Мезотерапія обличчя увійшла в косметологію досить давно, і по праву завоювала довіру прекрасної половини людства. Мета цієї процедури – омолодження та локальне рішення проблем зі шкірою обличчя за допомогою введення «коктейлів» з різних препаратів.

Основні «мішені» для мезоинъекций — зморшки, «гусячі лапки» навколо очей, друге підборіддя, тьмяність і загальна втома шкіри обличчя. Результат мезотерапії може бути порівняний з деякими апаратними і навіть пластичними маніпуляціями, однак її втручання і травматичність при цьому мінімальні.

Корисні речовини з мезококтейля доставляються безпосередньо в проблемне місце, де починають швидко і ефективно діяти: стимулювати вироблення колагену і еластину, підвищувати пружність шкіри і надавати їй здоровий свіжий вигляд.

Суть методу

Родоначальником методу мезотерапії вважається французький лікар Мішель Пістора, який в середині 20 століття займався дослідженнями в області лікування шкіри ін’єкційним шляхом. Через майже 40 років метод отримав офіційне визнання у французьких медиків і закріпив за собою назву «мезотерапія».

Назва процедури пішло від слова «мезодерма» – середня частина дерми, в яку автор методики пропонував вводити лікарські речовини. Доставка в мезодерму мікроскопічних доз вітамінів та інших корисних препаратів покликана активізувати місцевий кровообіг і запускати процеси самоомоложения в шкірі.

Фахівці вважають, що мезотерапія здатна не тільки позбавити від вікових змін в шкірі, але і суттєво призупинити процеси старіння. Введення активних речовин допомагає усунути дефекти, володіє вираженим ефектом ліфтингу, коригує і підтягує овал обличчя, формує вилиці, омолоджує шию.

Доставлені прямо в мезодерму препарати відновлюють обмін речовин в шарах шкіри, розщеплюють жирові клітини, стимулюють вироблення волокон, що підтримують каркас особи. Лікувальна дія мезотерапії виражається в усуненні пігментних плям, позбавленні від вугрових прищів, корекції розширених капілярів і судинних зірочок, розсмоктуванні рубців і шрамів.

Широке поширення мезотерапія отримала не тільки в якості самостійного методу, а також на підготовчому етапі пластичної хірургії і при післяопераційному відновленні.

Зміст сторінки

 • 1 Показання та протипоказання мезотерапії особи
 • 2 Препарати для мезотерапії
 • 3 Технологія введення мезококтейль
 • 4 Процедура мезотерапії
 • 5 Безін’єкційна мезотерапія
 • 6 Мезотерапія обличчя в домашніх умовах
 • 7 Мезотерапія: відгуки і ціни
 • 8 Дивіться відео: Мезотерапія особи, вилікувати акне, позбутися прищів
 • 9 Дивіться відео: Робити мезотерапію? Як зробити шкіру молодше
 • 10 Відгуки про мезотерапії особи

Показання та протипоказання мезотерапії особи

Кому рекомендована мезотерапія? Показання до процедур досить великі, оскільки в мезококтейлях можна застосовувати різноманітні діючі речовини. Тобто препарати забезпечують далеко не тільки омолоджуючий ефект, в значній частині вони спрямовані на вирішення конкретних проблем особи, ось деякі з них:

 • суха, зневоднена шкіра;
 • жирна шкіра, розширені пори;
 • «поплилі» контури особи, що починається птоз;
 • купероз;
 • мімічні та вікові зморшки;
 • жирові відкладення на підборідді;
 • зниження тургору шкіри;
 • рубці і шрами;
 • вугри і сліди після них (постакне).

Виходячи з цих свідчень напрошується висновок, що мезотерапію можна робити в будь-якому віці, але загальною рекомендацією є обмеження таких процедур для осіб молодше 18 років. Для тих, хто панічно боїться уколів, цей метод навряд чи підійде: хоч препарати вводяться микроиглами, пацієнт буде відчувати психологічних дискомфорт і своїм напруженим станом заважати косметолога працювати.

