Лоперамід від проносу: як приймати, ефективність препарату

Лоперамід – засіб, що допомагає в боротьбі з проносом. Прийом таблеток зміцнює стілець, усуває діарею. В яких ситуаціях ліки ефективно, як діє на шлунок, рекомендоване дозування та інші питання висвітлено в статті.

Показання до застосування

Розлад шлунка супроводжується поносом, дискомфортом і болем в животі. Щоб швидко відновити організм і позбутися від неприємного симптому, необхідно почати лікування.

Причини, що викликають розлад шлунку, існують різні. Отруєння харчовими продуктами, добавками, побічний ефект лікарських препаратів, кишкові вірусні захворювання, запальні процеси органів шлунка та ін. Інфекційна і неінфекційна діарея доставляє незручності людини, призводить до погіршення самопочуття. Частий рідкий стілець представляє загрозу для здоров’я і життя.

Сильна втрата рідини загрожує зневодненням, порушенням водно-сольового балансу, вимиванням мікроелементів, корисних речовин. Почати прийом медикаментів можна тільки після огляду лікаря і постановки діагнозу.

Лоперамід від проносу: як приймати, ефективність препарату

При проносі важливо скоротити кількість актів дефекації, зміцнити стілець.

Лоперамід призначають для терапії:

 • Діареї алергічного походження;
 • Хронічного проносу;
 • Гострої діареї інфекційного характеру;
 • Рідкий стілець, викликаний медикаментозними засобами;
 • Синдром роздратованого кишечника;
 • Розлад шлунка, пов’язану зі зміною країни, клімату, раціону харчування.

Лоперамід призначають для регулювання і нормалізації стільця від діареї різного походження.

Як діє Лоперамід

Діючий компонент – Лоперамід. Є протидіарейні засобом. Випускається у вигляді таблеток, розчину, капсул в оболонці для перорального прийому.

Препарат зв’язується з опіоїдними рецепторами в слизовій кишечника. Уповільнює вивільнення ацетилхоліну, простагландинів. Зменшує перистальтику, збільшує час проходження через кишечник. Виводиться з організму природним шляхом.

Використовувати медикаментозне засіб тільки за призначенням лікаря. Зберігати в темному місці, не допускати попадання сонячних променів, вологи. Термін придатності 3 роки з дати випуску препарату. Не застосовувати після закінчення терміну. Берегти від дітей!

Лоперамід від проносу: як приймати, ефективність препарату

Інструкція по дозуванню

Препарат є лікарським засобом від проносу. Дорослим і дітям призначається дозування згідно віку. Допомагає усунути симптоми діареї хронічної або гострої форми різної етимології. Противодиарейное засіб для лікування призначається комплексно з іншими медикаментами. Можна приймати таблетки, капсули Лопераміду гідрохлорид або розчин.

Для дорослих рекомендована разова доза – 2 таблетки. Ліки запити кип’яченою водою. Через годину хворий відзначає поліпшення самопочуття. Після кожного акту дефекації приймати по одній таблетці. Добова доза у дорослих не повинна перевищувати 8 таблеток. Терапія проводиться протягом дня. Через 12 годин стілець нормалізується. Не допускайте перевищення рекомендованої дози Лопераміду. Сказати, як робити і розраховувати, може лікуючий лікар. Щоб усунути хронічний або гострий пронос, дозування і курс терапії різні.

У перший день прийому лікарський препарат повинен впоратися з ознаками проносу. Якщо після закінчення 24 годин поліпшень не зазначається, противодиарейное засіб не допомагає, рідкий стілець спостерігається більше 2 разів, лікування таблетками рекомендується припинити. Лікар призначить альтернативні медикаментозні засоби.

Як приймати в дитячому віці

При розладі шлунка у дитини обов’язкова консультація з педіатром перед лікуванням. Медикаментозні засоби для дитячого віку використовувати за призначенням, згідно дозуванні.

З народження до 2-х років небажано проводити терапію Лоперамидом. Діти старше двох років приймають ліки для відновлення стільця, зменшенню позивів до дефекації.

Лоперамід від проносу: як приймати, ефективність препарату

Маленькі діти найчастіше страждають симптомами розладу шлунка. Причини можуть бути пов’язані з неправильним харчуванням, з вірусними захворюваннями, недотриманням правил гігієни.

