Мезотерапія для волосся вважається найефективнішою косметологічної процедурою, що дозволяє за короткий час позбутися від основних проблем: випадіння, сухості, лупи, посічених кінчиків. Саме ця новітня технологія здатна допомогти в тих випадках, коли звичайні доглядають і лікувальні засоби безсилі. Сучасні умови життя такі, що безліч факторів негативно впливають на стан волосся. Це погана екологія, тривалі стресові ситуації, неправильне харчування, хронічні хвороби, шкідливі звички і неправильний догляд.

Волосся людини чуйно реагують на будь-які неполадки в організмі і по їх зовнішньому вигляду досвідчені лікарі можуть судити про стан здоров’я пацієнта. Якщо ваше волосся стало тьмяним і ламким, сильно випадає і виглядають млявими, а застосування навіть самих дорогих і якісних професійних засобів не дає результату, краще поспішити до фахівця і пройти обстеження. Тільки після того, як основна причина такого стану буде усунена, лікувальні процедури по відновленню волосся забезпечать позитивний результат. І найефективнішими з них будуть сеанси мезотерапії.

Зміст сторінки

 • 1 Мезотерапія волосся: суть процедури
 • 2 Якогось результату очікувати?
 • 3 Кому рекомендують процедуру мезотерапії?
 • 4 Види мезотерапії волосся
 • 5 Як здійснюється процедура?
 • 6 Після процедури (фото до і після)
 • 7 Протипоказання
 • 8 Можливі ускладнення
 • 9 Мезотерапія для волосся в домашніх умовах
 • 10 Ціна
 • 11 Відгуки про процедуру

Мезотерапія волосся: суть процедури

Мезотерапія — це ін’єкційна процедура, під час якої в шкіру голови вводяться спеціальні лікувальні препарати або їх поєднання (коктейлі). До складу таких комплексних препаратів входять живильні речовини, мікроелементи, вітаміни, корисні амінокислоти та інші компоненти, необхідні для здоров’я волосся.

Ін’єкційні коктейлі побираются для кожного пацієнта в індивідуальному порядку, з урахуванням його проблеми і допомагають повернути волоссю колишню життєву силу і здоров’я. При цьому активні речовини доставляються безпосередньо до волосяної цибулини, що значно полегшує їх проникнення і забезпечує миттєву реакцію організму на препарати. Такий підхід, на відміну від зовнішніх процедур, гарантує максимальний позитивний ефект від лікування.

Методику ін’єкційного введення лікувальних коктейлів була розроблена понад півстоліття тому, французьким доктором Мішелем Пістором. Спочатку це була медична процедура, спрямована на полегшення больового синдрому. Але в останні десятиліття ін’єкційна технологія стала надзвичайно популярною у сфері косметології і активно застосовується індустрією краси для підтримки здоров’я волосся і тіла.

Препарати вводять під шкіру голови найтоншої голки на глибину 3 – 4 мм. При цьому больові відчуття виражені не занадто сильно, тому в ході процедури анестетики намагаються не застосовувати. У середньому сеанс мезотерапії триває від 30 до 40 хвилин. Для того щоб отримати стійкий позитивний результат рекомендується зробити не менше 10 процедур.

Якого результату очікувати?

Повний курс мезотерапії дозволяє досягти наступних результатів:

 • Припиняється випадання волосся;
 • Прискорюється їх зростання;
 • Поліпшується кровообіг в шкірі голови, що забезпечує приплив кисню і поживних речовин до волосяних фолікулів;
 • Шкіра голови очищається від лупи і зайвої жирності;
 • Нормалізуються функції сальних залоз;
 • Волосся стають щільними, густими і шовковистим;
 • Відновлюється структура локонів, зникають посічені кінчики;
 • Поліпшується зовнішній вигляд волосся, повертається життєва сила, обсяг, здоров’я і гарний блиск.

Відгуки вдячних пацієнтів підтверджують, що перші поліпшення помітні вже після другого сеансу. Кількість процедур залежить від проблеми. В середньому потрібно зробити від 3 до 10 процедур з перервою між ними в один тиждень. Щоб зрозуміти, якого ефекту очікувати, достатньо в інтернеті подивитися фото до і після процедури мезотерапії для волосся.

Кому рекомендують процедуру мезотерапії?

З якими проблемами допоможуть впоратися лікувальні ін’єкції? Процедура дає прекрасні результати при лікуванні андрогенної і дифузної алопеції (облисіння) і при проявах себорейного дерматиту. Таким чином, мезотерапія рекомендується при наступних станах:

 • Патологічне випадіння волосся (облисіння);
 • Себорея різної етіології;
 • Поява лупи, сухості або зайвої жирності шкіри голови;
 • Поганий ріст волосся;
 • Рання сивина;
 • Витончення волосся, порушення їх структури, появу посічених кінчиків;
 • Погіршення зовнішнього вигляду волосся після регулярного фарбування, завивки або процедури нарощування.