Перерахуємо інші протипоказання до мезотерапії:

 • Інгредієнти мезококтейль можуть викликати алергію, яку необхідно виявити на етапі підготовки до процедури – в цьому випадку маніпуляцію або не роблять, або підбирають інший склад.
 • Не можна робити ін’єкції при системних шкірних захворюваннях, таких як дерматити, екземи, псоріаз.
 • Наявність ряду загальних захворювань є перешкодою для введення мезопрепаратів. Це онкологія, важка гіпертонія та інші серцево-судинні захворювання; хвороби нирок, печінки, жовчовивідних шляхів.
 • Процедури із застосуванням уколов протипоказані при психічних проблем, таких, як епілепсія.
 • Враховуючи, що мезотерапія – ін’єкційний метод, тим людям, які страждають від поганої заживляемости тканин, його застосовувати не можна. Сюди віднесемо порушення системи згортання крові, повільну регенерацію шкіри, схильність до патологічних рубців, погане кровообіг, пов’язане з цукровим діабетом та інші подібні стани.
 • Процедури мезотерапії не роблять при наявності інфекційного процесу в організмі, загострення герпесу, під час менструації.
 • Для вагітних і годуючих жінок мезотерапія може бути небезпечна.
 • Препарати для мезотерапії

  «Коктейлі» для мезотерапії славляться різноманітністю свого складу. В них можуть входити такі речовини, як вітаміни, рослинні екстракти, органічні кислоти, гиалуронка, колаген і еластин тваринного походження, гормони, ембріональні клітини.

  Застосування того чи іншого препарату залежить від проблеми, яку планується розв’язати. Немає одного «універсального» коктейлю на всі випадки життя – кожен підбирається індивідуально для пацієнта, виходячи з потреб його шкіри.

  «Вищим пілотажем» косметології вважається вміння фахівця самостійно виготовити препарат під конкретного клієнта, проте в цьому випадку потрібно бути повністю впевненим у професіоналізмі та високої кваліфікації лікаря, щоб уникнути неприємних наслідків.

  Більшість косметологів у роботі використовують готові мезококтейли, виготовлені фабричним способом, зі збалансованою формулою і в асептичній упаковці. Правда, і вартість такого препарату, як правило, виходить набагато вище.

  Самостійне змішання коктейлю відбувається на очах пацієнта з декількох ампул з сертифікованим вмістом. Практично у всіх складах застосовують вітаміни і речовини, що розширюють судини і сприяють розщепленню жиру.

  В базовий розчин косметолог додає інші складові, необхідні для вирішення тієї чи іншої проблеми. У готових мезококтейлях препарат, що володіє певним ефектом, вже змішаний в оптимальних пропорціях у стерильній ампулі.

  Речовини, застосовувані в складах для мезотерапії, поділяються на кілька груп:

 • Лікарські препарати, або алопатичні. Це речовини, визнані офіційною медициною (наприклад, вітаміни). Відносяться до препаратів «класичної» мезотерапії особи, тіла, волосся.
 • Біологічні препарати. Найчастіше це витяжки тваринного походження на основі ембріональних тканин. Показано пацієнтам з ознаками вікового в’янення.
 • Гомеопатія. Препарати на гомеопатичних інгредієнтах включають у себе водні розчини активних речовин, таких як, екстракт артишоку, мускатної троянди, йохімбін і так далі. Спрямовані на вирішення окремих проблем шкіри особи.
 • Гіалуронова кислота. В останні роки мезотерапія із застосуванням гіалуронова кислоти виділилася в окрему галузь під назвою «контурна пластика». Застосовується для комплексного омолодження: зміцнення контуру обличчя, заповнення втрачених обсягів, зволоження шкіри, корекції окремих дефектів.
 • Будь-який, навіть самий дорогий і розрекламований мезосостав може вступити в протидію з шкірою, тому без попереднього тестування на алергічну реакцію починати введення препарату забороняється.

  Технологія введення мезококтейль

  Препарат для мезотерапії вводиться найтоншими голками в шкіру обличчя на глибину 1,5 – 5 мм. Процедура проводиться вручну або апаратним методом за допомогою інжектора (пістолета Пистора). Який із двох способів краще, сказати важко. Мезоинжектор діє швидко і безболісно, але існує ризик пошкодження судин.

  Мануальна мезотерапія проходить довше і чутливіші, але зате дозволяє робити «ювелірну» роботу, а також підвищує рівень безпеки процедури. Сліди від уколів можуть залишатися протягом 2-3 днів, а потім проходять безслідно.

  Для лікування локальних проблем застосовують техніку «папция» — точкові уколи в конкретний ділянку шкіри. Для усунення досить великих зморшок більше підходить лінійна техніка обробки (трансирующая).

