Лікування волосся від випадіння — це завжди досить довгий і складний процес, що вимагає використання різноманітних засобів, ліків, хитрощів і прийомів, що дозволили повністю зупинити або сповільнити процес волосся, а також стимулювати зростання нових локонів, їх зміцнення і збільшення обсягу. Досягти подібних результатів можна самими різними способами, починаючи від розрекламованої і дорогої пересадки волосся і закінчуючи більш простими домашніми методами з використанням простих, але ефективних масок для волосся. З існуючого різноманіття способів лікування можна вибрати підходящі варіанти, але спочатку варто розібратися в причинах проблеми, щоб лікування волосся від випадіння не пройшло даром.

Особливості і небезпеки випадіння волосся

Лікування волосся від випадіння не можна починати, не дізнавшись причин цього неприємного процесу. Саме випадання волосся, як і багато інші проблеми, пов’язані зі здоров’ям локонів, може бути як наслідком яких-небудь серйозних хвороб, так і , наприклад, причиною розвитку багатьох інших проблем. Саме в цьому криється головна небезпека випадіння волосся — важливо відразу дуже точно встановити існуючу проблему.

Звичайно ж, приділити увагу волоссю доведеться в будь-якому випадку — як при загальному відновленні здоров’я, так і при лікуванні волосся після, наприклад, дуже невдалого фарбування доведеться приділити увагу саме процедур, спрямованих на порятунок волосся від негативних наслідків випадання.

Втім, занадто рано бити тривогу теж не варто. Всього можна виділити три основних «сценарію», згідно з яким може протікати випадання волосся:

 • природне випадання, зумовлене регулярним оновленням волосся, зростанням новим і відмиранням старих, що взагалі не повинно бути приводом для хвилювання;
 • нездорове випадання волосся, викликане тимчасовими порушеннями у стані здоров’я організму або ж негативний вплив безпосередньо на самі волосся;
 • хвороба, пов’язана з випаданням волосся, наприклад, алопеція, вважається генетичним захворюванням, що призводить до облисіння окремих ділянок голови; втрата густоти волосся з віком і інші причини.

«Домашнє» лікування за допомогою народних і покупних коштів, а також деяких хитрощів необхідно і можливо тільки у другому випадку. На жаль, конкретні хвороби або ж серйозні зміни в організмі, що ведуть до облисіння, подібними способами зупинити не вийде, а намагатися вплинути на рідкісну втрату кількох окремих волосинок (як у першому випадку) і зовсім безглуздо.

Але, звичайно, не можна забувати про загальне зміцнення організму. Волосся є дуже хорошим показником здоров’я, своєрідним індикатором, найчастіше відображає проблеми раніше, ніж ті «виявляться» самі. Саме тому важливо завжди звертати увагу на стан волосся і вже тим більше не ігнорувати таку серйозну проблему, як випадання.

Симптоми випадіння волосся

Серед симптомів випадіння волосся можна виділити цілий список видимих ознак, за якими можна встановити проблему. До речі, безпосереднє нагромадження волосся на гребінці, яке так сильно лякає багатьох, не є характерною ознакою нездорового випадання. Білі своєрідні «цибулинки» на кінчиках волосся теж, вони лише свідчать про природне відмирання віддалених від коренів ділянок волосся.

До цих же симптомів можна віднести:

 • помітне випадання волосся у випадку, наприклад, якщо з розчесаною локонам провести пальцями, в яких залишиться відразу кілька волосинок;
 • помітне стоншення коси, втрата об’єму та пишності, які викликані зазвичай саме випаданням волосся;
 • ламкість волосся, яка часто стає першою ознакою випадання і «приводить» його за собою;
 • поява великої кількості випали волосся на подушці після сну;
 • загальний, але дуже помітне погіршення загального вигляду волосся, також є привід для тривоги про їх стан.

Втім, при появі цих симптомів і за умови нормального стану здоров’я зовсім не обов’язково звертатися до лікаря, досить буде і повноцінного курсу лікування шевелюри, заснованого на перевірених засобах, активно і позитивно діють на волосся.