Основне завдання мезотерапії – відновлення зовнішнього вигляду волосся і запобігання їх випадіння. Склад мезо — коктейлів підбирає спеціаліст, додаючи певні дози та комбінації лікувальних компонентів, залежно від того, яку проблему треба вирішити.

Так, наприклад, деякі коктейлі можуть містити пігмент меланін, що запобігає передчасному посивінні. Багато лікувальні суміші містять вітаміни групи В, цинк, корисні амінокислоти і мінерали, дія яких спрямована на зміцнення волосяних фолікулів, регулювання роботи сальних залоз і усунення лупи.

Процедура мезотерапії здатна допомогти навіть у самих запущених випадках, коли відзначається патологічне випадіння волосся і цей процес не можуть зупинити інші лікувальні процедури. Але перед тим, як призначити курс процедур, лікар — трихолог повинен переконатися, що таке стан шевелюри не пов’язано з внутрішніми проблемами (гормональним збоєм або іншими серйозними патологічними процесами в організмі). Якщо з’ясується, що причиною втрати волосся є серйозні захворювання, в першу чергу потрібно займатися їх лікуванням.

Види мезотерапії волосся

Всього існує дві виду мезотерапії, кожна з яких має характерні особливості.

 • Аллопатическая. Призначення процедур – лікування облисіння і відновлення пошкодженої структури волосся. До складу алопатичних коктейлів входять натуральні і синтезовані вітаміни, амінокислоти, гіалуронова кислота, ліполітікі, антиоксиданти, судинорозширювальні засоби. Лікувальні суміші готують у лабораторії і підбирають компоненти в індивідуальному порядку, у залежності від нагальної проблеми. Коктейлі, що вводяться під шкіру, покликані впливати на шкіру голови і волосся на клітинному рівні. Вони забезпечують потужну лікувальну дію: відновлюють, живлять, зволожують, виводять токсини, укріплюють коріння волосся і стимулюють волосяні фолікули до зростання.
 • Гомеопатична. Ця процедура не настільки популярна, тому застосовується набагато рідше. Її мета – нормалізація роботи сальних залоз та відновлення зовнішнього вигляду волосся. Відмінною особливістю цього різновиду мезотерапії є мінімальна концентрація діючих речовин. Тобто процедура заснована на гомеопатичних доз лікувальних препаратів, що виключає можливе звикання організму до лікувальних речовин і забезпечує особливо тривалий позитивний ефект. Перевагою такої процедури є відсутність побічних ефектів і ризику розвитку алергічних реакцій.
 • Як здійснюється процедура?

  Техніка проведення мезотерапії для волосся не представляє особливої складності. Перед початком сеансу фахівець проведе тест на виявлення алергічної схильності. Це допоможе уникнути непередбачуваних реакцій.

  Потім шкіру голови обробляють антисептиком (розчином медичного спирту або хлоргексидином). При введенні препарату під шкіру можливе виникнення хворобливих відчуттів. Але ін’єкції виконуються у швидкому темпі і з використанням найтонших голок, що знижує неприємні відчуття. Косметологи намагаються не застосовувати знеболюючі препарати, оскільки вони погано поєднуються з компонентами лікувальних коктейлів. Звичайно, багато залежить від порогу больової чутливості, при необхідності лікар може застосувати місцевий анестетик (розчин лідокаїну).

  Після попередньої підготовки, спеціаліст з допомогою найтоншої голки вводить під шкіру заздалегідь складений лікувальний коктейль. За один сеанс здійснюється від 100 до 400 ін’єкцій. При цьому препарати можуть бути введені різними способами, від цього і залежить ступінь хворобливості процедури.

 • Ін’єкції вводяться вручну. Виконуються тонким шприцом, який вводять під шкіру на невелику глибину (від 2 – х до 4-х мм). Процедура займає від 30 до 60 хвилин. При цьому вираженість больових відчуттів індивідуальна і залежить від складу препарату, глибини і зони введення. Так, наприклад найбільшою чутливістю відрізняються зони на потилиці і на бічних частинах голови, поряд з вушними раковинами.
 • Застосування пістолета для ін’єкцій. В цьому випадку процедура проходить в напівавтоматичному режимі, що значно скорочує її тривалість. Необхідно, щоб косметолог, що виконує процедуру, був досвідченим і володів певними навичками, що полегшують введення препарату. Це дозволить зменшити хворобливі відчуття.
 • Використання мезоинжектора. Цей варіант передбачає введення лікувального коктейлю з допомогою спеціального ручного апарату. Така процедура повністю автоматична, але і найболючіша. Ручний апарат забезпечений роликом з тонкими голками. Під час процедури лікар проводить ролером по шкірі голови, роблячи безліч микропроколов. Потім на шкіру наносять вітамінний коктейль, який завдяки заздалегідь зробленим проколів вбирається набагато швидше і глибше, ніж при нанесенні на цілісний шкірний покрив.
 • Самим ефективним і менш болючим вважається метод ручного введення коктейлів. Процедура може охоплювати не тільки волосисту частину голови, але і шийний відділ і верхню частину спини, так як саме ці зони найчастіше стають причиною поганого кровопостачання волосяних цибулин поживними речовинами і киснем.

