Лікування забиття коліна: про що важливо пам’ятати?

Забої різних частин тіла – травми, до яких не можна ставитися зневажливо. Найбільш серйозними каліцтвами можуть стати травми коліна, у тому числі травми різного ступеня. Підвищена активність багатьох людей в різному віці часто призводить до ударів. Відсутність лікування та несвоєчасне звернення до лікаря з приводу травми коліна можуть спричинити за собою надалі ускладнення, які здатні обмежити руху.

Зміст:

 • 1 Характеристика пошкодження колінного суглоба
 • 2 Симптоматика забиття коліна
 • 3 Які можливі ускладнення і наслідки?
 • 4 Перша допомога при забитті колінного суглоба
 • 5 Методи діагностичних досліджень
 • 6 Як лікується захворювання?

Характеристика пошкодження колінного суглоба

Забій коліна – це пошкодження закритого типу м’яких тканин суглоба. При забитті колінної чашечки можливі порушення функціональності суглоба. Це часта травма нижніх кінцівок, найбільш поширена серед дітей і літніх людей, спортсменів та інших осіб, чия діяльність пов’язана з підвищеною фізичною активністю.

Лікування забиття коліна: про що важливо памятати?

Забій коліна можна отримати в будь-який момент

Випадок травмування може наступити в самий несподіваний момент. В результаті формується набряк, скупчення рідини усередині суглобової капсули, запалення зв’язок і меніска, порушення цілісності хряща і кісток. Можливі вивихи і підвивихи коліна, розриви зв’язок, гематоми.

Загальних правил профілактики не існує. Наколінники, якими користуються спортсмени, у звичайному житті неприйнятні. Запобігти серйозні ускладнення допоможе своєчасне звернення до лікаря.

Причин виникнення забиття коліна існує багато. Завжди це зовнішні причини, вплив ззовні.

Різні ситуації, які призводять до травм колін, можуть бути наступними:

 • Падіння;
 • Удари;
 • Аварії;
 • Ковзання;
 • Різкі рухи.

Діти, в силу їх підвищеної активності, часто вдаряють коліна. Активні ігри рідко обходяться без ексцесів. Літні люди отримують удари з-за своєї неуважності і порушень в корекції рухів. Люди, що займаються фізичною працею і нехтують методами захисту, часто схильні до травм.

Запобігти отримання забиття коліна часто буває неможливо, тому оптимальним подальшим вирішенням після отримання травми буде звернення до травматолога для діагностики захворювання.

Симптоматика пошкодження коліна

Симптоматика забоїв має ряд характерних особливостей, які проявляють себе в найближчий час після отримання травми.

Лікування забиття коліна: про що важливо памятати?

Забій має ряд симптомів

Найбільш поширені:

 • Сильний різкий біль, що виникає безпосередньо в момент отримання удару. Подальше відчуття болю зменшується з часом, а при відсутності серйозних ушкоджень біль зовсім затихає, якщо коліно перебуває у стані спокою;
 • Пухлина колінного суглоба – супутник ударів. Вона може бути невеликим і непомітним при першому погляді, але з часом збільшується. Пухлина пов’язана з різними ушкодженнями коліна: крововиливом, пораненням, збором внутрішньосуглобової рідини, запалення хряща або меніска;
 • Обмеженість рухів, неможливість рухових функцій;
 • Поява місць підшкірних крововиливів, гематом, що свідчить про пошкодження кров’яних судин: великих або дрібних;
 • Пошкодження поверхні шкіри часто пов’язані з даною травмою. Це можуть бути подряпини, садна, порізи, розриви шкіри.

Різко збільшується пухлина, виникнення підвищення температури тіла, неможливість до самостійних руху при пересуванні може бути симптомом розвитку гемартрозу.

Це наслідок забиття коліна, коли всередині суглоба порушується цілісність кровоносних судин, скупчується велика кількість крові в порожнині.

Якщо стався нещасний випадок, якщо після впливу на колінний суглоб виникають явні симптоми травматизації, які свідчать про ударі, то без обстеження і лікування не обійтися.

Які можливі ускладнення і наслідки?

Лікування забиття коліна: про що важливо памятати?

Відсутність лікування має ряд наслідків

Найчастіше при відсутності кваліфікованої допомоги після удару виникають наступні патології:

 • Розрив і запалення меніска, обмежують рухову активність, згинання і розгинання суглоба. З’являється дифузна біль. Відсутність лікування тягне за собою хронічне ураження, дегенерацію внутрішньої капсули;
 • Скупчення лімфатичної та підшкірної рідини в коліні, ускладнений набряком, больовим синдромом, збільшенням розміру суглоба;
 • Розтягнення або розрив зв’язкового апарату коліна виникають після отримання множинних ударів. Втрачається працездатність коліна, суглоб стає нестабільним, відчувається його «випадання»;
 • Вивих, тріщина чи перелом чашечки, яка слугує перешкодою від пошкоджень самого суглоба. Можуть спостерігатися різні вивихи, підвивихи, переломи, тріщини наколенника, що характеризуються болями, нестабільністю, слабкістю суглоба та обмеження рухів.

Щоб уникнути ускладнень, потрібно обов’язково звернутися до лікаря, але перед цим обов’язково слід вдатися до надання першої допомоги.