  Процедура мезотерапії

  Процедура мезотерапії пов’язана з відчутним втручанням в організм, тому без попередньої консультації з дерматокосметологом її не проводять. Лікар повинен провести огляд шкіри, виявити потребують корекції проблеми, підібрати склад коктейлю, провести аллергопробу. Обов’язково потрібно розповісти лікарю про всі препарати, які ви приймаєте, про своїх хронічних захворюваннях.

  За 3-4 дні до мезотерапії почніть підготовку:

  • припиніть прийом аспиринсодержащих препаратів;
  • відмовтеся від знеболюючих таблеток;
  • не вживайте алкогольні напої;
  • якщо у вас буває герпес, пропийте профілактичний курс противірусних;
  • в день процедури не наносите на шкіру косметичні засоби.

  Сам сеанс починається з ретельного очищення шкіри і розмітки зони обробки. Мезотерапію особи зазвичай проводять без анестезії, а знеболюючі препарати (лідокаїн, новокаїн) вже можуть входити до складу коктейлю. За необхідності можна попросити знеболити особа. Після того, як лікар проставить на обличчі точки, він займається приготуванням суміші. Обколювання особи відбувається по певних лініях уздовж кровоносних і лімфатичних судин – аркадах.

  Процедура із застосуванням мезоинжектора проходить дуже швидко, ручна – трохи довше, але в будь-якому випадку вона займає всього кілька хвилин, не більш півгодини.

  Щоб уникнути ускладнень важливо правильно вести себе після мезотерапії: уникати сонячних променів, перегрівання та переохолодження протягом, як мінімум, тижні, на пару днів відмовитися від косметики, не пити алкоголь. Грамотна підготовка, проведення та реабілітація зводять ризик негативних наслідки до нуля.

  З неприємних відчуттів і побічних ефектів процедури можна відзначити поколювання та біль, припухлість, точки від уколів, дрібні крововиливи. Через пару тижнів після мезотерапії всі обмеження знімаються. Цей метод чудово поєднується з іншими косметологічними процедурами.

  Курс зазвичай становить 6 – 10 процедур кожні 1-2 тижні. Підтримуючі процедури після курсу проводять з частотою 2 рази на рік.

  Безін’єкційна мезотерапія

  Останнім часом багато салонів пропонують пацієнткам альтернативу класичної мезотерапії – безін’екціонную. У ній застосовуються ті ж коктейлі, але їх введення проводиться щадним методом – без уколів. Склад наноситься на шкіру, а його проникнення вглиб забезпечується з допомогою сонофореза (ультразвуку).

  Проводять процедуру таким чином: спочатку роблять пілінг, щоб полегшити дифузію ліки в шкіру, потім протягом 20-30 хвилин обробляють особа ультразвуком по препарату, в кінці процедури наносять захисний засіб. Для отримання помітного ефекту потрібно мінімум 5 процедур, тоді як класична мезотерапія дає візуальне поліпшення вже з першого сеансу.

  Переваги безін’екціонной методики в її безконтактності асболютной безпеки з точки зору гігієнічності. Проколи і болючість відсутні, необхідність реабілітаційних заходів – теж. По суті, це – хороше рішення для тих пацієнтів, яким протипоказана за тим чи іншим причин звичайна мезотерапія.

  Однак, незважаючи на зростаючу популярність цієї процедури і повсюдну рекламу, фахівці переконані, що її ефективність сильно перебільшена, і замінити собою ін’єкційну мезотерапію повною мірою вона не здатна.

  Мезотерапія обличчя в домашніх умовах

  З появою спеціального пристосування – мезороллера, – мезотерапія перестала бути виключно салонної процедурою. Тепер її можна зробити не у професіоналів, а в домашніх умовах. Мезороллер являє собою шипована валик на ручці. Шипи – дрібні тонкі голочки, — при прокатуванні валика по шкірі роблять невеликі проколи.

  В результаті запускається процес регенерації пошкоджених тканин, покращується кровообіг, обмін включається жирова тканина, нормалізується кровообіг і лимфоток.

  Мезороллеры бувають різної ширини і мають голки різної довжини. Для особи використовують голки зовсім крихітні – 0,5 – 1 мм. Краще, якщо вони виконані зі сталі хірургічного призначення і мають напилення з срібла, золота, які забезпечують знезараження приладу.

