Макропен 400 мг інструкція: склад, застосування та особливі вказівки

Макропен (400 мг) – антибіотик, який застосовується для лікування інфекційних захворювань. Лікування медикаментом здійснюється за наявності діагнозу, зазначеного в показаннях до застосування. До початку терапії необхідно уважно вивчити інструкцію по застосуванню. Не слід використовувати Макропен, якщо у хворого є протипоказання.

Зміст:

 • 1 Склад і форма випуску
 • 2 Застосування
  • 2.1 Свідчення
  • 2.2 Протипоказання
  • 2.3 Побічні ефекти
 • 3 Особливості застосування
  • 3.1 Застосування в профілактичних цілях
 • 4 Особливі вказівки
 • 5 Аналоги

Склад і форма випуску

Макропен 400 мг інструкція: склад, застосування та особливі вказівки

Макропен в таблетках

Випускається Макропен у двох формах: таблетки і суспензії. Найчастіше рекомендується прийом таблеток, так як вони містять велику дозу активної речовини (мидекамицин). До складу однієї таблетки входить 400 мг мидекамицина.

Склад препарату доповнено допоміжними компонентами:

 • стеарат магнію
 • полакрилин калію
 • мікрокристалічна целюлоза
 • тальк

Спільне вплив на організм складових компонентів дозволяє впоратися з певним типом інфекцій.

Додаткові речовини підсилюють дію мидекамицина.

Виводиться препарат з організму з жовчю і в невеликих кількостях з сечею. У процесі розпаду не проникає в кров і грудне молоко, що дозволяє використовувати Макропен у період вагітності або годування грудним молоком.

Застосування

Макропен є антибіотиком, тому застосовувати його потрібно тільки після проведення попередньої діагностики і підтвердження захворювання. Антибіотики надають сильне вплив на організм і особливо на ШКТ, оскільки розщеплення препарату відбувається в шлунку.

Не рекомендується приймати лікарський засіб для самолікування. Мидекамицин блокує поширення і викликає загибель інфекцій декількох груп. Однак проти інших мікроорганізмів він може не надати очікуваної реакції або ж, навпаки, спровокувати ускладнення.

Свідчення

Макропен 400 мг інструкція: склад, застосування та особливі вказівки

Синусит

Використовувати Макропен в дозуванні 400 мг слід при наявності у хворого інфекційно-запальних процесів:

 • інфекції, що поширюється в області дихальних шляхів: синусит, тонзиллофарингит, пневмонія, загострення хронічної форми бронхіту
 • інфекційне ураження сечостатевої системи, спровоковане такими мікроорганізмами, як хломидия, мікоплазма, уреаплазма і легионелла
 • інфекції шкірного покриву і клітковини (підшкірної)
 • прогресування ентеритів, які викликані кампілобактерій
 • профілактика та лікування кашлюку, дифтерії

Лікування при кожній патології проводитися за різною схемою. Активна речовина має накопичувальний ефект, тому протягом курсу терапії поступово руйнує синтез мікроорганізмів, що спричиняє знищення інфекції.

Протипоказання

Препарат Макропен має протипоказання до застосування.

Інформація про застереження до використання медикаменту вказана в інструкції, яка додається до препарату. Лікар, рекомендуючий антибіотик для лікування захворювання, повинен враховувати наявність або відсутність у хворого протипоказань.

Не слід проводити лікування Макропеном (400 мг), якщо у хворого є:

 • порушення роботи печінки, виражене в гострій формі
 • несприйнятливість мидекамицина організмом
 • чутливість до додаткових компонентів складу

Також протипоказані таблетки дітям, вік яких менше трьох років.

Оскільки антибіотик являє собою високоефективний препарат, що впливає на роботу всього організму, то приймати його з обережністю потрібно під час вагітності або лактації.

Вагітним або годуючим жінкам призначають препарат тільки у виняткових випадках, коли захворювання не вдається усунути іншими методами.

Побічні ефекти

Макропен 400 мг інструкція: склад, застосування та особливі вказівки

Кропив’янка

При застосуванні Макропена може виникнути побічна реакція, викликана впливом активного компоненту на мікрофлору ШКТ. У більшості випадків відзначаються порушення роботи травної системи і алергічна реакція.

