Мазь від ударів, набряків і синців

Дуже часто ми стикаємося в повсякденному житті з ушкодженнями м’яких тканин, що призводить до підшкірним крововиливів, запалення тканин, виникнення набряків, саден і гематом. У таких випадках потерпілі можуть використовувати мазь від синців, ударів і набряків для швидкого загоєння. Серйозні гематоми супроводжуються неприємними больовими відчуттями.

Мазь від ударів, набряків і синцівОгляд мазей від синців, ударів і набряків

Зміст

 • 1 Навіщо потрібна мазь?
 • 2 Коли можна вдатися до самолікування
 • 3 Основні відмінності у впливі мазей від ударів і синців
  • 3.1 Мазі від синців та забоїв на основі лікарських трав
  • 3.2 Гепариновая мазь від синців
  • 3.3 Протизапальні мазі від ударів
  • 3.4 Зігріваючі мазі проти синців
  • 3.5 Основні мазі від синців і ударів

Навіщо потрібна мазь?

Ушкодження суглобів, ліктьових або колінних нервів, гомілки може викликати досить сильний больовий синдром або порушення циркуляції крові. У подібних випадках правильно обрана мазь від ударів і синців дасть можливість потерпілому швидко відновити нормальну працездатність пошкоджених частин тіла. А у випадках, коли сильно травмовано обличчя, швидко відновити нормальний зовнішній вигляд і зменшити набряки під очима.

Коли можна вдатися до самолікування

Сильні ушкодження, травми, розтягнення, як правило, говорять про необхідність відвідати травматолога. Навіть падіння на колінну чашечку може призвести до крововиливу в порожнину суглоба. Також в обов’язковому порядку слід звертатися за медичною допомогою при травмуванні голови або живота. У випадках пошкодження черевної порожнини зовнішні прояви травми можуть супроводжуватися серйозними ушкодженнями внутрішніх органів.

Звертатися до лікаря необов’язково якщо:

 • При травмі виник невеликого розміру набряк, який не блокує можливість руху;
 • Больовий синдром не турбує, і больові відчуття виникають лише при безпосередньому натисканні на місце забитого;
 • Цілісність шкірного покриву не порушена;
 • У подібних випадках можна звернутися в аптеку, і підібрати мазь від синців та забоїв.

Основні відмінності у впливі мазей від ударів і синців

Основний вплив, який справляють подібні лікарські препарати – це зменшення запалення та больових відчуттів на місці пошкодження. Мазь від ударів повинна сприяти розсмоктуванню і прискоренню регенерації м’яких тканин. У таких ситуаціях на початковому етапі лікування краще придбати спеціальний гель, здатний швидко проникати і впливати на місце пошкодження. В подальшому буде дуже добре наносити мазь від синців або накладати спеціальні компреси.

Холодний компрес допоможе звузити судини, і зменшити розмір крововиливи. А от кошти, спрямовані на розсмоктування гематом виробляють зворотний ефект. Дуже допомагає в цей період троксивазиновая мазь, зміцнює стінки судин і зменшує розвиток синців. Вона чудово зменшує біль і знімає набряки.

Синці на обличчі лікуються зовсім іншими препаратами, ніж, наприклад, синці в області стегна. Бадяга, гепариновая мазь, як і гелеві препарати, при нанесенні під очі може викликати сильне подразнення.

При гематомах на обличчі місце травми потрібно обробити антисептиком і нанести «Левоміколь» або «Бепантен». А місце, де сильно запалилися підшкірні тканини, і виник набряк, можна обробити такими засобами:

 • Мазь від синців та забоїв на основі лікарських трав;
 • Гепариновая мазь від синців;
 • Протизапальні препарати;
 • Зігріваючі засоби.

Мазь від ударів, набряків і синців

Мазі від синців та забоїв на основі лікарських трав

Дуже добре допомагають позбутися від синців мазі, виготовлені на основі екстракту живокосту або живокосту. Препарати на основі цієї рослини випускаються в різних видах. Вони сприяють швидкій регенерації пошкоджених тканин, знімають больовий симптом і зменшують набряклість. Такі мазі чудово підходять для лікування гематом під очима. При цьому важливо стежити, щоб вони не потрапляли безпосередньо на слизову оболонку ока.

Екстракт з бадаги використовується для роздратування шкірного покриву. Це стимулює кровообіг і прискорює процес розсмоктування гематом. Її ні в якому разі не можна використовувати при обробці травм в області обличчя, оскільки може виникнути сильне подразнення. Для таких випадків є бадяга, яка випускається у вигляді гелю або крему.