Зміст сторінки

 • 1 Причини випадіння волосся
 • 2 Лікування волосся від випадання. Методи
 • 3 Переваги використання косметичних препаратів для лікування волосся від випадіння
 • 4 Маски та інші засоби домашнього приготування
 • 5 Лікування волосся від випадання. Відгуки

Причини випадіння волосся

Серед тих причин, які можуть помітно вплинути на здоров’я волосся, а конкретно на їх випадання, можна виділити відразу чотири групи чинників, які негативно позначаються на стані шевелюри. До цих груп належать:

 • неправильний догляд за волоссям, травми від механічного або теплового впливу;
 • використання агресивних косметичних засобів, ніби фарби або змивки;
 • різні порушення в організмі (особливо порушення обміну речовин), хвороби та загострення хронічних захворювань;
 • неправильний режим дня і в загальному великі навантаження на організм без достатнього відпочинку.

Як не дивно, найчастіше самими головними причинами, що викликають випадання волосся, є причини з перших двох груп. Неправильне розчісування, часто «виривання» чи не цілих пасом у спробі розчесати волосся приводить до втрати істотного обсягу кос, що потім списують на хвороби і випадання. Окремо варто зауважити й численну сушіння феном, укладку за допомогою гарячих щипців і прасок, які травмують волосся й активно впливають на їх випадання.

Говорити про фарбу і зовсім не варто. Навіть ті «м’які» і «щадні» варіанти, які активно рекламують, руйнують структуру волосся, що починають випадати вже після першого ж миття голови. Змивка фарби і освітлення волосся являє собою ще більш серйозну процедуру — після неї відновлювати колишню пишність шевелюри доведеться дуже довго.

Порушення в організмі, звичайно, діагностувати повинні фахівці, після рекомендацій яких вже і можна планувати лікування. Але, ось, наприклад, такі проблеми, як порушення метаболізму в шкірі голови, зменшення притоку крові до неї можна вирішити все тими ж стимулюють ріст волосся речовинами.

Ну, і, звичайно, не можна забувати про загальну нездоровий режим життя, що захлеснув сучасний світ. Тут уже лікування волосся від випадіння не грає таку важливу роль, як, наприклад, загальне оздоровлення життя. Величезна кількість стресів, відсутність нормального сну, неправильне харчування і недостатня кількість води можуть негативно позначитися на всьому тілі, в тому числі і на стан ніжних до таких негативних подій волоссі.

До речі, окрему небезпеку несуть ще й деякі зачіски! Туго перетягнуті волосся, занадто тугі коси і хвостики, неакуратно стягнуті гумки — все це дозволяє спостерігати пасма, що залишаються на руках або ж на цих самих гумках. Небезпечними зачісками ще вважаються дреди і африканські косички, після яких волоссю потрібно деякий час на відновлення. Ну а хімічна завивка і зовсім залишається поза конкуренцією, чи не знищуючи здоров’я волосся у їх підстави.

Лікування волосся від випадання. Методи

Говорити про всі можливі методи лікування волосся від випадіння можна нескінченно. У першу чергу варто розуміти, що випадіння волосся і облисіння — це не просто різні стадії хвороби, це зовсім різні проблеми в плані підбору правильного лікування. І якщо при облисінні цілком реально звернутися до фахівців з пересадки волосся, то проблема випадіння не вимагає таких радикальних заходів, які не дозволять природним чином відновити здоров’я волосся.
Насправді ж, у разі, якщо серйозних хвороб немає або ж якщо вже ведеться їх лікування, рекомендації по відновленню волосся досить банальні.

В першу чергу необхідно звернути на вітаміни і харчові добавки, дія яких спрямована саме на поліпшення стану волосся. Вони, до речі, також подбають про шкірі і нігтях. Деякий час можна навіть приймати збільшені дози препаратів, щоб організм отримав відсутню йому кількість речовин.

Окремо варто переглянути і раціон основу якого має скласти різноманітне, але повністю здорове і натуральне харчування. Справа тут зовсім не в схудненні або моді, а в тому, що саме харчування максимально яскраво відбивається не тільки на вазі і фігурі, але і загальному зовнішньому вигляді, в тому числі і стан волосся. Окремим пунктом важливо виділити і воду — достатня кількість води для зачіски є справжнім порятунком.

