Зазвичай люди не мають можливості подрімати вдень — робота і справи не дають нам ні хвилинки на відпочинок. Але якщо у вас видалася можливість трохи поспати, то обов’язково скористайтеся нею. І не потрібно думати, що це зашкодить нічного сну.

Півгодини денного відпочинку на подушці принесуть величезну користь вашому організму. Ось що трапляється з тими, хто використовує будь-яку можливість поспати:

  • Загальний стан здоров’я стає помітно краще — це пов’язано з тим, що під час неспання в організмі накопичується кортизол — знаменитий гормон стресу. Він шкодить не тільки імунної системи, але і перешкоджає виробленню інших важливих гормонів. Денний сон є ефективним і приємним способом знизити рівень кортизолу. В цей час в організмі виробляється гормон росту, який не дружить з гормоном стресу.
  • Загострюються почуття — мова йде про настільки потрібної нам здатності розрізняти запахи, чути і відчувати музику, насолоджуватися смаком улюбленої їжі, бачити всі барви життя. Після денного сну більшість людей стає більш сприйнятливими і це їм подобається.
  • Розквітає креативність — скільки чудових творів мистецтва створено в перервах між денними похрапываниями! Наприклад, Леонардо да Вінчі вважав за краще лягати поспати вдень кілька разів, при цьому скорочуючи нічний сон до мінімуму.
  • Поліпшується пам’ять — після денного відпочинку люди не тільки краще сприймають інформацію, але і запам’ятовують її на більш тривалий період часу. Такі властивості оперативної пам’яті — вона функціонує набагато ефективніше навіть після короткого денного сну.
  • Відновлюється пильність — люди стають більш уважними. Денний сон тривалістю в 40 хвилин здатний максимально загострити пильність і довести її до 100%. Ефект можна порівняти з дією на організм великої чашки кави. Тільки поспати буде корисніше і приємніше.
  • Зростає здатність управляти інформацією — науково доведено і підтверджено багатьма експериментами, що працювати без перерви не можна. Незважаючи на те, що часу на роботу витрачається більше, продуктивність праці істотно знижується. Вчені пішли далі і дізналися, як денний сон впливає на ефективність управління інформацією. Виявляється, досить подрімати лише 30 хвилин і продуктивність праці різко зростала. Сон протягом години під час робочого дня творив чудеса — всі завдання вирішувалися швидко, правильно і легко. Було б набагато корисніше для працівників і вигідніше для компаній зібрати всі перекури воєдино і замінити їх денним сном.
  • Настрій стає прекрасним — тут знову не обійшлося без фізіології. Серотонін — гормон щастя — виробляється тільки уві сні. Якщо хочете бути щасливими, то пора вводити в перелік хороших звичок невеликий відпочинок на подушці протягом.
  • Користь від денного сну очевидна і краще скоріше прислухатися до порад фахівців — гарний настрій, чудова пам’ять, успіхи на роботі і креативний підхід до життя будуть забезпечені.

    Джерело