Препарати на основі арніки мають антибактеріальні властивості, що прекрасно сприяє швидкому загоєнню відкритих ран. Вони зменшують запальний процес і добре знеболюють. Але такі препарати не рекомендуються для тривалого використання, оскільки можуть стати причиною розвитку дерматитів.

Гепариновая мазь від синців

При розтягненнях і саднах мазі на основі гепарину прискорює процес розсмоктування гематом. Бензокаїн, що входить до її складу знімає больовий синдром. Вона призначається не тільки при травмах, але і для зменшення ймовірності виникнення тромбів, усунення синців при варикозі.

Подібний вплив чинять «Ліотон», «Тромблесс» і інші препарати на основі однієї діючої речовини. Вони доповнені спеціальними компонентами, які зміцнюють судини і сприяють швидкому всмоктуванню активних речовин.

При обробці ран навколо очей не можна щоб лікарські препарати потрапляли в очі.

Мазь від ударів, набряків і синців

Протизапальні мазі від ударів

Такого роду препарати призначаються при захворюваннях суглобів, запаленнях м’язів, остеохондрозі або невралгите. Вони зменшують набряклість, і прискорюють розсмоктування синців при розтягненнях і травмах.

Такі препарати, розроблені на основі різних діючих речовин (диклофенаку, ібупрофену та інших) часто використовуються спортсмена після травм. Вони значно зменшують запальні процеси і знижують больові відчуття.

Зігріваючі мазі проти синців

Основний ефект від їх використання – це істотне прискорення циркуляції крові, що сприяє поліпшенню обмінних процесів на місці травми, регенерації тканин і розсмоктування крововиливу. Вони незамінні при лікуванні гематом у разі розтягування м’язів. Для їх виготовлення часто використовують зміїний або бджолина отрута.

Основне, що слід пам’ятати при лікуванні гематом – лікарські препарати потрібно використовувати правильно згідно з рекомендаціями, наведеними в інструкції. Обов’язково слід врахувати всі протипоказання.

Основні мазі від синців і ударів

Популярні мазі від синців та забоїв:

 • «Троксевазин» – мазь, призначена для лікування варикозу. Досить часто використовується для лікування і швидкого відновлення після синців. Особливо ефективно цей препарат допомагає при нанесенні відразу після отримання травми, коли гематома ще не встигла поширитися. Синяк після застосування мазі може або не утворюється взагалі чи буде невеликим. Для того, щоб вилікувати синяк потрібно використовувати «Троксевазин» у вигляді гелю або крему. Наносити необхідно два рази на день на місце пошкодження. Слід врахувати, що при застосуванні «Троксевазин» можуть з’явитися кропив’янка або дерматит;
 • «Ліотон» – досить дієва мазь від синців і гематом. Основна діюча речовина цього лікарського засобу – гепарин натрію. Він допомагає запустити процеси регенерації внутрішніх тканин, і значно збільшити циркуляцію крові. Ця мазь допомагає швидко і ефективно позбутися від внутрішніх синців, так і від зовнішніх. Наноситься два-три рази в день на місце забитого протягом одного тижня. Якщо виникають алергічні реакції, то процес лікування необхідно перервати. «Ліотон» ні в якому разі не можна наносити при наявності відкритих кровотеч, гнійних виділень і відкритих пошкоджень шкірних покривів;
 • «Бадяга» – недорогий препарат на основі екстракту лікарської рослини, відоме з давніх часів. Рослина – це губка, яка мешкає в прісноводних водоймах. Для використання її подрібнюють в порошок і при додаванні в рослинні масла отримують ефективний засіб від гематом. Препарат володіє прекрасними розсмоктуючі і антибактеріальними властивостями. Він дратує пошкоджену ділянку шкірного покриву, сприяючи поліпшенню кровообігу і обміну речовин. Бадяга наноситься на десять хвилин на синяк. Після її можна видалити серветкою. На місці нанесення мазі може виникнути невелике роздратування, що не є небезпечним. Проводити процедуру необхідно три – чотири рази на день;

Мазь від ударів, набряків і синців

 • «Синяк-off» – недороге лікарський засіб, що дозволяє швидко вилікувати гематоми та забої. В основі препарату використовується екстракт п’явок. Мазь ефективно знижує запальні процеси, сприяє поліпшенню циркуляції крові. При використанні мазі сліди від гематом зникають протягом трьох-чотирьох днів. Наносити необхідно чотири – п’ять разів на добу на уражену ділянку шкіри.

Будьте здорові і усувайте наслідки синців та забоїв вчасно!

Мазь від ударів, набряків і синців