Лікування вуха борною кислотою: робимо правильно і безпечно

Лікування борною кислотою застосовують при отитах. Отити, викликані як простудні вірусні інфекції, так і іншими причинами, можуть призвести до тяжких наслідків. Борна кислота володіє знезаражувальним дією і здатністю глибоко проникати в тканини. Це в комплексі з антибактеріальними препаратами дозволяє більш ефективно проводити лікування.

Зміст:

  • 1 Інструкція щодо застосування борної кислоти
  • 2 Як правильно лікувати хворе вухо з допомогою турундочек
  • 3 Як правильно лікувати вухо антибактеріальними краплями
  • 4 Протипоказання

Інструкція по застосуванню борної кислоти

Борна кислота в концентрованому вигляді – досить сильний розчинник. Вона здатна викликати опік не тільки вушних тканин, але і навіть поверхні шкіри рук. Тому застосовують її дуже обережно. Рекомендується використовувати стандартну аптечну упаковку саме у вигляді вушних крапель, в якій борна кислота міститься в безпечної концентрації.

Лікування вуха борною кислотою: робимо правильно і безпечно

Розчин борної кислоти

В аптеках можна бачити такі її види:

  • Борна кислота у вигляді порошку
  • Борна кислота в складі 70% спиртового розчину
  • 3% водний розчин борної кислоти

Лікування вуха борною кислотою здійснюють лише за допомогою 3% розчину, і ніяк інакше. Інші її види застосовують при лікуванні інших захворювань, в основному – шкірних та хірургічних захворювань, при травмах і запущених ранах. Раніше застосовувалася також для боротьби з комахами, зокрема – із зникаючим нині тарганами.

Дія борної кислоти при лікуванні хвороб складається з трьох складових:

  • Вона має антибактеріальну дію і здатна знищувати деякі мікроорганізми безпосередньо
  • Вона надає зігріваючу дію, що сприяє активізації імунної системи і знімає неприємні відчуття при отитах
  • Вона трохи сушить запалений вушний канал, чим перешкоджає утворенню живильного середовища для хвороботворних бактерій

Застосування борної кислоти для лікування вуха можливо тільки за призначенням лікаря.

Як правильно лікувати хворе вухо з допомогою турундочек

Лікування вуха борною кислотою: робимо правильно і безпечно

Турундочки

В першу чергу – давайте спробуємо розібратися, що таке гульки. Гульки – це спеціальні ватно-марлеві чи бавовняні трубочки. Вони мають злегка конічну форму і невеликий розмір. При лікуванні вони спеціальним чином поміщаються у вушний канал, заповнюючи його.

Дія турундочек засноване на тому, що вони вбирають в себе зайву вологу, яка утворюється у вусі в ході запальних процесів. В результаті видалення вологи безпосередньо з поверхні вушного каналу ліквідується живильне середовище, в якій живуть бактерії. Волога надходить і з внутрішнього вуха через пори – гульки також дозволяють ефективно її видаляти. У результаті хворий почуває себе набагато комфортніше, хоча і порушується слухова чутливість.

Лікування з допомогою турундочек може застосовуватися як самостійно, так і в комбінації з іншими видами лікування. Так як борна кислота та інші краплі для лікування отиту можуть бути призначені тільки фахівцем-лікарем, то турундочки можуть стати єдиним доступним способом доврачебного лікування. Вони досить безпечні, якщо не вводити їх у вушний канал занадто сильно і немає механічних пошкоджень вуха.

Як зробити гульки? Дуже зручно використовувати для їх виготовлення диски для очищення обличчя. Вони є в косметичці будь-якої дами. Використовувати треба тільки ті диски, які не містять яких-небудь додаткових хімічних речовин, типу спеціальних зволожуючих або очищувальних дисків. Якщо таких немає – постарайтеся використовувати або марлю, або придбати диски.

