігати здоровий і сяючий зовнішній вигляд, але, мені здається, що з одними лише маслами волоссю більше і не треба іншого — після масок вони будуть дійсно густими (їх навіть начісувати не доведеться) і м’якими. А вже таких проблем, замметных і неприємних, як випадання волосся, навіть не з’явиться.

Людмила, 28 років — Рязань

Відгук 2

Ніколи не думала, що зіткнуся з необхідністю саме лікувати волосся. Я регулярно доглядала за ними, використовувала купу коштів, завжди слідкувала за станом зачіски, але в підсумку один невдалий експеримент з освітленням біля жахливого майстри, і всі мої зусилля пішли прахом.

Відразу з’явилися, здається, всі можливі проблеми — мало того, що цей штучний колір вийшов огидний, так я ще й весь «букет» зібрала. Волосся почали сіктися і навіть випадати, прочесати їх було нереально. У підсумку врятувало мене просто максимальну різноманітність засобів. Я чи не щодня експериментувала з масками, використала максимально поживні інгредієнти — і масла в хід пішли, і авокадо, і мед, і яйця. Чергувала домашні маски і куповані, запаслася засобами для легкого розчісування волосся і спеціальними м’якими щітками — намагалася мінімізувати травми своїх волосся

На повне відновлення пішла, напевно, пара місяців — це був дійсно дуже довгий процес, так що вірно кажуть, що терпіння і посидючість — головне правило при лікуванні волосся. Підібрати дієві засоби досить легко, але от витримати їх регулярне використання та необхідність комбінувати з іншими продуктами — все це так втомлює. Але зате подібне буде уроком — на экспериенты з кольором волосся мене більше не тягне.

Аріна, 24 роки — Перм

Відгук 3

Я категорично не раджу вдаватися до всіх цих купівельними маскам в разі, якщо дійсно потрібно лікувати волосся! Найчастіше всі ці маски — красива упаковка та й тільки.

Я пару років тому боролася з лупою, просто жахливий був період для волосся — нічого не допомагало. Перепробувала шампуні, маски, спреї, креми — все ж дороге, нібито «професійне», але практично нічого не допомагало. Може бути що-то трохи пом’якшувало проблему, але не більше того.

В результаті такого «недолечения» за майже півроку викинула купу грошей на вітер і переключилася на домашні засоби. В результаті лікування не пішло, звичайно, швидко і легко, але все ж стали проявлятися поліпшення, та й грошей заощадила.

А всі ці пляшечки і баночки, що продаються в звичайних супермаркетах — нісенітниця, на яку навіть дивитися не варто! Оновсе не коштує своїх грошей. Краще купувати рідкі вітаміни, додавати в маски, використовувати ті продукти, що навіть в холодильнику стоять. Та й просто м’якше відноситься до собстввенным волоссю.

Ірина Л., 33 роки — Ростов-на-Дону

Відгук 4

Абсолютно згодна з тими людьми, які вважають, що домашні маски і інші способи відновити волосся, набагато корисніше, ніж баночки з магазину. Не те щоб я була проти всіх покупних коштів, просто вважаю, що особливої користі вони не приносять.

Мені зараз особливо не потрібно саме лікувати волосся — вони в досить хорошому стані, але, звичайно, їм потрібно банальний постійний догляд, як і всім іншим. Я, як звичайна людина, далеко не завжди знаходжу час, так і сили на приготування домашніх масок, тому іноді «опускаюся» до покупки готових продуктів. Але навіть в цьому випадку ніколи не беру всі ці типові засоби. Набагато краще спрямувати всю увагу на засоби, що продаються в аптеках — вони часто дійсно корисні і спрямовані на позбавлення від конкретних проблем за допомогою лікарських компонентів, а не непотрібних силіконів.

Окремо я люблю і хочу виділити натуральну косметику. Добре, що зараз з’явилося багато брендів, що займаються її виготовленням. Ось такі варіанти можуть замінити якісний домашній догляд, а те, що рекламують по телевізору — ні.

Маргарита, 22 роки — Калінінград

Відгук 5

В якийсь момент я, напевно, як і всі дівчата, помітила, що у мене з’явилися посічені кінчики волосся стали обламуватися і випадати, сама зачіска немов помітно порідшала. І це при тому, що я регулярно використовувала різні маски, так і майже не укладала волосся.

Коли стала копатися в проблемі, порадилася зі своїм майстром, яка мене постійно стриже. Вона розпитувала про харчування, про звільнення і всьому такому, нарадила купу препаратів, вітаміни, щось там ще, але як-то особливо нічого не допомагало. У підсумку я ще стала скаржитися постійно, що волосся стали постійно плутатися, і тут вона мені порадила купити професійний зволожуючий спрей і якусь спеціальну новомодну гребінець.

Вже ось після їх тижневого використання все стало набагато краще, стан волосся помітно покращився, хоча нічого, крім гребінця і цього спрею я не змінювала. Після цього ми з моїм майстром прийшли до несподіваного рішення, що моє волосся просто особливо чутливі до механічного впливу.

Саме тому я, звичайно, підтримую повноцінне лікування волосся, але спочатку раджу все-таки звернути увагу на правильне розчісування. Хай це і банально і занадто просто на перший погляд, але, можливо, основна проблема саме, як не дивно, в цьому.

Христина, 21 рік — Подільськ