Враховуючи той факт, що найчастіше випадання волосся пов’язане з недостатнім обміном речовин в шкірі голови, можна вдатися до масажу. Тут існує відразу кілька варіантів: регулярне розчісування з допомогою спеціально створених гребінців, використання ручних масажерів або навіть звернення в салони за звичайним масажем або популярною процедурою з використанням олії.

Відхід з маслами та іншими препаратами, включаючи маски і компреси, також важливий. Зовнішній вплив на волосся підтримає внутрішні зміни і дозволить повернути зачіску до її здоровому вигляду або навіть перетворити її.

Ну, і, найважливіше, це акуратність в догляді за волоссям. Необхідно поміняти грубу жорстку гребінець на більш м’яку, яка не буде виривати волосся, розчісувати їх повільно і акуратно, як рекомендують деякі фахівці, хоча б по 5-10 хвилин. На час лікування краще відмовитися від фена та інших пристосувань, так міцно увійшли в повсякденне життя, і не забувати про регулярності виконання всіх процедур. Чим сильніше і помітніше випадання волосся, тим довше повинен тривати курс лікування і тим більше ймовірність, що це саме лікування доведеться повторювати кілька разів підряд до хоча б часткового відновлення зачіски.

Серед препаратів, рекомендованих для внутрішнього прийому, можна виділити три групи відомих всім вітамінів: D, E і B, а також C, загалом позитивно позначаються на здоров’ї. Нелюбимий багатьма, але багатьом відомий риб’ячий жир теж може стати непоганою підтримкою для шевелюри. Магній, мідь і залізо в різних «комплектаціях» стануть відмінним доповненням під час лікування волосся, так само, як і кальцій і деякі органічні кислоти, що додаються в «вітаміни краси».

Переваги використання косметичних препаратів для лікування волосся від випадіння

Самим «масовим» за кількістю використовуваних продуктів етапів відновлення волосся стає саме косметичний. Харчування, правильне розчісування і вживання вітамінів самі по собі гарні і дійсно здатні відновити волосся, але лише при цих методах процес відновлення буде дуже довгим, а ось самі різні косметичні засоби дозволяють його помітно прискорити, посилюючи вплив всіх інших процедур і оздоровлюючи волосся зовні.

Серед переваг всіх косметичних засобів, як фірмових, так і домашніх, можна виділити відразу велику кількість плюсів:

 • практично всі кошти, спрямовані на позбавлення від випадіння та активізацію зростання волосся помітно впливають на всі обмінні процеси шкіри голови, покращує її стан і оздоровлюють загальну масу волосся, а не тільки забезпечують зростання нових здорових волосся;
 • найчастіше подібні активні засоби включають в свій склад вельми незвичайні і «гострі» або навіть «пекучі» кошти, начебто перцю, які не можна довго тримати на шкірі, тому всі процедури займають мінімум часу;
 • склади всіх косметичних продуктів враховують і звичайні, «буденні» потреби волосся, живлячи і насичуючи їх, а не лише борючись з випаданням;
 • багато засоби проти випадіння волосся засновані на досить простих компонентів, які можна купити за низькою ціною, так, щоб отримані рецепти були ще й досить економічними; крім того, багато натуральні марки також пропонують досить вигідні продукти для вирішення проблеми (якщо не розглядати, звичайно, ті «єдині в своєму роді продукти, що обіцяють миттєве спасіння);
 • далеко не всі речовини, що вживаються всередину, досягають шкіри голови або, тим більше, волосся, тому зовнішній вплив на них дуже важливо — саме таким чином виходить наситити волосся необхідними їм речовинами в повній мірі.

Маски та інші засоби домашнього приготування

Лікування волосся від випадання цілком може засновувати на домашніх масках. Першим завданням у списку зазвичай коштує харчування шкіри голови і насичення цибулин волосся всіма необхідними речовинами, так що спочатку варто звернутися до базових олив, здатним дуже швидко відновити навіть самі слабкі і тонкі волосся. Правда, «м’які» параметри, на зразок оливкової або кокосового масла тут навряд чи підійдуть, але ось рицинова або реп’яхову олію абсолютно точно допоможуть відростити нові волосся і зміцнити наявну шевелюру. Використання цих масел стандартне — достатньо лише нанести його на коріння волосся, активно втираючи в шкіру, і розподілити по всій масі кос, після чого, утеплені поліетиленом і рушником, почекати хоча б годину-дві, дозволяючи маслу вбратися та зробити ту саму «магію», якій і відрізняються ці компоненти.

