Венерологічні захворювання – захворювання, що передаються статевим шляхом. Про те, як убезпечити себе, або сім’ю від виникнення венерологічних захворювань, піде мова.

Зміст:

 • 1 Які венерологічні захворювання існують?
 • 2 Презервативи та сперміциди як спосіб захисту від інфекцій
 • 3 Першочергові дії
 • 4 Профілактика лікарськими засобами
 • 5 Профілактика побутових венерологічних інфекцій

Які венерологічні захворювання існують?

Трихомоніаз

Венерологічні (венеричні захворювання найчастіше передаються шляхом контакту зі слизовою оболонкою партнера, зараженого інфекцією. Після цього інфекція-збудник потрапляє всередину слизової, доставляючи масу незручностей у повсякденному житті.

Рідше існує ймовірність отримати венерологічну інфекцію побутовим шляхом – при спільному використанні гігієнічних засобів або постільної білизни. Так що інфекція може проявити себе не тільки у дорослих, що живуть статевим життям людей, але і у невеликих дітей, або осіб зі зниженим імунітетом, сплячих з інфікованими в одному ліжку.

Існує величезна безліч венерологічних захворювань. Найчастіше зустрічаються такі, як:

 • Сифіліс – збудником інфекції є бліда трепонема, являє собою виразки, які виникають на статевих органах, слизовій оболонці рота і в прямій кишці.
 • Трихомоніаз – ця інфекція викликає запалення органів сечостатевої системи як у жінок, так і у чоловіків, що проявляється як цистит або проктит.
 • Гонорея – викликає ураження слизових оболонок статевих органів, а також матки, ротової порожнини, прямої кишки та уретри.
 • Паховий лімфогранулематоз – запалення лімфатичних вузлів, що носить хронічний характер. Характеризується утворенням ерозій і гнійних запалень.
 • Хламідіоз – характеризується неприємними відчуттями печіння і виділенням склоподібної рідини із статевих органів, а також значно ослабляющая стан організму інфекція.
 • Генітальний герпес – высыпающие на статевих органах і паховій зоні невеликі пухирці, відчуття свербежу і печіння, а також незначні підвищення температури.
 • Генітальний кандидоз (молочниця) – збудником цієї інфекції є грибок, що вражає слизову оболонку піхви жінки і чоловічий сечовипускальний канал.
 • Шанкроїд – венерична інфекція, що носить характер гострої, характеризується появою множинних виразок на статевих органах і запаленням лімфатичних вузлів.
 • Як можна бачити, що існує безліч венерологічних захворювань. Однак, захистити себе і вберегти дорогих людей можна, приймаючи деякі профілактичні заходи.

  Презервативи та сперміциди як спосіб захисту від інфекцій

  Головний метод профілактики — презерватив

  Одним із самих доступних способів уберегти себе і близьких від поширення венерологічних інфекцій – використовувати презерватив при статевому контакті. Крім алергічних реакцій на силікон або мастило, що покриває презерватив, протипоказань у такого засобу запобігання немає.

  Проте, слід пам’ятати, що навіть у разі використання захисту, зберігається невелика ймовірність придбати захворювання.

  Альтернативою презервативів служать препарати, що є протизаплідними, однак, широко використовуються жінками в якості засобів захисту від статевих захворювань. Серед цих препаратів такі, як Контрацептин і Фарматекс.

  Виробники цих сперміцидів заявляють, що їхня продукція здатна вберегти від інфекцій і венерологічних захворювань, однак, повних гарантій і вони дати не можуть.

  Першочергові дії

  Спринцювання

  Якщо вже так вийшло, що статевий акт відбувся без використання презерватива – однієї з найбільш надійних захистів в питанні боротьби з поширенням статевих інфекцій, рекомендується негайно провести процедуру туалету статевих органів. Для чоловіків ця процедура включає в себе звичайну обробку зовнішніх органів, жінкам слід, по можливості, крім цього зробити ретельну обробку піхви.

  Обробка піхви відбувається шляхом проведення процедури спринцювання. Спринцювання може відбуватися двома способами:

 • За допомогою води і мила
 • З використанням спеціальних засобів-дезінфектантів (наприклад, Мірамістину)
 • Однак, процедури первинної обробки, хоч і мають певний ефект, не є стовідсотковою гарантією запобігання наслідків незахищеного статевого контакту.

  Профілактика лікарськими засобами

  Азитроміцин

  Відразу після проведення процедури первинної профілактики венерологічних захворювань рекомендується проведення медикаментозної профілактики. Найчастіше, в поняття медикаментозної профілактики входить прийом антибіотиків, таких, наприклад, як:

  • Доксициклін
  • Азитроміцин
  • Цефатоксим

  Антибіотики, які запобігають виникненню венерологічних захворювань, повинні бути прийняті у перші два дні після проведеного незахищеного статевого акту. Перераховані вище засоби здатні придушити виникнення таких захворювань, як гонорея, хламідіоз та сифіліс, а також запобігти виникнення кандидозу (молочниці).

  Курс прийому антибіотиків становить 5 днів, протягом яких рекомендується виключити статеві контакти, щоб уникнути розповсюдження інфекції, що знаходиться на ранній стадії свого розвитку.

  Профілактика побутових венерологічних інфекцій

  Як вже зазначалося раніше, венерологічні захворювання можуть передаватися не тільки через статевий контакт, але і побутовим шляхом – через користування одними предметами з інфікованим. Так що від отримання інфекції не застрахований ніхто — ні дорослий, ні дитина.

  Варто зазначити, що такі захворювання, як гонорея і сифіліс практично не передаються через побутовий контакт. Набагато більшу небезпеку представляють герпес, кандидоз.

  Для того, щоб запобігти розвиток інфекцій, рекомендується уникати контакту з носіями венерологічних інфекцій, використовувати тільки свої гігієнічні засоби і постільну білизну, а також ретельно мити і дезінфікувати руки щоразу після повернення додому. Такі нехитрі дії допоможуть значно знизити ризик появи венеричного захворювання.


  При появі підозри на захворювання не слід затягувати візит до лікаря-дерматовенеролога. Лікування в даний час можна одержувати і анонімно, але робити це необхідно обов’язково (за поширення венерологічних захворювань, вчинене умисно, передбачено кримінальне покарання). Однак, хвороба легше попередити, ніж вилікувати, тому профілактика венерологічних захворювань — головний засіб уберегтися від інфекції.