Побічні ефекти після кількох прийомів Макропена виникають у поодиноких випадках. У хворого може виникнути:

 • стоматит
 • зниження апетиту
 • діарея, нудота або блювота
 • жовтяниця
 • відчуття тяжкості в животі
 • шкірний свербіж або висипання, кропив’янка
 • бронхоспазм

При виникненні побічного ефекту потрібно звертатися до лікаря для призначення додаткового лікування. До відвідування фахівця рекомендується припинити прийом препарату. У разі якщо потрібно відмінити терапію Макропеном, лікуючий лікар повинен призначити аналог антибіотика, який не буде провокувати побічна дія.

Особливості застосування

Інструкція по застосуванню описує загальну схему терапії.

Приймають таблетки до вживання їжі. Курс лікування і дозування для дітей і дорослих відрізняється. Доза препарату розраховується переважно з обліку маси тіла хворого.

Дітям з вагою більше 30 кг та дорослим рекомендовано приймати по одній таблетці (400 мг) тричі на день. Не слід пити більше чотирьох таблеток на добу. Перевищення дози може викликати побічну реакцію у вигляді нудоти і блювоти.

Терапія дітей, вага тіла яких менше 30 кг, проводиться із співвідношення 20мг/кг ваги тіла. Можливо збільшення дози, але тільки з дозволу лікаря. Здійснюють прийом тричі на добу. Якщо медикамент дається два рази в день, то можна перевищити дозу 40 мг/кг в гострій формі патології дитині дають ліки в співвідношенні 50 мг/кг.

Повний курс терапії триває від однієї до двох тижнів. При прогресуванні хламідійної інфекції лікування триває протягом двох тижнів.

Застосування в профілактичних цілях

Макропен 400 мг інструкція: склад, застосування та особливі вказівки

Для профілактики

Препарат Макропен можна використовувати в цілях профілактики. Але використовувати лікарський засіб стоїть після попередньої консультації з лікарем. Не слід давати таблетки в профілактичних цілях дітям.

Дорослим для профілактики дифтерії прописують медикамент у дозуванні 50 мг/кг. Прийом певної дози ділиться на два рази. Пити таблетки потрібно протягом одного тижня.

Для профілактики кашлюку доза препарату така ж, але тривалість прийому може бути продовжено до двох тижнів. Після закінчення терапевтичного курсу проводять діагностику для визначення наявності бактерій в організмі.

Особливі вказівки

Лікування Макропеном має особливі вказівки, які описані в інструкції по застосуванню. Тривала терапія провокує патологічні процеси, що мають різний характер:

 • ріст бактерій, стійких до активної речовини
 • підвищення активності ферментів печінки
 • порушення роботи шлунково-кишкового тракту

При цьому препарат не впливає на психоемоційний стан хворого, а також на швидкість реакції. Не рекомендовано спільне вживання таблеток і алкоголю. Про взаємодії антибіотика з іншими лікарськими кошти потрібно консультуватися з фахівцем.

Аналоги

Макропен 400 мг інструкція: склад, застосування та особливі вказівки

Фромилд

Наявність протипоказань, тривалий період лікування або побічна реакція є причиною для скасування Макропена (400) та призначення його аналога. Сучасна фармацевтика випускає тільки два види препаратів, які вважаються повними аналогами Макропена (Мидекамицин і Мидепин). Діюча речовина цих аналогів – мидекамицин. Дозування активного компонента також дорівнює 400 мг.

У вигляді замінник оригіналу можна використовувати препарати, які мають меншу ціну. Але склад та ефективність більш дешевих аналогів відрізняється. До таких медикаментів відносять: Зетамакс, Азіклар, Эзеклар, Азро, Фромилид та інші. Вибором аналога займається лікар. Не слід довіряти фармацевтам або робити вибір самостійно.

Інструкція по застосуванню описує всі особливості препарату. При самостійному виборі ліків слід враховувати всі вказівки. При призначенні Макропена лікарем, потрібно слідувати запропонованим призначень. Дозування і курс терапії визначаються індивідуально залежно від типу захворювання і стану організму.