  Під час процедури пацієнт повинен зручно розташуватися на дивані (в лежачому або сидячому положенні). Фахівець робить ін’єкції на відстані 1,5-2 см один від одного, занурюючи голку на невелику глибину під шкіру. Спочатку обколюють зони за межі волосистої частини голови, потім вводять препарат по лінії проділів по всій поверхні голови. Перед кожним проколом лікар натягує шкіру, що дозволяє мінімізувати больові відчуття. Після закінчення процедури шкіру ще раз обробляють антисептиком.

  Після процедури (фото до і після)

  Після завершення сеансу мезотерапії відчувається легка хворобливість і на шкірі голови залишаються червоні точки або невеликі синці в місцях проколів. Всі неприємні відчуття зникнуть через кілька днів, і можна буде знову вести звичний спосіб життя.

  Але поки микропроколы в шкірі голови не заживуть, доведеться дотримуватися деякі обмеження. Так, протягом 2-х діб після сеансу мезотерапії забороняється мити голову. Протягом 5-7 днів не рекомендують митися в гарячій ванні, відвідувати баню, сауну, басейн або сад. Крім цього, протягом трьох діб після процедури рекомендується утриматися від вживання алкоголю, так як це спровокує розширення судин і може вплинути на результативність процедури. Забороняється розчісувати шкіру голови і пошкоджувати утворилися на місці уколов скоринки. Вони повинні підсохнути і відпасти самостійно.

  Позитивний ефект після повного курсу мезотерапії зберігається протягом 10 місяців. Надалі процедури можна повторити. При цьому слід розуміти, що 1 – 2 сеансу не допоможуть вирішити проблему випадіння волосся або прискорити їх зростання. Тому, якщо ви вирішили домогтися позитивного ефекту, потрібно обов’язково пройти весь курс процедур, призначений фахівцем.

  Які препарати використовують?

  Склад лікувального коктейлю підбирає фахівець – косметолог. У нього можуть входити такі компоненти:

 • Вітаміни групи В. Особливу цінність для здоров’я волосся і нормалізації обмінних процесів являють тіамін (В1), рибофлавін (В2), нікотинова кислота (В3), фолієва кислота (В9) і ціанокобаламін (В12).
 • Амінокислоти (аргінін, треонін, лізин) відповідають за формування волокон кератину й є «будівельним матеріалом» для волосся.
 • Пептиди міді і цинку. Ці компоненти запобігають дистрофію волосяних фолікулів, тому їх рекомендують для лікування різних форм алопеції.
 • Гиалуроновоая кислота – активізує ріст волосся і відповідає за їх живлення і зволоження.
 • Коензим Q10 – покращує мікроциркуляцію крові в шкірі голови, наповнює клітини енергією і стимулює ріст волосся.
 • Крім цього, для процедури можуть застосовуватися вже готові професійні коктейлі , склад яких підібраний таким чином, щоб усі компоненти ідеально поєднувалися за своїм терапевтичним властивостям і доповнювали один одного, забезпечуючи максимальний ефект від процедури.

  Протипоказання

  Як і багато лікувальні косметичні процедури, мезотерапія для волосся має ряд протипоказань. Лікувальні коктейлі можна вводити при наступних станах:

  • Індивідуальна непереносимість компонентів лікувального коктейлю;
  • Вагітність та лактація;
  • Онкологічні захворювання;
  • Судинні патології;
  • Хронічна ниркова недостатність;
  • Хвороби системи кровотворення;
  • Запальні процеси в шкірі голови;
  • Період менструації;
  • ГРЗ та вірусні інфекції;
  • Цукровий діабет та інші патології ендокринної системи;
  • Нервові розлади (неврози, епілепсія);
  • Загострення хронічних хвороб;
  • Схильність до утворення келоїдних рубців.

  Ще одна важлива умова: якщо ви приймаєте лікарські препарати, то обов’язково повідомте про це лікаря.