Виготовляють їх, попередньо змочивши під струменем води. Бажано використовувати кип’ячену воду. Диск ділять на дві половинки, змочують половинку у воді і починають дуже туго скручувати. Намагаються один край диска при цьому притримувати, щоб турундочка вийшла трохи конічної форми та легко ввійшла у вухо. Потім її підсушують. Добре скручена турундочка при сушінні не розкручується.

Можна виготовити турундочки з бинта. Для цього беруть широкий бинт і від нього поперек відрізають шматок завдовжки приблизно 2,5 див. Його просто щільно скручують без змочування. Нарешті, можна купити готові гульки в аптеці, але не завжди і не скрізь їх можна знайти. Зазвичай продаються турундочки для дорослих, більшого розміру.

Турундочки вставляють у вухо. Знаходитися вона повинна там не більше 2,5 годин, потім її треба замінити. Оптимально замінювати їх через кожні півгодини. Це особливо важливо при лікуванні дітей, оскільки у них може виникнути запальний процес в результаті відсутності вентиляції вушного каналу. Для того, щоб вушні покрови змогли трохи відновитися, необхідно витримувати перед вставкою наступній турундочки перерву протягом п’яти хвилин.

Як правильно лікувати вухо антибактеріальними краплями

 

Лікування вуха борною кислотою: робимо правильно і безпечно

Лікування отиту

Лікування вуха борною кислотою зазвичай передбачає використання антибактеріальних крапель. Як вже було сказано, вона надає антибактеріальну дію. Однак у складі вушних крапель може бути не тільки борна кислота. Досить часто можна зустріти у складі таких крапель камфору, яка сприяє відділенню слизу, а також антибіотики.

Всі вушні краплі обов’язково застосовують з використанням описаних раніше турундочек – вузьких ватно-марлевих тампонів. Через брак оних можна використовувати звичайну вату, але при цьому слід уникати занадто глибокого введення у вушний канал – ви її можете потім звідти не дістати, і доведеться йти до лікаря-травматолога, лору або хірурга.

Застосовують вушні краплі у відповідності з лікуванням, яке призначає лікар. Без цього ніякі краплі використовувати не можна. Дозування визначається лікарем. Для того, щоб закапати краплі в вухо, вам буде потрібна допомога іншої людини, так як самостійно зробити це досить проблематично.

Хворий повинен лягти або сісти на стілець, і нахилити голову вбік так, щоб вухо, яке болить, знаходилося вище. Краплі закопуються в необхідній кількості у вушний канал за допомогою наконечника дозатора. Намагайтеся не смикати головою і не вводити дозатор занадто глибоко у вухо. Після цього вушний канал закривається турундочкой або ватою.

Бажано почекати деякий час в такому положенні, щоб краплі почали всмоктуватися, приблизно п’ять хвилин. Після цього голову можна випрямити і зайнятися своїми звичайними справами. Постарайтеся не робити різких рухів головою, особливо якщо закрили вушний канал простий ватою. Від цього вата може вискочити, і краплі можуть витекти.

Протипоказання

Лікування вуха борною кислотою: робимо правильно і безпечно

Порошок борної кислоти

Абсолютно протипоказано лікування вуха борною кислотою дітям. Дитячі вуха мають не до кінця сформувався вушний канал. В результаті попадання туди борної кислоти можуть виникнути незворотні зміни, які призведуть до важкого захворювання – глухоті.

Застосовувати борну кислоту в разі хвороб, пов’язаних з травмами, наприклад, ударом в область вуха з розривом барабанної перетинки, також не рекомендується.

У разі травм лікування повинно вестися строго за призначенням лікаря. Так як травма вуха, очі або інших органів почуттів вважаються досить тяжкими, навіть при незначних пошкодженнях слід звертатися до лікаря.

У разі шкірних, кліщових або інших захворювань, які зачіпають область зовнішнього вуха, застосовувати борну кислоту необхідно з великою обережністю, виключаючи попадання в область внутрішнього вуха. При обробці ран або порізів вуха, шкірних виразок або місць укусу кліщів необхідно закривати вушний канал турундами або ватою. Це запобігатиме потраплянню лікарських засобів у вухо, що може бути не тільки шкідливо, але і достатньо болісно.