Зміст статті:

 • 1 Лікування
 • 2 Протипоказання
 • 3 Продукти, які допоможуть знизити тиск

Одним з корисних рослин сімейства цитрусових є лимон. У плодах цієї рослини є багато вітамінів і мінералів, в тому числі і вітамін «С». Серед корисних компонентів можна відзначити наявність: Цитрину, Калію, Пектину та ін

Так як в лимоні є велика кількість корисних і поживних речовин, він сприяє зміцненню імунітету, підтримує організм у період застуди, а також знижує артеріальний тиск.

Ті, хто мало знайомий з даним продуктом, губляться в здогадах: підвищує лимон артеріальний тиск або знижує його?

Лікарі відзначають, що, так як в лимоні багато мікроелементів, то це позитивно позначається на судинах, а саме на їх стінках. Вони при регулярному вживанні цього продукту стають більш еластичними та міцними.

Завдяки такій дії на організм, лимон допомагає знизити артеріальний тиск, так як крові легше проходити по судинах, долаючи тиск.

Також наголошується, що лимон є відмінним засобом для профілактики і лікування атеросклерозу, який також може викликати періодично перепади тиску в артеріях.

 • Нерідко лимон кидають в чай або використовується вода для приготування настою з цієї рослини. Вода при цьому заливається на лимон тепла. Коли вода трохи охолоне, настій ставлять у холодильник і залишають так на 3-4 години.
 • Після цього вода виходить кислувато-солодка. Такий напій відмінно допомагає в літню спеку. Вода з лимоном п’ється невеликими ковтками, але часто.

На думку вчених, кожна людина повинна в день вживати не менше одного лимона. Його також можна їсти з цукром або кидати в чай. В таких випадках він знижує тиск на 10 відсотків від того, яке було спочатку при підвищеному.

Найбільш корисний лимон на початковому етапі захворювання гіпертонічною хворобою. При цьому тиск у пацієнта не повинно перевищувати 160/90 мм рт. ст.

Відмітною властивістю цього продукту від тих, які допомагають від високого тиску, є його невелика вартість і доступність, а також позитивний вплив, яке лимон може впливати на організм людини.

Так, наприклад, якщо у пацієнта болить голова або при підвищеному тиску, застуді, грипі та інших подібних захворюваннях, лимон з чаєм або просто лимон в сирому вигляді здатний зменшити симптоми захворювань, а також значно знижує тиск. Загальний стан організму при цьому поліпшується.

Лікування

Цей фрукт можна використовувати при підвищеному АТ. Чай з лимоном сприяє розширенню і зміцненню стінок судин, в результаті чого кров може вільно з ним циркулювати.

 • При цьому чай можна пити з лимоном як в холодному, так і в гарячому вигляді.
 • В чай можна додавати й інші настої з трав або варення.
 • Такий чай знижує тиск і сприяє загальному зміцненню стану організму.

Протипоказання

Фахівці відзначають, що протипоказань для даного продукту немає. Його можна вживати натщесерце або в якості десерту. Він позитивно впливає на здоров’я кровоносної системи і на весь організм в цілому. Діє на організм лимон м’яко.

У добу не рекомендується вживати більшого об’єму соку лимона, ніж той, що міститься в двох фруктах. Також при вживанні треба пам’ятати, що лимон може викликати у певних випадках алергічні реакції, а тому починати його треба приймати з невеликих доз.

Перед початком лікування лимоном треба порадитися зі своїм лікарем. Він на підставі історії хвороби і проведених аналізів допоможе визначитися з дозуванням продукту, а також зможе виявити протипоказання, якщо такі є.

Треба при підвищеному артеріальному тиску постійно вимірювати його самостійно. Це допоможе вчасно виявити його підвищення або зниження, та вжити дієвих заходів по усуненню цього факту.

Всі показники тиску треба записувати окремо в блокнот. Це також при екстремальних випадках допоможе докторові швидше поставити правильний діагноз і прописати курс лікування.

Продукти, які допоможуть знизити тиск

Серед них такі:

 • Лимон. Містить багато корисних речовин. Магній розслабляє артерії і знижує тиск.
 • Горобина. Цей продукт також допомагає від високого тиску. Для профілактики і лікування гіпертонії можна вживати по 5-6 ягід на день.
 • Імбир. Робить кров рідшою і розслабляє судини, завдяки чому тиск знижується.
 • Калина. Сечогінний засіб, яке також може знижувати тиск. Ягода багата антиоксидантами і вітаміном С.
 • Журавлина. Допоможе при великій температурі і гіпертонії. Знижує кислотність шлунку. Флавоніди зміцнюють стінки судин.
 • Мигдаль. Поліпшить циркуляцію крові і зробить судини більш міцними і еластичними.
 • Гострий перець. Завдяки капсацину, який є в його складі, продукт здатний швидко знизити високий артеріальний тиск.
 • Вода з кокоса. Ця рідина не тільки приємна на смак, але також може і знижувати тиск. Сприяє нормалізації метаболізму.
 • Не тільки рекомендується вживати лимон при гіпертонії. Його також треба приймати при геморої, трофічної виразки, при розширенні вен і інших захворюваннях. Також продукт є ефективним засобом у боротьбі з вірусами. Він здатний вбивати до 20 видів різних бактерій.

  Нерідко його призначають при захворюванні нирок і утворення в них каміння. Природа подбала про те, щоб подарувати людині дієвий, натуральний і ефективний продукт, яким можна вважати лимон. А відео в цій статті допоможе дізнатися, які ще корисні властивості є у лимона.