  Для домашньої мезотерапії потрібно придбати спеціальний мезококтейль, але можна використовувати високоактивні косметичні засоби – сироватки, креми, гіалуронову кислоту і т. д. Процедура проводиться так само, як і звичайна мезотерапія: з підготовкою, антисептичною обробкою приладу і шкіри, заходами обережності після сеансу. Періодичність – 1 раз в місяць або трохи частіше.

  Не можна сказати, що мезотерапія в домашніх умовах так само хороша, як професійна. Скоріше це засіб профілактики, досить ефективне, так як поєднує в собі рефлекторний масаж і вплив корисних речовин з мезококтейля. Але такий вплив на шкіру занадто поверхово, щоб вирішувати з його допомогою серйозні проблеми.

  Поповнити свою колекцію домашнього догляду мезороллером може будь-яка жінка – стоять ці прилади від 200 рублів і вище, як кажуть, на будь-який гаманець.

  Мезотерапія: відгуки і ціни

  Що стосується вартості мезотерапії в клініці краси, вона складається з цілого ряду факторів: техніки проведення (мануальна або пістолетом), використовуваних коктейлів, стану шкіри, обсягу процедури, рівня салону. Всі ці нюанси враховуються в індивідуальному порядку, тому кінцева ціна для кожного пацієнта буде різною.

  Щоб розуміти порядок розцінок на класичну мезотерапію, наведемо прейскурант однієї з мережевих клінік, яка має філіали в багатьох російських містах. Середня ціна вказана за одну зону – тобто за особу, без урахування шиї та зони декольте:

  Місто Ціна, руб. Казань, Липецьк 2900 Санкт-Петербург, Тюмень, Краснодар 3000 Набережні Челни, Сургут, Хабаровськ 3500 Москва 4000

  Московські клініки дають значний розкид цін на дану послугу: від 1500 до 5000 за одну процедуру.

  Таким чином, щоб провести повний курс мезотерапії особи потрібно витратити від 15 до 30 тис. рублів в салоні середньої цінової категорії.

  Варто фактичний результат таких грошей? У будь-якому випадку, все індивідуально. Наведемо кілька відгуків жінок, яким є що сказати з цього питання.

  Дивіться відео: Мезотерапія особи, вилікувати акне, позбутися прищів

  Дивіться відео: Робити мезотерапію? Як зробити шкіру молодше

  Відгуки про мезотерапії особи

  Відгук №1

  Я доглядаю За шкірою дуже ретельно, давно купую тільки люкс-косметику найдорожчих фірм. Правда, люблю солярій і курю, шкіра вже не може мені цього пробачити, все-таки не 20 років. Вже третій раз роблю мезотерапію. Вперше — давно, просто насыщала особа вітаміном С і вологою.

  Зараз вже роблю з омолоджуючим ефектом – шкіра відмінно відновлюється, зволожується так, що потім півроку немає потреби в супераква-засобах. Профілактика старіння просто відмінна, хоча я не сумніваюся, що коли-то наважуся і на пластику (не хочу бути старою бабою, так), але з мезотерапією мені цього довго не знадобиться. А гроші для мене, на щастя, не проблема.

  Катерина, 32 роки — Москва

  Відгук №2

  Дуже раджу всім мезотерапію. Такою ніжною і бархатистою шкіри у мене давно не було! Мені косметолог чергує: один раз вітамінний коктейльчик для сяйва, наступний – препарат з гіалуронової кислотою для зволоження.

  Чула, що це боляче. Але, напевно, багато залежить від косметолога: у моєї – ручки золоті, і знеболювання вона робить без проблем, ніколи не відмовляє, навпаки, так спокійніше і мені, і їй. Результат на сьогодні – пішли зморшки і пігментні плями (після вагітності), шкіра вирівнялася, розгладилась, щільна і свіжа. Я задоволена.

  Юлія, 26 років — Спб

  Відгук №3

  Не бачу ніякого ефекту від мезотерапії, хоча зробила вже 10 процедур. Доктор запевняє, що результат є. Він бачить, а я — ні. Чоловік теж не помітив змін, каже, як було, так і є.

  Боляче і дорого. Мабуть, це для молоді більше, кому ще виправляти особливо нічого. А нам, «стареньким», що вже серйозніше треба. А ось мезороллер додому купила і гіалуронку в ампулах – мені здається, що шкіра стала краще.

  Римма, 45 років

  Загалом понад 80% респондентів задоволені результатами мезотерапії особи і планують використовувати її і в майбутньому. Ну і на закінчення, щоб Вам була краще зрозуміла суть процедури подивіться відео: