Мазь від застуди для дітей: особливості і правила застосування

Простудне захворювання у дитини вимагає ретельного комплексного лікування, так як в противному випадку існує велика ймовірність рецидиву. Оптимальний варіант лікування — застосування спеціальних препаратів. Однією з найбільш поширених форм є мазь, яка характеризується широким спектром терапевтичної дії на організм. Зважаючи на це, слід знати про те, які мазі найкраще підходять для лікування дитячої застуди.

Зміст:

 • 1 чи Потрібно використовувати мазь від застуди?
 • 2 Застосування оксолінової мазі
 • 3 Мазь доктора Тайсса при застуді у дітей
 • 4 Лікування маззю Доктор Мом
 • 5 Мазь Пульмекс Бебі для дітей до 1 року

Чи потрібно використовувати мазь від застуди?

Питання про те, чи є доцільним застосування протизастудних мазей цікавить всіх батьків. Думки фахівців у цьому питанні багато в чому розходяться. Відомо, що якщо мазь від застуди для дітей використовується по призначенню, та відповідно до інструкції і рекомендацій лікаря, то можливість негативних наслідків значно знижується. Проте при неправильному використанні препарат може не тільки не допомогти дитині, але і завдати істотної шкоди.

Мазь від застуди для дітей: особливості і правила застосування

Мазь від застуди

Фармакологічні властивості мазей від застуди:

 • антисептичну
 • протизапальний
 • зігріваючий
 • знеболювальне

Слід зазначити, що мазі від застуди можуть істотно відрізнятися показаннями до прийому і, отже, способом застосування. Вибір препарату здійснюється з урахуванням присутніх у дитини симптомів. Найбільш вираженим ефектом характеризуються мазі, які використовуються при нежиті і кашлю. Такі препарати можуть застосовуватися не тільки в період гострого перебігу хвороби, але і в цілях профілактики, наприклад, при переохолодженні дитини.

Перед використанням мазі від застуди необхідно попередньо проконсультуватися з лікарем, так як це дозволить зробити лікування максимально ефективним.

Застосування оксолінової мазі

Даний препарат характеризується противірусним ефектом. Механізм дії полягає в тому, що мазь наноситься на слизову оболонку носа. За рахунок цього організм захищається від потрапляння патогенних мікроорганізмів. Нанесення оксолінової мазі доцільний при наявності застуди, що супроводжується нежиттю.

Важливо пам’ятати про те, що застосування даного засобу протипоказане при наявності алергічних реакцій. Використовувати мазь дозволено у віці від двох років. Щодня можна наносити ліки не більше 3 разів. Тривалість лікування повинна становити не більше 5 днів.

Мазь від застуди для дітей: особливості і правила застосування

Правила нанесення мазі

Наносити мазь необхідно тонким шаром, так як в протилежному випадку у дитини можуть виникнути ускладнення при носовому диханні. Це призводить до того, що пацієнт починає дихати через рот, і таким чином дозволяє хвороботворним бактеріям проникати в дихальні шляхи.

Зважаючи своїх фармакологічних особливостей, оксолінова мазь далеко не завжди виявляється ефективною. Це пов’язано з тим, що дія препарату спрямована на захист від вірусної інфекції. У разі, якщо дитина вже інфікований, ймовірність розвитку хвороби практично не знижується.

Оптимальним варіантом є профілактичне нанесення мазі. Рекомендується застосовувати ліки перед походом в людні місця, а також при несприятливих погодних умовах, що сприяють підвищенню захворюваності.

В цілому, оксолінова мазь є ефективним профілактичним засобом, однак при гострому перебігу хвороби даний препарат не чинить істотного впливу на стан хворого.

Мазь доктора Тайсса при застуді у дітей

Мазь для зовнішнього застосування доктора Тайсса – лікарський засіб, виготовлений на основі рослинних речовин. До числа складових компонентів ліків входять хвойне і евкаліптова олія, а також камфора. Через особливості свого складу препарат має комплексну дію, а тому ефективний при різних формах застуди.

Властивості мазі від застуди доктора Тайсса:

Мазь від застуди для дітей: особливості і правила застосування

Боремося із застудою

 • імуностимулюючу
 • сечогінну
 • дезінфікуючий
 • протизапальний
 • відхаркувальний

Ефективність препарату пояснюється тим, що компоненти характеризуються високою проникаючою здатністю. При нанесенні відбувається процес випаровування, за рахунок чого корисні речовини потрапляють у дихальні шляхи, забезпечуючи зниження концентрації бактерій у дихальних шляхах, і сприяє розрідженню мокротиння.

Мазь доктора Тайсса при застуді слід використовувати щодня до 4 разів. Речовина слід акуратними рухами втирати в шкіру грудей і спини дитини. Після нанесення пацієнта слід укутати в ковдру. Наносити мазь в області носових ходів або на шкіру обличчя заборонено.

При прийомі у дитини можуть розвиватися незначні побічні ефекти, пов’язані з прискоренням кровообігу в зоні нанесення. До них відноситься шкірний худ, почервоніння, висипання. Крім цього, в число негативних явищ входять запаморочення, незначні головні болі, порушення сну.

Безсумнівно, мазь доктора Тайсса – ефективний засіб від застуди для дітей, однак застосування необхідно проводити з максимальною обережністю.

Лікування маззю Доктор Мом

До складу мазі Доктор Мом входять ментол, тимол і ряд ефірних масел. Препарат характеризується протизапальну і антибактеріальну дію. Застосовувати мазь Доктор Мом від застуди рекомендується при наявності гострих респіраторних захворювань. Крім цього, ліки можна використовувати для симптоматичного лікування головного болю або болю в м’язах спини.

Мазь від застуди для дітей: особливості і правила застосування

Проти нежитю

Доктор Мом Мазь не можна наносити дітям, чий вік не досяг двох років. Це пов’язано з високою імовірністю побічних реакцій, а також підвищеною чутливістю дитячої шкіри.

Завдяки вмісту ментолу в складі, мазь також має знеболюючий ефект. Аналогічною дією характеризується камфора, яка входить до складу препарату.

При попаданні речовин в шкіру відбувається рефлекторний прилив крові, за рахунок чого прискорюється виведення патогенних мікроорганізмів. Однак необхідно пам’ятати, що зловживання маззю може спровокувати хімічний шкірний опік. До того ж, випаровування складових компонентів надають подразнюючу дію на чутливі оболонки.

Важливо пам’ятати, що спосіб нанесення мазі від застуди залежить від характеру симптомів. При нежиті препарат потрібно розтирати в шкіру носових крил. У разі головного болю мазь слід втерти в невеликій кількості в області скронь. При кашлі необхідно розтирати грудну клітку і спину дитини.

Протягом дня використовувати мазь можна не більше 3 разів. Нанесення найкраще здійснювати з однаковими часовими проміжками. Після нанесення пацієнту слід деякий час залишатися в лежачому положенні, щоб не перешкоджати чинним компонентів.

В цілому, мазь від застуди Доктор Мом відрізняється гарним терапевтичним ефектом, а тому активно використовується в сучасній педіатрії.

Мазь Пульмекс Бебі для дітей до 1 року

Мазь від застуди для дітей: особливості і правила застосування

Застуда

Представлений препарат призначений для лікування простудних захворювань у дітей від 6 місяців до 3 років. До складу входять евкаліптова і розмаринове масло, а також перуанський бальзам в низьких концентраціях, за рахунок чого мазь може застосовуватися в ранньому віці, забезпечуючи при цьому позитивний терапевтичний ефект.

Використовується в якості допоміжного лікарського засобу. Виявляється виражену відхаркувальну та антисептичну дію, за рахунок чого значно полегшує кашель.

Ліки потрібно наносити на шкіру вгорі спини або грудної клітки. Препарат слід обережно втирати до тих пір поки він повністю не вбереться. Після нанесення місце втирання слід накрити сухою тканиною.

Застосовувати мазь від застуди для дитини до 1 року можна не більше 2 разів на добу. Категорично заборонено наносити засіб на слизові оболонки, так як це спровокує опік. У разі потрапляння необхідно максимально швидко здійснити промивання з допомогою холодної чистої води. Також використовувати мазь не можна в тому випадку, якщо на місці передбачуваного нанесення є навіть незначні пошкодження шкіри.

При використанні існує ймовірність розвитку побічних ефектів. У більшості випадків негативні явища після прийому слабо виражені. Найчастіше зустрічається сильне почервоніння шкіри, свербіж або відчуття печіння. Мазь заборонено використовувати після закінчення зазначеного на упаковці терміну придатності.

В цілому, мазь Пульмекс найбільш безпечне дитяче ліки для лікування застуди у віці від 6 місяців.

Дитячі мазі від застуди, як і препарати в будь-якій іншій формі випуску, ефективні тільки в тому випадку, якщо вони застосовуються грамотно. Зважаючи на це, перед нанесенням обов’язково слід прочитати інструкцію, і повною мірою виконувати зазначені рекомендації.