Батьки повинні своєчасно реагувати на перші ознаки проносу. Постійно стежити за станом малюка, з’ясувати причину симптому і почати лікування. Медикаменти має право призначати педіатр. Самолікування заборонено!

Інструкція по застосуванню дітям. Дозування розраховується виходячи з маси тіла. На 20 кг призначають 3 таблетки. У віці до 8 років призначають пити по половинці таблетки 4 рази на добу (всього 2 таблетки в день). Курс лікування не більше трьох діб.

У дитячому віці можуть призначати протидіарейні препарат у вигляді розчину для прийому всередину. Краплі 0,002% розчину беруть з розрахунку по 5 мг на кожні 10 кг маси тіла. Добова доза не повинна перевищувати 6 мг.

Якщо симптоми не припиняються, дитина почуває себе гірше після Лопераміду, таблетки рекомендується відмінити. Лікування проводити альтернативними засобами.

Можна Лоперамід вагітним жінкам

У період вагітності діарея зустрічається часто. Це може бути природним процесом, що виконує функцію очищення організму. Така діарея особливого лікування не вимагає.

Якщо причина в отруєнні, кишкових інфекціях, то необхідно починати прийом медикаментів, що зміцнюють стілець. Вибір медикаментів для вагітних жінок невеликий, враховується форма діареї. Слід підбирати засоби, дозволені в період вагітності.

Лоперамід від проносу: як приймати, ефективність препарату

Терапію слід проводити обережно, суворо дотримуючись норми дозування, рекомендації лікаря. Спостерігати за самопочуттям, симптомами.

Лоперамід для лікування розладу шлунка призначається вагітним жінкам в крайньому випадку, якщо альтернативні способи виявилися безрезультатними. Прийом капсул, таблеток або розчину виконувати згідно з рекомендаціями лікаря, щоб не завдати шкоди здоров’ю. Таблетки можуть представляти небезпеку для плода, особливо в перший триместр.

В період лактації прийом небажаний. Невелика доза Лопераміду виявлено в материнському молоці. Годуючій мамі рекомендується підбирати засоби, які підходять в період грудного вигодовування.

Протипоказання, побічні ефекти

Ліки має ряд протипоказань і побічні ефекти. Щоб уникнути негативних наслідків, важливо перед прийомом вивчити протипоказання. Медикамент не рекомендується, якщо:

 • Пацієнт страждає на гостру форму виразкового коліту.
 • В період вагітності, лактації.
 • Є алергічна реакція, індивідуальна непереносимість лікарських компонентів.
 • Дітям до дворічного віку.
 • Дивертикулез товстої кишки.
 • Спостерігається непрохідність кишечника.
 • Печінкова недостатність.

Такі випадки можуть бути протипоказаннями до лікування Лоперамидом.

Побічна дія може виникнути при індивідуальній реакції, недотриманні правил прийому і дозування препарату. Пацієнт під час прийому може відзначати запаморочення, дискомфорт у животі, апатію, сонливість. Ліки може викликати появу висипки на шкірних покривах.

Не рекомендується водити машину, коли йде курс лікування. Порушення функції концентрації уваги, втома може привести до аварійної ситуації на дорозі.

Передозування супроводжується пригніченим станом, підвищеним тонусом м’язів, порушенням координації, функцій центральної нервової системи. Якщо є випадок передозування, необхідно в терміновому порядку прийняти адсорбенти (Активоване вугілля), очистити, промити шлунок.

Взаємодія Лопераміду з медикаментами

Препарат призначається лікарем. Якщо вимагається комплексний підхід до лікування, то обирають препарати, які допускаються в сумісному застосуванні.

Заборонено одночасно використовувати Лоперамід з Кларитроміцином, Еритроміцином, інгібіторами гістамінових рецепторів.

Аналоги

Аналогом є препарат Імодіум, виробляється фірмою Janssen. Імодіум випускають у вигляді таблеток, які рекомендується класти під язик. Диарол, Ларемид, Суперилоп – вважаються аналогами Лопераміду.

Застосування Лопераміду усуває ознаки діареї, допомагає відновити і нормалізувати стілець. Це ефективний спосіб боротьби з розладом шлунка різної етимології. Перед застосуванням вивчіть інструкцію, протипоказання, побічні ефекти, способи дозування згідно віку. Будьте здорові!