Перша допомога при забитті колінного суглоба

Лікування забиття коліна: про що важливо памятати?

Важливо надати пацієнтові першу допомогу

Правильні своєчасні дії при наданні першої допомоги після отримання забиття коліна багато в чому полегшать становище потерпілого і запобіжать від ряду можливих ускладнень.

До кваліфікованого медичного обслуговування можна провести ряд наступних заходів:

 • Забезпечити повний спокій потерпілому, захистити від навантажень на постраждалий суглоб;
 • Застосувати холодний компрес, що запобігає розвитку гематоми, скоротить розмір пухлини, знизить больові відчуття;
 • До приїзду медиків слід зменшити приплив крові до хворого суглоба, для цього необхідно зафіксувати забиту ногу в піднятому положенні;
 • Можна застосувати знеболюючі ліки у вигляді ін’єкцій або таблеток;
 • На коліно необхідно нанести тугу пов’язку або одягнути наколінник, який допоможе знерухомити суглоб.

При дотриманні вищевказаних заходів і вимог з надання першої допомоги при забитті подальше лікування буде ефективнішим.

Методи діагностичних досліджень

Після проведення збору анамнезу і пальпації, перш за все, лікар призначає обстеження, яке допоможе вибрати методи лікування:

 • Рентгенографію пошкодженої області;
 • Аналізи крові та сечі;
 • МРТ колінного суглоба;
 • УЗД;
 • Артроскопію.

Всі ці методи дозволяють виключити інші пошкодження, оцінити стан пацієнта, диференціювати забої всіх структурних позицій. Діагностика доцільна при призначенні правильного лікування, який визначається індивідуально, з урахуванням симптоматики.

Як лікується захворювання?

Лікування забиття коліна без явних ускладнень проводять за єдиною схемою. Обов’язково необхідно знерухомлення пацієнта в перші дні після отримання травми. При необхідності пересування обов’язково використовують тугу пов’язку з еластичного бинта або спеціальний наколінник. У період спокою пов’язку знімають.

Перші 3 доби до хворого місця прикладають холодний компрес: грілку з льодом або пакет, загорнутий у рушник. З 3-го дня можна застосовувати сухе тепло, але не можна застосовувати гарячі ванни.

Лікування забиття коліна: про що важливо памятати?

Для зняття болю застосовуються анальгетики

Для зняття болю призначають анальгетики: Анальгін, Кетанов, Ибуфен, Мелоксикам. Для зняття набряків і розсмоктування гематом застосовуються місцеві засоби: Ліотон, Индовазин, Гепаринова мазь, Фастум гель, Диклофенак, Траумель, Аналгос, Апізартрон, Финалгон та інші препарати. Ряд цих коштів надають знеболюючі, протизапальні і розігріваючі ефекти.

Найбільш популярний серед медиків і пацієнтів Фастум гель. Це високоефективний препарат місцевої дії, які полегшують біль при ударах, вивихах і розтягненнях. Його лікувальний ефект забезпечений основною діючою речовиною – кетопрофеном.

Він пригнічує вироблення простагландинів – речовин, що беруть участь в запальних процесах і набряках. Дія кетопрофену посилено маслом неролі і лаванди. Фастум гель проникає глибоко в тканини, знімаючи напругу і біль. Одночасно з лікувальним дією препарат не викликає печіння.

Це ліки зменшує запалення, знімає хворобливі симптоми, але при цьому не відновлює структуру хрящової і кісткової тканин.

Дозу призначає лікар. Зазвичай вона становить 2-3 сантиметри гелю на ділянку ураження, тричі на добу. Після застосування Фастум гелю рекомендовано «кутати» місце удару вовняною тканиною. Можливе застосування аплікацій: використання марлевої пов’язки, просоченої препаратом.

При правильному використанні препарат є безпечним засобом, так як концентрація активної речовини в крові мінімальна. Побічні реакції дуже рідкі і незначні.

При забитті коліна Фастум гель надає неоціненну допомогу, знижуючи інтенсивність больових відчуттів, набряки, знімаючи запалення всередині суглоба, розсмоктуючи невеликі гематоми.

Поряд із застосуванням ліків, рекомендованих лікарем, можна використовувати унікальний апарат Вітафон. Це фізіотерапевтичний прилад для відновлення структур опорно-рухового апарату у випадках травм і запалень.

Вітафон допомогою змінюються звукових хвиль створює мінімальну вібрацію в тканинах. Спеціальна частота дозволяє впливати на уражені ділянки, відновлюючи їх.

Науково доведено, що Вітафон дає шанс повернути втрачене здоров’я, позбавити від багатьох недуг.

Лікування розраховане на кілька процедур, що проводяться з дозволу лікуючого лікаря, згідно додається до приладу інструкції. Згодом можна застосовувати Вітафон в профілактичних заходах по зміцненню зв’язок, суглобів, кісток.

Цей апарат зарекомендував себе з позитивної сторони в лікуванні різних захворювань для людей будь-якого віку.

Про лікування забиття коліна дізнайтеся більше детально з запропонованого відеоматеріалу.

При дотриманні всіх рекомендацій лікаря відновлення працездатності коліна після отримання травми може тривати від 2-х тижнів до декількох місяців, залежно від ступеня ураження суглоба. Тільки комплексні заходи допоможуть швидко вилікувати забій коліна.