  Можливі ускладнення

  Процедуру мезотерапії повинен проводити грамотний і кваліфікований спеціаліст, який пройшов спеціальне навчання. Помилки при проведенні процедури можуть призвести до низки ускладнень. У їх числі поява гранульом, обширні гематоми, порушення згортання крові.

  При занадто швидкому виконанні процедури на шкірі можуть залишитися подряпини або дрібні лінійні рубці. Такі пошкодження підвищують ризик приєднання вторинної інфекції, який багаторазово посилюється, якщо під час сеансу були порушені антисептичні норми.

  Після процедури іноді довгий час зберігається почервоніння, присутні болісні відчуття і з’являються головні болі. Така реакція буває в тих випадках, коли лікар використовує спеціальні голки, призначені для мезо – ін’єкцій, а наприклад голки для введення інсуліну. У них занадто великий діаметр, вони не пристосовані для багаторазових проколів і травмують шкіру, викликаючи ускладнення.

  При цьому варто зазначити, що в тих випадках, коли процес облисіння зайшов занадто далеко, і на місці волосяних фолікулів вже сформувалася сполучна тканина, процедура мезотерапії не допоможе. Вона може бути призначена тільки з метою підготовки шкіри голови до пересадки волосся.

  Мезотерапія для волосся в домашніх умовах

  Процедуру мезотерапії для волосся можна робити і в домашніх умовах. Для цього потрібно придбати лікувальні коктейлі і мезороллер – спеціальний прилад, що складається з ролика, покритого тонкими голками.

  При проведенні процедури необхідно дотримуватися абсолютну стерильність. На підготовчому етапі волосся миють з шампунем і висушують. Шкіру голови і мезороллер обробляють антисептичним розчином. Потім на голчастий валик приладу наносять лікувальний склад і акуратними рухами обробляють волосяну частину голови у напрямку від потилиці до чола. В іншому правила догляду за шкірою і волоссям такі ж, як і після процедури в салоні.

  Ціна

  Кінцева вартість процедури буде залежати від тієї проблеми, яку необхідно вирішити. У відповідності з цим буде підбиратися складу лікувальних коктейлів і кількість сеансів. Середня ціна мезотерапії для волосся становить від 2000 до 4000 за один сеанс. Для лікування себореї може знадобитися 3-4 сеансу, тоді як запобігання алопеції зажадає 10-12 процедур. Відповідно і повний курс лікування при облисінні обійдеться набагато дорожче.

  Відгуки про мезотерапії для волосся в основному позитивні. Пацієнти відзначають ефективність процедури і стійкий результат, який забезпечує відновлення і збереження волосся. З мінусів багато відзначають болючість і високу вартість мезотерапії.

  Відгуки про процедуру

  Відгук №1

  Волосся стали дуже ламкими і млявими, практично не піддавалися укладанні. Кінчики були посекшиеся, витончення. Мабуть позначилося регулярне фарбування та гарячі укладання. У косметичному салоні запропонували процедуру мезотерапії. Всього призначили 5 сеансів, до складу лікувального коктейлю включили рідкі вітаміни і кератин. Чула про те, що процедура хвороблива, але можу зазначити, що відчуття цілком толерантні.

  Деякі косметичні процедури набагато болючіше, знаю про це з власного досвіду. Результат після курсу лікування дуже хороший. Волосся ожили, стали об’ємними, м’якими і зволоженими. Легко розчісується і укладаються, переливаються живим блиском і виглядають гарними і здоровими.

  Кіра, Челябінськ

  Відгук №2

  Останні півроку дуже сильно випадало волосся. Це стало для мене справжньою проблемою, ніякі лікувальні шампуні, маски і бальзами не допомагали. Боялася, що повністю облысею, вже стала просвічувати шкіра голови і жодна зачіска не могла цього приховати. Зважилася на процедуру мезотерапії, хоча дуже боюся уколів і лікування дуже дороге. Перші дві процедури стали для мене справжніми тортурами, було дуже боляче.

  Після уколів шкіра голови горіла, була червоною, на місці проколів з’являлися синці і грубі скоринки. Хотіла відмовитися, але лікар став робити анестезію, і далі було вже легше. Мої муки були не дарма. Зараз волосся стали помітно довші, і найголовніше перестали випадати. Думаю, що незабаром все прийде в норму.

  Анжела, Спб

  Відгук №3

  Пройшов два курси мезотерапії з перервою між ними в рік. Лікування встало в копієчку, але результат того коштував. Справа в тому, що я став катастрофічно швидко лисіти і щоб запобігти втраті волосся зважився на лікування.

  Результат хороший, якщо два роки тому на голові була помітна тенденція лисина, то тепер на цьому місці відросло волосся і думаю, що ще кілька курсів лікування допоможе повністю вирішити проблему.

  Анатолій, Москва