«Пекучий» рецепт включає в себе одну третю від складу перцевої настоянки, особливо яскраво впливає на активізацію зростання голів і прискорення метаболізму. Правда, таку маску вже не можна тримати на волоссі більше півгодини. Іншими активними компонентами також вважаються коньяк, цибульний сік, гірчиця або навіть сіль (яка дозволена тільки при нормальному стані шкіри голови і жирних волоссі).

На коріння волосся можна наносити і яєчні жовтки, розподіляючи їх по всьому косам. Таку маску зазвичай теж тримають всього хвилин тридцять, вона живить цибулини волосся і прискорює ріст нових, хоча і робить це не так активно, як масляні маски.
Доповнити вплив активних масок можна і спеціальним ополіскуванням — мити волосся можна не звичайною водою, а відварами трав, чи то банальна ромашка або ж перцева м’ята.

Хорошим засобом стануть і компреси, створені на основі тих же трав. Так, сік з кореня петрушки, якими просочується марля, укладається на волосся, що потім обертаються, як і у випадку з масляною маскою, витримується на них близько години і змивається водою. Подібну процедуру можна проводити і з соком цілющої рослини, яке можна знайти чи не в кожному будинку — алое. Воно допоможе позбутися від тих проблем шкіри голови або цибулин, їх пошкоджень, які заважають росту нового волосся.

Лікування волосся від випадання. Відгуки

Відгук № 1

Завжди мучилася від своїх же експериментів з волоссям. Добре ще стрижки, але от регулярне фарбування — це, звичайно, жах. Усвідомила, що творю, коли після чергового перетворення в блондинку, зрозуміла, що ці самі білі пасма лізуть у мене справжніми клаптями. Врятували тільки масла, робила масляні маски чи не кожен день, потім деякий час мучилася від зайвої жирності, але зате змогла відновити волосся.

Тепер же, якщо наважуюсь на забарвлення, то влаштовують період активної «підготовки» з масками та іншими засобами, а потім ще як мінімум пару тижнів проводжу регулярні відновлюючі процедури. Допомагає.

Ганна, 33 роки — Нижній Новгород

Відгук № 2

У мене від природи дуже тонкі і слабкі волосся на гребінці постійно залишала величезну кількість своїх волосся, але якось не замислювалася про те, що це не нормально. Не дуже давно після сесії переживала страшний стрес, от тоді вже волосся зовсім полізли, коли прийшла в себе, злякалася, що не зможу відновити зачіску. Коротко підстриглася, почала пити вітаміни, перепробувала купу масок, що покупних, що домашніх. Якось повернулася до нормального вигляду.

Зараз повністю відмовилася від фена — сушу волосся природним чином, не укладаю їх за допомогою тих же щипців. Поміняла гребінець на м’яку щітку, використовую спреї для легкого розчісування. Волосся стали навіть набагато краще, ніж були раніше. М’які і зовсім не ламаються, та й щоб знайти хоча б одну випала волосинку стоїть дуже постаратися.

Настя, 24 роки — Санкт-Петербург

Відгук № 3

Всі ці маски, спреї та інше — це все дуже добре, але спочатку, звичайно, треба перевірятися у лікаря. У мене було два періоди, коли просто жахливо випадало волосся. Перший раз це було під час вагітності, тут вже все списали на навантаження і стрес, та й, правда, після народження дитини все пройшло. Другий період стався зовсім недавно, і, як з’ясувалося пізніше волосся почали сипатися з-за браку вітамінів і ще купи якихось елементів. Мовляв, я все це час неправильно харчувалася. У підсумку цілих два місяці я пила посилені дози вітамінів і різних препаратів, вже доповнюючи їх масками (особливо на реп’яховому маслі). Все-таки не потрібно забувати про загальний здоров’я, воно може бути причиною «облисіння».

Ольга, 39 років — Новоросійськ